Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

 Wordtracker

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

 Wordtracker

Reklam ve Arama Motoru Pazarlaması

 Wordtracker

Piyasada, anahtar kelimeleriniz hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olabilecek birkaç anahtar kelime aracı vardır. En popüler ve orijinal anahtar kelime araçlarından biri kelime izleyicidir.

wordtracker, verilerini dogpile.com gibi birkaç meta arama motorundan alır. Bu meta motorlar, tıklama başına ödemenin (PPc) yeni olduğu yıllar önce yeterli arama hacmine sahipti. Ancak, arama hacminin küçük bir kısmını oluştururlar.

Wordtracker, bu motorlardan aldığı verileri alır ve arama hacmini belirlemek için sayıları tahmin eder. Bu kadar küçük bir veri kümesinden arama hacmini tahmin etmek, önerilen arama hacmi ile aynı anahtar kelimelerle reklam yaptığınızda gerçekte aldığınız gösterim arasında genellikle büyük bir fark yaratır.

Başka bir araç da Anahtar Kelime keşfidir. Bu araç, çok çeşitli arama motorlarından veri çeker ve arama hacmini göstermek için verileri bir kez daha tahmin eder, çünkü Google, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki (ve birçok Avrupa ülkesinde daha yüksek olan) tüm arama hacminin kabaca yüzde 70’ini oluşturur. trafiği tahmin etmek için google’ın rakamlarına güvenin. bazı gelişmiş hesaplamalar yapıyorsanız, arama numaralarını belirlemeye çalışmak için üç veri setini birlikte kullanabilirsiniz. Ancak bu, kelime izleyicinin ve Anahtar Kelime keşfinin yararsız olduğu anlamına gelmez.

Tam tersine, geniş ve derin anahtar kelimelerle ilgili özel araştırma yaptığınızda, her ikisinin de anahtar kelime listelerinize girmek için bazı güzel özellikleri vardır. Anahtar kelime araştırması için kullanışlıdırlar ve her ikisi de düzenli olarak kullandığım araçlardır; sadece arama hacmi rakamlarına dikkat edin.

Ayrıca her ikisinin de ücretsiz denemeleri var. Bu, diğer anahtar kelime araştırma araçlarına herhangi bir para yatırmadan önce sizin için çalışıp çalışmadıklarını görmek için anahtar kelime araştırma yeteneklerini test etmeyi kolaylaştırır.

Google’ın Arama Tabanlı Anahtar Kelime Aracını Kullanma

Google, bilgilerin kendi anahtar kelime veritabanlarına değil, web sitenizin içeriğine dayalı olduğu yeni bir anahtar kelime aracını sessizce başlattı. Genellikle sKTool olarak anılan arama tabanlı Anahtar Kelime Aracı, anahtar kelime araştırma cephaneliğinize eklemeniz gereken başka bir Google ürünüdür.

Google, web’in büyük bir bölümünü düzenli olarak tarar. ayrıca düzenli olarak büyük miktarda anahtar kelimeyi de izler. sitenizde gerçekten aranan anahtar kelimelerle alakalı içeriğe sahip sayfalarınız olduğunu gördüğünde, web siteniz için hem anahtar kelimeler hem de açılış sayfaları önerecektir.

Bu aynı zamanda, adwords hesabınızla ilişkili bir google hesabında oturum açtıysanız, web sitesi hakkında bazı ek verileri görebileceğiniz başka bir araçtır. Hesabınızda oturum açtıysanız, sKTool’un ana sayfasında, söz konusu adwords girişiyle ilişkili web sitelerinin yer aldığı, önceden doldurulmuş bir web sitesi açılır kutusu görmelisiniz. müşteri merkezim oturumu kullanıyorsanız, bu oturum açmayla ilişkili tüm web sitelerini görmelisiniz.

Bu araçla anahtar kelime bulmanın iki ana yolu vardır: sitenize dayalı anahtar kelime fikirleri ve kategori taraması. Web sitenizle ilgili tüm anahtar kelimeleri görmek için, belirli bir web sitesini seçtikten sonra ana sayfadaki Anahtar Kelimeleri bul düğmesini tıklamanız yeterlidir. yalnızca belirli bir kelimeyle ilgili anahtar kelimeleri görmek için bir kök anahtar kelime de girebilirsiniz.
metin kutusunun altında, bu bölümde daha sonra “Kategoriye göre anahtar kelime önerileri” bölümünde ziyaret edeceğimiz, kategorilerdeki tüm anahtar kelimeleri görmek için bir bağlantı vardır.


Free keyword tool
Keyword Tool
Google Keyword Planner
Google Keyword tool
Keywords
Keyword Tool io
Keyword generator
Keyword finder free


Tarama Bilgilerine Dayalı Anahtar Kelimeleri Bulma

Anahtar Kelimeleri bul düğmesini tıkladığınızda, size bu anahtar kelimelerle ilgili bilgilerin yer aldığı bir ekran sunulur. Genellikle bunlar, adwords hesabınız için yeni anahtar kelimelerdir. adwords hesabınıza giriş yaptığınız için, sKTool size yalnızca yeni anahtar kelime fikirleri göstermek için mevcut anahtar kelime listenizi filtrelemeye çalışır.

İlk birkaç sütun, daha önce tartışılan adwords Anahtar Kelime Aracına benzer: anahtar kelime, aylık aramalar, rekabet ve önerilen teklif. sKTool’daki ilk birkaç sütun ile adwords Anahtar Kelime Aracı arasında birkaç fark vardır. ilk olarak, aylık arama hacmi farklı veri kaynaklarından yararlanır; bu nedenle, iki araçta aynı anahtar kelimeler için arama hacmi bilgileri farklılık gösterebilir.

ikinci olarak, anahtar kelimeye tıklamak, o anahtar kelime için bir google arama sonucuna açılan bir pencere açacaktır. son olarak, anahtar kelimenin yanındaki büyüteç simgesine tıklarsanız, o anahtar kelime için google Trend bilgilerini gösteren yeni bir pencere açılacaktır. google Trendler bu bölümde daha sonra incelenecektir.

Reklam/Arama Paylaşımı

Reklam/arama paylaşımı bilgisi, yalnızca incelemekte olduğunuz url, sKTool’a erişmek için kullandığınız google hesabı girişi için adwords hesabınızla ilişkiliyse görüntülenir.

Reklam/arama paylaşımı, iki farklı veri parçasından oluşur. Reklam payı, reklamınızın söz konusu arama için gösterilme yüzdesidir. Arama payı, web sitenizin organik sonuçlarda söz konusu arama sorgusu için 1. sayfada ne sıklıkta göründüğüdür.

Bu bilgiler zamanla daha doğru hale geldi, ancak hiçbir şekilde tam olarak doğru değil. İçinde, bgtheory.com web sitesi, son ekran görüntüsünde gösterilen birkaç anahtar kelime için organik sonuçlarda zamanın neredeyse yüzde 100’ünde yer aldı. ayrıca verileri filtrelemezseniz, bu anahtar kelimeler hesabınız için yeni anahtar kelimelerdir, bu nedenle henüz hesabınıza eklemediğiniz için reklam payınızın yüzde 0 olması mantıklı olacaktır.

Bu nedenle seo (arama motoru optimizasyonu) yaptığınızda web sitenizin trafik gördüğünüz kelimeler için yüksek bir arama payı yüzdesine sahip olmadığını görürseniz paniğe kapılmayın. verilerde bir hata olabilir.

Veriler ayrıca tüm ülkeye dayanmaktadır. Bu nedenle, coğrafi hedefleme yapıyorsanız, tüm ülkeye ulaşmaya çalışmadığınız için arama payınız çok düşük bir sayı olabilir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın