Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Web Sitesi Dönüşüm Oranları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Web Sitesi Dönüşüm Oranları

Tıklama Başına Ödeme

Web Sitesi Dönüşüm Oranları

Web sitenizdeki herhangi bir sayfaya trafik gönderebilirsiniz (yazım politikalarına uygun olduğu varsayılarak), ancak ücretli arama trafiğinizi sitenizin neresine gönderdiğinize bağlı olarak dönüşüm oranlarında ciddi farklılıklar göreceksiniz.

En iyi sayfa, reklamverenin sorusunu yanıtlayan sayfadır. Orijinal arama sorularının yanıtını sitenizin neresinden alabilirler? Bu kavramı düşünmenin başka bir yolu da trafiği web sitenizdeki en mantıksal sayfa olan ve her bir anahtar kelime için dönüşüm sürecini başlatan sayfaya göndermektir.

çoğu durumda bu sayfa, aynı reklam grubundaki tüm anahtar kelimeler için aynı olacaktır. anahtar kelimelerinizi ayrıntılı bir şekilde düzenlemenin zor kısmını yaptıysanız, o zaman anahtar kelimeler genellikle aynı açılış sayfasını paylaşacaktır. Hesap organizasyonuna bağlı olarak bu kuralın istisnaları vardır, ancak çoğu durumda bu kuralın geçerli olması gerekir.

Şu üç noktayı göz önünde bulundurun:

• İnsanlar tembel olmaktan hoşlanır.
• İnsanlar daha fazla iş istemiyor.
• web sitenizin uzmanı sizsiniz.

Neden sitenizde ziyaretçinin önce görmesi gereken sayfayı tam olarak seçmiyorsunuz? sorgu için sitenizdeki en iyi sayfaya birini göndermezseniz, ziyaretçiler web sitenizde dolaşmaya başlayacak ve bu onları dönüşüm yolundan uzaklaştıracak veya sadece Geri düğmesine basıp sonraki siteyi ziyaret edeceklerdir. liste.

Anahtar kelimelerinizi veya reklam gruplarınızı web sitenizdeki en belirgin sayfaya bağlamak için fazladan zaman ayırmak, ziyaretçilerin odaklanmasına ve satın alma hunisinde müşteri olmaya doğru ilerlemesine yardımcı olacaktır.

Açılış Sayfalarını Seçme

Bir açılış sayfasını en iyi şekilde belirlemek için, üç ana anahtar kelime sorgusu türünü anlamanız gerekir:

  • İşlem Sorgusu İşlem sorguları, satın alma niyetinin olduğu sorgulardır. Bunlara genellikle ticari denir.
  • Bilgi Sorgulama Bilgi sorguları veya ticari olmayan sorgular, arama yapan kişinin belirli bir bilgi parçasını aradığı veya belirli bir öğe veya kavram hakkında daha fazla bilgi edinmeye çalıştığı sorgulardır.
  • Gezinme Sorgusu Gezinme sorguları, arama yapan kişinin yalnızca belirli bir web sitesine veya web sayfasına gitmeye çalıştığı sorgulardır.

Genellikle kullanıcı için tatmin edici tek bir sonuç vardır. 

İşlemsel Sorgulardan Yararlanma

Trafiğin nereye gönderileceğine karar verirken kullanılacak en kolay örnekler, ticari tabanlı sorgulardır. Çoğu alışveriş sepetinin, kategoriler arasında ve kategoriden ürün sayfasına geçiş sağlayan bir ana sayfası vardır.

Kategori sayfaları, tüm ürün türlerini gösterir (örneğin, tüm samsung veya tüm dLP TV’ler) ve son olarak, bir ürün sayfası tek bir ürünü vurgular. Birçok alışveriş sepeti çok daha fazla sayfa türü içerirken, hemen hepsinde bu üç tür sayfa (ana sayfa, kategori ve ürün) bulunur.

Trafiği nereye göndereceğinizi incelerken, örneğin birisinin samsung (samsung dLP Tv’nin parça numarası) için arama yaptığını ve arama yapanı sitenizin ana sayfasına gönderdiğinizi hayal edin. bu durumda, ziyaretçinin google’da az önce oluşturdukları aynı sorguyu kullanarak tekrar arama yapması (veya web sitenize göz atmayı denemesi) gerekir.

Tekrar aramaya yönelik bu ek eylem gereksizdir ve araştırmacıya daha fazla iş vermeye benzer. Ziyaretçilerinize ne kadar çok görev atarsanız, o kadar çok ziyaretçi görevlerinizi reddedecek ve google’a dönüp rakiplerinizin reklamlarına bakacaktır.


Google Ads
Google Ads Dönüşüm Kurma
Dönüşüm izleme kodunu nereye eklemek uygun olur
Google Analytics
Google Ads dönüşüm izleme
Google Tag Manager
Daha önce kaydedilmiş dönüşüm yok
Google Ads Dönüşüm Kimliği


arama yapan kişiyi samsung dLP kategori sayfasına gönderirseniz, arama yapan kişinin mevcut seçimlere bakması ve aynı TV’yi bulmaya çalışması gerekir. Kategori sayfalarınızda listelenen parça numaraları yoksa veya arama yapan kişi ürününüzü listelenenden farklı bir adla biliyorsa, ziyaretçinin bundan sonra nereye gideceği hakkında hiçbir fikri yoktur ve genellikle Geri düğmesini tıklar.

Arama yapan kişiyi doğrudan samsung ürün bilgileri sayfasına gönderirseniz, onlar için en iyi sayfayı bulmak için çok uğraşmış olursunuz. Arama yapan kişi, bilgileri bulmaya çalışmak için daha az, web sitenizdeki bilgilerle meşgul olmak için daha fazla zaman harcayacaktır. Bu iyi arama deneyimi örneği, daha yüksek dönüşüm oranlarına yol açmalıdır.

Web sitenizde nereye trafik göndermeniz gerektiğini biliyorsanız, neden arama yapan kişinin bilgiyi bulması için zaman ayırmasına neden oluyorsunuz? Birine sitenizde dolaşması ve karar vermesi için ne kadar özgürlük verirseniz, dönüşüm oranlarının o kadar düşük olduğunu görürsünüz.

Birine karar vermesi için yeterli bilgi ve seçenek vermek ile dönüşüm oranlarını en üst düzeye çıkarmak arasında bir denge vardır. her zaman arayanın sorusunu yanıtladığınızdan emin olun. Bu ve reklam kopyasında yapılan tüm teklifler (ücretsiz gönderim gibi), açılış sayfanızda sunmanız gereken minimum bilgi miktarıdır.

Ürün aramaları Web’de yaygın olsa ve kolay bir ilk örnek olsa da, geleneksel bilgeliğin trafiği göndermeyi önereceği yeri görmek için bazı farklı arama sorgusu sınıflandırmalarını inceleyelim.

Satın alma hunisini göz önünde bulundurursak, satın alma kararlarının genellikle satın almadan önce araştırma ve öğrenmeye dayandığını hatırlatırız. Para kazanılamayan bilgi sorguları olsa da, genellikle bilgi sorgularından yeterince para kazanılmaz ve bunun en yaygın nedenlerinden biri yanlış bir açılış sayfası seçmektir.

Bir arama yapan kişi karar vermek için yeterli bilgiye sahip değilse, mükemmel tasarlanmış bir satış sayfası bile çoğu ziyaretçinin ilgisini çekmeyecektir. bazı durumlarda bilgiler ürün sayfasında olabilir ve bir kullanıcıyı ürün sayfasına göndermek en iyi eylem şeklidir.

Anahtar kelimelerinize bakmak ve arama yapan kişi gibi düşünmek önemlidir. Bir araştırmacı belirli bir anahtar kelimeyi girerse, yaşamlarında devam eden hangi senaryo bu aramaya neden olmuş olabilir? açılış sayfanızın ele alması gereken senaryo budur. Bu senaryoları ele alarak, bilgi sorgularından para kazanmanıza yardımcı olması için açılış sayfasına ek bilgiler ekleyebilirsiniz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın