Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Gerçek Zamanlı Java – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Gerçek Zamanlı Java – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

 Java Komut Dosyası – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatlarıv

Grafiksel Bir Yaklaşım

Önceki yazımızdaki Liu ve Layland teoremi, altında tüm uygun yüklerin programlanabilir olduğunu kanıtlayan bir kullanım sınırı belirler. Analiz basittir, ancak analizin yaklaşık yüzde 30 fazla işlemci gücü belirtmesini gerektirebilir.

Bu, hız monotonik algoritmasına göre öncelik atamanın otomatik olarak CPU zamanının yüzde 30’unu boşa harcadığı anlamına gelmez. Bir yükün programlanabileceğini kanıtlamanın en sezgisel yolu, o yük için zaman çizelgesi çizmek ve her şeyin uygun olduğunu gözlemlemektir. Liu ve Layland da bu sürece katkıda bulundu.

Buradaki fikir, bir görev dönemini başlatmak için en kötü zamanın aynı zamanda daha yüksek öncelikli bir görevin başlatıldığı zamandır. Tüm görevler aynı anda başlatılırsa ve her biri ilk son teslim tarihini karşılarsa, durum hiçbir zaman başlangıçta olduğundan daha kötü olmayacağı için gelecekteki tüm son tarihler karşılanacaktır.

Kritik bölge teoremi, tüm görevleri aynı anda başarıyla başlatan ve her görev son teslim tarihini en az bir kez karşılayana kadar tüm son teslim tarihlerini karşılayan bir zaman çizelgesi çizebilirsek, sistemin uygulanabilir olduğunu gösterir. Zaman çizelgesi, en uzun görev süresi kadar uzun olmalıdır, ancak artık olmamalıdır.

Buradaki süreç oldukça basittir. Öncelikleri döneme göre atarsınız, ardından zamanlayıcıyı simüle ederek bir zaman çizelgesi oluşturursunuz. En düşük öncelikli görev için ilk teslim tarihine kadar ayrıntılı zaman çizelgesini hesaplayın. Bu zaman çizelgesi, tüm son tarihlerin karşılandığını gösteriyorsa, o zaman kritik bölge teoremine göre, görevler seti, oran monoton öncelik atamaları altında uygulanabilir.

Gerçek Zamanlı Java Platformuna Giriş

Java için gerçek zamanlı bir belirtim oldukça dikkate değer bir fikirdir. Bir JVM üzerinde çalışan Java programları, kural olarak, C ile yazılmış ve hedef işlemciye derlenmiş benzer programlardan çok daha yavaştır. Gerçek zamanlı olarak daha da kötüsü, çöp toplama zaman zaman diğer her şeyi durdurur.

Bunlar iyi bir gerçek zamanlı platformun özellikleri değildir. Java platformunun gerçek zamanlı vaadi, Java’nın eksiksiz bir platform belirtmesidir ve Gerçek Zamanlı Java Uzman Grubu’nun tüzüğü, Java platformunun tüm kapsamı ile ona serbest bir el sağlamıştır.

Java platformu, sağlam bir sınıf kitaplığından ve dil belirtiminden sanal işlemcinin komut setine ve çoklu görev çalışma zamanının birçok ayrıntısına kadar sistemin özelliklerini içerir.

Gerçek zamanlı standartlarda önceki girişimler, sınırlı kapsamla mücadele etti. Önceki en önemli çaba POSIX gerçek zamanlı belirtimiydi. Bu belirtimin UNIX benzeri olması gerekiyordu ve yalnızca bir kitaplık API’si belirleyebiliyordu. Dil üzerindeki kontrolü, ANSI C spesifikasyonunu “çağırmakla” sınırlıydı ve POSIX, temeldeki makinenin talimat seti hakkında hiçbir şey söylemiyor.


java’da derleme işlemi hangi uygulama ile yapılır?
eclipse ide nedir?
Java dili Nedir
Java ne demek
Java basit Veri Tipleri


Gerçek Zamanlı Java’nın Kısa Tarihi

Pek çok insan bu fikre ve gerçekleşmesine katkıda bulundu. Kısa bir spesifikasyona galonlarca retorik kan ve ter yatırıldı. Kelvin Nilsen süreci başlattığı için övgüyü hak ediyor. Java halka açılmadan yıllar önce Kelvin, iyi gerçek zamanlı özelliklere sahip bir çöp toplama algoritması icat etti.

İlk olarak, çöp toplama sisteminin çoğunu donanıma yerleştirdi, ardından yalnızca yazılım uygulamaları oluşturdu. Kelvin fikrini akademik konferanslarda ve pazarda tanıttı, ancak tutmadı. Bir sorun, özel olarak aletli bir derleyici gerektirmesi olabilir.

Java tam da Kelvin’in ihtiyaç duyduğu şeydi; eski kodu olmayan, yorumlanmış bayt kodu üreten ve çöp toplamaya ihtiyaç duyan yeni bir dildi. Çöp toplayıcısını JVM’ye sığdırabilirdi ve JVM’nin geliştirilmiş bir çöp toplayıcıya ihtiyacı vardı. Kelvin, Java’nın gerçek zamanlı özelliklerini geliştirmenin yollarını tartışmak için gerçek zamanlı bir Java çalışma grubu başlattı.

IBM ve Sun, Java’nın gerçek zamanlı bir sürümüyle de ilgilendiler. Kelvin’in yaptığı gibi, gerçek zamanlı Java’ya ilgi uyandırma çabalarına başladılar. Hepsi, Sun, IBM ve NIST’in (Ulusal Standartlar ve Teknoloji Enstitüsü) birlikte bir çalışma grubunu kutsadığı büyük bir toplantıda bir araya geldi.

NIST himayesinde ve Lisa Carnahan’ın liderliğinde toplanmaya başladı. Birkaç ay süren toplantılardan sonra grup, JavaTM Platformu için Gerçek Zamanlı Uzantılar için Gereksinimler: JavaTM Platformu için Gerçek Zamanlı Uzantılar için Gereksinimler Grubundan Rapor adlı bir belge hazırladı. Rapor, 53 grubu ortak yazar olarak listeliyor.

Eylül 1998’de Sun, Java spesifikasyonunu korumak ve genişletmek için yeni bir süreç olan Java Community Process’i duyurdu. IBM, kısmen NIST gereksinimleri belgesine dayanan gerçek zamanlı bir Java belirtimi için hemen bir talep gönderdi. İlk Java Spesifikasyon Talebi (JSR- 000001) olan talep, Aralık 1998’de kabul edildi.

IBM’den Greg Bollella, JSR-000001 Spesifikasyon Lideri olarak seçildi ve spesifikasyonu oluşturmasına yardımcı olmak için iki kademeli bir Uzman Grubu oluşturdu. Birincil grup işin çoğunu yapacaktı.

Birleşik Uzman Grupları ilk olarak 1999 İlkbaharında Gömülü Sistemler Konferansında bir araya geldi ve Mart 1999’da ciddi çalışmalara başladı. 1999 yılının Eylül ayında, şartname “katılımcı incelemesi” için yayınlandı.

Bu, Java Topluluğu Sürecinde, Uzman Grubun sürece dahil olan diğer kişilere bir ön belirtim gösterdiği resmi bir aşamadır. Bu durumda Uzman Grup, spesifikasyonu açık bir Web sitesinde yayınlamaya karar verdi. Resmi olarak, bir katılımcı incelemesiydi, ancak belge tüm dünya tarafından görülebiliyordu.

Yorumlar geldi ve şartname geliştirildi. Resmi kamu incelemesi aşaması Aralık 1999’da başladı. Daha fazla yorum geldi ve şartname daha da geliştirildi. Son olarak, yaklaşık bir yıllık düzenli çalışmanın ardından Uzman Grup, Haziran 2000’de JavaOne’da basılan ve dağıtılmaya hazır olan Java için Gerçek Zamanlı Belirtim’in ön sürümünü yayımladı.

Spesifikasyonun ilk baskısı resmi bir spesifikasyon değildi. Java Topluluk Süreci, bir belirtimin kabul edilmesinden önce üç şey gerektirir: belirtim, referans uygulama ve test paketi.

Herhangi birinin uyumluluk iddiasında bulunan ürünler yazabilmesi için yalnızca referans uygulama ve test paketi gerekli olmakla kalmaz, aynı zamanda spesifikasyonun uygulanabileceğini ve genellikle makul olduğunu kanıtlamaya da hizmet ederler. Spesifikasyon kitabı, standardı takip eden kişilerin kolayca erişebilmesini sağlamak ve daha fazla kamu ilgisi ve yorumu çekmek için diğer görevler tamamlanmadan önce yayınlandı.

2000 yılı boyunca ve 2001 yılının büyük bir bölümünde, Uzman Grup sık sık konferans görüşmelerinde toplanmaya devam etti. 2000 yılının sonlarında, TimeSys referans uygulamasını oluşturmak için gönüllü oldu ve Nisan 2001’de gruba bir ön referans uygulaması teslim ettiler. Doğal olarak, ön spesifikasyonun kullanılabilir bir uygulaması, dikkatleri iyileştirilmesi gereken bazı alanlara odakladı.

Spesifikasyonun özellikle kontrolün ve kapsamlı belleğin eşzamansız aktarımına ilişkin bölümleri dikkatle incelenmiştir. Revize edilmiş bir spesifikasyon, revize edilmiş spesifikasyona uyan bir referans uygulama ve bir test paketi, Ekim 2001’de onay için JCP İcra Komitesine sunuldu.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın