Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Google Kampanyası Oluşturma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Google Kampanyası Oluşturma

AdWords Detayları

Google Kampanyası Oluşturma

Google, ilk kampanyanızı oluşturmayı olabildiğince kolaylaştırdı. İşte yapmanız gereken tek şey:

1. İlk kampanyanızı oluşturun düğmesini tıklayın.
2. (İsteğe bağlı) Liste kutusundan bir veya daha fazla dil seçin.
Yalnızca İngilizce olarak reklam yapıyorsanız, hiçbir şey yapmayın. Birden fazla dil seçmek için, tıklarken Ctrl tuşunu (PC kullanıcıları için) veya Ô tuşunu (Mac kullanıcıları için) basılı tutun.
3. (İsteğe bağlı) Reklamlarınızın görünmesini istediğiniz ülke veya ülkeleri değiştirmek için Hedeflemeyi Değiştir bağlantısını tıklayın:

A. Pek çok seçenek içeren bir açılır pencere görünür, ancak şimdilik basit tutmak için haritayı yok saymayı deneyin ve Gözat sekmesine tıklayın.
Üstteki kutuda (sol tarafta), reklamlarınızın gösterilmesini istediğiniz her bir ülkeyi seçmek için uygun onay kutusunu tıklayın. Seçilen konumlar alt kutuda görünür. Reklamlarınızı el feneri benzeri (aslında lazer benzeri olmayan) hassasiyetle hedefleyebilirsiniz.
B. Bir ülkeyi kaldırmak için, seçimini kaldırmak üzere ilgili onay kutusunu tıklamanız yeterlidir.
C. İşiniz bittiğinde, açılır pencereyi kapatmak için Bitti düğmesini tıklayın.

4. Devam düğmesine tıklayın.

5. Bir reklam oluşturmak için metin kutularını doldurun; işiniz bittiğinde Devam düğmesine tıklayın. Şimdi Google, ilk reklamınızı oluşturmanızı istiyor.


billgatesweb Google Ads,Google Ads kampanya oluşturma,Bağış kampanyası oluşturma,Google Ads kampanya türleri,Akıllı kampanya Google Ads,Google AdSense,Yardım kampanyası örnekleri,Google Analytics alanlarında hizmet vermektedir.


Aşağıdaki liste, bu metin kutularına ne girileceği konusunda rehberlik sağlar:

• Başlık metin kutusuna sorunu veya fırsatı yazın.
• Açıklama Satırı 1 metin kutusuna büyük yararın kısa bir açıklamasını girin.
• Açıklama Satırı 2 metin kutusuna ürün/hizmetinizin kısa bir açıklamasını yazın.
• Görünen URL metin kutusuna Web sitenizin adını yazın.
• Hedef URL metin kutusuna, tam olarak müşterilerin ilk ziyaret etmesini istediğiniz Web sayfasının (açılış sayfası olarak adlandırılır) URL’sini girin.

Görünen URL, potansiyel müşterinizin reklamın kendisinde gördüğü şeydir.  Görünen URL’yi çevrimiçi mağazanızın adı olarak düşünün.

Web sitenizin trafiğini izlemek ve farklı pazarlara farklı sayfalar göstermek için hedef URL’yi kullanabilirsiniz. Ama lütfen bu noktada terlemeyin. Google’ın yazım veya içerik yönergelerini ihlal etmeyen bir şeyler yazmanız yeterlidir ve devam edin.

6. Seçtiğiniz anahtar kelimeleri metin kutusuna yazın ve bitirdiğinizde Devam düğmesine tıklayın. Şimdilik, işletmenizi arayan birinin yazabileceği tek bir anahtar kelime seçin.

Ayrıca, bu anahtar kelimenin sıralı ve tam eşlemeleri temsil eden iki varyasyonunu kullanmalısınız. Sıralı eşleme için, anahtar kelimeyi tırnak içine alın; tam bir eşleşme için anahtar kelimeyi parantez içine alın. Bu varyasyonlar açıklanmıştır.

Anahtar kelimenizi, iki varyasyonuyla birlikte, her satıra bir anahtar kelime olacak şekilde anahtar kelime metin kutusuna yazın. Devam düğmesinin hemen üzerinde, Google daha fazla anahtar kelime aramak isteyip istemediğinizi sorar. Şimdilik daveti dikkate almayın.

Google, özünde çok büyük bir veri işlemcisidir. Arama yapanların davranışlarını izleyerek her zaman daha akıllı hale gelir ve reklamverenlere daha iyi öneriler ve alışveriş yapanlara daha iyi arama sonuçları sunabilir. Örneğin Google, bir kişinin bir reklamı veya ücretsiz listelemeyi tıkladıktan sonra ne kadar süre uzak kaldığını fark eder.


Google Ads
Google Ads kampanya oluşturma
Bağış kampanyası oluşturma
Google Ads kampanya türleri
Akıllı kampanya Google Ads
Google AdSense
Yardım kampanyası örnekleri
Google Analytics


Diyelim ki reklamımı tıklayın, Web sayfama 3 saniye bakın ve ardından başka bir arama için Google’a geri tıklayın; bu, Google’a sitem hakkında pek düşünmediğinizi söyler. Bunun gibi yeterli veri ve Google kullanıcılarına istediklerini vermediğim için beni cezalandırmak için teklif fiyatlarımı artıracaktır..

Anahtar kelime öneri aracı yardımcı olabilir, ancak şu anda kullanmayın. Sıkıca odaklanmış reklam gruplarının nasıl oluşturulacağını anlayana kadar, araç dağınık ve odaklanmamış bir kampanya oluşturacaktır. Kampanyalarınızı hassaslaştırmak için aracı daha sonra kullanın. Şu anda, isterseniz birbiriyle yakından ilişkili bir veya iki terim seçin ve devam edin.

7. Günlük Bütçenizi Girin ve Maksimum TBM’nizi Girin metin kutularına ne kadar harcamak istediğinizi yazın.

Biraz eğlenmeye hazır mısın? Google’ın Trafik Tahmincisi sayesinde deneme yanılma zamanı. Günlük bütçe ve maksimum TBM için istediğiniz sayıları girin ve ardından Trafik Tahmincisini Görüntüle bağlantısını tıklayın.

Tahmini TBM’nizi, reklamınızın konumunu, günlük olası tıklama sayısını ve günlük maliyetinizi gösterir. 1’lik bir reklam konumu sizi ilk sayfanın en üstüne yerleştirir, 9-10’luk bir reklam konumu sizi ilk arama sonuçları sayfasının en altına veya yakınına veya ikinci sayfanın en üstüne yerleştirir ve 11+, reklamınızı doğrudan 2. sayfaya yerleştirir.

Tipik olarak, 2. sayfadaki bir reklam, 1. sayfadaki aynı reklamın onda biri kadar gösterim alır, yani (ilk sayfadaki tıklamalar gülünç derecede pahalı değilse), 1. sayfa, olmak istediğiniz yerdir.

O anahtar kelimeden bekleyebileceğiniz maksimum trafiği görüntülemek için, maksimum 100$’lık bir TBM ve 10.000$’lık bir günlük bütçe girin. Devam etmeden önce bunları değiştirdiğinizden emin olun.

Google, reklamınız en üst konumdaysa, bir tıklama için ödeyeceğiniz en yüksek tutarı ve her bir anahtar kelimenin bir günde oluşturacağı maksimum tıklama sayısını size gösterir. Potansiyel müşterilerinizle ne kadar iyi bağlantı kurduğuna bağlı olarak, reklamınızın bu tahminden daha iyi veya daha düşük performans gösterebileceğini unutmayın.

Reklamınızı ilk sayfada bir yere yerleştiren, finansal olarak yaşayabileceğiniz bir TBM’de anlaşın. Temel alacağınız gerçek sonuçlarınız olduğunda ayarlamalar yapabilirsiniz.

8. Devam düğmesine tıklayın.

9. Bir sonraki sayfada seçimlerinizi gözden geçirin, Google’dan AdWords stratejileri ve ipuçlarıyla ilgili e-posta isteyip istemediğinize karar verin. İşte şimdi ilk Google kampanyanız hazır demektir!


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın