Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Asenkron Kontrol Transferi – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Asenkron Kontrol Transferi – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Kampanya Yönetimi

Eşzamansız Olay İşleyicileri

Birçok gerçek zamanlı sistem olay odaklıdır. Bir şeyler olur ve sistem bunlara yanıt verir. Her olaya, söz konusu olay için yaratılan bir iş parçacığı tarafından hizmet verilecek şekilde yapılandırılmış olay odaklı bir sistemi kodlamak kolaydır ve bu, her olayın zamanlama özniteliklerini planlayıcıya açık hale getirir. Fikir açık görünüyor. Neden yaygın bir uygulama değil?

Bir olay ile olayın hizmeti arasındaki süre, gerçek zamanlı yanıt verme konusunda ek yük oluşturur. Konu oluşturma yavaş. Bu bir kaynak tahsis hizmetidir ve gerçek zamanlı programcılar zaman konusunda endişe duyduklarında kaynak tahsisinden kaçınırlar.

Zaman uyumsuz olay işleyicileri, performans cezası almadan olaylara hizmet vermek için iş parçacığı oluşturmanın avantajlarını yakalama girişimidir.

Olay güdümlü programlama olaylara ihtiyaç duyar. Standart Java platformu, GUI’sinden giriş için kapsamlı mekanizmalara sahiptir, ancak Java ortamı dışında meydana gelen şeyleri ortam içindeki yöntem çağırma ile ilişkilendirmek için genel amaçlı bir mekanizma yoktur. RTSJ, olayları Java platformu dışındaki olaylar ile eşzamansız olay işleyicileri arasında bir yol olarak sunar.

Asenkron Kontrol Transferi

Eşzamansız denetim aktarımı, RTSJ’ye sonradan eklenen bir şeydi ve icat etmesi sandığınızdan çok daha zordu. Eşzamansız denetim aktarımı (ATC), bir iş parçacığının başka bir iş parçacığına bir istisna atmasına izin veren bir mekanizmadır. Standart Java, thread.interrupt adlı benzer bir mekanizma içerir, ancak zayıftır.

ATC neden bu kadar önemli?

1. Bir ipliği zorla ama kontrollü bir şekilde iptal etmenin bir yoludur.
2. İş parçacığının “beni sonlandır” değişkenini yoklamasına gerek kalmadan döngüden bir iş parçacığını ayırmanın bir yoludur.
3. Genel amaçlı bir zaman aşımı mekanizmasıdır.
4. Sofistike çalışma zamanlarının yürütmenin programlayıcı benzeri kontrolünü almasına izin verir. Dağıtılmış gerçek zamanla ilgilenen kişilerin bu kontrol için güçlü gereksinimleri vardır.

ATC neden bu kadar zor?

1. Kesintiye uğramak için yazılmayan kod, JVM aniden dışarı atlarsa kötü bir şekilde bozulabilir.
2. Geçerli yürütme noktasından “sağ” catch bloğuna öylece atlayamazsınız. Platform, yakalamalar yoluyla yürütmeyi gevşetmeli ve son olarak, kesintiye uğrayana kadar kesintisiz yöntemlerle yan tümceler yapmalıdır.
istisnaya tam olarak hizmet verdi.
3. İç içe geçmiş yöntemler, farklı eşzamansız istisnaları bekliyor olabilir. Çalışma zamanı, istisnaların doğru catch bloklarına ulaştığından emin olmalıdır.


Asenkron Nedir
Senkron ve asenkron Nedir
Asenkron uzaktan eğitim
Asenkronize Ne Demek
Asenkron eğitim
Asenkron ders ne demek
Senkron ve asenkron eğitim Nedir
Selçuk Üniversitesi asenkron ders


Bellek Tahsisi

Yığınsız, gerçek zamanlı iş parçacıkları desteği kendi başına işe yaramaz. İş parçacığı, temel veri türleriyle sınırlı olacaktır. Kendi thread nesnesine bile erişemezdi. RTSJ, nesnelere yığınsız iş parçacığı erişimi sağlamak için iki yeni bellek ayırma alanı oluşturdu: ölümsüz bellek ve kapsamlı bellek.

Ölümsüz bellek asla çöp toplamaz ve yığınsız iş parçacıklarını kapsamlı bellek olmadan bile tamamen kullanılabilir hale getirir. Ölümsüz bellek, tüm kaynaklarını bir başlatma aşamasında tahsis eden ve daha sonra herhangi bir kaynak ayırmadan veya boşaltmadan sonsuza kadar çalışan büyük gerçek zamanlı programlar sınıfına uyar.

C ve montaj dili ile yazılmış sistemler bile bu paradigmayı kullanır. Çöp toplama olmasa bile, kaynak tahsisi genellikle aldatıcı zamanlama özelliklerine ve rahatsız edici hata modlarına sahiptir. Bir uygulamanın zaman açısından kritik kısmından çıkarmak mantıklıdır.

Ölümsüz belleği açıklamak ve uygulamak kolaydır, ancak Java dilinin doğal olmayan kullanımına yol açar:

• Java Platformu, nesnelerin yeniden kullanımını teşvik etmez. Bazı durumlarda, nesnelerin özellikleri yalnızca yapıcıları tarafından ayarlanabilir ve Java dilinin güçlü yazım özelliği, bir nesnenin tam olarak orijinal türünden farklı bir şekilde yeniden kullanılmasını imkansız hale getirir. (Java dilinin birleşimi yoktur.)
• Java sınıf kitaplıkları özgürce nesneler oluşturur. Koleksiyon sınıflarında veya matematik sınıflarında zararsız yöntemleri çağıran bir programcı, sınıf kitaplıklarında yaratılan atılabilir nesnelerle dolup taşan ölümsüz belleği çabucak bulabilirdi. Gerçek zamanlı kod, standart sınıf kitaplıklarını kullanmak zorunda değildir, ancak bu sınıf kitaplıkları, Java’nın başlıca çekiciliklerinden biridir ve hepsini gerçek zamanlı standartlara göre yeniden kodlamak için harcanan çaba şaşırtıcı olacaktır.

Kapsamlı bellek, ölümsüz bellek kadar basit değildir, ancak ölümsüz bellekle ilgili sorunları çözmede uzun bir yol kat eder. Basit uygulamalarda kapsamlı bellek, nesneler için bir yığın gibi çalışır. İş parçacığı bir bellek kapsamına girdiğinde, bu kapsamdaki nesneleri ayırmaya başlar.

Yuvalanmış bir kapsama girene veya kapsamdan çıkana kadar oradaki nesneleri tahsis etmeye devam eder. İş parçacığı kapsamdan çıktıktan sonra, orada tahsis edilen nesnelere artık erişemez ve JVM burada kullanılan belleği kurtarmakta özgürdür.

Bir iş parçacığı, standart bir sınıf kitaplığında bir yöntemi çağırmadan önce bir kapsama girerse ve döndükten kısa bir süre sonra kapsamdan çıkarsa, yöntem tarafından ayrılan tüm nesneler kapsamda yer alır ve iş parçacığı kapsamdan ayrıldığında serbest bırakılır.

Programcılar, nesne oluşturma ve kullanımını bir kapsam içine alarak kullanışlı nesneleri güvenle kullanabilirler. Kapsamları kullanma mekanizması (kapatma olarak adlandırılır) biraz hantaldır, ancak bir RTSJ programcısı kapatmaları o kadar çok kullanır ki kısa sürede doğal hissederler.

Performans, ölümsüz ve kapsamlı belleğin en önemli maliyetidir. RTSJ, yığınsız, gerçek zamanlı iş parçacıkları için erişim kurallarına ve yığın ve kapsamlı bellekteki nesnelere yapılan başvuruların depolanmasını yöneten kurallara sahiptir. Bu kurallar, sınıf doğrulayıcı veya yürütme motoru tarafından uygulanmalıdır.

Ne yazık ki, referansları depolayan bayt kodlarının yürütülmesi, bu işin bir kısmını yapmak zorunda kalacak gibi görünüyor. Bu gereklilik, JVM’nin performansına zarar verecektir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın