Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

AdWords Hesabını Yönetmek

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

AdWords Hesabını Yönetmek

PPC Reklamları

AdWords Hesabını Yönetmek

En üstteki en sağdaki iki sekme, AdWords Hesabınızın ticari tarafını yönetmenize olanak tanır: Faturalandırma ve Hesabım. Faturalandırma sekmesi, harcamalarınızı takip etmenizi ve kredi kartlarını güncellemenizi sağlar. Sekmeyi tıkladığınızda açılır listede iki öğe görürsünüz: Fatura Özeti ve Fatura Tercihleri.

Faturalandırma Tercihleri, ödeme seçeneklerinizi ayarlamak için gittiğiniz yerdir. Diğer fatura bilgilerinizi verirken, bu kitapla birlikte verilen AdWords Hediye Kartı kodunu kullanmayı unutmayın.

Hesabım sekmesi, oturum açma bilgilerinizi güncellemenizi, e-posta bildirim tercihlerinizi ayarlamanızı ve diğer kullanıcıların hesabınıza erişimini etkinleştirmenizi sağlar. Ayrıca iki alt sekmesi vardır: Hesap Tercihleri ve Hesap Erişimi. Onları boş zamanlarınızda keşfedin, oldukça açıklayıcıdırlar.

Çevrimiçi bir eczane işletiyorsanız, Google’ın reklam yapmanıza izin vermesi için bir PharmacyCheckerID’ye ihtiyacınız olacaktır. Hesap Tercihleri alt sekmesine gidin, PharmacyCheckerID bölümünü bulun ve Düzenle bağlantısını tıklayın. Açılan sayfada, nasıl başvuracağınızı öğrenmek için SSS’imizi Okuyun bağlantısını tıklayın.

Hesabınızın Etkinleştirilmesi

Google’a beş dolar ve geçerli bir kredi kartı numarası vererek hesabınızı etkinleştirene kadar (bu kitabın arkasındaki hediye kartını kullandığınızda ön ödemeli tıklamalardan 25 ABD doları alırsınız) reklamlarınız ekranda görünmeyecek. Bunu, kırmızımsı pembe arka plana sahip uyarı kutusundaki bağlantıya tıklayarak ve hesap etkinleştirme sihirbazını takip ederek veya önce tura katılıp sonra ödeyerek yapabilirsiniz.

Şimdi etkinleştirseniz bile, ne yaptığınızı bilmeden çok fazla trafik için ücretlendirilmemeniz için kampanyalarınızı duraklatabilirsiniz. Hesap kurulumunuzu tamamladıktan sonra 15 dakika bekleyin ve ardından www. google.com’a gidin ve anahtar kelimenizle ilgili bir arama yapın.

Hesabınızı etkinleştirmek için şu adımları izleyin:

1. Faturalandırma sekmesine ve ardından Faturalandırma Tercihleri’ne tıklayın.
2. Fatura ülkenizi seçmek için açılır listeyi kullanın.
En yaygın seçenekler en üstte, ardından hemen hemen her ülkeyi içeren uzun bir liste geliyor.
3. Saat Dilimi Ülkesi veya Bölgesi açılır listesinden ülkenizi seçin ve ardından Saat Dilimi açılır listesinden kendi saat diliminizi seçin.

Google, saat diliminizi ayarladıktan sonra değiştirmenize izin vermez, bu nedenle burada dikkatli olun. İkinci şans yok!

4. Devam düğmesine tıklayın.
5. Bir ödeme yöntemi seçin.

Sonradan Ödeme Faturalandırması (tıklamalar geldiğinde ücretlendirilir) ve Ön Ödeme Faturalandırması (ön ödemeli bakiyeden tıklamaların maliyetinin düşülmesi) arasında seçim yapabilirsiniz. Sonradan ödeme için, bir banka hesabından Otomatik Ödeme ile American Express, JCB, MasterCard veya Visa gibi bir kredi kartından ödeme arasında seçim yapabilirsiniz. Ön Ödeme için tek seçeneğiniz kredi kartıdır.

Yalnızca AdWords faturalandırmanız için tahsis edilmiş, düşük limitli bir kredi kartı kullanmanızı önerir. Google, bütçeler ve maksimum tıklama maliyetleri gibi devre kesiciler eklese de bazen işler ters gider. Maruz kalmanızı birkaç yüz veya birkaç bin dolar ile sınırlandırırsanız, bir sabah dev bir Google faturasıyla uyanıp bunun nasıl olduğu hakkında hiçbir fikriniz olmaz.

6. (İsteğe bağlı) AdWords’ü Anlamak bağlantısını tıklayın.
Burası, Google’ın size reklam yazmanız için ödeme yapmadığını açıkladığı yerdir; Google’a ödeme yaparsınız.

7. Devam’a tıklayın.
Fatura bilgilerini doldurduğunuz bir ekrana yönlendirilirsiniz. Daha önce çevrimiçi bir şey satın aldıysanız, süreç basit ve basittir.
Google’ın tercih ettiği telefon numarası biçimi kısa çizgiler içerir, ancak parantez veya nokta içermez.


Google Ads yönetici hesabı
Google Yönetici hesabı
Google Ads giriş
Google Ads hesabı açma
Google Yönetici hesabı açma
Ads giriş yap
Google Ads hesabı silme
AdSense


Buna sahipseniz ve kitapçı kafede kucağınızda bir latte ile okumuyorsanız, “Promosyon kodunuz var mı?” seçeneğinin yanındaki Burayı Tıklayın bağlantısını tıklamayı unutmayın. Ardından, kitabın önündeki büyük yeşil kuponun üzerinde yazılı olan promosyon kodunu metin kutusuna girin. Promosyon kodu size 25,00 ABD Doları değerinde AdWords tıklaması sağlar ve 5,00 ABD Doları tutarındaki etkinleştirme ücretinizi karşılar.

Formu doldurduktan sonra hesabınız yayındadır ve seçtiğiniz anahtar kelimeler için reklamınız Google arama sonuçları sayfasının sağ tarafında gösterilmeye başlamalıdır.

Arama sonuçları sayfasının en üstüne ve sağına bakın. Reklamınızı görmüyorsanız aşağı kaydırın ve Daha Fazla Sponsorlu Bağlantı bağlantısını tıklayın. Reklamınızı görene kadar veya listelerin sonuna gelene kadar sayfaları çevirmeye devam edin.

Bu alıştırma size pazarınızın rekabet gücü hakkında bir fikir verir. Çok fazla rakip görürseniz cesaretiniz kırılmasın. Bu, birçok insanın burada para kazanabileceğini düşündüğü anlamına gelir. Bu kitaptaki bilgiler sizi çoğunun önüne geçirecek. Bir anahtar kelime için hiç veya az sayıda rakip görmek, çok küçük veya çok tepkisiz bir pazara işaret edebilir.

Hesap etkinleştirildikten sonraki 30 dakika içinde reklamınız doğru sütunda görünmüyorsa, bir sorununuz olabilir. Genellikle, ne olduğunu anladıktan sonra düzeltmek basittir.

Reklamınız hiç gösterim almıyorsa (Gösterimler sütununun son satırında 0 ile gösterilir), aşağıdakilerden birinin kurbanı olabilirsiniz:

✓ İçeriğin onaylanmaması: Google’ın içerik yönergelerini ihlal ettiniz mi? Çılgınlar gibi ünlem işaretleri atıyorsanız, “en iyi” veya “en ucuz” şeyler için söz veriyorsanız, bir sohbet odasında bağırıyormuş gibi büyük harf kullanın, telif hakkıyla korunan terimler kullanın.

✓ Düşük reklam sıralaması: Aylık bütçenize (hesabı oluştururken belirlersiniz) ve seçtiğiniz maksimum teklif fiyatına (bunu istediğiniz zaman düzenleyebilirsiniz) bağlı olarak, reklamınız arama sonuçlarının sayfasına düşebilir.

Bu, bir benzin istasyonu makbuzunun arkasına sarı mum boya ile yazıp çöp kutusuna atmaya eşdeğerdir. Reklamlarınızın tam olarak hangi konumlarda gösterildiğini görebilirsiniz. Bu noktada, arama sonuçlarının ilk sayfasında yer alıp almadığınızı görmek için minimum teklifinizi ve aylık bütçenizi yükseltmeyi deneyebilirsiniz.

✓Kötü anahtar kelime performansı: Anahtar kelimeniz bir Afrika filine veya çok az kişinin veya hiç kimsenin arayamayacağı başka bir ifadeye sığacak kadar büyükse, tek bir tıklamayı görmek için uzun süre bekleyebilirsiniz. 

✓ Düşük anahtar kelime Kalite Puanı: Google, kısmen anahtar kelime, reklam ve Web sitesinin açılış sayfası arasındaki eşleşmeye ve kısmen de söz konusu anahtar kelimenin diğer AdWords’teki geçmiş performansına dayalı olarak hesabınızdaki her bir anahtar kelimeye bir Kalite Puanı atar. hesaplar.

Google, seçtiğiniz bir anahtar kelimenin kendilerine para kazandırmayacağını (AdWords tıklamaları oluşturmayacağı için) veya arama yapanlara reklamınızı seçmeleri halinde düşük kaliteli bir deneyim yaşatacağını düşünürse, reklamınız hedeften çok uzakta görünecektir.  Google sizi kalite puanınızı yükseltmeye veya reklamınızı göstermek için gerçekten yüksek bir teklif vermeye zorlar.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın