Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Yerel İşletme Aramaları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Yerel İşletme Aramaları

Sayfa Tasarımı Oluşturma

Yerel İşletme Aramaları

“Yerel işletme” terimi genellikle yanlış anlaşılır. yerel işletme, fiziksel adresi olan veya yalnızca belirli bir coğrafi bölgeye hizmet veren işletmedir.

Yerel işletmeler söz konusu olduğunda önce birkaç temel soru sormanız gerekir:

• Hedef kitleniz kim?
• Yerliler
• Yerel olmayanlar (yani gezginler)
• Kim kime seyahat ediyor?
• Müşteri iş için seyahat ediyor (Best Buy, avukat)
• Müşteriye iş seyahatleri (tesisatçı, çim bakımı)
• Ürünler nerede satılıyor?
• Çevrimiçi oranı
• Mağaza oranı

Bu soruları yanıtlayana kadar, bir kullanıcıyı nereye göndereceğinizi belirlemek imkansızdır.

Hem fiziksel bir mağazanız varsa hem de çevrimiçi satış yapıyorsanız, trafik gönderme kuralları az önce listelenen ticari sorgu bilgilerine çok benzer. Açılış sayfanıza mağazadan teslim alma veya bir ürünü bizzat görmenin avantajları gibi ek dönüşüm seçenekleri eklemek, tüketicilere şirketinizle iş yapmaları için daha fazla neden verir.

Çevrimiçi satış yapmıyorsanız, yerel işletme pazarlaması hakkında yanıtlamanız gereken ilk soru hedef kitlenizdir. onlar yerli mi yoksa yerli değil mi?

Yerliler bölgeyi biliyor. Sizin özel coğrafya kullanımınızı anlıyorlar. Kendi bölgelerine hizmet edip etmediğinizi veya işletmenizin yol tarifini isteyip istemediğinizi bilmek isterler. ancak kullanıcı coğrafi konulardan memnun kaldıktan sonra şirketinizle iş yapıp yapmamaları gerektiğini inceleyecektir. Bu bölümün ilerleyen kısımlarında rakipleriniz yerine birisinin neden sizinle iş yapması gerektiğine dair bu ayırt edici faktörlerden bazılarına odaklanacağız.

Yerli olmayanlar genellikle iş veya tatil amaçlı seyahat edenler. Örneğin, bir otelin belirli bir adreste olduğunu hemen bilmeleri gerekmez. Gezginler, otelin havaalanına, alışveriş bölgelerine veya önemli cazibe merkezlerine ne kadar yakın olduğunu bilmek ister. açılış sayfanız, bulunduğunuz yerin çevresinde neler olduğunu ve neden rekabet yerine otelinizin seçilmesi gerektiğini göstermelidir.

Yerel ve yerel olmayanlara aynı şekilde pazarlama yapmamalısınız. Bu iki grup, alanla ilgili farklı bilgi kümelerine ve web siteniz tarafından yanıtlanması gereken farklı sorulara sahiptir. bir yerel, belirli bilgileri hemen bilmek ister.

Yerel olmayan bir ilkin, işinizi değerlendirmenin bir sonraki aşamasına geçmeden önce doğru yerde olduklarından emin olmaları gerekir. Bu farklılıklar, reklam metnine de uzanır.

Segmentasyon Sayfalarını Kullanma

Bir anahtar kelimenin tüketici amacını bilmediğiniz zamanlar olacaktır. Anahtar kelime belirsiz olabilir veya kelime işletmenizin birçok yönünü tanımlıyor olabilir. bu durumlarda segmentasyon sayfalarını kullanmak, tüketicinin sorusunu açıklayan seçeneği seçmesine yardımcı olabilir. segmentasyon sayfası nerede bir kullanıcı, işletmenizin hangi yönü hakkında daha fazla bilgi edinmek istediğini kendisi seçebilir.

Otel aramayı veya uçakla seyahat etmeyi düşünün; Arayan kişi bir iş seyahati mi yoksa eğlence amaçlı bir gezgin mi? Her birinin farklı endişeleri var; yine de bilgi ararken aynı anahtar kelimeleri kullanacaklardır.

“Muhasebe işleri” anahtar kelimesi, bir şirketin bir çalışanı işe almak istediği veya bir araştırmacının iş aradığı anlamına gelebilir. Bir segmentasyon sayfası kullanarak, sorgu belirsiz olduğunda kullanıcının doğru bilgiyi bulmasına yardımcı olabilirsiniz.

Segmentasyon sayfaları en çok dar temalı sitelerde kullanılır, ancak daha büyük bir sitede bile seçimleri daraltmaya yardımcı olmak için yararlı olabilirler. TV satın alma sürecini düşünün. Tüketiciden bu madde işaretlerinin her birinden bir yanıt seçmesini istersiniz.


Yerel işletme nedir
Benim İşletmem
Google işletme
Google işletme hesabı giriş
Google işletme Profili
Google işletme Hesabı açma
Google işletme Ekleme
My Business


Bu üç cevabı öğrendikten sonra, hangi ürünlerin tüketiciyle en alakalı olduğunu daraltabileceksiniz. Yukarıdakiler genellikle bir kategori araması veya ürün geliştirme olarak anılırken, ortaya çıkan sayfa bir segmentasyon sayfasıdır, çünkü kullanıcıya sunulan ürünleri kullanıcının hangi yolu keşfedeceğini kendi kendine seçebilmesi için bölümlere ayırır.

Segmentasyon sayfasının dezavantajı, arama sorgusu ile son dönüşüm arasına başka bir sayfa görünümü ve müşteri kararı eklemesidir. Dönüşüm sürecinizde ne kadar çok sayfa olursa ve birini ne kadar çok karar almaya zorlarsanız, terk etme oranınız o kadar yüksek olur.

Anahtar kelimelerinizin çoğu için muhtemelen bir segmentasyon sayfasına ihtiyacınız olmayacaktır. birden fazla anlama sahip veya farklı kitlelere hitap eden anahtar kelimeleriniz varsa veya web sitenizde birden çok hedef kitle türü varsa, segmentasyon sayfalarını test etmek, tüketiciye bundan sonra nereye gideceğine dair bir seçenek sunarak daha geniş bir anahtar kelime kümesinde başarılı bir şekilde reklam vermenize olanak sağlayabilir. 

Formları Açılış Sayfası Olarak Kullanma

Açılış sayfanızın birincil odak noktası bir form olabilir. Potansiyel müşteri oluşturmak için iletişim bilgileri topluyorsanız veya çevrimiçi fiyat teklifleri oluşturuyorsanız (sigorta ve ipotek gibi) bu yaygın bir durumdur.

Bir form iyi bir açılış sayfası olabilse de, arayanın sorusunu da yanıtladığınızdan emin olun. Bir kullanıcının “satıcı hesapları” için arama yaptığı ve formun ikinci sayfasına geldiği ve ardından “Ne tür bir satıcı hesabı istiyorsunuz?”

Tüketici, sunduğunuz farklı üye işyeri hesaplarını henüz öğrenmemişse, bu soru formu terk edip farklı üye işyeri hesabı türleri aramaya başlamasına neden olabilir. Sormak istediğiniz ürün, şirket veya kişisel bilgilere formdan kolayca erişilebildiğinden emin olun.

AdWords’e kaydolma işlemi mükemmel olmasa da, bazı daha önemli form öğelerini içerir:

• takip etmesi kolay adımlar
• ilerlemeyi gösteren kısa işlem (sol üst taraf)
• formu terk etmeden kolayca ek bilgi bulma yeteneği
• daha fazla soru için şirketle iletişim kurabilme (telefon numaraları genellikle sohbet ve bize ulaşın bağlantılarının iyi bir tamamlayıcısı olsa da)

Bir forma bilgi eklemeye güzel bir örnek, kredi kartınızdan Cvv (Kart doğrulama değeri) bilgisidir. Çoğu kredi kartının arkasında, o kartın güvenlik bilgisi olan üç haneli bir kod bulunur. Bu bilgiyi kartta nerede bulacağınıza dair bir resim göstermek yaygın bir uygulama haline geldi.

Karttaki güvenlik numarası, ön yüzündeki dört haneli bir sayıdır. Bir süredir, american express kart sahipleri, ya üç haneli bir Cvv’yi onaylayan ya da bir american express kartında numaranın nerede bulunacağını göstermeyen web sitelerini kontrol etmekte zorlandılar.

Bir e-ticaret kasası da bir formdur. Bu sizin açılış sayfanız olmayacak olsa da, form web sitenizin neresinde olursa olsun, bir tüketicinin ihtiyaç duyduğu bilgilere formunuzdan erişilebilmesi önemlidir.

Ayrıca, yalnızca bir form olan bir sayfa, tüketicinin şirketiniz veya ürünler hakkında karar vermesi için yeterli bilgiye sahip olmaması nedeniyle genellikle iyi bir açılış sayfası değildir. form açılış sayfalarınız, sayfanın metninde faydalar ve harekete geçirici mesajlar içermelidir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın