Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Pencere Etkileşimi – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Pencere Etkileşimi – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Java Dahili Çerçeve Sınıfı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Özellik Ayarlama

200 piksel genişliğinde ve yüksekliğinde ve ekranın sol üst köşesinden 100 piksel olan bir pencere açmak ve ardından grid.html belgesini yüklemek için, burada gösterildiği gibi uygun özellikleri ayarlamanız gerekir.

Sonucun tarayıcıdan tarayıcıya biraz farklı olduğuna dikkat edin. MSIE 6 herhangi bir araç çubuğu olmadan pencereyi gösterir, MSIE 7 konum çubuğunu gösterir ve Firefox ve Opera sizi sayfanın yeni bir pencere açmaya çalıştığı konusunda uyarır ve buna izin vermek isteyip istemediğinizi sorar.

Artık ne Opera ne de Firefox açılır pencereden şikayet etmiyor. Ancak JavaScript devre dışı bırakılırsa yeni bir pencere olmaz ve bağlantı hiçbir şey yapmaz. Bu nedenle, href’deki belgeye bağlantı vermek ve bunun yerine URL’yi parametre olarak göndermek isteyebilirsiniz.

window.open() yönteminin name parametresine dikkat edin. Bu, JavaScript için görünüşte oldukça anlamsızdır, çünkü hiçbir şey yapmaz (örneğin, pencereye windows.mynewwin aracılığıyla ulaşmak için kullanabileceğiniz bir Windows koleksiyonu yoktur). Ancak, bağlantıların bağlantılı belgelerini ana pencere yerine açılır pencerede açmasını sağlamak için HTML hedefi özniteliğinde kullanılır.

Geçişsiz XHTML veya katı HTML kullanmadığınız sürece (hedef kullanımdan kaldırılmıştır), JavaScript’in kullanılabilirliğinden bağımsız olarak yeni bir pencere açmak için _blank değeriyle hedef niteliğini de kullanabilirsiniz. Bu durumda, karışıklık veya erişilebilirlik sorunlarını önlemek için ziyaretçiye bağlantının bağlantı içinde yeni bir pencerede açılacağını söylemek iyi bir uygulamadır.

Ancak, katı HTML ve XHTML kullanmak isteyebileceğinizden ve JavaScript kullanırken açılır pencere üzerinde çok daha fazla kontrolünüz olduğundan, hedefe güvenmek yerine bağlantıları açılır bağlantılara dönüştürmek daha iyi bir çözüm olabilir. yalnızca komut dosyası kullanılabilir olduğunda ve kullanılabilir olduğunda. Bunun için bağlanacak ve bağlantıyı açılır bağlantı olarak tanımlayacak bir şeye ihtiyacınız var. Örneğin, açılır pencere adlı bir sınıf kullanabilirsiniz.

Komut dosyasını planlamak fazla bir şey gerektirmez: açılır pencereyi, metinsel eklentiyi ve özellikler olarak pencere parametrelerini tetiklemek için sınıfa, bağlantıları tanımlamak ve değişiklikleri eklemek için bir init() yöntemine ihtiyacınız vardır ve açılır pencereleri tetiklemek için bir openPopup() yöntemi kullanılır.

İki yöntem oldukça basit. init() yöntemi, DOM desteğini kontrol eder ve belgedeki tüm bağlantılar arasında geçiş yapar. Geçerli bağlantının CSS tetikleyici sınıfı varsa, etiketten yeni bir metin düğümü oluşturarak ve onu bağlantıya yeni bir alt öğe olarak ekleyerek etiketi bağlantıya ekler. Bağlantı tıklandığında openPopup() yöntemine işaret eden bir olay ekler ve bağlantının o tarayıcıda izlenmesini durdurmak için Safari düzeltmesini uygular.

openPopup() yöntemi, olay hedefini alır, bunun bir bağlantı olduğundan emin olur ve URL olarak olay hedefinin href özniteliği, boş bir ad ve içinde depolanan pencere özellikleriyle birlikte window.open() öğesini çağırarak yeni bir pencere açar. pencereProps. Bağlantının izlenmesini durdurmak için CancanClick() yöntemini çağırarak sona erer.

Bu konuda daha fazlası var, özellikle de kullanılabilirlik ve erişilebilirlik endişeleri söz konusu olduğunda ve açılır pencerelerin yalnızca gerçekten açıldıklarında ve bazı yazılımlar tarafından engellenmediğinde veya başka bir şekilde açılmadıklarında kullanıldığından emin olun; ancak konunun daha derinine inmek mevcut tartışmanın kapsamında değildir. Günümüz ortamında herhangi bir pop-up’a güvenmenin kolay olmadığını söylemek yeterlidir.


java. klavyeden sayı alma
Java. kullanıcıdan Veri Alma
java. klavyeden char alma
Java. klavyeden String alma
Java. input Alma
Java grafik kütüphanesi
Java. diziler
Dizi. length Java


Pencere Etkileşimi

Windows, bazı özelliklerini ve yöntemlerini kullanarak diğer pencerelerle etkileşime girebilir. Her şeyden önce, odak() ve bulanıklık() vardır: Birincisi açılır pencereyi öne getirir, ikincisi onu mevcut pencerenin arkasına iter.

Pencerelerden kurtulmak için close() yöntemini kullanabilir, window.opener özelliği ile açılır pencereyi açan pencereye ulaşabilirsiniz. Bir ana belgeden iki yeni pencere açtığınızı varsayalım.

■Not : Çevrimiçi reklamcılıkta, istenmeyen bir pencereyi açma ve onu blur() yoluyla hemen gizleme hilesine arkada açılır pencere adı verilir ve reklamcılar tarafından açılır pencerelerden daha az rahatsız edici olarak kabul edilir, çünkü bu pencereleri kapatmazlar. geçerli sayfa. Tarayıcıyı kapattığınızda açmayı hatırlamadığınız birkaç pencere bulduysanız, muhtemelen olan budur.

Dikkat!

İlk pencereyi window.opener.close() ile kapatmaya çalışırsanız, bazı tarayıcılar kullanıcıya buna izin vermek isteyip istemediğini soran bir güvenlik uyarısı verir. Bu, kötü niyetli site sahiplerinin farklı bir web sitesini yanıltmasını önlemek için başka bir güvenlik özelliğidir.

Birçok tasarım ajansı, orijinal tarayıcıyı önceden tanımlanmış boyutta bir pencere lehine kapatırdı – bu, yukarıda belirtilen güvenlik uyarısı olmadan artık mümkün değildir ve bu tür davranışlardan kaçınmak iyi bir fikir olabilir. ziyaretçilerinizi korkutmak veya rahatsız etmek istiyorsanız.

Bir Pencerenin Konumunu ve Boyutlarını Değiştirme

Aşağıdaki listedeki yöntemlerin her biri x ve y parametrelerine sahiptir. x, ekranın sol üst köşesinden piksellerdeki yatay konum ve y dikey konumdur. moveBy(), resizeBy() ve scrollBy() yöntemleri, pencereyi veya içeriği sola ve yukarı hareket ettirecek veya pencereyi belirtilen değere göre küçültecek negatif değerlere izin verir. piksel miktarı.

exampleWindowPosition.html örnek belgesini kontrol ederseniz, Şekil 6-13’te gösterildiği gibi farklı yöntemleri test edebilirsiniz. Bu örneğin Firefox’ta göründüğünü unutmayın. Opera 8 veya MSIE 7’de küçük pencerede bir konum çubuğu bulunur.

Pencere Aralıkları ve Zaman Aşımları ile Animasyon

Kodun zamanlanmış yürütülmesine izin vermek için setInterval() ve setTimeout() pencere yöntemlerini kullanabilirsiniz. setTimeout, kodu çalıştırmadan önce belirli bir süre beklemeniz anlamına gelir (yalnızca bir kez); setInterval(), verilen zaman periyodu her geçtiğinde kodu yürütür.

■Not : BazıCodeinsetInterval()andsetTimeout()parametreleri, geçerli bir JavaScript kodudur ve olabilir. Genellikle, daha önce başka bir yerde tanımladığınız bir işlevi çağırmak en uygunudur. Bu yöntemlerin kullanımına ilişkin klasik örnekler, haber kayıtları, saatler ve animasyondur.

Ancak, bunları sitenizi daha az rahatsız edici ve daha fazla kullanıcı için faydalı hale getirmek için de kullanabilirsiniz. Bunun bir örneği, belirli bir süre sonra kaybolan bir uyarı mesajıdır.

exampleTimeout.html demosu, kısa bir süre için çok açık bir uyarı mesajı görüntülemek veya kullanıcının bundan hemen kurtulmasını sağlamak için setTimeout()’u nasıl kullanabileceğinizi gösterir. HTML, kullanıcıyı belgenin güncel olmadığı konusunda uyaran bir paragrafa sahiptir.

Temel bir stil sayfası bu uyarıyı kırmızıya boyar ve JavaScript kullanmayan kullanıcılar için kalın olarak gösterir. JavaScript’i etkinleştirmiş kullanıcılar için, uyarıyı çok daha belirgin hale getiren dinamik bir sınıf ekleyin.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın