Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Google Puanlamaları 

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Google Puanlamaları 

PPC Reklamları

Google Puanlamaları 

Kalite Puanı olmadan, reklam sıralaması yalnızca TBM’ye göre belirlenir: Tıklama başına en çok ödeme yapan, en iyi sıralamaya sahip olur.
Bu sistem Google’a kısa vadede daha fazla para kazandırabilse de, şirketin ister organik arama ister reklamlar için kullanıcılar için en alakalı sonuçları sağlama vurgusuna aykırıdır.

Kalite Puanı, Google’ın arama sorguları, reklamverenin reklamları ve anahtar kelimeleri arasındaki alaka düzeyini ölçme yöntemidir. Kalite Puanı ne kadar yüksek olursa, reklamınız Google’ın bakış açısından kullanıcının sorgularıyla o kadar alakalı olur. Kalite Puanı teklif fiyatından bağımsızdır, dolayısıyla daha yüksek bir Kalite Puanı satın alamazsınız.

1. Anahtar kelimenin ve eşleşen reklamın Google’daki geçmiş Tıklama Oranı (TO). Reklam bir arama ağı sayfasında görünüyorsa, o arama ağı iş ortağındaki TO’su da dikkate alınır.
2. Hesabınızdaki tüm reklamların ve anahtar kelimelerin TO’su ile ölçülen hesap geçmişiniz.
3. Reklam grubundaki görünen URL’lerin geçmiş TO’su.
4. Anahtar kelimenin, reklam grubundaki reklamlarla alaka düzeyi.
5. Anahtar kelimenin ve eşleşen reklamın arama sorgusuyla alaka düzeyi.
6. Hesabınızın reklamın gösterileceği coğrafi bölgedeki performansı.
7. Diğer alaka faktörleri.

Temel olarak Google, ana faktörlerden biri olarak Tıklama Oranına bakarak, kullanıcıların belirli bir arama sorgusuyla hangi reklamın daha alakalı olduğuna karar vermesine izin veriyor.

• Tıklama Oranı (TO): gösterim sayısı başına tıklama. Reklamınız bir kullanıcıya her gösterildiğinde bir gösterim sayılır. Kullanıcılar reklamınızı 1000 gösterimde 10 yerine 20 kez tıklarsa, TO’nuz %1 yerine %2 olur. İnsanlar yalnızca arama sorgularıyla alakalı buldukları reklamları tıklar. TO’su %2 olan bir reklam, TO’su %1 olan bir reklamdan daha alakalıdır. TO ne kadar yüksek olursa, Kalite Puanı da o kadar iyi olur.

Kalite Puanınızı belirleyen diğer faktörler, reklam metninizdeki anahtar kelimeler ve reklamınızdan bağlantı verilen açılış sayfasındaki anahtar kelimelerdir. Diyelim ki iki şirket aynı ifade için reklam veriyor: “kariyer tavsiyesi”. A Şirketinin Kalite Puanı 5’tir ve 50 teklif verir
anahtar kelime için sent. B Şirketinin Kalite Puanı 8’dir ve 40 sent teklif verir. Hangi şirket daha üst sıralarda yer alacak?

3.2, 2.5’ten büyük olduğu için, B Şirketi tıklama başına %20 daha az ödeme yapmasına rağmen A Şirketinden daha üst sıralarda yer alıyor.

Aynı şey, ikiden fazla reklamverenin teklif verdiği anahtar kelimeler için de geçerlidir. Google, bu reklam sıralaması hesaplamasını, kimin 1., 2., 3. vb. sıralanacağını belirlemek için bir arama sorgusu girildiğinde gerçekleştirir.

Bu noktada, reklamlarınızı nasıl sonuçların üzerinde gösterebileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Ancak bu soruyu yanıtlamadan önce, üst düzey yerleşimin reklamınız için her zaman en iyi yer olup olmadığını belirlememiz gerekir.

• İstediğiniz trafik ise, arama sonuçlarının üstündeki reklamlar, sağ taraftaki reklamlardan daha fazla tıklama alır. Göz izleme çalışmaları, Google SERP’lerinin sol üst çeyreğini sürekli olarak “sıcak bölge” olarak gösterir, bu nedenle bu reklamlar genellikle gözlerimiz organik arama sonuçlarına ulaşmadan önce görüntülenir.
• En ucuz fiyata trafik istiyorsanız, reklamların sağda mı solda mı olduğunun bir önemi yok. Tıklama Başına Maliyet yalnızca Kalite Puanınıza ve rekabet düzeyinize bağlıdır.
• Dönüşüm oranlarını (reklamınızı tıkladıktan sonra ürününüzü satın almak gibi istediğiniz eylemi gerçekleştirenlerin oranı) önemsiyorsanız, Google’ın son araştırmaları, dönüşüm oranlarının reklamınızın konumundan bağımsız olduğunu gösteriyor.

Şimdi Google’ın reklamınızı nereye yerleştireceğine nasıl karar verdiği sorusuna geri dönelim. Her bir anahtar kelime için Google’ın, reklamın sol tarafta görünmesi için bir minimum Kalite Puanı ve TBM eşiği vardır. Mevcut Kalite Puanınız ne kadar yüksekse, gereken TBM eşiği o kadar düşük olur. Bu, Kalite Puanınız 10 olsa bile, teklif fiyatınız çok düşükse, reklamınız asla arama sonuçlarının yukarısında görünmeyecek demektir.


Google Yerel Rehber olarak para kazanma
Google Yerel Rehber puanları ne işe yarar
google yerel rehber 10. seviye
Google puan arttırma
Google Yerel Rehber ödülleri
Google yorumlarım
Google Haritalar
Yerel Rehber para kazanma


Açılış Sayfası Detayları

Reklamınızın açılış sayfasının içeriği, Kalite Puanı hesaplamaları üzerinde Tıklama Oranları kadar güçlü bir etkiye sahip olmasa da, hesaplamaya katkıda bulunur ve daha da önemlisi kullanıcı deneyimini etkiler. Genel veya hatta tamamen alakasız bir açılış sayfası, herhangi bir reklamın kötü bir şekilde dönüştürülmesine neden olur.

Arama sorgunuz ve reklam metniniz “iş yerinde verimlilik” ile ilgiliyse, tıklamaları genel bir ana sayfa yerine, özellikle iş yerinde verimlilik ile ilgili bir sayfaya yönlendirmelisiniz. Açılış sayfanız, özellikle hedeflediğiniz anahtar kelimelerle alakalı olmalıdır.

Açılış sayfanızın, Google’ın alakalı anahtar kelimeleri bulmak için kullanabileceği güçlü bir metin öğesine sahip olduğundan emin olun. Yeterli metin olmadan, Google, açılış sayfanızın anahtar kelimelerinizle yeterince alakalı olduğu sonucuna varmakta zorlanabilir. Dikkatli bir şekilde optimize edilmediği sürece Google’ın resimleri ve Flash içeriğini yorumlamakta da zorluk çekeceğini unutmayın.

Anahtar Kelimeleri Seçimi

Reklam metninizle işiniz bittiğinde, daha önce araştırdığınız anahtar kelimeleri girin. Şimdilik Gelişmiş seçeneği: eşleme türlerini varsayılan ayarlarda bırakmalısınız.

Ardından, teklif fiyatınızı girin: reklamınızın her bir tıklaması için ödemek istediğiniz maksimum Tıklama Başına Maliyet. Yalnızca arama için bir teklif fiyatı girdiyseniz, içerik teklif fiyatı devre dışı bırakılmalıdır. Kaydet’e tıklayarak devam edin ve faturalandırmaya devam edin.

Fiyatlandırma

Önce fatura adresinizin ülkesini veya bölgesini seçin. Ülkenizi veya bölgenizi seçtikten sonra ödeme yönteminizi seçmeniz gerekir.

AdWords kampanyanız için ön ödeme veya sonradan ödeme yapmayı seçebilirsiniz. AdWords ile daha fazla deneyim kazanana kadar sonradan ödeme daha güvenli bir seçenektir. Sonradan ödeme yaparsanız bir kampanyayı istediğiniz zaman durdurmak kolaydır, ancak ön ödeme yaparsanız tüm tıklamalarınızı tüketmek zorunda kalırsınız. Ön ödemenin bir başka olası dezavantajı, krediniz biterse reklamlarınızın gösterilmesinin durdurulmasıdır. 


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın