Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Sunumda Kişilik Oluşturma – Şirket Sunumu Hazırlama – Şirket Sunumu Ücretleri – Şirket Sunumu Hazırlatma Ücretleri

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Sunumda Kişilik Oluşturma – Şirket Sunumu Hazırlama – Şirket Sunumu Ücretleri – Şirket Sunumu Hazırlatma Ücretleri

İçeriklerle Aramayı İyileştirme

Sunumda Kişilik Oluşturma

Sunum yaparken, kelimenin tam anlamıyla sunumun yüzü olursunuz. Bazıları bu ilgiyi korkutucu buluyor ve ekranların veya hızlı kartların arkasına saklanıyor, başlarını eğiyor ve odadaki herkesin gözünden kaçıyor.

Diğerleri, kendilerini dünyaya sunmaya hazır olarak, meydan okumaya başlar ve güvenle adım atarlar. Unutmayın: Kendinizi bir fikir, ürün veya mesaj kadar satıyorsunuz. Ondan saklanamazsınız, bu yüzden bireysel kişiliğinizi gösterin ve bunun yerine onu kutlayın. Nasıl olduğunu öğrenmek için önceden okuyun.


billgatesweb” her türlü sunum alanında sizlere yardımcı olacaktır. İletişim adreslerimizden ya da yazının altında yer alan formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

 


İçgüdülerle İlerleyin

“Kendin ol” bir sebepten dolayı popüler bir tavsiyedir. Özgün olmakla benzersiz olmanın tek gerçek yolu budur. Ayrıca, insanlar, özellikle bir sunum izleyicisinin göz kamaştırıcı dikkati altında öne çıkıyorsanız hissedebilirler.

Size doğal gelen şeyi yapın. Doğal olarak mizah kullanıyorsanız, mizahı kullanın. Doğal bir hikaye anlatıcısıysanız, bir hikaye anlatın. Bir karaktere bürünmeyin veya olmadığınız biri gibi davranmayın. Tüm olumlu kişilik özelliklerinizin en çok parlamasına izin verin.

Bu tür bütünlüğün uygun bir örneği, ünlü TED Konuşmalarıdır. Aşırı kendinden emin veya dramatik davranmak yerine, yumuşak ve doğal bir şekilde konuşmak ve içe dönük insanları güçlendirme mesajını destekliyor. Olmadığını itiraf ettiği dışa dönük gibi davranarak sahnede koşarsa, davranışları sözlerini baltalayacak ve sunum yarı yarıya etkili olmayacaktı.

Doğal Konuşun

Kağıda nasıl yazdığımız ile yüz yüze nasıl konuştuğumuz arasında çok büyük bir fark var. Kağıt üzerindeki kelimeler, o anda konuştuğumuz zamana kıyasla sesimizde doğal olarak akmaz. Düşüncelerinizi kağıt üzerinde sağlamlaştırmak için iyi bir başlangıç ​​olsa da, konuşmaya gelince, ideal olarak kelimelerin organik olarak dilinizden düşmesine izin vermelisiniz.

Bazı sunucular, konuşmalarını bir konuşmada olduğu gibi daha doğal hale getirmek için bir diyalog kurar. Bunu yapmak, doğal olarak ilerleyen ve farklı karakterler, farklı zihniyetler içeren bir hikaye anlatmaktı. Diğerleri bunu retorik sorular sorarak, dinleyicileri düşünce süreçlerine davet ederek yapar. Veya aktif olarak izleyici girdisi isteyerek, insanlarla etkileşim kurarak, bir yanıt talep ederek ve sunumun iki yönlü bir yol olduğunu açıkça belirterek.


billgateswebsunum hazırlama teknikleri,sunum giriş cümlesi örnekleri,etkili sunum teknikleri pdf,sunum şablonları,sunum hazırlama programları,proje sunum örneği,proje sunum örnekleri ppt,akademik sunum örnekleri alanlarında hizmet vermektedir.


Nasıl yapmayı seçerseniz seçin, doğal bir şekilde konuşarak sunuma kendi kişiliğinizi eklersiniz. Sadece kelimelerin gücüyle değil, doğal ve özgün kelimelerin gücüyle. İnsanların gerçekten duymak istediği şey bu. Daha fazla tavsiye için Inter-Activ’in bir senaryodan konuşurken robotik seslerden nasıl kaçınılacağına dair makalesine göz atın.

PowerPoint’inizi Kişiselleştirin

Kişiliğinizi sergilemek sadece görünüşünüz ve sözleriniz ile sınırlı değildir. PowerPoint’iniz sizin ve sununuzun bir uzantısıdır. Bireysel karakterinizi vurgulamak için kullanın. Sonuçta, ne kadar benzersiz, açık ve dürüst olursa, bir izleyici o kadar çok hatırlayacaktır.

Evet, PowerPoint’iniz sizin için değil, izleyiciler için olmalıdır. Ancak bu, onu farklı ve ilginç kılmak için onunla biraz eğlenemeyeceğiniz anlamına gelmez. Başkalarının sunumlarında nelere hayran olduğunuzu düşünün ve bunu size ilham vermesi için kullanın.

Tuhaf ve akılda kalıcı memleri veya popüler kültür resimlerini seviyor musunuz? Onları öne çıkarın! Veya her zaman hatırladığınız basit bir siyah beyaz, karikatürize edilmiş veya çok renkli bir stil var mı? 

PowerPoints’i özelleştirme, kitaptaki en eskilerden biri olan klasik bir sunum tekniğidir. Çünkü bunu herkes yapabilir, herkes yaratıcı olabilir ve herkes kendi kişisel tarzını yansıtabilir. Seçimlerinizin daha derin anlamlarını düşünün. İşletmenize bağlanan bir renk şeması kullanın. Mesajınızın etrafında tam bir yaratıcı motif oluşturmak için temalı bölümleri kullanın.

Herkesin PowerPoint stilleri hakkında farklı görüşleri vardır. Sadece basitliğin altın kuralına bağlı kalın. Ama herkesi memnun edemezsiniz, bu yüzden en azından kendinizi memnun edebilirsiniz!


sunum hazırlama teknikleri
sunum giriş cümlesi örnekleri
etkili sunum teknikleri pdf
sunum şablonları
sunum hazırlama programları
proje sunum örneği
proje sunum örnekleri ppt
akademik sunum örnekleri


Sununuzu Bir Hikaye Üzerine Yapılandırın

Birçok konuşmacı sunumlarının başında bir anekdot kullanır. Bir bağlam sağlamaya yardımcı olur ve izleyicinin en başından itibaren bağlı hissetmesini sağlar. Bir fikrin veya sürecin ilerleyişini göstermek için sonunda o hikayeye dönebilirler. Bununla birlikte, diğerleri, baştan sona birinci şahıs anlatısını kullanarak tüm konuşmalarını bir hikaye üzerinde yapılandırır. Kişiliğinizi sunmanın samimi bir yolu ve muhtemelen kişiliğinizi ortaya çıkarmanın en etkili yoludur.

Örneğin, konulu sunumlarda bu yapı kullanır., geçmiş deneyimlerini hatırlıyor, dinleyicilere New York’ta bir organizatör olarak doyumsuz yaşamını dürüstçe anlatıyor ve seyahat ettikten ve bu tür ülkelerdeki yıkıcı yoksulluğu gördükten sonra hayatını Afrika topluluklarına temiz su sağlamaya adamaya karar veriyor.

Kişisel gelişimi ile kariyer gelişimi arasında doğrudan bağlantı kurar, hayır işlerinin ahlaki ifşaatlarını bir kişi olarak kendini nasıl keşfettiği ile ilişkilendirir. Sonuç, son derece duygusal ve çok etkili bir konuşmadır.

Bir izleyiciyi nasıl ikna edeceğine dair makalelerinde, bu tekniği kullanmak olarak tanımlar. Hikaye anlatımı, ütopik bir vizyon ve duygusal çekicilik, yalnızca kişiliğinizi sergilemenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda izleyiciyi fikriniz ve mesajınız konusunda ikna eder.

Kişisel İletişim Bilgilerinizi Verin

Bu ipucu, önemli bir fark yaratabilecek basit bir ipucu. İletişim hatlarını doğrudan ve kişisel tutun. Kendinizi satan bir sunumun ardından, hedef kitlenizi kurumsal bir web sitesini ziyaret etmeye veya bir asistanla konuşmaya teşvik etmek istemezsiniz. Konuşmanız boyunca kişisel davrandınız. Öyleyse, daha sonra sizinle ne konuşmak istediklerini tahmin etmek gerekir.

Esasen, insanlar kişiliğe sahip insanlardan ilham alır ve ikna edilir. Bir ürün satın almıyoruz; yaşam tarzını, yaşamlarımız üzerindeki kişiselleştirilmiş etkisini satın alıyoruz. Bir fikir satın almayız; bir vizyon, bir potansiyel, onu bize satan kişinin tutkusunu satın alıyoruz. İş kişiseldir çünkü insanlarla çalışır. Bu nedenle, sunumlarınızın sunabileceğiniz en iyi ve en benzersiz şeyi ortaya çıkardığından emin olun.

Şirket sunum stilleriyle ilgili yazıyı okumak için “buraya” tıklayınız.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın