Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Bellek Erişimi – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Bellek Erişimi – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Sürüm Farklılıkları 

Bellek Erişimi

Özel bellek türleri, yükleme ve depolama işlemleriyle erişilebilen I/O cihazları ve paylaşılan bellek aracılığıyla diğer görevlerle iletişim, gömülü sistemler için önemli konulardır. Bu gerçek zamanlı sorunları adlandırmak biraz zaman alıyor, ancak RTSJ bu esnemeyi yapıyor.

Özel bellek türleri, performansla yakından ilişkilidir (yavaş bellek, önbelleğe alınmış bellek, paylaşılabilir belleğe yüksek hızlı, gözetlemesiz erişim, vb.) Performans en katı anlamıyla gerçek zamanlı bir sorun olmasa da, öngörülebilir performans gerçek zamanlı bir sorundur ve önbelleğe alınabilir, paylaşılabilir ve disk belleğine alınabilir gibi bazı bellek özniteliklerinin, belleği kullanan kodun tahmin edilebilirliği üzerinde büyük etkisi vardır. RTSJ “ham” bellek erişim sınıfları, belleğe “göz at ve kurcala” gibi bir şey sağlar.

JVM’nin güvenlik ve koruma mekanizmalarından geçerler, dolayısıyla işaretçi benzeri nesnelerin bu şekilde tanıtılması, Java platformunun bütünlüğünden ödün vermez, ancak Java ve Java programlarında yazılan ve belleği paylaşan aygıt sürücülerini desteklemek için belleğe yeterli doğrudan erişim sağlar. 

Ham bellek sınıfları, Java platformunun gerçek zamanlı performansını iyileştirmek için hiçbir şey yapmaz. Gerçek zamanlı bir Java belirtiminin en hevesli ilk destekçilerinden bazıları aygıt sürücülerini yazmak için Java’yı kullanmak istedikleri için oradalar. Spesifikasyona zahmetsiz bir eklemeydi ve yerleşik gerçek zamanlı topluluk için Java’nın kullanışlılığını büyük ölçüde artırdı.

Uygulama

Bir RTSJ uygulaması, javax.realtime paketlerini içermelidir. Neredeyse kesinlikle özel bir JVM içerecektir ve bellek referans hatalarını bulmaya yardımcı olabilecek bir derleyici içerebilir. Herhangi bir derleyici, RTSJ’yi kullanan sınıflar oluşturabilir ve sıradan bir Java platformundaki özel sınıflar, RTSJ’ye uyuyormuş gibi görünebilir. Bunlar önemli tasarım hedefleriydi. RTSJ kullanıcılarının standart IDE’ler üzerinde pek çok geliştirme yapabilmesini istedik.

Sınıf kitaplıkları, RTSJ API’lerini uygulayabilir ve bazı RTSJ işlevlerini sağlayabilir, ancak tüm hizmetleri sağlayamazlar. Gerçek bir RTJS uygulaması, JVM’de geliştirmeler içerir. Yeni bayt kodları yoktur, ancak referansları işleyen bayt kodlarının uygulanmasını geliştirmeden bellek erişim kurallarını zorlamak zor veya imkansız olacaktır.

Eşzamansız denetim aktarımı da bayt kodu yorumunda, bu kez yöntemler arasında hareket eden bayt kodlarında değişiklikler gerektiriyor gibi görünüyor. RTSJ ayrıca standart JVM’ye göre yeni öncelikler ve çok daha katı zamanlama kuralları ekler.

Özel bir RTSJ derleyicisi yararlı olacaktır. Bir derleyici, bellek başvuru ihlallerini her zaman belirleyemez, ancak denemeyi haklı çıkarmak için bunlardan yeterince bulabilir. Bir referans ihlalini derleme zamanı hatası olarak bulmak, çalışma zamanı istisnası olarak bulmaktan çok daha iyi olacaktır.

Kapanışlar

RTSJ’nin çoğu, JVM durumunun bir bölümünü kontrollü bir şekilde değiştirmeyi ve ardından önceki durumu düzenli bir şekilde geri yükleyeceğinden kesinlikle emin olmayı içerir. Yöntem çağırma, JVM’nin durumunun birkaç bölümünü değiştirir ve ardından bunları geri yüklediğinde geri yükler.

Kaşlı ayraçları açmak, ad çözümleme durumunu değiştirir ve parantezleri kapatmak onu geri yükler. RTSJ’nin, bellek tahsisini ve zaman uyumsuz olarak kesintiye uğrayan istisnaların yayılmasını kontrol edebilmesi için Java diline yeni bir mekanizma eklemesi gerekiyordu.

Dili uzatabilirdik ama düşününce kafamızı o kıyma makinesine sokmak istemedik. Bunun yerine, Scheme ve SmallTalk programcıları tarafından iyi bilinen, kapatma adı verilen bir programlama yapısı kullandık.


Dma nedir
Dma ne işe yarar
Stm32 DMA nedir
Dma nedir fitness
Direct Memory Access Nedir
Dma nedir ne işe yarar
Direct memory access
Dma testi nedir


Dil Yapısı

Kapatma, bazı kodları kapatmanın oluşturulduğu ortamın bir kısmıyla ilişkilendirir. Bu garip bir kavram gibi geliyor. Kod derleyici tarafından oluşturulur. 

Bir kapatmanın atası, bir işlevin işaretçisidir. İşlevdeki değişkenlerin çözümlenme biçiminin, işlev işaretçisinin kullanıldığı ortama bağlı olmadığı sözcüksel olarak kapsamlı C dünyasında, bir kapatma fikri zorlayıcı değildir. Dil dinamik olarak kapsamlıysa, çağrı yığınına bakarak adları çözer.

Dinamik olarak kapsamlı bir dilde, işlev işaretçileri yanıltıcıdır. foo işlevine işaretçi bir işlevden diğerine geçtiğinde, foo tarafından görülebilen değişkenlerin konumu değişebilir. Bazen bu davranışla zekice şeyler yapabilirsiniz, ancak genellikle programcı için rahatsız edicidir.

Kapatma, bir programcının bir işlev işaretçisi hakkında “bu işlev işaretçisi kullanıldığında, referanslarını sanki ben kullanıyormuşum gibi çözümle” demesine olanak tanır. Kapatma etrafından geçirilebilir. Davranışı yine de dahili durumuna ve kendisine iletilen parametrelere bağlı olacaktır, ancak bunları bir programcının kontrol etmesi görece kolaydır.

bar’dan başlayarak, kodun kolay okunması c.foo ile başlayan satırı yok sayar. Çubuğun büyük kısmı, kabaca c.foo çağrısı ve bir BazClass nesnesinin oluşturulmasıyla etiketlenen özel bir kapsamda yürütülür. Çoğu amaç için, RTSJ bu tür bir mekanizma kullandığında, iç sınıftaki kodu satır içi yürütme olarak okuyabilirsiniz.

Gerçekte olan şey, kontrolün Prolog yöntemini çağırdığı OtherClass2’ye taşınması ve ardından bar’da doIt yöntemine geri dönmesidir. Bu yöntem geri döndüğünde, kontrol foo’ya geri döner ve epilog yöntemini çağırır. Kontrol daha sonra bara döner ve daha fazla heyecanlanmadan devam eder.

Kapatma Sınırlamaları

RTSJ’nin Java dilinde kapanışları uygulama ve kullanma şeklinin çeşitli sınırlamaları vardır. Bazı sınırlamalar yerel iç sınıflarla ilgilidir; birlikte yaşamak zorunda olduğumuz kişiler. Bazıları yalnızca anonim yerel iç sınıflar için geçerlidir. Bunlar bir tercih meselesi. Bazen anonim sınıfları anlamak çok daha kolaydır. Diğer zamanlarda adlandırılmış sınıfları kullanmak daha iyidir.

Okunabilirlik

Standart öneri, içinde yaklaşık altı satırdan fazla kod bulunan anonim iç sınıfları kullanmamaktır, ancak RTSJ tarzı kullanım, herhangi bir miktarda kod için güvenle kullanılabilir. Anonim iç sınıfların genel kullanımında, yaklaşık altı satırdan büyük olduklarında, kodun yalnızca bir sınıf tanımı olduğunu ve yürütme için başka bir yere iletildiğini unutmak çok kolaydır. RTSJ kullanımı durumunda, kod bulunduğu yerde çalıştırılacaktır. İç sınıftaki kod, neredeyse satır içiymiş gibi yürütülür.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın