Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Etkileşimli Sunumlar Nasıl Olmalıdır? – Şirket Sunumu Hazırlama – Şirket Sunumu Ücretleri – Şirket Sunumu Hazırlatma Ücretleri

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Etkileşimli Sunumlar Nasıl Olmalıdır? – Şirket Sunumu Hazırlama – Şirket Sunumu Ücretleri – Şirket Sunumu Hazırlatma Ücretleri

Video Kampanyası Oluşturma

Etkileşimli Sunumlar Nasıl Olmalıdır?

İlgi çekici bir sunum nasıl olmalıdır?  Nasıl herkesin dikkatini çekebilirsiniz? Kitlenizin daha az uyuklaması, telefonlarını kurcalaması veya hayal kurması daha az olası olmakla kalmaz, aynı zamanda bir sunucu olarak, daha coşkulu ve dinamik bir kalabalıkla karşılaştığınızda kaygıdan da kurtulabilirsiniz.

Bunu yapmadan önce, kritik unsurlar, hedef kitlenizi ve konuyu önceden tanımayı içerir. Kendinize şu soruları sorun:

  • Konumdaki en ilginç veya merak uyandıran noktalar nelerdir?
  • İzleyicilerin hangi üyeleri büyük olasılıkla ilgisiz olacak ve onları nasıl dahil edebilirim?
  • Kitle boyutunuz nedir? Bunu önceden bir anket yaparak bilebilirsiniz.

Ayrıca, sunum sırasında bir noktada katılımlarına veya sorularına ihtiyaç duyulacağına dair başlangıçta beklentileri belirleyin. Bu, büyük olasılıkla dikkat etmelerini sağlayacaktır. Son derece etkileşimli bir sunum sunmanın anahtarı, yaratıcılık yeteneği ile bir sürpriz unsurudur. 

Görsel ve işitsel efektler ekleme

  • Sununuza kendi çektiğiniz videolar/Youtube videoları, kısa podcast’ler veya ses kaydı ekleyin. Bunların sizi mesajınızdan uzaklaştırmaması, aksine amacınızı daha fazla iletmesi önemli olduğundan dikkatli kullanın. Ayrıca, üstün kalitede olduklarından emin olun.
  • Güçlü geçişler, animasyonlar ve müzik içeren alternatif araçlar kullanın. Statik sunumu bir hikaye anlatan dinamik, harika olanlara dönüştürmek için Powtoon veya Flash gibi veya Prezi veya Haiku Deck gibi bulut tabanlı çevrimiçi sunum araçları gibi kullanabileceğiniz başka birçok etkileşimli araç vardır. Bu da bizi bir sonraki fikre getiriyor.
  • Bir hikaye paylaşın. İster gelişmiş araçları, ister sadece kendiniz kullanın, hikaye anlatımı her zaman her kitlede yankı uyandıran bir şeydir.
  • Resimler ve profesyonel diyagramlar kullanın. Görüntüler ve görsel veriler bin kelimeyi yakalar. Slaytlarınıza metin yerine bunlardan daha fazlasını dahil ederek, mesajınızın daha fazla etkisi olacaktır. Tasarladığımız bazı sunum örneklerini görmek için buraya tıklayın.
  • Saldırgan olmayan mizah kullanın. İyi bir buz kırıcıdır ve sıkıcı bir konuyu tanıtırken beklentileri belirlemek için de kullanılabilir.
  • Hareketlerinizde cömert olun. Sözsüz iletişim kesinlikle daha ilgi çekicidir. Uzak katılımcılarınız varsa, web kameranızı açın.

Gerçek Olun

PowerPoint sunumunuza başladığınızda, dinleyicilere karşı dürüst olduğunuzdan emin olun. Bu, bir sunuma etkili bir şekilde başlamanın bir numaralı kuralının, izleyicilerin ne için hazır olduklarını bilmelerini sağlamak olduğu anlamına gelir. PowerPoint sunumunuz boyunca kullanacağınız tonla tanıtın. Ciddi bir notla başlayıp aniden sıradan bir ton benimsemeyin.

Gerçekten konuşacağınız konuları tanıtın. Madde işaretlerinizi kısaca açıklayın. Neyin geldiğini bildiklerinden emin olun. Başlangıçta belirli beklentiler belirlediyseniz, bunları takip ettiğinizden emin olun. Onları meraklandırmak ve bir noktada geleceğini bilmeleri için yeterince sıkıcı ayrıntı vermek arasında mükemmel dengeyi bulmanız gerekir.

Evet, başlangıçta hedef kitlenizi bağlamanız gerekir. Ancak borsa ile ilgili bir sunumda stand-up rutini ile başlarsanız, kimse eğlenmez. Sonunda herkes hayal kırıklığına uğrayacak. Bu nedenle, PowerPoint sunumunuzun başında vaat ettiğiniz şeylerde makul olmalısınız. Her ne pahasına olursa olsun her zaman seyirciyi ayaklarından süpürmekle ilgili değildir.


10 dakikalık sunum örnekleri
İnteraktif sunum konuları
etkili sunum teknikleri – pdf
Proje sunumu örneği
İnteraktif sunum örnekleri
Sunum Teknikleri
Proje sunum dosyası örneği pdf
Etkili Sunum Teknikleri


Slaytları Akıllıca Kullanın

İlk slaytınızın nasıl göründüğü çok önemlidir. Hedef kitlenizi görsel olarak nasıl bağlayacağınızı bilmek, bir sunuma etkili ve net bir şekilde nasıl başlayacağınıza dair en önemli ipuçlarından biridir.

İlk olarak, bir başlık slaydınız olduğundan emin olun. Sununuzun ne hakkında olduğuna dair kavramsal bir görüntü oluşturmak için görselleri kullanın. İlk slaydınızın bir arka plan resmine sahip olması iyi bir fikirdir. 

Etkileyici bir sunuma nasıl başlayacağınızı bilmek istiyorsanız, konu bölümlerinizi özetlemek öğrenmeniz gereken bir şeydir. Konunun derinliklerine dalmadan önce, izleyicilerin içeriği bilmesini sağlamak önemlidir. Bir organizasyon şeması, başlangıç ​​slaytlarınız için iyi bir seçenektir. Konuyu net bir şekilde tanıtmanıza yardımcı olabilirler.

Sunum sırasında ne olacağını göstermek için harika bir görsel araçtır. PowerPoint’i akıllıca kullanmak, amacınızı anlatmak için görsel olanaklarını kullanmakla ilgilidir. Düzgün sıralanmış bilgiler göze hoş gelir. Bu yüzden çizelgeler, diyagramlar ve tablolar çok popüler. Bu araçları kullanmaktan çekinmeyin.


billgatesweb10 dakikalık sunum örnekleri,İnteraktif sunum konuları,etkili sunum teknikleri – pdf,Proje sunumu örneği,İnteraktif sunum örnekleri,Sunum Teknikleri,Proje sunum dosyası örneği pdf,Etkili Sunum Teknikleri alanlarında hizmet vermektedir.


Tüm Sunumu Bilin

PowerPoint sununuzu ana hatlarıyla belirtmek, her zaman yolunu bildiğiniz anlamına gelmez. Güvenle başlamanın tek yolu, sunumunuzun içini dışını bilmektir. Bu, ezbere bilmeniz gerektiği anlamına gelmez! Aslında, aşırı hazırlık yapmak çoğu zaman kötü bir fikir olabilir.

Sunumunuzu bilmekten kastım, bilgilerinizin nerede olduğunu bilmektir. Tepenin önünde durmak, aynada pratik yapmaktan farklıdır. Gerginlik stresinden dolayı konuşmanızın bazı kısımlarını unutabilirsiniz. Ancak organizasyonel olarak nerede olduğunuzu bildiğinizde, oradan başlamak daha kolay olacaktır.

Bu özellikle başlangıç ​​için önemlidir, çünkü başlangıçta sunumunuzu unutmanın ciddi sonuçları olur. Hem sizin hem de izleyicilerin kendinize olan güvenini etkiler. Güvenle başlamak istiyorsanız, PowerPoint sunumunuzu, tüm ayrıntıları ve bunların nerede olduğunu tam olarak anlayın.

Etkileyici bir sunuma nasıl başlayacağınızla ilgili en önemli ipuçlarından biri hedef kitlenize karşı samimi olmak olduğundan, bunun neden önemli olduğunu anlayabilirsiniz. Sunumu bilmiyorsanız, dinleyicilerinizi düzgün bir şekilde hazırlayamazsınız. Bu, onlarla açık görüşlü bile olamayacağınız anlamına gelir. Bunun nedeni, sunumunuzda neyin nereye gittiği konusunda kendinize karşı dürüst olamamış olmanızdır.

Artık Etkili Bir Sunuma Nasıl Başlayacağınızı Biliyorsunuz

Artık etkili bir sunuma nasıl başlayacağınıza dair bu ipuçlarını bildiğinize göre, herkes sizi dinleyecektir. Sadece kancanızın ne olduğunu bildiğinizi unutmayın ve ilk birkaç slayttaki metne ışık tutun. Paylaşacak çok fazla bilginiz varsa sorun değil. Sadece başlangıçta yapmayın! Bilgi dampingine son vermemek için neleri atlayacağınızı bildiğinizden emin olun. Hazır bir taslağa sahip olmak bu konuda yardımcı olabilir. Dinleyicilerinize karşı dürüst olun ve onları konuşmaya dahil edin.

Başlangıçta gelen tüm bilgileri tanıtmaya yardımcı olan organizasyon şemalarını ve diğer araçları düşünün. Ve her zaman, her etkili PowerPoint sunumunun kalbinde, onu içten dışa doğru bilmek olduğunu bilin. Söylemeye çalıştığınız şeyin hem özüne hem de organizasyonuna aşina olun. Bu ipuçlarını takip ederseniz, başlangıç sanatında ustalaşma ve en baştan herkesi bağlama yolundasınız demektir.

“Sunumu Unutulmaz Hale Getirmek” ile ilgili yazımızı okumak için “buraya” tıklayınız.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın