Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Yerel Değişkenler – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Yerel Değişkenler – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

 Alan Adına İçerikle Ekleme

Yerel Değişkenler

Yerel bir iç sınıf, çevreleyen yöntemden yerel değişkenlere veya yöntem parametrelerine erişmeye çalıştığında, basitlik yanılsaması bozulur. Bu referanslar yalnızca nihai olarak bildirilen değişkenler ve parametreler için geçerlidir. Kendinizi iç sınıftaki kodun gerçekten satır içi çalıştığına ikna ettiyseniz, bu sınırlama can sıkıcıdır, ancak bu sorunu aşmak yeterince kolaydır:

• Yerel değişkenlerden değerleri parametre olarak doIt yöntemine iletin.
• İç sınıf finalinde görünür olması gereken yerel değişkenleri yapın.

• Yerel değişkenleri nihai değişkenlere kopyalayın.
• Örnek değişkenleri kullanın.

Yerel değişkenleri değiştirmek bir problemdir, çünkü yalnızca iç sınıfın görebildiği son değişkenlerdir. Altyapı, iç bloğun bir parametreyi geri geçirebilmesi için kurulabilir. (doIt’in foo’ya bir değer döndürdüğünü ve bunun da bar’a geri ilettiğini hayal edin.) Bunun dışında, iki yönlü iletişim için yalnızca statik ve örnek değişkenler kullanılabilir.

Anonim iç sınıfların yapıcıları olamaz. (Kurucular, sınıfla aynı ada sahiptir. Anonim bir sınıf için yapıcı nasıl adlandırılır?) Sınırlama, beklediğiniz kadar büyük bir sorun değildir. İlk olarak, iç sınıflar RTSJ tarafından kapanış olarak kullanıldığında, kuruculara ihtiyaç duymamalıdırlar.

Varsayılan olmayan başlatmaya ihtiyaçları varsa, başlatıcıları ve başlatma bloklarını kullanabilirler. Bu mekanizmalar, nesne inşa edildiğinde parametrelerin iletilmesi için bir yol sunmaz, ancak bir iç sınıf olduğu için, çevreleyen kapsamdaki değerlere ulaşabilir ve bunları kullanabilir. Bu muhtemelen kötü bir tarz ama bu kadar karmaşık bir şeyi isimsiz bir sınıfa koymak muhtemelen hataydı.

İç sınıfların iç içe yerleştirilmesinde herhangi bir sınır uygulanmaz, ancak bir noktada bunların okunması zorlaşır. Bu noktada, anonim sınıfları kullanmayı bırakın. Kodu satırın dışına çıkarın, ardından daha önce olduğu gibi devam edin. Adlandırılmış bir yerel iç sınıfı kullanmak için kodu revize eder.

Yüksek Çözünürlük Süresi

Tahmin edebileceğiniz gibi, zaman birçok gerçek zamanlı sistemin önemli bir özelliğidir. RTSJ, java.util.Date sınıfının sağladığından daha güçlü bir zaman kavramına ihtiyaç duyuyordu. HighResolutionTime sınıfı ve üç alt sınıfı AbsoluteTime, RelativeTime ve RationalTime, RTSJ için iki şey yapar.

RTSJ API’lerinin (ve bunları kullanan programların) zaman aralıklarını, zaman noktalarını ve ilginç bir sıklık temsilini kullanmasına izin veren zamanın polimorfik bir temsilini verirler. RTSJ zaman sınıfları ayrıca ona nanosaniye çözünürlüğe ve milyonlarca yıllık menzile sahip bir zaman temsili verir.

Çözünürlük

Bu yıl, mikrosaniyenin onda biri kadar bir zamanlayıcı çözünürlüğü neredeyse her türlü yazılım amacı için yeterli olacaktır. Mevcut hiçbir işlemci, bir mikrosaniyeyi uzun bir süre gibi gösterecek kadar hızlı çalışamaz. Ancak işlemciler hala hızlanıyor ve RTSJ’nin iki veya üç yıldan daha uzun bir kullanım ömrü olmasını umuyoruz.

Nanosaniye ölçümü bir sonraki durak noktasıdır. En az on yıl boyunca yararlı bir zamanlayıcı çözünürlüğü olarak kalması muhtemel görünüyor. (Bu, kulağa “640K herkes için yeterli olmalı” gibi geliyor, değil mi?) Pikosaniyelik bir zamanlayıcı çözünürlüğü belirtmek saçma görünüyor.

Nanosaniye çözünürlük göz önüne alındığında, 32 bitlik bir tamsayı kesinlikle çok küçüktü. Yalnızca yaklaşık artı veya eksi 2 saniyelik bir aralığı temsil eder. 64 bit uzunluğunda bir tamsayı, aralığı yaklaşık 292 yıla genişletir. Fena değil, ancak yıldızlararası araştırma başlatan biri bundan daha uzun aralıkları ele almak isteyebilir.

Son HighResolutionTime temsili, yaklaşık 84 bit olarak çalışır. Nanosaniye çözünürlüğe sahiptir, ancak iki kısımda temsil edilir: 64 bit milisaniye değeri ve milisaniyeye eklenen 32 bit nanosaniye.

Milisaniye başına yalnızca bir milyon nanosaniye olduğundan, nanosaniye değerinin yüksek sıradaki 12 biti aslında milisaniyedir. Bir zamanlayıcının aralığını biraz artırmaya hizmet edebilirler, ancak zaman aralığını bir bit artırmaya yetmezler. Menzil yaklaşık 292 milyon yıldır. Bu, yıldızlararası bir sonda için bile yeterli olmalıdır.

Saat

RTSJ, çoklu saat kavramını destekler. Bir sistemin neden birden fazla saat isteyeceği açık değildir. Aslında, birden fazla saate sahip sistemler genellikle tek bir saatin etkisini elde etmek için büyük zahmetlere girerler. Birden çok saat varsa ve bu gerçek yazılım tarafından görülebiliyorsa, hangi saatin herhangi bir zamanla ilişkili olduğunu bilmelisiniz ve farklı saatlerle ilişkili zamanları asla karşılaştırmamaya büyük özen göstermelisiniz.


Global değişken nedir C
Python global değişken tanımlama
Global değişken nedir
Global değişken Python
Global değişken C
Local değişken nedir
Python Yerel ve global değişkenler
Python lambda Örnekleri


Birden çok saati Java çalışma zamanı için görünür kılmak için bazı bahaneler:

• Sistem açık veya kapalı olsa da takvim süresini tutan pil destekli saatler, okuma veya yazmada yavaştır ve yüksek çözünürlüklü süre için nadiren iyi kesintiler oluşturur. Esas olarak, sistem başlatılırken daha yüksek performanslı zamanlayıcılar ayarlamak için kullanışlıdırlar. Yazılım zaman zaman pille çalışan bir takvime atıfta bulunabilir, ancak tüm zamanlama hizmetleri için bu beceriksiz cihazı kullanmaya zorlanmak acı verici olacaktır. Takvime ve gerçek zamanlı saate ayrı saat kimlikleri vererek bu olası sorunu ele alıyoruz.

• Bazı zamanlayıcı donanımları sıfırlanamaz. Başlatıldıktan sonra, “sönene” kadar çalışacaktır. Daha sonra yeni bir aralık için ayarlanabilir. Bu tür bir zamanlayıcı, sabit bir darbe üretebilir (sisteme sabit bir yük koyarak) veya her seferinde bir zamanlayıcıyı destekleyebilir. Bu tür bir zamanlayıcı 1980’lerde popülerdi ve 1990’larda popülerliğini kaybetti, ancak zaman zaman hala ortaya çıkıyor. Bu tür bir saat, saat başına bir zamanlayıcı modunda kullanılıyorsa, destekleyen yazılımın çok sayıda saati erişilebilir yapması gerekir.

Yüksek Çözünürlük 

HighResolutionTime sınıfı soyuttur. Örneklenemez, ancak diğer tüm yüksek çözünürlüklü zaman sınıfları için milisaniye ve nanosaniye alanlarını depolar ve tüm alt sınıflarında ortak olan yöntemleri sağlar. HighResolutionTime (ve dolayısıyla tüm alt sınıfları) için yöntemler aşağıda listelenmiştir.

Bu yöntemlerden bazıları—compareTo(Object), equals(Object) ve hashCode—herhangi bir uslu nesne için gereklidir. Diğer yöntemler, HighResolutionTime’ın tüm alt sınıfları için aşağı yukarı mantıklı bir şekilde geçerlidir.

Ne HighResolutionTime ne de RTSJ’de belirtilen türetilmiş sınıflardan hiçbiri herhangi bir senkronizasyon gerçekleştirmez. Bu nesneler değişime tabi ise ve birden fazla iş parçacığı arasında paylaşılıyorsa, uygulama kendi senkronizasyonunu sağlamalıdır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın