Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Yeni Bir AdWords Hesabı Açmak

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Yeni Bir AdWords Hesabı Açmak

Google Reklam Programlarına Başvurmak

Potansiyel Müşterileriyi Takip Etmek

Doğrudan pazarlama, potansiyel müşterilerinizin müşteriniz olmadan önce güvenini kazanmanız gerektiği varsayımıyla çalışır. Randevuda olduğu gibi, düşük risk içeren küçük taahhütler isteyerek güvenilirliğinizi ve sevilebilirliğinizi gösterirsiniz. AdWords arkadaşlık oyununun ilk adımı olan reklamınız, risk almadan bir tür vaatte bulunur.

Ziyaretçiniz Web sitenizden herhangi bir zorluk veya sıkıntı yaşamadan tıklayabilir. AdWords’ün Yazım Yönergeleri, sizi açılış sayfanızda iyi oynamanızı taahhüt eder: doğru bir görünen URL olmaması ve ziyaretçilerinizin sitenizi beğenmedikleri takdirde arama sonuçlarına geri dönebilmeleri için çalışan bir geri düğmesi olabilir.

Açılış sayfanız, potansiyel müşterilerinizden onlarla iletişim kurmak için izin almayı içeren ikinci bir teklifte bulunur. Bazen doğrudan açılış sayfasından satışa çıkabilirsiniz ve bazen ziyaretçinizi bir potansiyel müşteriye, yani daha sonra takip edebileceğiniz birine dönüştürmeye odaklanmak daha iyidir.

Potansiyel müşteriniz sizi tanıdığında ve size güvendiğinde, daha büyük taahhütler isterken sağladığınız değeri artırırsınız. İşletmenize bağlı olarak satış/buluşma süreciniz anketler, raporlar, ücretsiz numuneler, satın almadan önce deneyin promosyonları, teleseminerler, e-postalar, canlı sohbet, yazılım indirmeleri ve daha fazlasını içerebilir. 

Doğrudan pazarlama, ellerini kaldırıp sahip olduklarınızla ilgilendiklerini söyleyen potansiyel insanlara odaklanır. İnsanlar, AdWords reklamınızı tıkladıklarında, kendilerini sizinle bir ilişki geliştirmeye değer biri olarak tanımlamış olurlar.

Flört benzetmesine dönersek, bu müzede size gülümseyen bir yabancı gibidir. İkinizin de baktığı sanat eseri hakkında bir konuşma başlatarak yanıt verirsiniz. İkiniz anlaşırsanız, telefon numarası almadan binayı terk etmek istemezsiniz.

Potansiyel müşteriniz bir lepistesin çevrimiçi dikkat süresine sahip. Çevrimiçi olduğumuzda, genellikle aynı anda birden çok görev yaparız, birden çok penceremiz açık olur, e-postayı kontrol ederiz, anlık ileti göndeririz, video izleriz, MP3 dinleriz ve arama yapar, göz atar ve sörf yaparız. Telefona cevap vermekten, maili açmaktan, yemek yemekten, başka insanlarla uğraşmaktan bahsetmiyoruz bile.

Kaç kez bir Web sayfasını ziyaret ettiniz, dikkatiniz dağıldı ve onu bir daha bulamadınız? Kaç kez bir Web sayfasını yer imlerine eklediniz, tekrar ziyaret etme niyetindesiniz ve henüz oraya gitmediniz?

Potansiyel müşterinin e-posta adresini mümkün olan en kısa sürede alın. Dikkatleri dağılmadan önce. Google’a dönüp rakiplerinizin reklamlarından birini tıklamadan önce yapmanız gerekir. 

E-posta adresleri ve takip etme izni ile, kendinizi kısa İnternet dikkat süresinden aşılamak için elinizden geleni yaptınız. Artık bir satışla sonuçlanana kadar görüşmeye devam etme şansınız var.

Potansiyel Müşteriniz Gibi Nasıl Düşünürsünüz?

Bu bölüme, Sarı Sayfalar reklamvereni olarak deneyimlerim hakkında acınası bir söylenti ile başladım. Şimdi bir soruna çözüm arayan kullanıcı gözüyle bakalım. 

Önemli notlar sayesinde yüzlerce sayfa çevirmek zorunda değilsiniz. Aslında kitabın hiç sayfası yok sadece boş bir kapağı var. Kapağa ne aradığınızı yazın. En alakalı listeler kapakta görünür. Sonraki sayfalar, azalan alaka düzeyine göre daha fazla liste içerir.

Sihirli Sarı Sayfalardaki listelerde telefon numarası yoktur. Bunun yerine listeye dokunduğunuzda sihirli bir şekilde işletmenin kendisine taşınırsınız. Gördüklerini beğenmedin mi? Parmaklarınızı şıklatın ve Sihirli Sarı Sayfaların önüne geri dönün, başka bir listeye dokunmaya veya başka bir sorgu yazmaya hazırsınız.

Potansiyel müşterilerinizin bakış açısından AdWords böyle çalışır: Tüm güce sahipler. Kelimeleri yazarak rakip dükkanlarla dolu koca bir alışveriş merkezini canlandırıyorlar ve istediklerini bulana veya vazgeçene kadar vitrinlere bakıyorlar.


Ads hesabı açma
Google Ads
Google Ads hesabı açma
Adıma Google Ads hesabı açılmış
Google adwords giriş
Ads hesabı nedir
Yönetici hesabı açma
Google Yönetici hesabı açma


Arama terimleri, tam o anda çözülmemiş bir sorunu kaşımak istedikleri bir kaşıntıyı temsil ediyor. Kaşıntıları ile iyi bir sıyrık arasındaki en kısa mesafeyi arıyorlar. Belki bilgi istiyorlardır.

Belki bir ürün istiyorlardır. Belki eğlenmek istiyorlardır. Belki de problemlerinin o kadar da kötü olmadığının söylenmesini istiyorlar. Gerçekten ne istediklerini (yazdıkları anahtar kelimeye göre) bulmak ve onlara rakiplerinizden daha hızlı ve daha açık bir şekilde vermek sizin işiniz.

Sihirli Sarı Sayfalarda kurallar şöyledir: “Müstakbel müşteriye istediğini verin, kimsenin canı yanmasın.” AdWords oyununu kazanmak, potansiyel müşterinizin (yardım edebileceğiniz kişinin) aramalarını yazarken ne düşündüğünü ve hissettiğini anlamaya bağlıdır.

Bunu anladığınızda, doğru anahtar kelimeler için teklif verirsiniz, ilgi çekici reklamlar gösterirsiniz ve Web sitenizde açık ve karşı konulamaz teklifler sunarsınız.

Yeni Bir AdWords Hesabı Açmak

Neyse ki Google, yeni bir AdWords hesabı açma sürecini büyük ölçüde basitleştirdi:

1. Web tarayıcınızı açın ve http://adwords.google.com adresine gidin.
2. (İsteğe bağlı) Sağ üstteki açılır listeden İngilizce (ABD) dışında bir dil seçin, Google sayfayı o dile çevirecektir.
3. Sağ üstteki Şimdi Başlat düğmesine tıklayın.
4. Standart Sürüm’ü seçin ve Devam düğmesine tıklayın.

Başlangıç Sürümü kullanımdan kaldırılacağı için bu adım artık sürecin bir parçası olmayabilir. Dolayısıyla, bu seçeneği görmüyorsanız rahatlayın, AdWords’ün gelişmeye devam ettiğini unutmayın ve 5. Adıma geçin.

Başlangıç Sürümü hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız veya zaten bir Başlangıç Sürümü hesabınız varsa, çevrimiçi olarak  bulunan Başlangıç Sürümü bonus bölümüne göz atmak isteyebilirsiniz.

5. AdWords hesabınızla kullanmak istediğiniz e-posta türünü seçin. Mevcut bir Google Hesabını seçtiyseniz, Google Hesabı bilgilerinizi girin ve ardından Devam düğmesini tıklayın. Aksi takdirde, e-posta adresinizi, yeni şifrenizi (iki kez) ve Görsel Doğrulama metnini yazıp Hesap Oluştur düğmesine tıklayın.

AdWords’e özel bir şifreyle birleştirilen herhangi bir e-posta adresiyle bir AdWords hesabı oluşturulabilir. Gmail veya diğer Google hizmetleri için halihazırda bir Google Hesabınız varsa, bunu AdWords hesabınız için kullanabilirsiniz.

Örneğin, bir Gmail bağımlısıysanız, postanızı her kontrol ettiğinizde AdWords oturumunuzu kapatmamak için hesapları birbirine bağlamak isteyeceksiniz. Google Hesabınız yoksa, mevcut bir e-posta hesabını kullanarak bir tane oluşturmanız istenir. Google’ın kullandığı Görsel Doğrulama metnine dikkat edin. Doğru yapmak için sadece üç denemem gerekti.

6. Açılır listeden para biriminizi seçin ve Devam düğmesine tıklayın. AdWords hesabınız şimdi oluşturuldu. Mevcut bir Google Hesabı kullandıysanız, hesabınız artık etkindir. AdWords başlangıç sayfasına bağlantı içeren bir aktivasyon e-postası alacaksınız. Bu bağlantıyı tıklayın ve 9. Adıma geçin. Mevcut bir Google Hesabı kullanmadıysanız, 5. Adımda kullandığınız e-posta adresine bir doğrulama e-postası gönderilir.

7. E-postanızı kontrol edin ve Google AdWords Hesap Doğrulama e-postasındaki doğrulama bağlantısını tıklayın. AdWords hesabınız artık etkinleştirildi.

8. Devam Etmek İçin Burayı Tıklayın bağlantısını tıklayın. Bu sizi 1. Adımdaki AdWords başlangıç sayfasına götürür.

9. Adım 5’te kullandığınız e-postayı ve şifreyi yazıp Oturum Aç’ı tıklayarak yeni AdWords hesabınızda oturum açın (sağ üst taraf).
Var mısın? Tebrikler! Artık ilk kampanyanızı oluşturmaya hazırsınız.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın