Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Aşırı Yük İşleme – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Aşırı Yük İşleme – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

 Alan Adına İçerikle Ekleme

Aşırı Yük İşleme

Bir zamanlayıcı tüm son teslim tarihlerini karşılayamazsa, aşırı yüklenmiştir. Zor gerçek zamanlı çizelgeleme teorisyenleri, tanım gereği, zor gerçek zamanlı son teslim tarihlerini kaçırmak düşünülemez olduğundan, aşırı yükü görmezden gelmeyi haklı görebilirler. Yine de bir planlayıcı, tüm son teslim tarihlerini karşılayamadığı zaman tanımlanmış bazı davranışlara sahip olmalıdır.

EDF, imkansız olsa bile körü körüne en erken teslim tarihini karşılamaya çalışır ve geleceğe uzanan domino başarısızlıklarına neden olur. Gevşek zaman planlayıcı, umutsuz vakalarla zaman kaybetmez, ancak daha hafif teslim tarihlerini karşılayabilecek zamanı kullanarak, büyük işlemci gereksinimleri olan görevlere odaklanır.

Aşırı yük koşulları altında zarif bozulma için tasarlanmış çizelgeleme algoritmaları, her son tarihin açıklamasına bir miktar önem katma eğilimindedir. En gelişmiş algoritmalar, en az hasar için aşırı yüklenmiş bir programı yönetebilir.

Örneğin, bir trafik kontrol sistemine aşağıdakilerden birinin seçimi verilmişse:

1. Takip edilecek uçakların yükü çok fazla olursa asılı kalmak,
2. Rastgele uçaklardaki izleme bilgilerinin rastgele zamanlarda güncellenmemesi veya
3. Diğer uçakların veya pistlerin yakınında olmayan uçaklarda izleme bilgilerinin kaybedilmesi durumunda, sistem muhtemelen Seçenek 3’ü belirtecektir.

Ne yazık ki, aşırı yük altında en çekici davranışa sahip olan programlama algoritmaları, çok fazla işlemci zamanı kullanır. Sistem zaten işlemci süresinde kısa olduğunda, programı yürütmekten çok programı hesaplamak için daha fazla zaman harcayabilir.

Bir sorunu değerlendirme dışı bırakabiliriz. Periyodik olmayan girdiye sahip bir sistemde aşırı yükten kurtulmak için en uygun çevrimiçi algoritma oluşturulamaz. Programlayıcı durugörü olsaydı, bir şansı olurdu, ancak gelecek bilgisi olmadan, programlayıcı en az hasarı planlayamaz.

Zamanlayıcı, görevi zamanında tamamlayabilse de, diğer iki son tarihin hiçbirini karşılamıyor. Görev c’nin programlanmak üzere olduğunu bilseydi (tıpkı durugörü durumunda olduğu gibi), zamanlayıcı, görev a’yı hemen çalıştırmaya başlardı. Bu, görev a ve görev c’yi son teslim tarihlerinden önce tamamlamasına izin verir. Görev b’de hiçbir döngü boşa harcanmaz.

Kâhin olmayan planlayıcı önce görev a’yı çalıştırmayı seçmiş olsaydı, görev c’nin 40 milisaniyede görünmesine ve 10 milisaniyede çalışmasına izin verebilirdik. Bu, görev a ve görev c’nin son tarihlerini karşılamasını sağlar, ancak görev a’nın değerinden üç kat daha yüksek bir değere sahip olan görev b, son teslim tarihini karşılayamaz.

Bir rakip, her planlama kararını bozmak için tasarlanmış programa iş atmaya devam ederse, programlayıcı iyi bir iş çıkaramaz. Bu kulağa adil gelmeyebilir, ancak programlayıcının, programı oluşturmadan önce tüm programlama olaylarını bilmeden optimum bir program yapamayacağını kanıtlamak için yeterlidir.

Zamanlama Olasılıksallığı

Bu bölümün işaret ettiği gibi, modern işlemcilerde yürütme süresi abartılı bir şekilde değişkendir. Talep çağrıları hariç tutulsa bile, kısa bir rutinin yürütme süresi bazen tipik süresinden en az iki kat daha kötü olabilir.

Bu, ilkel son tarih planlayıcıları için iyi bir haber değil. Bir tür başarısızlığı kaçınılmaz kılar. İlkel bir zamanlayıcı, algoritmasını körü körüne takip edecek, önemli son tarihlerin önemsiz son tarihler lehine başarısız olmasına izin verecek veya kaçırılan tek bir son tarihi uzun bir kaçırılmış son tarihler dizisine dönüştüren zincirleme reaksiyonlara izin verecektir.

Deterministik olmayan donanıma tepki vermek, her zamanlama algoritması için bir sorundur, ancak öncelikli çizelgeleme, doğası gereği değişken yürütme süresine toleranslıdır.

Önceliğin öncelik anlamına gelmesi koşuluyla, doğası gereği, öncelik çizelgeleme başarısızlığı en düşük öncelikli görevlere kaydırır (örneğin, hız monoton analizinde olduğu gibi öncelik dönemlerle aşırı yüklenmemiştir). Son teslim tarihi planlaması, CPU süresine odaklanır ve sonuç olarak nispeten hassastır.

Arızayı tespit eden ve en az zararlı hasar kontrolünü bulan bir programlayıcı, belirleyici olmayan işlemcilerin etkisini izole edebilir ve kontrol edebilir. Bu zamanlayıcı sınıfının kullanımı ve test edilmesi daha zordur, ancak diğer herhangi bir son tarih zamanlayıcı sınıfı, yalnızca büyük ölçekli arızalara toleranslı sistemlerde kullanılmalıdır.


Java indir
Java 32 bit
Java 64 bit
Java Denetim Masası
Java son sürüm
Java Güncelle
Java son sürüm Windows 10
Java kur


Oran Monoton Analizi

Monoton bir sayı dizisi her zaman bir yöne gider. Monoton bir şekilde artıyorsa, asla azalmaz. Oran tekdüze zamanlama analizi, tüm periyodik görevleri sıklıklarına göre sıralar, ardından öncelikleri atar, böylece en düşük sıklıktaki görev en düşük önceliği ve en yüksek sıklıktaki görev en yüksek önceliği alır.

Daha yüksek sıklıkta bir görevin, daha düşük sıklıkta bir görevden daha düşük önceliğe sahip olması gereken bir zaman asla yoktur. Belirli bir sistem sınıfı için, bu basit kural en azından sabit öncelikler atamanın diğer herhangi bir yolu kadar iyi çalışır.

Zamanlayıcı sabit öncelikli önleyiciyse ve yük bağımsız görevlerle periyodikse, oran tekdüze analizi uygulanır. Hız monoton analizi, her bir görevin ne kadar önemli olduğu konusunda endişelenmeden veya dikkatli zaman çizelgeleri çizmeden bir yükü planlayabileceğinizi söyleyen harika bir küçük teoremi temel alır.

Periyodik bir yükün sabit öncelikli bir önleyici planlayıcı tarafından programlanabilmesi durumunda, frekansa göre öncelik atayarak programlanabileceğini kanıtlar.

Temel hız monoton analizi, doğru türde programlayıcı ve doğru türde problem gerektirir. Sabit öncelikli önleyici zamanlayıcılar bulmak kolaydır. Bunlar, gerçek zamanlı sistem yazılımı için kuraldır ve Java için Gerçek Zamanlı Spesifikasyon bir tane gerektirir.

Tamamen periyodik yük ve bağımsız görevlerle ilgili sorunlar çok yaygın değildir. Daha gerçekçi sorunları analiz etme arzusu, analistlerin oran monotonik analizini, birçok gerçek zamanlı sistem türünün resmi analizi için yöntemlere genişletmesine neden oldu.

Teoremler

Bu bölüm, gerçek zamanlı sistemlerin biçimsel analizi için üç teoremi açıklamaktadır. Ufuk açıcı Liu ve Layland teoremi ilk olarak sunuldu çünkü resmi gerçek zamanlı analizin başlangıcı olarak adlandırılabilir. Diğer iki teorem, Liu ve Layland’ın teoreminin izin verdiğinden daha ağır yükleri programlamak için grafiksel bir yaklaşım ve daha ağır yükleri programlamak için hesaplamalı bir yaklaşım içindir.

Liu ve Layland Teoremi

Bu teorem, hız monoton analizinin etkinliği olarak adlandırılabilecek şeyi nicelleştirir. Her şey düzgün bir şekilde bir araya gelirse, oran monoton analizi, her işlemci döngüsü dolana kadar çalışmayı planlayabilir. 


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın