Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Google Trendler

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Google Trendler

Google'ın Anahtar Kelime Aracını Kullanma

Google Setleri

adwords Anahtar Kelime Aracı ile web sitenizi örümcek haline getirdikten ve ardından arama tabanlı Anahtar Kelime Aracı sonuçlarını inceledikten sonra, hala yeni anahtar kelime fikirlerine takılıp kaldıysanız, google setlerine dönme zamanı.

Birkaç fikir alan ve bunları daha geniş bir fikir grubuna genişleten basit bir araçtır. Bu aracı kullanmak için, google setlerinin ana sayfasındaki metin kutularına birkaç anahtar kelime girmeniz yeterlidir. Küçük veya büyük bir grup seçin, bir düğmeye basın ve orijinal girişlerinizle ilgili sözcükler size hızlı bir şekilde sunulacaktır.

Google setleri ile belirli kelimeler yerine geniş kelime öbeği eşleme kullanırsanız daha uygun veriler görürsünüz. bir veya iki kelime kullanmak genellikle daha iyi bilgi verir. Kullandığınız kelime ne kadar spesifik olursa, Google setlerinin size anlamlı fikirler sunma olasılığı o kadar azalır. Yeni temalar bulmakta zorlanıyorsanız, mevcut temalarınızdan birkaçını ekleyin, farklı kombinasyonlarda deneyin ve kaçırmış olabileceğiniz fikirler için sonuçları inceleyin.

Google setlerinin diğer bir kullanımı, mevcut anahtar kelimeler için yeni değiştiriciler aradığınız zamandır. örneğin, kıyafet satıyorsanız, insanların nasıl arama yaptıklarına bağlı olarak tüm kıyafetleriniz için tüm farklı bedenleri listelediğinizden emin olmak istersiniz. Google setlerine “small”, “medium” ve “large” yazıldığında yaklaşık 44 ek olasılık geri gelir ve kabaca 20’si insanların giysi bedenlerini arama farklı yollarıdır.

google setleri basit bir araçtır. bir şeyi iyi yapıyor: bir dizi girdiye dayalı olarak sözcük kümeleri bulmaya çalışıyor. Ancak, anahtar kelime temaları ve hatta anahtar kelime değiştirici fikirler konusunda takılıp kaldıysanız, Google setleri, düşünce sürecinizi hızlı bir şekilde başlatmanıza yardımcı olabilir.

Google Trendler

Çevrimiçi bir dünyada, çevrimdışı dünyadan yüzlerce yıllık verilerle öğretilen dersleri unutmak kolaydır.

Gerçek mekanda faaliyet gösteren bir mağazanın sınırlı miktarda envanteri vardır. her ay, mağazada nelerin satılacağına bağlı olarak önümüzdeki aylarda stoklanması gerekecek malları düşünmek zorundalar. bir mağaza satılmayan malları stokluyorsa, kar kaybına yol açabilecek boşa harcanmış alan demektir. Envanter uzmanı hangi malların olduğunu inceler. Herhangi bir ayda mağazada ihtiyaç duydukları envanteri tahmin etmek için önceki yıllarda satılan ürünler.

hemen hemen her işletmenin mevsimselliği vardır. Çiçek endüstrisindeki mevsimsellik en bariz olanlardan biridir. Sevgililer günü, anneler günü, paskalya vb., aramalarda, satışlarda ve hatta dönüşüm oranlarında ani artışlarla ilişkilidir.

Bununla birlikte, bir ofis malzemeleri mağazası bile satışlarındaki eğilimleri görecektir. çeşitli tatillerde, tatil kırtasiye malzemeleri ve yazdırılabilir kartlar için yapılan aramaların sayısında ani artışlar görülecektir. Babalar gününde, popüler bir babalar günü hediyesi olan çapraz kalemlerde sivri uç görmek yaygındır. Noel döneminde, Waterman veya mont blanc gibi üst düzey kalemlerde arama ani artışları görülür.

Tüm mevsimsellik tatillerden kaynaklanmaz. Bir ofis malzemeleri mağazası, üniversite dönemi başladığında sonbaharda düşük maliyetli dizüstü bilgisayarlar ve bilgisayar masaları stoklamak isteyecektir. arama ve satın alma davranışını yönlendiren günlük yaşam faktörlerini akılda tutmak her zaman önemlidir.

Bu kitap boyunca ele alacağımız adwords raporlarını incelediğinizde, her zaman geçmişe dönük verilere bakıyorsunuz. Yalnızca son bir veya iki ayın verilerini kullanarak teklif veya bütçe kararları veriyorsanız, dönüşüm oranlarında ve yılda yalnızca birkaç kez meydana gelebilecek trendlerin yönlendirdiği arama davranışındaki olası değişiklikleri kaçırıyorsunuz.


Google Trends turkey
Google Hot Trends
Google Trends Nasıl Kullanılır
Google Trends Türkiye 2023
google*ads
google’da en çok aranan coinler
Dünyadaki Trendler
Google Trends Turkish girl


Bilgisayar masaları satıyorsanız, hem insanların hem de işletmelerin taşındığı ve yeni mobilyalara ihtiyaç duyduğu ilkbahara göre okula dönüş sezonuna göre envanterinizde ve reklam metninizde değişiklikler yapmanız yararlı olabilir. hesabınızın geçmiş geçmişine göre değişiklik yapmak yerine dönüşüm oranları, satışlar, teklifler ve bütçelerdeki değişiklikleri yansıtmak için geçmişi inceleyin.

Google Trends’in parladığı yer burasıdır. anahtar kelime arama hacmindeki ve hatta bir web sitesine gelen ziyaretçilerdeki değişiklikleri gösterecek ücretsiz bir araçtır. bu verileri çeşitli zaman dilimlerine ve bölgelere göre bölümlere ayırabilirsiniz. Verilere sahip olduğunuzda, eyaletleri ve şehirleri derinlemesine incelemek için bir bölgeyi tıklayabilirsiniz.

Bölge, şehir ve dil verilerini incelerken dikkat edilmesi gereken en önemli husus nüfusa göre normalize edilmiş olmasıdır. Veriler, o arama teriminin o dilde veya bölgede kullanılma olasılığını gösterir. Gösterilen tablodaki veriler, Singapur ve Birleşik Krallık’ın Amerika Birleşik Devletleri’nden daha fazla sucu ağıl araması yaptığı anlamına gelmiyor. bu, bu ülkelerden birinde bir kullanıcının su adam kalemi arama olasılığının ABD’dekinden daha yüksek olduğu anlamına gelir.

Tek tek web sitelerine göre trend verilerini de görüntüleyebilirsiniz. yerleşim hedefleme kampanyaları kullanıyorsanız (sonraki bölümlerde ele alınacaktır), web sitesi trafiğindeki değişiklikleri görmek yararlıdır.

Web siteleri için trend olan verilerle, hangi coğrafyaların bir web sitesini ziyaret etme olasılığının daha yüksek olduğunu, ziyaret edilen diğer web sitelerini ve hatta başka web sitelerinin de arandığını görebilirsiniz. Bu veri kümeleri size çeşitli sitelere reklam yerleştirme, anahtar kelime fikirleri veya yalnızca bazı rekabetçi araştırma bilgileri hakkında fikir verebilir.

Google Trendler, belirli kelimeler veya web siteleri için arama davranışındaki değişiklikler hakkında fikir edinmek için kullanımı kolay bir araçtır. haftalık olarak arama davranışındaki değişiklikleri kolayca görmek için verileri dışa aktarabilirsiniz. Bu, hangi haftaların daha yüksek veya daha düşük arama hacmine yol açtığını görselleştirmeyi kolaylaştırır.

Tüm anahtar kelimelerinizi ve trend bilgilerinizi görselleştirmek için faydalı olabilecek bir alıştırma, verileri excel’e aktarmak ve ardından excel dosyasına bir takvimle çapraz referans vermektir. Bu, işletmeniz için bir referans kaynağı oluşturmanıza yardımcı olabilir, böylece arama hacmindeki değişiklikleri tahmin etmenize yardımcı olması için bir haftaya veya aya hızlıca bakabilirsiniz.

Google Arama Trendleri

Google’ın sunduğu daha karmaşık araçlardan biri, arama için google içgörüleridir. Bu araç, arama terimleri gruplarını karşılaştırmanıza, terimleri konumlara veya zaman dilimlerine göre görüntülemenize ve ardından tüm veri kümesini sektöre göre bölümlere ayırmanıza olanak tanır.

Arama için google içgörülerinden elde edebileceğiniz muazzam miktarda içgörü vardır. Eyleme dönüştürülebilir kararlar almanıza yardımcı olacak bilgilere odaklanmak için bu aracı kullanırken öncelikle hedeflerinizi göz önünde bulundurmanız yararlı olabilir.

Bilgi arayabileceğiniz üç ana yol vardır:

• Arama terimi: 25 anahtar kelimeye kadar beş farklı grubu karşılaştırabilirsiniz.

• Konum: hangi konumların daha yüksek arama hacmine sahip olduğunu görün.

• Zaman çerçevesi: farklı zaman dilimlerine göre arama hacmini karşılaştırın.

Bilgileri nasıl aradığınıza bağlı olarak verileri birkaç öğeye göre filtreleyebilirsiniz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın