Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Google Optimizasyonu 

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Google Optimizasyonu 

AdSense Reklamlarını Kullanma

Google Optimizasyonu 

Bir web sitesine daha fazla arama trafiği getirmek için yaygın bir strateji, web sitenizin içeriğini daha yüksek sıralamalar için arama motorları için daha çekici hale getirme uygulaması olan Arama Motoru Optimizasyonu’nu (SEO) kullanmaktır.

Ne yazık ki, özellikle oyunda yeniyseniz, SEO’yu uygulamak kolay değildir. SEO çalışmanızın etkili olması zaman alır. Birçoğu, rekabetçi arama terimleri için sonuçları görmeye başlamadan önce standart bekleme süresinin üç ila altı ay olduğunu söylüyor. Diğer birçok kişinin rekabet ettiği anahtar kelimeleri hedefliyorsanız, zor olacağını bekleyebilirsiniz.

Hedeflediğiniz anahtar kelimeler ne kadar değerliyse, sitenizi sonuçların ilk sayfasında çıkarmak o kadar zor olur. Diğer herkes aynı istatistikleri duydu ve herkes de orada olmak istiyor.

Belirli anahtar kelimelerin Google’ın ilk sayfasına ulaşması için haftalarca veya aylarca beklemek, anahtar kelimeleriniz pazarda test edilmemişse ciddi bir sorumluluk olabilir. Bazı anahtar kelimeler yüksek arama hacmi elde eder, ancak iyi bir “dönüştürmez”; bu, bazı aramaların satın alınacak bir şey yerine öncelikle ücretsiz bilgi için olduğu anlamına gelir: ör. “kilo verme ipuçları” ve “kilo verme sistemi”.

“Kilo verme ipuçları”nın açılış sayfanıza çok daha fazla arama getirdiğini, ancak “kilo verme sistemi” arama trafiğinden gelen ziyaretçilerin çok daha yüksek bir yüzdesinin aslında “Satın Al” düğmenizi tıkladığını görebilirsiniz.

Google AdWords, hedeflenen trafiğinizi artırmak için hızlı ve nispeten kolay bir yol sunar. SEO ile karşılaştırıldığında, hızlı bir şekilde sonuç üretir. Farklı anahtar kelimeler, başlıklar ve alt yazılardaki dönüşüm oranlarını bir veya iki hafta, bazen birkaç gün içinde test edebilirsiniz.

Google Adwords Nedir?

Google AdWords, reklamverenlerin İngilizce veya yerel dilleri kullanarak 150’den fazla ülkedeki hedef kitlelerine ulaşmasını sağlayan birleştirilmiş bir reklamcılık platformudur. Platform ilk olarak Google Arama sonuçları sayfalarında yalnızca “Sponsorlu Bağlantılar” bölümünde metin reklamlar sunmak için oluşturuldu.

Zamanla Google AdWords, reklamverenlerin Google İçerik Ağı’nda da reklam satın almasına izin vermeye başladı. Ağ, milyonlarca siteden oluşur ve küresel ağların yaklaşık %75’ine ulaşır.

Reklamverenlerin Google’ın kendileri için oluşturduğu her tıklama için ödeme yaptığı bu Tıklama Başına Ödeme biçimi, resim reklamları, flash banner’ları ve video reklamları kapsayacak şekilde genişledi.

Google, AdWords’ü kullanmaya başlamayı kolaylaştırır. Beğendiğiniz bazı anahtar kelimeleri seçin, bir reklam yazın, hedef kitlenizi tanımlayın ve yayına hazırsınız. Birisi anahtar kelimelerinizi kullanarak bir Google araması yaptığında, reklamınız arama sonuçlarının yanında “Sponsorlu Bağlantılar” bölümünde görünür.

Konsept basittir, ancak bu, başarılı bir AdWords kampanyası oluşturmanın kolay olduğu anlamına gelmez. AdWords kampanyanızın tam potansiyeline ulaşmasına yardımcı olmak çaba ve dikkatli planlama gerektirir.


Google Optimize Nedir
Seo Nedir
Arama motoru optimizasyonu Nasıl yapılır
Google SEO Nedir
Web sitesi SEO çalışması nasıl yapılır
Arama motoru optimizasyonu Nedir
SEO Örnekleri
Seo çalışması Nedir


Arama Motoru Pazarlaması

Arama motoru optimizasyonunun nihai hedefi, siteleri arama motorlarında organik sonuçlarda üst sıralarda yer alır. Arama motoru pazarlaması (SEM), yalnızca organik arama listelerini değil, sponsorlu listeleri de kapsayan bu kavramı genişletir.

Google’dan Baidu’ya (Çin), Naver’e (Kore), Yahoo’ya ve Bing’e kadar binlerce arama motoru çalışıyor. Hepsinin ortak bir yanı var: İnsanlar aradıklarını bulmak için bunları kullanıyor.

Bu nedenle, SEM benzersiz bir pazarlama stratejisidir çünkü tüketiciler, reklamınız onlara gösterildiği anda zaten ürün veya hizmeti arıyorlar. Çoğu reklam kesintiye uğrarken, vermek isteseler de istemeseler de izleyicinin dikkatini çekmeye çalışırken, arama motoru pazarlaması, ürün ve hizmetleri, onları gerçekten arayan insanlarla birleştirir.

AdWords İle Ne Yapabilir?

Google AdWords kullanmanın temel avantajlarından bahsedelim.

• Doğru kitleye ulaşırsınız. Doğru anahtar kelimeleri seçerek, halihazırda sizinkine benzer bir ürün veya hizmet arayan arama yapanları yakalayabilirsiniz. Örneğin, bir web sitesi şablonu arayan bir kişi muhtemelen “HTML şablonu” veya “CSS şablonu”nu arayacaktır.

• Doğru mesajı tanıtıyorsunuz. Reklam metninizde bir başlık ve iki satırlık açıklayıcı bir metin kullanarak, potansiyel müşterilere sitenizi ziyaret etmeden önce web sitenizin, hizmetinizin veya ürününüzün temel faydalarını iletme fırsatına sahip olursunuz.

• Yalnızca nişan için ödeme yaparsınız. Yalnızca birisi reklamınızı tıklarsa ödeme yapmanız gerekir, ancak reklamınız ne olursa olsun arama sonuçlarında görüntülenmeye devam eder.

• Kampanyaları başlatmak ve yönetmek kolaydır. Web sitesi ve kredi kartı olan herkes 15 dakikada reklamlarını Google’da yayınlayabilir. Kampanyaları istediğiniz zaman durdurabilir, değişiklik ve ince ayarları kolayca yapabilirsiniz.

Fiyatlandırma

Metin reklamlar, Tıklama Başına Ödeme (PPC) esasına göre ücretlendirilir. Bu, birisi reklamınızı her tıkladığında Google’a belirli bir miktar ödemeniz gerektiği anlamına gelir. Bu, seçtiğiniz anahtar kelimelere bağlı olarak tıklama başına 0,02 ABD Doları ile 100 ABD Doları arasında değişir. Kampanyanızı başlatmadan önce tıklama başına maliyetinizin (TBM) ne olacağını her zaman bileceksiniz. Google’ın PPC reklamcılığı son derece başarılı oldu, maalesef birçok popüler anahtar kelimenin TBM’sinin son birkaç yılda fırladığı anlamına geliyor.

Anahtar Kelime Araştırması

Hedeflemeyi seçtiğiniz anahtar kelimeler, reklamınızı kimlerin göreceğini belirleyecektir. Halihazırda kullanılmakta olan anahtar kelimeleri seçmelisiniz.
sizinki gibi web siteleri, ürünler veya hizmetler aramak için hedef kitleniz. Bu biraz akıl okumaya benziyor olabilir ama sandığınız kadar zor değil.

İlk olarak, kampanyanız için en iyi anahtar kelimeleri seçmeye yönelik beş temel adımdan hızlıca geçelim:

1. Birisi sizin türünüzde bir web sitesi, ürün veya hizmet aramak için Google’ı kullansaydı, arama kutusuna ne yazardı?
2. Birisi başka hangi aramaları makul bir şekilde kullanabilir? “Düşük ücretler”, “ucuz biletler” veya “indirimli seyahat” gibi her arama bir anahtar kelimedir. Ürününüzü tanımlamak için potansiyel anahtar kelimeleri listeleyin.
3. İlk anahtar kelime listenizden ilgili ek anahtar kelimeler oluşturmak için Google AdWords Anahtar Kelime Aracını kullanın. Anahtar Kelime Aracını çok yakında derinlemesine inceleyeceğiz.
4. Kullanmak istediğiniz anahtar kelime listesini ekleyin ve indirin.
5. Rakiplerinizi araştırın.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın