Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

ÖĞE DEĞERLENDİRMESİ  – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

ÖĞE DEĞERLENDİRMESİ  – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Arama Psikolojisi

ÖĞE DEĞERLENDİRMESİ

KULLANICILARA HAZIR BİR ÖĞE DEĞERLENDİRMESİ OLDUĞUNDA GÖSTERİN.

Kullanıcıların bir öğeyi yeniden derecelendirmek için zaman kaybetmemelerini sağlamak için, kullanıcılara öğeyi zaten derecelendirip değerlendirmediklerini bildirin. Kullanıcıların fikir değiştirmelerine ve puanlarını kaldırmalarına izin verilmesi gerekmesine rağmen, kötüye kullanımı önlemek için aynı öğeyi birden fazla oylamalarına izin verilmemelidir.

DEĞERLENDİRMELERİN KIRILIMI GÖSTERİN.

Ortalama puanlar genellikle bir öğenin puanını göstermek için kullanılır. Bununla birlikte, bir öğe daha az puan aldığında, ortalama puan çok güvenilir değildir. Örneğin, bir öğe beş yıldız, dört yıldız ve bir yıldız derecelendirmesi aldıysa, derecelendirmeyi gösterirken, kullanıcı tercihinin gerçek bir yansıması olmayan ortalama üç yıldız derecelendirmesini gösterecektir. Öğenin kalitesinin daha doğru bir şekilde değerlendirilmesini sağlamak için kullanıcılara puanların bir dökümünü gösterin.

Kullanıcıların Birden Fazla Kriter Kullanarak Bir Öğeyi Derecelendirmesine İzin Verme

Bir öğe birkaç kritere (ör. ambiyans, hizmet kalitesi) göre değerlendirilebildiğinde, kullanıcılara daha kesin değerlendirmeleri teşvik etmek için ek değerlendirme kriterleri sunun. Ek derecelendirme kriterleri sağlamak, kullanıcıların tercih ettiği (veya tercih etmediği) bir öğenin belirli yönlerini de tanımlayabilir.

Kullanıcıların derecelendirmeleri için bir gerekçe bulmak ve katılımı teşvik etmek için, derecelendirmeleri İNCELEMELER ile tamamlamayı düşünün. KİŞİSELLEŞTİRME modeli, kullanıcı derecelendirmeleri için de önemlidir, çünkü kişiselleştirme kullanan uygulamalar ilgili ve yararlı içerik önermek için genellikle kullanıcı geri bildirimlerine dayanır.

İNCELEMELER

Derecelendirmeler yararlı olsa da, daha yüksek veya daha düşük bir derecelendirmenin nedenleri hakkında fikir vermezler. Ek olarak, bir öğeyi derecelendiren kullanıcılar, bir öğenin kalitesi, bir işlemden memnuniyet veya bir konumdaki deneyim hakkındaki görüşlerinin ardındaki nedenleri paylaşmak isteyebilir. Basit bir derecelendirme sistemi göstermek, kullanıcılar gerekçelerini ayrıntılı olarak açıklayamayacakları için sınırlayıcı olabilir.

Derecelendirme sağlamanın yanı sıra, kullanıcıların bir öğenin kalitesi veya işlemlerinden duydukları memnuniyet hakkındaki görüşlerini ve nedenlerini ifade eden bir inceleme yazmalarına izin verin.

Kullanıcılar, ürünün satıcısı tarafından öne sürülen iddialar konusunda, benzer düşünen ve “tarafsız” diğer kullanıcıların incelemelerine her zaman güvenirler. İnsanların yaklaşık yüzde 60’ının kendileri gibi, yani aynı ilgi alanlarını paylaşan ve benzer inançlara sahip olan insanlara güvenme eğiliminde olduğu bulundu. Ek olarak, farklı bakış açılarından bir dizi deneyimi anlamak, kullanıcıların bir öğenin niteliklerinin ihtiyaçlarına ne kadar iyi uyduğuna karar vermelerine yardımcı olabilir ve böylece daha bilinçli kararlar alabilirler.

Kullanıcılara bir öğeyi derecelendirmenin yanı sıra inceleme yazma seçeneği de sunun. Bir öğe herhangi bir derecelendirme veya inceleme almadıysa, kullanıcıları ilk inceleme yazan olmaya teşvik edin.


Bağıl ölçüt nedir
Bağıl ölçüt örnekleri
Mutlak ve bağıl ölçüt örnekleri
Mutlak ölçüt nedir
Mutlak ve Bağıl ölçüt
Bağıl ve mutlak ölçüt farkı
Eğitim programı öğeleri
Hedef, içerik Eğitim durumları Değerlendirme


KULLANIMINI DEĞERLENDİRMESİNİ SAĞLAYIN.

Kullanıcıları kaliteli incelemeler yazmaya teşvik etmek ve kötüye kullanımı en aza indirmek için, diğer kullanıcıların incelemelerin yararlılığına oy vermesine izin verin.

Kullanıcıların yorumları sıralamasına izin verin. Yüksek veya düşük derecelendirmelere gereğinden fazla vurgu yapılmasını önlemek için incelemeleri varsayılan olarak ters kronolojik sırada gösterin. Ancak, kullanıcılar yorumları yüksek puanlara veya düşük puanlara göre sıralamayı tercih edebilir. Bu nedenle, yorumları derecelendirmelere ve yayınlanma tarihine göre sıralamalarına izin verin.

Kullanıcılardan genellikle puanlarını incelemelerle tamamlamaları istendiğinden, incelemeler genellikle DEĞERLENDİRMELER ile el ele gider. İncelemelerin kalitesini ve kullanışlılığını artırmak için, diğer kullanıcılardan bir incelemenin yararlı olup olmadığını belirtmelerini isteyin ve bu bilgileri kullanıcıların İTİBARINI hesaplamak için kullanın. Ek olarak, kötüye kullanımı ve önyargıları en aza indirmek için inceleme yazmalarına izin vermeden önce kullanıcılardan OTURUM AÇMAlarını isteyin.

Kullanıcı tarafından oluşturulan veya kullanıcı tarafından sağlanan içerik2 tarafından yönlendirilen web uygulamaları, en faydalı veya ilginç içeriği belirlemek ve topluluğun geri kalanına sunmak için bir yola ihtiyaç duyar.

Topluluk kullanıcılarının, yararlılıklarına, kalitelerine veya “ilginçliklerine” göre gönderilen öğelerin lehinde veya aleyhinde oy kullanmasına izin verin ve en çok oyu alan öğeleri tanıtın.

Aktif bir kullanıcı topluluğuna sahip uygulamalarda, gönderilen öğelerin toplam sayısı o kadar fazla olabilir ki, kullanıcıların yararlı ve ilgi çekici bulacağı içeriği belirlemek son derece zor olabilir.

Topluluğun geri kalanı için yararlı hikayeler belirlemek üzere birkaç kişiyi görevlendirmek ne mümkün ne de pratik olacaktır. Ek olarak, kullanıcılar tarafından gönderilen öğeler zamana duyarlıysa (ör. haberler), ilgili öğelerin ortaya çıkmasındaki gecikmeler uygulamanın kullanışlılığını tehlikeye atabilir.

Tanıtılmayı ve diğer kullanıcılarla paylaşılmayı hak eden öğeleri belirlemek için demokratik bir oylama süreci kullanmak, belki de uygulamayı kullanışlı hale getirmenin en uygun yoludur. Ayrıca, kullanıcılardan değerli buldukları öğelere oy vermelerini istemek de ilgilerini ve katılımlarını artırır.

Bununla birlikte, bir hikayeyi tanıtmak için bu oylama yaklaşımının dezavantajları vardır. Oylama, oylanan öğenin kalitesinden ve doğrulanabilirliğinden (özellikle de bir haber öyküsüyse) ziyade kullanıcının ilginç bulduğu şeye dayandığından, genellikle sansasyonel hikayeler ortaya çıkar ve en altta yararlı içerik kalır.

Kullanıcılara gönderilen öğeleri gösterin ve onlara lehte veya aleyhte oy vermelerine izin verin. Oylarını kullanırken, oy sayısını artırın veya azaltın ve maddeye oy verdiklerini kabul edin.

Kullanıcılar, bir hata yaptıklarına inanıyorlarsa, bir öğeyi “oylamadan” çıkarmak için fikirlerini değiştirebilmelidir. Bu nedenle, kullanıcıların oyları değiştirebilmelerini sağlayın.

Öğeler için oy sayısını gösterin. Öğelerin aldığı oy sayısını gösterin, böylece kullanıcılar bir öğenin popülerliğini diğerlerine kıyasla belirleyebilir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın