Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Arama Terimleri

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Arama Terimleri

Mobil Reklam Oluşturma

Genel ve Özel Anahtar Kelimeler ve Arama Terimleri

Anahtar Kelime Aracı, size o kadar çok iyi anahtar kelime seçeneği sağlayabilir ki, bunaltıcı olabilir. Burada, iyi bir anahtar kelime karışımının nasıl seçileceği hakkında biraz konuşacağız.

Anahtar kelime araştırmasının amacı, hedef kitlenizin sizinkine benzer ürün ve hizmetleri bulmak için kullandığı arama sorgularını belirlemektir. Bu anahtar kelimeler jenerik veya spesifik olabilir.

“Web sitesi şablonları” veya “blog temaları” gibi genel anahtar kelime terimleri çok geniştir. Bu örnekler, bir e-Ticaret temasından bir blog düzenine kadar her şeyi ifade edebilir. Bir anahtar kelime ne kadar genelse, o kadar fazla aranma hacmine sahiptir.

“Premium drupal temalar” gibi belirli anahtar kelime terimleri, arama yapanların niyetini açıkça gösterir. Ancak “premium drupal şablonları” isteyenlerin sayısı “web sitesi şablonları” isteyenlerden daha az olduğu için arama hacmi ve rekabet daha düşüktür.

İyi formüle edilmiş bir anahtar kelime listesi, genel ve özel anahtar kelimelerin bir karışımını içerecektir. Belirli anahtar kelimeler önemlidir, çünkü tıklama oranınız daha yüksek olacaktır (web siteniz anahtar kelime ile iyi eşleşirse) ve bu nedenle, Google’ın reklamınızı arama sonuçlarında öne çıkarma olasılığı daha yüksektir.

Belirli anahtar kelimelerin dezavantajı, başarılı bir kampanya için ihtiyaç duyduğunuz arama hacmini elde edemeyebilmenizdir çünkü genel bir ilgi alanına sahip kişiler, web sitenizi veya ürününüzü mükemmel bir şekilde tanımlayan belirli anahtar kelimeyi bilemeyebilir. Bir aceminin “drupal temalar” yerine “web sitesi şablonları” araması daha olasıdır ve muhtemelen “premium drupal temalar” yazmanın faydalarını anlamaz.

İnsanların yazdıkları şey, onu nasıl aradıkları açısından istedikleri şey olmayabilir. Bu nedenle, belirli anahtar kelimeleri genel anahtar kelimelerle birleştirmek sağlam bir stratejidir. Genel anahtar kelimeler, daha yüksek bir arama hacmine erişmenizi sağlar, ancak genel anahtar kelimelerdeki tıklama oranınız daha düşük olabilir.

Seyahat, tüketici elektroniği ve finans (bankacılıktan sigortaya) gibi bazı sektörlerde reklamveren rekabeti aşırı olabilir. En iyi uygulama, bu sektörlerde çok özel anahtar kelimelerle başlamaktır. Rekabet şiddetli olduğunda tıklamalar pahalı olabilir, bu nedenle reklamlarınızın yalnızca hedef kitlenize ulaştığından ve bütçenizin çok hızlı tükenmediğinden emin olmak istersiniz.

Google ile Hesap Oluşturma Google AdWords’e Kaydolun

Site, http://adwords.google.com/ adresinde bulunmaktadır. Şimdi Başlat’a tıklayarak kayıt işlemini takip edin.

1. Yeni bir Google Hesabı oluşturun veya mevcut bir hesabı kullanın.
2. Saat diliminizi ve ülkenizi seçin. Hesabınızın saat dilimini veya para birimini daha sonra değiştiremeyeceğiniz için lütfen dikkatli seçin.
Seçilen saat dilimi, hesabınızın raporlanması ve faturalandırılması için kullanılacaktır. Seçtiğiniz para biriminde ödeme yapacaksınız.

AdWords Hesabınızda Oturum Açma

Birkaç dakikanızı ayırarak Google AdWords’e Başlarken eğitim videosunu izleyin. Arayüze faydalı bir giriş.

İlk Kampanyanızı Oluşturma

İlk kampanyanızı oluşturmaya hazır olduğunuzda, tahmin ettiğiniz ilk kampanyanızı oluşturun seçeneğine tıklayarak devam edin.

Kampanya Ayarları

Bir sonraki adıma geçmeden önce birkaç şeye dikkat etmeniz gerekecektir.

1. Kampanya adınız için olabildiğince açıklayıcı olun. Örneğin, ana anahtar kelime konunuzu kampanyanızın adı olarak kullanabilirsiniz. Birden çok ülkede reklam veriyorsanız, kampanya adına ülke kodunu da ekleyebilirsiniz; örneğin, AU, SG, US veya UK.

Konum, Diller ve Demografi altında:

2. Bir veya daha fazla başka yer seç’e tıklayarak hedeflenen ülke veya ülkeleri seçin. Ardından, kampanya için seçtiğiniz dilleri seçin.

3. Ağlar, cihazlar ve uzantılar. İçerik Ağı ile Arama Ağı’nı karıştırmak istemediğiniz için Ağı dikkatli bir şekilde seçmek önemlidir. Daha önce açıklandığı gibi İçerik Ağı, reklamları Google’ın ortak web sitelerinde görüntüler. Arama Ağı, bunları Google arama sonuçları sayfalarında görüntüler. İçerik Ağı seçeneğinin işaretini kaldırın.


SEO anahtar kelime
Anahtar kelime bulucu
En çok tıklanan anahtar kelimeler
Google anahtar kelime
Anahtar kelime bulucu Google
Google anahtar kelime planlayıcı
SEO anahtar kelime bulma
Anahtar kelime örnekleri


Cihazları seçerseniz, reklamları mobil tarayıcılarda görüntülemeyi seçmeden önce gerçek web sitenizi bir iPhone veya başka bir akıllı telefonda test ettiğinizden emin olun.

4. Teklif verme ve bütçe. AdWords’ü ilk kez kullanıyor olsanız bile, kampanya üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak için tıklamalar için manuel teklif vermeyi seçin. Tıklama başına maliyetinizi önceden bilmek, ürün veya hizmetinizin fiyatı göz önüne alındığında, kampanyanızın potansiyel olarak karlı olup olmadığını belirlemenize olanak tanır.

AdWords’ün, tıklamalarınızı en üst düzeye çıkarmak için otomatik olarak teklif vermesine izin vermek, yatırım getirinizi düşürebilir. Günlük bütçenizi hesaplamak için ayda harcamak istediğiniz tutarı alın ve 30’a bölün.

Günlük bütçenizin ne kadar olması gerektiğinden emin değilseniz düşük bir rakam girin. Daha sonra yukarı doğru revize edebileceğiniz bilgisiyle güvende olun.
Konum tercihi altında, teslim yöntemi (gelişmiş), şimdilik hiçbir şeyi değiştirmeyin. Google AdWords’ün nasıl çalıştığına tamamen aşina olana kadar bu ayarları değiştirmeniz önerilmez.

Gelişmiş Ayarlar altında:

5. Başlangıç tarihi/Bitiş tarihi: Bir bitiş tarihi belirlemek çok önemlidir, çünkü bunu yapmazsanız reklamlarınız süresiz olarak veya kredi kartınızın limiti bitene kadar yayınlanır.

6. Reklam planlaması: Reklamları her gün ve saatte göster olarak ayarlı bırakın.

7. Reklam yayını: Reklam rotasyonu, sıklık sınırı. Bu ayarları varsayılan olarak bırakın. Kaydet ve devam et’i ve ardından Reklam ve anahtar kelimeler oluştur’u tıklayın.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın