Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

 Bellek Performansı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

 Bellek Performansı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Mobil İçerik Kullanımı

Spesifikasyonun Başlıca Özellikleri

Java için Gerçek Zamanlı Spesifikasyon, Java spesifikasyonunu altı şekilde geliştirir:

1. Gerçek zamanlı iş parçacıkları ekler. Bu iş parçacıkları, sıradan Java iş parçacıkları için zamanlamadan daha dikkatli tanımlanmış zamanlama özniteliklerine sahiptir.
2. Programcıların çöp toplama gerektirmeyen Java kodu yazmasına yardımcı olan araçlar ve mekanizmalar ekler.
3. Eşzamansız bir olay işleyici sınıfı ve eşzamansız olayları JVM dışındaki olaylarla ilişkilendiren bir mekanizma ekler.
4. Bir iş parçacığının başka bir iş parçacığında kontrol akışını değiştirmesine izin veren eşzamansız denetim aktarımı adı verilen bir mekanizma ekler. Esasen, bir iş parçacığının başka bir iş parçacığına istisna atması için dikkatle kontrol edilen bir yoldur.
5. Programcının nesnelerin bellekte nereye tahsis edileceğini kontrol etmesini sağlayan mekanizmalar ekler.
6. Programcının belleğe belirli adreslerde erişmesini sağlayan bir mekanizma ekler.

Real-Time Java’nın değiştirdikleri kadar değiştirmedikleri de önemli olabilir. Sıradan Java programları, Gerçek Zamanlı Spesifikasyonun bir uygulaması üzerinde çalışacaktır. JVM gerçek zamanlı kod yürütürken bile çalışabilirler.

Gerçek Zamanlı Spesifikasyonu uygulayan bir JVM üzerinde çalıştıklarında sıradan Java programlarının daha zamanında olmalarına neden olacak bir sihir yoktur, ancak olduklarından daha kötü davranmazlar. Ayrıca, gerçek zamanlı olmayan kod, kaynakları paylaşmadıkça gerçek zamanlı koda müdahale etmeyecektir.

Konular ve Zamanlama

Öncelikli zamanlama, periyodik çizelgeleme veya son tarih çizelgeleme yoluyla olsun, görevlerin işlemcide çizelgelenme şekli gerçek zamanlı bilgi işlemin merkezinde yer alır. Gerçek zamanlı olmayan ortamlar (standart bir JVM gibi) zamanlama ayrıntıları konusunda gelişigüzel olabilir, ancak gerçek zamanlı bir ortamın çok daha kesin olması gerekir.

Spesifikasyon, tasarımcıların işlerin nasıl yürüyeceği hakkında akıl yürütmesine izin verecek kadar spesifik olmak ile RTSJ’nin yenilikçi bir şekilde uygulanmasına izin verecek kadar esnek olmak arasında bir çizgi izliyor. Örneğin, RTSJ’nin belirli bir performans hedefini karşılamak için her uygulamayı gerektirdiği tek bir yöntem vardır: bir LTMeory alanından ayırma.

RTSJ, ticari gerçek zamanlı sistemlerde neredeyse evrensel olarak kullanıldığı ve tüm eski Java uygulamalarının öncelik zamanlamasını kullandığı için öncelik zamanlamasını içerir. RTSJ, normal JVM spesifikasyonu tarafından çağrılan 10 önceliğe ek olarak en az 28 gerçek zamanlı öncelik gerektirir.

RTSJ, bu gerçek zamanlı öncelikler için kesin sabit öncelikli önleyici planlama çağrısında bulunur. Bu, daha yüksek öncelikli bir iş parçacığı hazır olduğunda, daha düşük öncelikli bir iş parçacığının asla çalışmaması gerektiği anlamına gelir. RTSJ ayrıca, gerçek zamanlı iş parçacıkları arasındaki kilitler için varsayılan olarak öncelikli kalıtım protokolünü gerektirir, bu durumlar için öncelikli tavan öykünme protokolüne izin verir ve diğer protokoller için bir kanca sağlar.

RTSJ, uygulayıcıların diğer programlayıcıları desteklemesi için alan sağlar. Spesifikasyon, yeni planlayıcıların sistemle nasıl entegre edileceğini tanımlamaz; yalnızca bir uygulayıcının alternatif zamanlayıcılar sağlayabileceğini söyler ve çok çeşitli zamanlama algoritmalarını desteklemek için yeterince genel olan zamanlayıcı API’lerini tanımlar.


Garbage collector Java
Garbage collector C
Java Garbage Collector kullanımı
Garbage Collector Java Nedir
Garbage collector C# example
Java garbage collector example
Garbage collector C++
Garbage collector Python


 Bellek Performansı

RTSJ, LTMeory tahsisinin performansı için yüksek bir standart belirtir çünkü bu tahsis mekanizması en sıkı zaman açısından kritik kodda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Spesifikasyon, tasarımcılara LTMemory tahsisinin kritik gerçek zamanlı kod için güvenli olduğunu garanti etmeye çalışıyor.

Bir LTMemory alanından ayırma, ayırma belleği boyutunda doğrusal olan bir zamana ihtiyaç duymalıdır. Bu mümkün olan en iyi ayırma performansıdır. JVM’de bellek tahsisinin birkaç aşaması vardır: önce doğru miktarda boş bellek tahsis edilir, ardından bellek, JVM’nin ve sınıf kurucularının kontrolü altında çeşitli aşamalarda başlatılır.

Nesnedeki her alan, o alan kullanılmadan önce başlatılmalıdır. Bazı durumlarda, bazı başlatmalar ertelenebilir, ancak sonuçta nesnedeki her bayt başlatılır. Uygulayıcı, tahsis edilen belleğin başlatılmasından asimptotik olarak daha iyi performansa sahip olan herhangi bir tahsis algoritmasını kullanabilir.

Standart JVM belirtimi çöp toplama gerektirmez. Dinamik bellek tahsisi gerektirir ve belleği boşaltmak için bir mekanizması yoktur, ancak Java Dil Spesifikasyonu bu büyük bellek sızıntısı için herhangi bir özel çözüm gerektirmez. Hemen hemen her JVM’de bir çöp toplayıcı bulunur, ancak gerekli değildir.

RTSJ, orijinal Java spesifikasyonunun politikasını sürdürür. RTSJ, çöp toplayıcı ile etkileşimleri uzun uzadıya tartışır, ancak çöp toplayıcı olmayan bir Java çalışma zamanı belirtimi karşılayabilir. RTSJ, bir çöp toplayıcı gerektirmese de, belirli bir çöp toplama algoritması sınıfı sağlayan en az bir API belirtir.

İşlemlerini iş parçacıklarının çöp oluşturma hızına göre hızlandıran artımlı çöp toplayıcılar, gerçek zamanlı sistemler için umut vericidir. Çöp toplama, çöp oluşturan ve diğer faaliyetleri aksatmayacak şekilde kısa aralıklarla yürütülen iş parçacıklarında genel gider olarak planlanabilir.

RTSJ, gerçek zamanlı iş parçacıkları için bir oluşturucuya sahiptir; yapıcı, çöp toplayıcının ve zamanlayıcının iş parçacığından beklemesi gereken ayırma oranını belirtebilen bir bellek parametreleri bağımsız değişkeni içerir.

Uzman Grubu, sihirli bir çöp toplayıcıya ihtiyaç duymaktan ve çöp toplamayla ilgili tüm gerçek zamanlı sorunları ortadan kaldıracağına güvenmekten çekinmedi. Bunun yerine, en iyi huylu çöp toplayıcının bile bazen gerçek zamanlı programcı için değerinden daha fazla sorun yaratabileceği tavrını aldık.

Bir uygulama, beğendiği herhangi bir (doğru) çöp toplama algoritmasını sağlayabilir ve kullanıcılar kesinlikle iyi bir algoritmayı takdir edeceklerdir, ancak gerçek zamanlı programlama için, RTSJ, çöp toplama tarafından asla geciktirilmeyecek Java kodu yazma yolları sağlar.

Çöp toplamayı önlemenin ilk aracı yığınsız, gerçek zamanlı iş parçacıklarıdır. Bu iş parçacıklarının yığındaki belleğe erişmesine izin verilmez. Yığınsız iş parçacıkları ile çöp toplama veya sıkıştırma arasında etkileşim olmadığından, yığınsız iş parçacıkları, çöp toplayıcının tutarlı bir duruma ulaşmasını beklemeden çöp toplayıcıyı önleyebilir.

Sıradan iş parçacıkları ve yığın kullanan, gerçek zamanlı iş parçacıkları, yığında nesneler oluşturduklarında çöp toplama tarafından geciktirilebilir ve çöp toplayıcı çalışırken etkinleştirilirlerse çöp toplayıcının tutarlı bir duruma ulaşmasını beklemek zorunda kalırlar. Yığınsız, gerçek zamanlı iş parçacıkları bu zamanlama sorunlarından korunur.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın