Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Google Pazarlama Farkı

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Google Pazarlama Farkı

Google'ın Anahtar Kelime Aracını Kullanma

Google Pazarlama Farkı

Doğrudan pazarlama, televizyonda, radyoda ve gazetelerde alıştığımız türden “marka” pazarlamasından birkaç önemli yönden farklıdır. AdWords, doğrudan pazarlamayı en saf haliyle temsil eder, bu nedenle Google’a para saçmadan önce reklamcılık hakkında bildiğinizi sandığınız her şeyi unutmanız önemlidir.

Doğrudan pazarlamacılar, reklamları için tek bir hedef belirlediler: potansiyel müşterilerinde ölçülebilir bir yanıt elde etmeye zorlamak. Marka pazarlamacılarının aksine, insanlara mobilya bardak altlıklarınızı veya zil seslerinizi veya kiralık tatil yerlerinizi düşündüklerinde sıcak ve bulanık duygular vermek için para harcamazsınız. Bunun yerine, reklamınızı Web sitenize sıcak beklentiler çekmek için yayınlarsınız.

Açılış sayfasında (potansiyel müşterinizin Google’dan ayrıldıktan sonra gördüğü ilk sayfa), potansiyel müşterinizi ölçülebilir başka bir işlem yapmaya yönlendirirsiniz, bir form doldurur, bir telefon numarasını arar, canlı bir sohbet başlatır, her şeyi bırakır, havaalanına koşar ve atlar. 

Web’de, AdWords tıklamasından ilk satışa ve sonraki tüm satışlara kadar her bir ara adım boyunca her bir ziyaretçiyi izleyebilirsiniz. Böylece, satış döngüsünün her adımında, her Web sayfasında, her e-postada, her reklamda, potansiyel müşterinizden şu anda belirli bir eylemde bulunmasını istersiniz.

Marka reklamcıları nadiren acil eylem talep etme lüksüne sahiptir. Gilligan’s Island’ın tekrarları sırasında ev spor salonlarının reklamını yapan şirketin, bölümün geri kalanında 8.000 izleyicinin TiVO’ya gideceği ve lastikleri gıcırdayarak 5000 satın almak için en yakın fitness mağazasına gideceği konusunda hiçbir yanılsaması yoktur.

Bu yaklaşımı, tek bir amacı olan tanıtım reklamlarıyla karşılaştırın: ŞİMDİ telefonu açmanızı sağlamak çünkü dikkatiniz dağıldığında size satış yapma şanslarını kaybettiklerini fark ederler.

İnternet, aynı iletişim kanalını koruyarak bilgi reklamının yakınlığını ve rahatlığını geride bırakıyor. AdWords ve Web siteniz, TV’den telefona atlamak yerine birlikte sorunsuz bir bilgi toplama deneyimi işlevi görür.

Sonuçları Ölçme 

Potansiyel müşterileriniz, yapmalarını istediğiniz (ya da yapmadığınız) şeyleri yaptıkları için, her bir harekete geçirici mesajın etkinliğini ölçebilirsiniz. Örneğin, solak insanlara hokkabazlık ekipmanı sattığınızı varsayalım. Reklamınızı bir haftada 30.000 kişiye gösteriyorsunuz.

Reklamınız, ortalama 0,40 ABD Doları’lık bir TBM ile Web sitenize 450 olası müşteri çekiyor. Açılış sayfanız, geçerli bir e-posta adresi karşılığında %5 indirim kuponu sunuyor ve hafta sonuna kadar, posta listeniz tüm ziyaretçilerin %20’sini, 90’ını oluşturuyor. Toplamı 600,00$ olan 10 satışı zorunlu kılan bir e-posta teklifini takip ediyorsunuz.

SAT hazırlığına bu korkunç geri dönüş, işletmeniz için ne anlama geliyor? Bu rakamlar, reklam harcamalarınız üzerinde kontrol sahibi olmanızı sağlar, nakit akışını tahmin etmenizi sağlar ve ek pazar fırsatlarını şu şekilde değerlendirmenizi sağlar.

Bu varsayımsal durumda, makineye her 40 sent attığınızda size 1,33 dolar veren bir sakız makinesi buldunuz. Bir kez kurdunuz ve Google kredi kartınızı beğendiği sürece otomatik olarak gerçekleşir.


Google Dijital Atölye
Google Dijital pazarlama
Google Sertifika eğitimleri
Dijital pazarlama Eğitimi Sertifikası
Google kursları
Google Sertifika Programları
Google eğitimleri
Dijital pazarlamanın Temelleri sertifikası


YG, girdi miktarınızı tek bir dolara çeviren bir metriktir, böylece farklı kampanyalar ve pazarlar için YG’yi kolayca karşılaştırabilirsiniz. ROI şu soruyu yanıtlar: Bu makineye bir dolar koyarsanız ne kadar çıkar?

%333’lük yatırım getirisi, yatırdığınız her dolar için 3,33 dolar alacağınız anlamına gelir. Bu numarayı yapan bir sakız makinesi bulsaydınız, bir daha asla kumar makinelerine geri dönmezdiniz.

Şimdi, pazarın daha rekabetçi hale geldiğini ve TBM’nizin yükseldiğini varsayalım. Yerel gazetenizde reklam veriyorsanız ve reklam temsilcisi size fiyatların yüzde 25 arttığını söylese ne yapardınız? Reklamları aynı seviyede tutar mıydınız, azaltır mıydınız yoksa reklamlarınızın o gazetede gösterilmesini tamamen durdurur muydunuz? Reklamlarınızın YG’sini ölçmediğiniz sürece, mantıklı bir karar vermenin hiçbir yolu yoktur.

Önceki tabloda gösterilen örnekteki AdWords TBM’nizin yüzde 25 arttığını varsayalım. Artık ziyaretçi başına maliyetiniz 50 sent. Reklam vermeye devam ediyor musunuz? Tabii ki – bir olası satış için hala o olası satışın değerinden daha azını ödüyorsunuz – 83 sent daha az. YG’niz %333’ten hala hatırı sayılır bir %267’ye düştü (toplam reklam maliyeti şu anda 450 × 0,50 USD = 225 USD ve 600 USD ÷ 225 USD = %267’dir).

Ayrıca, AdWords, yalnızca metriklerinizi görmeyi değil, aynı zamanda testler yaparak kârlılığınızı artırmayı da kolaylaştırır. Satış sürecinizin farklı unsurlarını test etme yeteneği, doğrudan pazarlamanın bir sonraki önemli unsurudur.

Pazarlamanızı Geliştirmeye Devam Edin

Bu bölümde şu ana kadar yalnızca girdileri (reklam için ne kadar ödediğiniz ve kaç Web sitesi ziyaretçisi) ve çıktıları (satışlardan ne kadar kazandığınızı) tartıştım. Ancak, bize kârlılığımızda büyük iyileştirmeler yapma fırsatı veren, gerçekten ara ölçümlerdir (benim gibi bazen işletme okuluna gittiğimizi iddia etmeyi yararlı bulan insanlar tarafından verimlilik olarak adlandırılır).

Örneğin, müşteri adaylarınızın kalitesini düşürmeden reklamınızın TO’sunu %1,5’ten %2,2’ye yükselttiğinizi hayal edin. Büyük haykırış, değil mi? %0,7’lik bir gelişme kimin umurunda?

Aslında, aynı 180$’lık reklam harcaması için %68’lik bir artış, artık 450 yerine 660 ziyaretçi alıyorsunuz. Diğer her şey aynı kalırsa, 1,33$’lık ziyaretçi değeriniz, %489’luk bir YG ile satışlarınızın 880$’a yükseldiği anlamına gelir.

Farklı sürümleri test ederek açılış sayfanızı yüzde 20 iyileştirmenizi engelleyen nedir? 100 üzerinden 20 müşteri adayı almak yerine, şimdi 24 müşteri adayı topluyorsunuz. Altı yüz altmış ziyaretçi artık 158 müşteri adayına dönüşüyor. Yüzde 11’i e-posta teklifinizden bir satın alma yaparsa, bu 17 satıştır. Satış başına ortalama 60 dolarla, şimdi 1.020 dolar kazandınız.

Ama bekleyin – dahası var! E-posta teklifinizi de test etmeye ne dersiniz? Diyelim ki yüzde 36’lık bir gelişme elde ettiniz ve şimdi e-posta alıcılarının yüzde 15’i 60 dolarlık bir satın alma işlemi gerçekleştiriyor. Bu, 60 dolardan 23 satış, toplam yeni toplam 1.380 dolar.

Birleştirme mucizesi sayesinde, üç iyileştirme (%68 × %20 × %36) toplamda %230’luk bir iyileştirme sağlıyor. Bu, ayrıca satış sürecinizin öğelerini bilimsel olarak test ettiğinizde, önemli iyileştirmeler yapmamak zordur.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın