Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Windows ve JavaScript – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Windows ve JavaScript – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Windows ve JavaScript – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

JavaScript’in Özeti

Bu, resimlere ve JavaScript’e bu girişi tamamlar. Umarım, neyin mümkün olduğu ve bu şekilde komut dosyası oluşturmaya nasıl yaklaşılacağı konusunda bunalmış değilsiniz ve başka nelerin mümkün olduğunu görmek için örneklerle oynamakla ilgileniyorsunuzdur.

Bu slayt gösterilerini ve nasıl çalıştıklarını aklınızda bulundurun, ancak bu bölümün sonunda belgeye gömülü slayt gösterisine geri döneceğiz ve otomatik olarak oynatmasını sağlayacağız. İçinde, JavaScript etkinleştirilmiş daha büyük bir galerinin nasıl geliştirileceğini göreceksiniz.

Görseller ve JavaScript Hakkında Hatırlanması Gerekenler

• Görüntü nesneleri ile birçok ön yükleme yapabilirsiniz, ancak bu kurşun geçirmez bir yaklaşım değildir. Tarayıcı önbellek ayarları, bozuk görüntü bağlantıları ve proxy sunucuları, önyükleme komut dosyanızı bozabilir. Birçok DHTML betiği, ana sayfayı göstermeden önce görüntü ön yükleyici ilerleme çubuklarını kullanır. Bu komut dosyaları başarısız olursa, kullanıcının aldığı tek şey, sinir bozucu olan takılıp kalmış veya sürekli değişen bir ilerleme çubuğudur.
• Her görüntünün özelliklerine doğrudan erişebilseniz de, bu en iyi yaklaşım olmayabilir. Görselleri CSS’ye bırakın ve komut dosyalarınız neler olduğunu bilmeyen başkaları tarafından değiştirilmeyecektir.
• CSS, DHTML günlerinden bu yana çok yol kat etti ve bu günlerde, CSS tasarımcısına yalnızca komut dosyası yazarak görsel bir efekt elde etmek yerine kancalar sağlayarak yardımcı olmak daha iyi bir yaklaşım olabilir – bir örnek, daha önce gördüğünüz ana rollover’dır.

Windows ve JavaScript

Yeni tarayıcı pencereleri oluşturmak ve mevcut pencereyi değiştirmek JavaScript için çok yaygın kullanımlardır. Bunlar ayrıca çok can sıkıcı ve güvensizdir, çünkü web sayfanızın ziyaretçisinin yeniden boyutlandırılmış pencerelerle ilgilenip ilgilenemeyeceğinden veya yeni bir pencere olduğunda kullanıcı aracısı tarafından bilgilendirilip bilgilendirilmeyeceğinden asla emin olamazsınız. Sitenizi dinleyen ekran okuyucu kullanıcılarını veya metin tarayıcı kullanıcılarını düşünün.

Windows, geçmişte istenmeyen reklamcılık (açılır pencereler) ve gizli pencerelerde veri alma amacıyla (phishing) kod yürütmek için kullanıldı, bu nedenle tarayıcı satıcıları ve üçüncü taraf yazılım sağlayıcıları çok sayıda yazılım üretti.

Mozilla Firefox kullanıcıları pop-up pencere isteyip istemediklerini ve pencerenin hangi özelliklerinin JavaScript ile gösterildiği gibi değiştirilebileceğini seçebilirler. MSIE 7 veya Opera 8 gibi diğer tarayıcılar, yeni pencerelerde konum çubuğunun gizlenmesine izin vermez ve yeni pencerelerde boyut ve konum kısıtlamaları getirebilir.

■Not: Bu, güvenlik açıklarını durdurmak isteyen farklı tarayıcı üreticileri arasında bir anlaşma noktasıdır. Görünür bir konum çubuğu olmadan yeni bir pencere açmak, kötü niyetli bir saldırganın Siteler Arası Komut Dosyası Çalıştırma (XSS) aracılığıyla üçüncü taraf bir sitede açılır pencere açmasına, pencerenin siteye aitmiş gibi görünmesine ve kullanıcılara soru sormasına izin verebilir. bilgi girmek için.

İstenmeyen reklamları durdurabildiklerinden ve verilerini yanlış kişilere verme konusunda daha az kandırıldıklarından, bunların hepsi web sörfçüleri için harika bir haber. Bu sizin için o kadar da iyi bir haber değil, çünkü JavaScript’te Windows’u yoğun bir şekilde kullanmak istediğinizde birçok farklı senaryoyu test etmeniz gerektiği anlamına geliyor.

Bu tür düşünceler bir yana, Windows ve JavaScript ile hala çok şey yapabilirsiniz. JavaScript özellikli her tarayıcı, özellikleri bir sonraki bölümde listelenen ve bunların nasıl kullanılacağına ilişkin bazı örnekler olan, pencere adlı bir nesne sağlar.


JavaScript
JavaScript İndir
JavaScript indir PC
JavaScript indir Windows 10
javascript’i
JavaScript etkinleştirme
Javascript Nedir
Telefonda JavaScript nasıl etkinleştirilir


Pencere Özellikleri

■Not : Aşağıdaki liste, mevcut tüm pencere özelliklerini göstermez, yalnızca çok sayıda tarayıcıda (Mozilla/Firefox, Opera 7 ve üstü, MSIE 5.5 ve üstü ve Safari) desteklenenleri gösterir. Belirli bir özellik belirli bir tarayıcı tarafından desteklenmiyorsa, özelliğin tartışıldığı yeri not edeceğiz.

• kapalı: Pencere kapalıysa veya kapalıysa Boolean (salt okunur)
• defaultStatus: Durum çubuğundaki varsayılan durum mesajı (Safari tarafından desteklenmez)
• innerHeight: Pencerenin belge bölümünün yüksekliği
• innerWidth: Pencerenin belge bölümünün genişliği
• externalHeight: Tüm pencerenin yüksekliği
• externalWidth: Tüm pencerenin genişliği
• pageXOffset: Belgenin pencere içindeki geçerli yatay başlangıç ​​konumu (salt okunur)
• pageYOffset: Belgenin pencere içindeki geçerli dikey başlangıç ​​konumu (salt okunur)
• durum: Durum çubuğunun metin içeriği
• ad: Pencerenin adı
• araç çubuğu: Pencerede bir araç çubuğu olduğunda (salt okunur) true görünür özelliği olan bir nesneyi döndüren özellik

MSIE ve Opera tarafından desteklenmeyen başka özellikler de vardır. Bunlar kaydırma çubukları, konum çubuğu, durum çubuğu, menü çubuğu ve kişisel çubuktur. Her biri, true veya false değerine sahip salt okunur görünür özelliğe sahip bir nesne depolar. Kullanıcının bir menü çubuğunun açık olup olmadığını test etmek için nesneyi ve özelliği kontrol edersiniz.

Pencere Yöntemleri

Pencere nesnesi ayrıca, bazıları daha önceki bölümlerde tartışılan bir dizi yönteme sahiptir. Kullanıcı geri bildirimi sağlayanlar dışında en yaygın olanları, yeni pencerelerin açılması ve işlevlerin zamanlı yürütülmesi içindir.

Yeni Windows Açma

Pencerelerin açılıp kapanması teknik olarak oldukça kolaydır; bununla birlikte, tarayıcıların farklı özellikleri ve yöntemleri bastırması veya kötü yazılmış açılır pencereleri engelleme yazılımının “iyi” açılır pencereleri bile engellemesiyle, bunu yapmak bir kabusa dönüşebilir ve uygun şekilde test edilmesi gerekir. Yeni pencere açmanın özellikleri oldukça kolaydır. Elinizde dört yöntem var.

open yönteminin özellikler dizgisi çok benzersiz bir sözdizimine sahiptir: pencerenin tüm özelliklerini, her biri bir isim ve virgülle ayrılmış eşittir işaretiyle birleştirilmiş bir değerden oluşan dizgeler olarak listeler.

Burada listelenen özelliklerin tümü tüm tarayıcılarda desteklenmez, ancak çoğunda kullanılabilirler:

• yükseklik: Pencerenin yüksekliğini piksel olarak tanımlar.
• genişlik: Pencerenin genişliğini piksel olarak tanımlar.
• sol: Pencerenin ekrandaki yatay konumunu piksel olarak tanımlar.
• top: Pencerenin ekrandaki dikey konumunu piksel olarak tanımlar.
• konum: Pencerenin bir konum çubuğu olup olmadığını tanımlar (evet veya hayır)—bunun gelecekteki tarayıcılarda sabit bir evet durumu olacağını unutmayın.
• menü çubuğu: Pencerenin bir menü çubuğu olup olmadığını tanımlar (evet veya hayır)—bu, Opera ve Safari tarafından desteklenmez (bir Mac aracı olduğundan, Safari’nin pencerede menü çubuğu yoktur, ekranın üstündedir) .
• yeniden boyutlandırılabilir: Pencerenin çok küçük veya çok büyük olması durumunda kullanıcının pencereyi yeniden boyutlandırmasına izin verilip verilmeyeceğini tanımlar. Opera bu özelliğe izin vermez, bu nedenle Opera kullanıcıları herhangi bir pencereyi yeniden boyutlandırabilir.
• kaydırma çubukları: Pencerede kaydırma çubukları olup olmadığını tanımlar (evet veya hayır). Opera, kaydırma çubuklarının bastırılmasına izin vermez.
• durum: Pencerenin bir durum çubuğu olup olmadığını (evet veya hayır) tanımlar. Opera, durum çubuğunun kapatılmasına izin vermiyor.
• araç çubuğu: Pencerenin bir araç çubuğu olup olmadığını (evet veya hayır) tanımlar—araç çubuğunun kapatılması Opera tarafından desteklenmez.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın