Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Göreceli Zaman – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Göreceli Zaman – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Mobil İçerik Kullanımı

Göreceli Zaman

Göreceli zaman her zaman bir süredir. Pozitif, negatif veya sıfır olabilir. Aritmetik işlemlerin işlevi açıktır, ancak varışlar arası zamanı ele alan yöntemler yeni bir kavram getirmektedir. Varışlar arası süre temelde dönem için başka bir kelimedir.

Temel RelativeTime sınıfı için varışlar arası süre, saat tarafından belirtilen aralığa tam olarak eşittir. Bu yöntemler, özellikle RelativeTime sınıfı için yararlı oldukları için değil, onu RelativeTime’ı genişleten RationalTime sınıfıyla uyumlu hale getirdikleri için buradadır.

Rasyonel Zaman

RationalTime sınıfı, bir frekans ekleyerek RelativeTime sınıfını genişletir. Aralık başına bir şeyin sıklık oluşumlarını temsil eder. Yalnızca, varışlar arası sürelerle ilgilenen RelativeTime yöntemlerinin geçersiz kılınması gerekir.

Daha da önemlisi, addInterarrivalTo ve getInterarrivalTime yöntemleri bu sınıftaki amaçlarını ortaya koymaktadır. RelativeTime’da bunlar sadece yer tutuculardı, bu nedenle varışlar arası sürelerle uğraşmak isteyen yöntemler RationalTime veya RelativeTime’ı kolayca kullanabilir. Burada, varışlar arası süre kabaca milisaniye ve nanosaniye değerlerinin frekansa bölünmesiyle temsil edilen aralıktır.

Bu sınıf, bir olayın belirli bir zaman aralığında meydana gelme sayısını olayın periyodundan daha fazla önemseyen uygulamalar için sağlanmıştır. Saniyenin 50’sinde bir olay tetikleyecek bir süre istiyorsanız, bir RelativeTime nesnesi kullanır ve bunu 20 milisaniye olarak ayarlarsınız. Bir olayın saniyede 50 kez tetiklendiğinden emin olmak istiyorsanız ancak olaylar arasındaki aralığın biraz değişmesinden rahatsızsanız, aralığı 1 saniyeye ve frekansı 50’ye ayarlanmış bir RationalTime nesnesi kullanın.

Aradaki fark, sistemin konsantre olmasını istediğiniz şeydir. RelativeTime kullanarak periyodu sabitlerseniz, sistem belirtilen periyodu doğru bir şekilde takip etmek için elinden gelenin en iyisini yapacaktır, ancak bir mikrosaniyeyi 30 kez arka arkaya çalıştırırsa ve 20 milisaniye periyodu belirli bir saniyede yalnızca 49 olay sunacaktır. 

Bir RationalTime belirtimi, bazı aralıkların biraz uzun veya kısa olmasına izin verme konusunda endişelenmez, ancak tam olarak 50 olay olmadan bir saniyenin geçmesine izin vermemek için her türlü çabayı gösterir.

RationalTime hakkında çok fazla düşünmek işe yaramaz. Bunu her aralıkta frekansı koruma taahhüdü olarak düşünürseniz, periyot üzerinde sıkı bir kontrol ve frekansı sağlama taahhüdü haline gelir.

Fikir bu değil. 1 saniye aralığı ve 50 frekansı olan RationalTime, 0 saniye ile 1 saniye arasında ve 0,0001 ile 1,0001 saniye arasında ve 0,0002 ile 1,0002 saniye arasında vb. 50 olay iletme talimatı değildir. Yalnızca başlangıç zamanı ile tamsayı arasında geçerlidir bundan sonraki aralığın katları.

Rasyonel zaman, ikili sistemde irrasyonel bir sayı oldukları için doğru bir şekilde temsil edilemeyen dönemler sorununu ele alır. Yüksek çözünürlüklü zamanın nanosaniye kesinliği, en yakın nanosaniyeye yuvarlamayla ilgili oldukça fanatik görünebilir, ancak uygulamanın bu kesinliğe yakın herhangi bir yerde bir saat kullanmıyor olabileceğini fark edin. Gerçek saat bir milisaniyenin en yakın onda birine yuvarlanırsa, yuvarlama gerçekten sorun yaratabilir.

Buraya kadar olan tartışma, RationalTime için zaman aralığının bir saniye olarak sabitlendiğini düşünmenize yol açacaktır. O değil. Aralık, RelativeTime’ın tüm aralığına ve kesinliğine sahiptir. Saniyede 50 olay belirten RationalTime, 0,990 saniyede 50 olay çağıracak şekilde ayarlanabilir. Aralık da çok uzun sürebilir. Haftada iki kez pillerini şarj etmesi için bir cihaz aradığınızı veya bir yıldızlararası sondaya her milyon yılda beş kez yakındaki yıldızları kontrol etmesi talimatını verdiğinizi hayal edin.


Java indir
Java Web Start indir
Javaws indir
Java web start indir Gezginler
Java jnlp indir
Java Update
Java Web Start Windows 10
Java Web Start download Windows 64 bit


Eşzamansız Olaylar

RTSJ taslaklarını ilk gören kişilerden bazıları, bekledikleri aracın zaman uyumsuz olay işleyicileri olduğunu hemen gördüler. Bir avuç gerçek zamanlı iş parçacığı ve yüzlerce hatta on binlerce zaman uyumsuz olay işleyicisi olan sistemleri resmettiler.

Gerçek zamanlı bir sistemdeki işlemlerin çoğu, dahili ve harici olaylar tarafından tetiklenir: bir paket gelir, sıcaklık önemli bir değere ulaşır, köpek kapıyı tırmalar, bir alarm çalar, bir araba trafiğe çıkar, birisi bir düğmeye basar. düğmesine basarsanız, JVM’nin belleği tükenir, bir iş parçacığı son tarihini kaçırır vb. Bu olaylar planlandığı gibi gerçekleşmez, ancak yazılımın bunlara yanıt vermesi gerekir.

İlk sorun isimlendirmedir. Gömülü gerçek zamanlı literatürün çoğu, eşzamansız olarak meydana gelen olaya atıfta bulunmak için olay terimini kullanır. Olay ayrıca eşzamansız olayları işlemek için yazılım mekanizmasına atıfta bulunmak için de kullanılır. AWT gibi Java API’leri, olayları temel bir yazılım bileşeni olarak içerir.

RTSJ’nin olayları desteklemesi gerekiyordu ve zaten Java teknolojisinde bulunan olay desteği tam olarak doğru değildi, bu yüzden yeni bir mekanizmaya ve yeni bir isme ihtiyacımız vardı.

RTSJ, dış olaylara olay olarak atıfta bulunur. (Bu, 60’ların güzel bir boncuk ve çiçek halkasına sahiptir.) Olayları ele alan yazılım, AEH ve bağlı AEH olarak bilinen AsyncEventHandler ve BoundAsyncEventHandler sınıflarında bulunur.

Bir Olayı Bir Olaya Bağlamak

RTSJ, harici bir olayı eşzamansız bir olay işleyiciye bağlamak için üç katmanlı bir mekanizma belirtir:

• Arayüz katmanı — Platforma özgü bir mekanizma, Java çalışma zamanına harici bir olay hakkında bilgi verir. UNIX benzeri işletim sistemlerinde, bu muhtemelen bir sinyal yakalama işleyicisi olacaktır. Bir işletim sisteminin yardımı olmadan çalışan JVM’lerde, olaylar muhtemelen donanım kesintileridir ve yapıştırıcı, bir kesinti hizmeti rutinidir.

Her olaya bir isim verilir. İsimlerin seçilme ve atanma şekli RTSJ’de belirtilmemiştir. Belki otomatik olarak üretilirler, belki adlar Java çalışma zamanının kalıcı bir parçasıdır veya belki de Java kaynaklarında belirtilirler.

• Eşzamansız olay katmanı — AsyncEvent sınıfındaki nesneler, bindTo yöntemiyle harici olaylara bağlanır: aEvent.bindTo(“signal 5”); Bu, arayüz katmanına belirtilen ada sahip olayları bu AsyncEvent nesnesine yönlendirmesini söyler.

AsyncEvent nesnesinin mantığı düzeltildi. Arayüz katmanı, olay meydana geldiğinde yangın yöntemini çağırır ve AsyncEvent, kendisiyle ilişkilendirilmiş tüm AEH’leri ve bağlı AEH’leri başlatır.

• Zaman uyumsuz olay işleyici katmanı — Handler nesneleri, addHandler veya setHandler yöntemleriyle kendilerini bir veya daha fazla AsyncEvent nesnesine bağlar. Olay ateşlendiğinde, kendisine bağlı tüm işleyicileri başlatır.

• Async olayı, AEH’deki run yönteminin yürütülmesine neden olur. run yöntemi, olayın her başlatılışında bir kez handleAsyncEvent yöntemini çağırır. handleAsyncEvent yönteminin içeriği, geliştiricinin gerçek zaman uyumsuz olay işleyicisi olarak düşündüğü koddur.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın