Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Sunumu Unutulmaz Hale Getirmek – Şirket Sunumu Hazırlama – Şirket Sunumu Ücretleri – Şirket Sunumu Hazırlatma Ücretleri

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Sunumu Unutulmaz Hale Getirmek – Şirket Sunumu Hazırlama – Şirket Sunumu Ücretleri – Şirket Sunumu Hazırlatma Ücretleri

Sayfa Tasarımı Oluşturma

Sunumu Unutulmaz Hale Getirmek

Bir sunucu olarak, hedef kitleniz üzerinde bir etki yaratmak istiyorsunuz. Ne de olsa, her şeyin mükemmel olmasını umarak slaytlarınız ve konuşmanız üzerinde çok zaman harcadınız. Ne yazık ki, üzücü gerçek şu ki, sunumların büyük bir çoğunluğu insanların zihinlerini zar zor etkiliyor. Emeklerinizin boşa gitmesini istemiyorsanız bu makaleyi okumaya devam edin.

Bugün, sunum mesajınızı unutulmaz kılmanın kolay yolunu öğreneceksiniz.

Muhtemelen hayatınız boyunca birçok sunuma katıldınız. Hayatınızda önemli bir etki bırakan konuşmacıları hatırlıyor musunuz? Sana yeni bir şey öğreten biri mi?

Bu noktadan sonra izleyicileriniz üzerinde bir şekilde aynı etkiyi yaratabilmeniz harika olmaz mıydı? Bilirsiniz, insanların hayatlarına dokunup onları etkilemek çok önemlidir. Haftalar, aylar hatta yıllar sonra bile insanlar sunumunuzu hatırlayacak. Harika hissedeceksiniz!


billgatesweb” her türlü şirket sunumunda profesyonel hizmet sağlamaktadır.


Şimdi, sunum mesajınızı dinleyicileriniz için unutulmaz kılmanın iki yolu var. Doğru yol ve yanlış yol vardır. Doğru yol, bu makalenin ilerleyen bölümlerinde size göstereceğim şeydir. Yanlış yolun ne olduğunu tahmin etmek ister misiniz?

Pekala, sunumunuzu bu kadar berbat etmeyi düşündüyseniz, o zaman kesinlikle haklısınız! Sahnede utanç verici bir şey yapın ve izleyicileriniz için “unutulmaz” olacağınızdan emin olabilirsiniz. Ama gerçekten istediğin bu mu?

Bazı insanlar olumsuz reklamın hala tanıtım olduğunu söylüyor. Profesyonel ve güvenilir bir sunucu olarak tanınmak istiyorsanız, sunumunuzun olabildiğince sorunsuz ve mükemmel olmasını sağlamak için adımlar atarsınız.

Gerçekten Unutulmaz Bir PowerPoint Sunumu Nasıl Yapılır?

Sunumunuzu dinleyicileriniz için yeterince akılda kalıcı kılmak biraz çalışma gerektirecektir. Ancak aşağıdaki tekniklerde ustalaşmak için zaman ve çaba harcamaya istekliyseniz, o zaman işleri istediğiniz gibi yapamamanız için hiçbir neden yok! Mesajınızı kalıcı kılmak için bazı yaratıcı sunum fikirleri:

Kitlenizi Tanıyın

Sunum mesajınızı akılda kalıcı kılmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey, hedef kitlenizin kim olduğunu bilmenizdir. Doğru içeriği doğru izleyicinin önünde sunmanın iki yolu yoktur, sunum başarısının kutsal kâsesidir.

Birçok sunucu, izleyicileri hakkında daha fazla bilgi edinmek için en ufak bir çaba bile göstermez. Örneğin, eğer onlara sunum yapacakları bir konu verilirse, ilgilenecekleri tek şey budur. Bilgilerini, izleyicilerinin onunla ilişki kurabilecekleri şekilde sunmayı umursamıyorlar.


Proje sunumu örneği
Sunum örnekleri PDF
etkili sunum teknikleri – pdf
10 dakikalık sunum örnekleri
Powerpoint Sunum KURALLARI
Sunum ezberlemek
Proje sunum dosyası örneği pdf
Okul sunum örnekleri


Bununla birlikte, hedef kitlenizin kim olduğunu bilmek, gereksiz sahte kişilerden kaçınmanıza yardımcı olacaktır. Örneğin, kitlenize hakaret edebilecek duyarsız şakalar yapmaktan kaçınabilirsiniz. Size yeterince zararsız gelebilir, ancak izleyici üyeleriniz için değildir.

Pek de iyi düşünülmemiş şakanızı ağzınızdan çıkardığınız an, dinleyicilerinizi kaybedersiniz. Ya sizi ayarlayabilir ve bu durumda bırakabilirler ya da sahte paslarınızı sosyal medyada yayınlayacaklardır. Yanlış şaka sadece sunumunuzu bozmakla kalmaz, aynı zamanda kariyerinizi ve itibarınızı da mahvetme potansiyeline sahiptir!

Bu nedenle, doğru olanı yapın ve hedef kitleniz hakkında daha fazla bilgi edinin. Onlara nasıl hizmet edebileceğinizi veya sunumunuzdan nasıl yararlanacaklarını öğrenin. Sunumunuzu hatırlama olasılığını artıracağınızı garanti ederim.

Araştırmanızı Yapın

Konunuzu hiç bilmiyorsanız, hedef kitlenizi çok iyi tanıyor olmanızın bir önemi yoktur. Tüm doğru esprileri yapabilir ve kendinizi hedef kitlenize sevdirebilirsiniz, ancak sizi kabarık ve yetersiz araştırılmış içeriği gerçekler gibi göstermeye çalıştığınızı gördükleri anda güvenilirliğinizi kaybedersiniz.

“İçerik kraldır” sözü bugün için de geçerlidir. Çoğu durumda, deneyimsiz ve çok bilgili olmayan bir sunucu bile, ilgi çekici, ilginç ve iyi araştırılmış içerik sunarsa izleyicilerini kazanabilir.

Ancak, bu konuda geeky olmayın. Teknik mumbo-jumbo kullanmaya çalışmayın. Bunun yerine, herkesin neden bahsettiğinizi anladığından emin olun. İnsanları aptal hissettirmek istemezsiniz, bu, kitlenizi yabancılaştırmanın en hızlı yollarından biridir.


billgateswebProje sunumu örneği,Sunum örnekleri PDF,etkili sunum teknikleri – pdf,10 dakikalık sunum örnekleri,Powerpoint Sunum KURALLARI,Sunum ezberlemek,Proje sunum dosyası örneği pdf,Okul sunum örnekleri alanlarında hizmet vermektedir.


Özgün ve Gerçek Olun

Sunum yaparken gergin olmak sorun değil. En deneyimli sunucular bile bu aşamadan geçti ve şimdiye kadar birçoğu sahneye çıkmadan hemen önce gergin hissediyor. Ancak, gerginliklerini pozitif enerjiye kanalize edebilir ve sunumlarını canlandırmak için bunu sahneye yansıtabilirler.

Başka bir şey de, olmadığınız bir şeyi yansıtmaya çalıştığınızda insanlar bunu anlayabilir. Çoğumuz tespit etme konusunda oldukça zekiyiz. Çevrimiçi veya video sunumlarında tespit edilmesi daha zor olabilir, ancak yüz yüze veya canlı sunumlarda bunu başarmak çok daha zordur. Bu nedenle, mümkün olduğunca doğal ve özgün olun. Kusurlarına aldırma, hepimizde var!

Sevilen Bir Sunucu Olun

Kitlenizle ilişki kurmak bir zorunluluktur. Ne kadar çok ilişki kurarsan, o kadar çok insan seni sevecek ve sana güvenecektir. Mesajınızı dinlemeye daha istekli olacaklardır.

Ancak hedef kitlenizle tam olarak nasıl bir ilişki kurarsınız? İlk olarak, sunumunuz için uygun şekilde giyindiğinizden emin olmak istersiniz. Aşırı giyinmek istemiyorsunuz ve az giyinmek de istemiyorsunuz. Kendine iyi bak. Unutmayın, görünüşler çok şey ifade eder. İnsanlar sizi yargılayacak ve sizi bir klişe haline getirmeye çalışacaktır.

Bir konuşmacı olarak, dinleyicilerinizi klişeleştirmek istemezsiniz, ancak dinleyicileriniz üzerinde aynı kontrole sahip değilsiniz. Konuşmak için ağzınızı açmadan önce bile sizi olumsuz algılamadıklarından emin olmak size kalmış.

Elinizden gelenin en iyisini yapın ve hedef kitlenizin ihtiyaçlarını sizinkinin önüne koyun. Elbette onları etkilemek ve satış yapmak isteyebilirsiniz (eğer bir satış sunumu yapıyorsanız). Ancak günün sonunda, insanların sizi sevmesini istiyorsanız, sunumunuzdan gerçekten faydalanacaklarından emin olmalısınız.

Bir düşünün, başkaları bizim ne düşündüğümüzü umursadığında hoşlanırız. Başkalarına da aynı ayrıcalığı vermemiz gerekmez mi? Kitlenizin ne istediğine dikkat edin ve basit bir ilişki kurmanın çok ötesine geçeceksiniz. Kitle üyelerinizle ilişkiler kuracaksınız!

“Garantili Şirket Sunumu” ile ilgili yazımızı okumak için “buraya” tıklayınız.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın