Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Hedef Kitle Ne Arıyor?

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Hedef Kitle Ne Arıyor?

Hedef Kitle Ne Arıyor?

Hedef Kitle Ne Arıyor?

Web sitesi temaları, özellikle de “WordPress temaları”, “Joomla temaları” ve “Drupal temaları” satın almak isteyen kişileri çekmeyi umuyoruz. Bunlar, yalnızca bir araştırmacının Google’a yazabileceği en temel anahtar kelimelerdir, ancak daha fazla beyin fırtınası için iyi bir başlangıç noktasıdır.

Potansiyel Anahtar Kelimeleri Listeleyin

Ardından, ürününüzü tanımlayan ve hedef kitlenizin ilgisini çekmesi muhtemel anahtar kelimeleri listelemeye başlayın. Mümkün olduğu kadar çok düşünün, ancak sorun yaşıyorsanız, başlamak için üç veya dört farklı anahtar kelime veya kelime öbeği yeterli olacaktır.

Hedef pazarımız büyük olasılıkla bulmak istedikleri belirli tema türünü arıyordur. Örnek arama ifadeleri listemiz şuna benzer:

• html şablonu
• wordpress teması
• joomla teması
• drupal teması

Yukarıdaki arama ifadelerinin çoğul versiyonlarının kendi başlarına anahtar kelimeler olduğuna dikkat edin. Çoğul hali, tekil versiyonundan çok daha yüksek veya daha düşük aylık aranma hacmine sahip olan birçok anahtar kelime vardır.

Bu yazının yazıldığı tarihte, Google AdWords Anahtar Kelime Aracı, “html şablonunun” ayda 14.800 tam eşleme araması aldığını bildiriyor (“tam eşleme”, Google’a ek kelime veya karakter olmadan yalnızca anahtar kelimenin yazıldığı anlamına gelir), ” html şablonları” ayda 27.100 arama alıyor.

Anahtar kelimeler arasındaki küçük farklılıkları asla hafife almayın. Bağlamı göz önünde bulundurun: Arama yapanlar çeşitli temalar ve şablonlar aradıklarından, çoğul sürümlerin daha fazla arama alması mantıklı olacaktır.

Şimdi, Google AdWords kampanyanızın hedefini tanımlayın. Bu durumda, ucuz, yüksek kaliteli web sitesi temaları ve şablonları arayan potansiyel alıcıları çekmektir. Ana hedefiniz WordPress temaları satmaksa, anahtar kelimelerinizi buna göre ayarlamanız gerekir. Anahtar kelime seçimlerinize her zaman kampanya hedefleriniz rehberlik etmelidir.

Listemizi daha belirgin hale getirelim:

• ucuz html şablonları
• birinci sınıf wordpress temaları
• premium joomla şablonları
• en iyi drupal temaları

Arama yapanların niyetlerini büyük olasılıkla nasıl ifade edecekleri konusunda eğitimli tahminler yapmaya çalışıyoruz. Bir hipotez, insanların Google’a “yüksek kaliteli wordpress temaları” yerine “birinci sınıf wordpress temaları” girme olasılığının daha yüksek olduğudur.

Anahtar Kelime Listenizi Oluşturun

Biz arama motorları değiliz, bu nedenle bir kişinin ürününüze benzer bir şey ararken kullanabileceği yüzlerce farklı arama terimini tahmin etmek zor olabilir. Neyse ki Google, bize yardımcı olması için mükemmel Anahtar Kelime Aracını oluşturmuştur.

Anahtar Kelime Aracı’ndaki varsayılan dil ayarının ve konumun İngilizce ve Amerika Birleşik Devletleri olduğunu unutmayın. Bu varsayılanları değiştirebilirsiniz. Arama düğmesinin hemen üzerindeki gelişmiş seçenekleri genişleterek ayarlar. Bu seçenekleri ortaya çıkarmak için Gelişmiş seçeneklerin solundaki “+” işaretini tıklayın.

Hedef kitleniz birden fazla dil konuşuyorsa dil ayarını değiştirin. Birden çok dil veya ülke seçmek için tıklarken “Ctrl” veya “Cmd” tuşunu basılı tutun.

Alakalı anahtar kelimelerin bir listesini oluşturmanın hızlı bir yolu, en yakın rakibinizin sitesinin URL’sini Web Sitesi alanına girmektir. Bu size bazı iyi anahtar kelimeler sağlasa da, sitenin AdWords kampanyasında arama trafiğini yakalamak için kullanılan anahtar kelimeler olmayabilir.

Rakibin reklamları, sitede görünenlerden daha fazla benzersiz anahtar kelime kullanabilir. Aslında, reklamları tetiklemek için kullanılan anahtar kelimeler, reklamların kendisinde bile görünmeyebilir. Rakip, reklam metninde “premium wordpress temaları” görüntülerken “en iyi wordpress temaları” arama ifadesine teklif verebilir.

Kapsamlı bir anahtar sözcük listesi oluşturmak için en sık kullanılan yöntem, ilk anahtar sözcüklerinizi Sözcük veya tümcecik alanına girmek ve ardından Ara’yı tıklamaktır.

Bu çalışmada yalnızca bu daha yaygın yöntem kullanılacaktır. Diyelim ki “ucuz html şablonları” ve “premium wordpress temaları” ile ilgili anahtar kelimeler için arama hacminin nasıl olduğunu görmek istiyorsunuz. 


Hedef kitle türleri
Hedef kitle örnekleri
Hedef kitle Nasıl Belirlenir
Hedef kitle Nedir
Kadın giyim hedef kitle
Hedef kitle özellikleri
Birincil hedef kitle Nedir
Dış hedef kitle nedir


Arama sonuçları bize çok sayıda yararlı bilgi sağlar:

• İlk sütun, önerilen anahtar kelimeleri listeler. Yazdığınız anahtar kelimelerle alaka düzeyine göre sıralanırlar.
• Bir sonraki sütun, Avustralya (hedef pazarınız) için göreli değerlerde reklamveren rekabetini, yani teklif etkinliği miktarını gösterir.
• Üçüncü sütun, her terim için kaç tane Avustralya merkezli arama yapıldığının tahminini gösterir.
• Dördüncü sütun, tüm ülkeler ve diller için küresel aylık arama hacminin bir tahminidir.

Sütunun başlığına tıklayarak verileri belirli bir sütuna göre sıralayabilirsiniz, ilk tıklama azalan düzende, ikinci tıklama sütunu artan düzende değiştirir. Alaka düzeyine göre sıralamaya geri dönmek için gerekli olan (bunun için sütun başlığı yoktur).

Her sütun başlığının yanındaki soru işareti simgesi, söz konusu sütunun ne anlama geldiğiyle ilgili Google’dan bir açıklama içerir. Bizim durumumuzda sonuç, Avustralya’da web sitesi şablonları arayan çok sayıda insan olduğunu ve reklamverenler arasındaki rekabetin şiddetli olduğunu gösteriyor.

Varsayılan olarak görünmeyen, eklenecek yararlı bir sütun, “Tahmini Ort. TBM”. Başlıkların yukarısında ve sağında bulunan Sütunlar düğmesine tıklayarak ve ardından Tahmini Ortalama’yı seçerek bunu seçin. TBM onay kutusu ve ardından Kaydet düğmesi.

Tıklama Başına Maliyet, size yalnızca belirli bir anahtar kelimede reklam vermek için ne kadar ödemeyi bekleyebileceğinizi söylemekle kalmaz, aynı zamanda bunun diğer reklamverenler için ne kadar değerli olduğunu da belirtir. Bu web sitesi temaları ve şablonları nişinde, ticari amaç taşıma olasılıkları daha yüksek olduğundan, TBM’si 0,05 ABD dolarından yüksek olan anahtar kelimelere daha fazla dikkat etmelisiniz.

Beğendiğiniz herhangi bir anahtar kelime görürseniz, Ekle’yi tıklayın. Anahtar kelime, Seçilen Anahtar Kelimeler altında en sağdaki sütunda görünecektir. Herhangi bir anahtar kelimeyi yanlışlıkla eklerseniz, anahtar kelimenin yanındaki Kaldır’ı tıklayın, anahtar kelime seçilen listeden kaybolacaktır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın