Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Reklam Metni İçeriği

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Reklam Metni İçeriği

Reklam Metni İçeriği

Reklam Metni İçeriği

Resimli reklamlar oluşturma olanağımız olsa da, şimdilik metne bağlı kalalım. Her metin reklamda dört kullanılabilir satır bulunur:

1. Başlık: Boşluklar dahil maksimum 25 karakter.
2. Açıklama satırı 1: maksimum 35 karakter boşluklar.
3. Açıklama satırı 2: boşluklar dahil maksimum 35 karakter.
4. Görüntü URL’si: en fazla 35 karakter.

Hedef URL, insanların yönlendirilmesini istediğiniz sayfayı belirtir. İyi bir metin reklam oluşturmanın pek çok farklı yolu olsa da sağduyu, reklamın şunları yapması gerektiğini önermektedir:

1. Arama sorguları ve açılış sayfanızın içeriği ile ilgili ve spesifik olun. Örneğin, birisi “ücretsiz flash şablonları” için arama yaparsa, bunun için bir reklama tıklaması pek olası değildir.
2. Benzersiz satış noktalarını açık ve öz bir şekilde açıklayın. Ürününüzü, hizmetinizi veya web sitenizi tüm rakiplerinden farklı kılan nedir? Belki de süper hızlı teslimatınız, yüksek kaliteniz, en düşük fiyatlarınız veya %100 para iade garantisi verir mi?
3. Mevcut promosyonlarınız (varsa) tarafından desteklenir. Örneğin, bir indirim yapıyorsanız, %10 indirim yaptığınızı belirtmelisiniz.
4. Zamana duyarlı olun, yani arama yapan kişi tıklamazsa bir fırsatı kaçıracaktır.
5. Markanızı doğru bir şekilde temsil edin. Kopyanızın stili ve tonu, müşterinin ürün veya hizmetinizi nasıl deneyimlemesi gerektiğini yansıtmalıdır. Markanız ciddi ve yetkiliyse, reklam metninizi gülen yüzler ve ünlem işaretleri ile yüklemeyin.
6. Google yönergelerine uyun. Çoğu durumda, denemeden bile bu gereksinimi karşılayacaksınız, ancak emin değilseniz, nelerin reklamının yapılmasına izin verildiğine ilişkin yönergeleri okuduğunuzdan emin olun.

Ayrıca, reklam metniniz trafik için bir filtre işlevi görmelidir. Her tıklama için ödeme yaparsınız, bu nedenle mümkün olduğunca çok tıklama için yatırımınızın geri dönüşünü almanız gerekir. İnsanları tıklamaya çekmek için ucuz numaralar kullanmayın, yalnızca sitenizi bulmaları için, hizmet veya ürün kendileri için alakalı değil veya reklamını yaptığınız şey değil. Yalnızca satın almayla sonuçlanmayan tıklamalar için ödeme yapacaksınız.

Şimdi, gerçek hayattaki bazı reklam metinlerine bakalım. Google ana sayfasına gidin ve “yerel çiçekçi” yazın. Bir kişinin kendi bölgesindeki çiçekçileri bulmasına yardımcı olacak bir hizmet ararken bu arama ifadesini kullanacağını tahmin edebilirsiniz.

Sonuçların, arama sonuçlarının üst kısmında daha belirgin ve sağ tarafında daha az belirgin şekilde görüntülendiğini görebilirsiniz. Üst kısımdaki reklamların başlığında bazı bölümler kalın yazılmıştır, bu da dikkatinizi çekmek için çok iyidir. Her reklamın açıklayıcı metninde benzersiz satış noktalarını açıkça gösterirler: geniş ürün yelpazesi, aynı gün teslimat vb.

Sağ tarafta aynı anahtar kelime için başka bir reklam görüyoruz. Maalesef bu reklam, Avustralya’da “yerel çiçekçi” araması yapan biriyle alakalı değil. Reklam metninin alaka düzeyinin düşük olması Kalite Puanının düşmesine neden olur (bu bölümün ilerisindeki “Kalite Puanını Anlama” bölümüne bakın), bu da reklamın neden sağ taraftaki kenar çubuğunda takılıp kaldığını açıklayabilir. en alakalı reklamverenler arama sonuçlarının üst kısmında yer alır.


Reklam metni örnekleri eodev
Yazılı reklam metinleri
Reklam metni Nasıl Yazılır
Reklam metni Nasıl Yazılır örnek
Yaratıcı reklam metinleri
Şampuan reklam metni
Tv reklam metni örnekleri
Kısa reklam metinleri


Reklamı Kalıcı Hale Getirme

Reklamınızdaki kelimeler, kullanıcının arama sorgusuyla eşleştiğinde veya ona çok benzediğinde kalın olarak görünür. “Yerel çiçekçi”yi aradık ve reklamlardan birinin başlığı “Yerel Çiçekçi Bul” idi. Kalın yazılan kelimeler arama sorgumuzda da olduğu için “Yerel Çiçekçi Bul” olarak gösterdi.

Aynı arama sorgusu için reklam başlıklarından biri “Yerel Çiçekçiler” idi. Çiçekçileri tekil olarak aramamıza rağmen, çoğu kelimenin çoğul hali de kalın harflerle görünecektir.

Yanlışlıkla “shangrri la” ve reklamlardan birinin görünen URL’sini ararsak, bu kısmen kalın olarak görüntülenir. Arama terimlerinin sık kullanılan kısaltmaları ve yazım yanlışları da genellikle kalın olarak görünür.

Dikkat edilmesi gereken birkaç şey:

1. Baş kalın yazı özelliğinden yararlanmak, reklam metninizin kalın olarak görünmesinin tek yoludur. Kalın, italik, altı çizili veya başka türde biçimlendirilmiş reklam metinlerini manuel olarak oluşturamazsınız.
2. Reklamınızın herhangi bir bölümü, başlık, gövde ve görünen URL dahil olmak üzere kalın yazı tipiyle görünme potansiyeline sahiptir.

Reklam metniniz, insanların açılış sayfanızı tıklama olasılığını büyük ölçüde etkileyebilir.

Google’ın Reklam Sıralaması Formülü

Arama sonuçlarının yukarısında görünen sponsorlu reklamlar, sağ taraftaki reklamlardan daha fazla gösterim alır. Sonuçların üzerinde göründükleri için, neredeyse organik arama listelerinde döndürülenlerin bir uzantısı gibi görünüyorlar. Ayrıca renkli, gölgeli bir arka plana sahip olurlar ve bu da onları Google’ın öncelikle beyaz ve mavi kullanıcı arayüzünde daha fazla öne çıkarır.

Arama sonuçlarının yukarısında görünen reklamlarla ilgili birkaç gerçek:

• Reklamınızın ana sütunda görüneceğini kimse garanti edemez.
sonuçlar. Google’ın algoritması hangi reklamların solda, hangi reklamların sağda görüneceğine karar verir.
• Reklamınız ister organik listelerin üstünde görünsün, ister sağ tarafta görünsün, yalnızca biri reklama tıkladığında ödeme yaparsınız. Reklamlarınızın arama sonuçlarının yukarısında görüntülenmesi için prim ödemezsiniz.
• Arama sonuçlarının yukarısındaki maksimum reklam sayısı üç, sağ taraftaki maksimum reklam sayısı ise sekizdir.

Reklamınız otomatik olarak daha büyük bir alan payına sahip olur. Normalde, sponsorlu bağlantılar yalnızca sonuçların sağ tarafında görünür. Bu durumlarda reklamlar 1, 2, 3 vb. sıralanır. Sonuçların üstünde reklamlarımız olduğunda, reklamlar önce arama sonuçlarının üzerinde sıralanır ve ardından sağdan devam eder. En yüksek sıralamaya sahip reklamlar her zaman arama sonuçlarının üzerinde görünür.

Formül şudur: Reklam Sıralaması = TBM × Kalite Puanı.

• CPC, Tıklama Başına Maliyet anlamına gelir. Bu, girdiğiniz değerdir
maks. TBM altında sistem.
• Google, her kampanya veya hesap için bir Kalite Puanı yerine, hesabınızdaki her anahtar kelime için ayrı bir Kalite Puanı verir.

Kalite Puanı, en kötüden en iyiye doğru artan sırada 1 ile 10 arasında değişir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın