Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Web’in Kötüye Kullanımı  – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Web’in Kötüye Kullanımı  – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Sürüm Farklılıkları 

Web’in Kötüye Kullanımı

Kullanıcıların belirli öğeleri tanıtmak veya diğer öğeleri düşürmek için nedenleri olabilir ve oylama sistemini manipüle etmek için uygulamalar benimseyebilirler.

Bu tür kötüye kullanımı en aza indirmek için aşağıdakilerden birini veya birkaçını dahil etmeyi düşünün:

1. Yalnızca oturum açmış kullanıcıların öğeler üzerinde oy kullanmasına izin verin. Bu, birkaç kullanıcının bir öğeyi yapay olarak yukarı veya aşağı tanıtmasına izin vermeyerek kötüye kullanımı önler.
2. Kullanıcıların belirli bir süre içinde lehte veya aleyhte oy kullanabilecekleri öğe sayısını sınırlayın.
3. Bir maddenin yukarı veya aşağı oylanma oranını sınırlayın.
4. Bir öğenin popülerlik puanını hesaplamak için toplam oy sayısı dışındaki kriterleri dahil edin. Örneğin Digg, bir öğenin “ilginçliğini” hesaplamak için hikayenin kaynağını, kullanıcı geçmişini, öğelerin ait olduğu kategorideki trafiği vb. dikkate alır.

Oylamanın Başka Bir Siteden Başlatılmasına İzin Verin.

Bir öğenin tanıtımını kolaylaştırmak için birçok sosyal uygulama, diğer web sitelerine yerleştirilecek araçlar (yani, widget’lar) sağlar. Kullanıcılar, bir web sayfasına yerleştirildikten sonra, “tanıtılan” içeriği gösteren uygulamayı ziyaret etmek yerine, içeriği doğrudan başka bir web sitesinden tanıtabilir.

Kullanıcı Profili

Kullanıcıların oturum açmasını gerektiren web uygulamaları, genellikle kullanıcı bilgilerini depolar. Kullanıcıların bu bilgileri yönetebilmeleri (ekleyebilmeleri, güncelleyebilmeleri ve kaldırabilmeleri) ve güncel tutabilmeleri için bu bilgilere kolayca erişmeleri gerekir. Çoğu uygulamada, bu tür bilgiler özeldir ve yalnızca hesap sahibi tarafından erişilebilir.

Ancak sosyal uygulamalar, kullanıcıların bilgilerin bir kısmını veya tamamını kamuya açık hale getirmesine izin verir. Tipik olarak Kullanıcı Profili olarak etiketlenen bu tür uygulamalardaki kullanıcı hesabı bilgileri oldukça ayrıntılıdır ve hiçbir zaman tamamen doldurulmayabilir.

Kullanıcıların profillerini yönetmesine ve tamamını veya bir kısmını gizli tutmasına izin verin. Ek olarak, sosyal ağ uygulamaları için Kullanıcı Profilini, kullanıcıların çevrimiçi topluluklarıyla olan bağlantılarını ve etkileşimlerini içerecek şekilde genişletin.

Çevrimiçi topluluk tabanlı uygulamalar ve sosyal ağ uygulamaları için, kullanıcıların kimlikleri profilleri aracılığıyla açıklanır. Bir kullanıcının profili ne kadar ayrıntılı olursa, diğer kullanıcılar (ve uygulama) için benzer ilgi alanlarına sahip olup olmadıklarına ve onlarla bağlantı kurmadan (veya “arkadaşlık kurmadan”) önce ona güvenip güvenemeyeceklerine karar vermeleri o kadar kolay olur.

Bu, kullanıcıların profillerinin, örneğin çöpçatanlık uygulamalarında ve çevrimiçi pazar yerlerinde, diğer kullanıcıların ilgisini çekeceğine inandıklarında “uydurma” bilgiler içerebileceği gerçeğini küçümsemek anlamına gelmez. Bununla birlikte, kullanıcıların kimliklerinin bir kısmı, başkalarının onlar hakkında söyledikleri (derecelendirmeleri, tavsiyeleri, referansları vb.) tarafından da belirlenir ve en azından bir dereceye kadar dolandırıcılığı ve yanlış beyanı azaltmaya yardımcı olabilir.

En temel düzeyde, kullanıcı profilleri bir isim ve fotoğraf içerir; ikincisi genellikle isteğe bağlıdır. Herhangi bir ek profil bilgisi, uygulamanın amacına uygun olmalıdır.

Örneğin, Google Health, kullanıcıların demografik bilgilerini, ilaçlarını, alerjilerini, aşılarını vb. isterken, bir çöpçatanlık uygulaması olan Match.com, fiziksel ve sosyal özellikleri ve kullanıcıların partner olarak tercih ettiği şeyler hakkında bilgi ister.

OpenID gibi evrensel kimlik seçeneklerini destekleyin. Kullanıcılar, tüm kişisel bilgilerini yeniden girmek zorunda kalabileceklerini düşünürlerse, bir uygulamaya kaydolurken tereddüt edebilirler. Bu tür bilgilerin aktarımını kolaylaştırmak için OpenID gibi evrensel kimlik seçeneklerini kullanmayı düşünün.


Dark web giriş kodları
Deep web VPN
Deep web 
The dark web
dark web’e nasıl erişilir
Deep Web telefon numarası
deep web 4. seviye
Deep Web videoları nasıl Girilir


BİLİNEN KULLANICILARA BAĞLANMAYI KOLAYLAŞTIRIN.

Sosyal ağ uygulamaları, deneyimlerini geliştirmek için önemli ölçüde kullanıcıların arkadaş, aile ve meslektaşları ağına güvenir. Ancak, onlarca veya yüzlerce kişiyi aktarmak zaman alabilir. Süreci kolaylaştırmak için, sosyal ağ uygulamaları genellikle popüler e-posta uygulamalarından bir içe aktarma özelliği sunar ve bu bilgileri, hangi kullanıcıların arkadaşlarının birbirleriyle bağlantı kurmalarına yardımcı olmak için halihazırda uygulamayı kullandığını belirlemek için kullanır.

KULLANICILARIN PROFİLLERİNİ KADEMELİ OLARAK OLUŞTURMASINA İZİN VERİN.

Kullanıcılar genellikle kaydolurken ayrıntılı kişisel bilgiler vermekten hoşlanmazlar. Ancak, faydalı tavsiyeler sağlamak ve onları benzer ilgi alanlarına sahip diğer kullanıcılarla bağlantı kurmanın yollarını sunmak için, kullanıcı profillerinin mümkün olduğunca eksiksiz olması önemlidir. Bu tür karşıt kullanıcı hedeflerini ve uygulama ihtiyaçlarını desteklemek için kullanıcıların kademeli olarak kullanıcı profilleri oluşturmasına izin verin.

Etkili bir şekilde profil oluşturmaya yönelik yaygın bir yaklaşım, kullanıcılar belirli eylemleri gerçekleştirdiğinde ilgili profille ilgili soruları tetiklemektir. Örneğin, LinkedIn, başka bir kullanıcıyla bağlantı kurmak isterken veya başka bir kullanıcının bağlantı isteğini kabul ederken kullanıcılara profille ilgili sorular sorar.

Kullanıcılara profillerini Güncellemeleri için Teşvik Edin.

Sosyal ağ sitelerinde, kullanıcılar bağlantılarını artırdıkça uygulamanın değeri de artar. Bu gibi durumlarda, parasal veya başka türlü bir teşvik sunmak, insanları profillerini güncellemeye teşvik edebilir; daha fazla kullanıcı hizmetlerine kaydolabileceğinden, bu aynı zamanda uygulama sağlayıcılarına da fayda sağlar.

KULLANICILARA PROFİLLERİNİN NE KADAR TAMAMLANDIĞINI GÖSTERİN.

Kullanıcıları profillerini tamamlamaya teşvik etmek için ne ölçüde tamamlandığını belirtin. Ek olarak, profillerinin eksiksizliğini iyileştirmek için yapabilecekleri eylemlere ilişkin önerilerde bulunun.

KULLANICILARIN BİLGİLERİNİN TAMAMINI VEYA BİR KISMI GİZLİ HALE GETİRMESİNE İZİN VERİN.

Profil sayfaları genellikle üç şekilde yardımcı olur:

1. Uygulama kullanıcılarının başkalarını bulmasını ve onlar hakkında bilgi edinmesini ve onlarla bağlantı kurmasını kolaylaştırırlar.
2. Uygulamayı kullanıcıları için kişiselleştirmeye yardımcı olurlar.
3. Kullanıcıların kendileriyle ilgili bilgileri tek bir yerde tutmalarına yardımcı olurlar.

Kullanıcılar nihayetinde hangi bilgileri gizli tutmak istediklerine karar vermelidir, ancak ne kadar çok kullanıcı bilgi paylaşmaya istekli olursa, uygulama o kadar yararlı hale getirilebilir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın