Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Kullanıcı Adları  – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Kullanıcı Adları  – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

 Alan Adına İçerikle Ekleme

Kullanıcı Adları

Kullanıcıların takma adlar ve kullanmasına izin verin. Kullanıcıların hangi bilgileri paylaşmayı (ve paylaşmamayı) tercih ettiklerini belirtmelerine izin vermenin yanı sıra, kullanıcıların kendileri için bir takma ad ve avatar3 kullanmalarına izin verin; kulplar olarak da adlandırılırlar. Avatarlar, kullanıcıların farklı karakterlere bürünmeyi tercih edebilecekleri forumlarda ve oyun uygulamalarında özellikle popüler olmuştur.

Takma adlar ve avatarlar, kullanıcıların sosyal uygulamalarda birbirlerini “tanıdıkları” için (çünkü birçoğu şahsen tanışmamış olabilir), bunların ne sıklıkta değiştirilebileceğini kısıtlamak yaygın bir uygulamadır.

Birçok uygulama, kullanıcıları takma adlarını ve avatarlarını çok sık değiştirirse cezalandırır ve bazıları takma adın değil, yalnızca avatar görüntüsünün değiştirilmesine izin verebilir. Ek olarak, “iyi” davranışı teşvik etmek için çevrimiçi topluluklar, gerçek kimliklerini açıklamak istemeyenlere (ör. çöpçatanlık uygulamaları) erişimi kısıtlayabilir.

KULLANICI PROFİLLERİNİ DİNAMİK HALE GETİRMEK

Sosyal uygulamalar için, kullanıcıların kendileri hakkındaki bilgiler açısından kullanıcı profili yeterince değişmez ve ağ arkadaşları için ilgi çekici olmayabilir.

Daha alakalı ve ilginç hale getirmek ve kişinin hayatında neler olup bittiğini iletmek için, aşağıdakilerden birini veya birkaçını yaparak profili dinamik hale getirin:

  • Bir kullanıcının katıldığı yeni arkadaşları, bağlantıları ve grupları gösterin.
  • Herkese açık yorumların bir listesini gösterin (ör. notlar, dürtmeler, duvar yorumları vb.).
  • Kullanıcıların durumunu ve ruh hali bilgilerini gösterin.
  • Uygulamalarında abone oldukları son etkinlikleri gösterin (ör. okudukları kitaplar, izledikleri filmler vb.)

Bu tür bilgilerin gösterilmesi, kullanıcıların profillerinin arkadaşları için daha “canlı” ve faydalı görünmesini sağlar.

Kullanıcıların hesaplarını ve KULLANICI PROFİLİNİ oluşturmak için kaydolmaları gerektiğinden, KAYIT modelinde belirtilen en iyi uygulamaları göz önünde bulundurun. Ek olarak, kullanıcılar daha önce hiç deneyime sahip olmadıkları başka kişilerle etkileşime giriyor olabileceğinden, itibarları aracılığıyla oluşturulabilecek güvenilirliklerini belirlemek için bir yola ihtiyaç duyarlar.

İtibar

Birçok topluluk tabanlı web uygulamasında, kullanıcıların daha önce hiç deneyime sahip olmadıkları kişilerle etkileşimde bulunurken veya işlem yaparken kendilerini rahat hissetmeleri önemlidir. Ek olarak, kullanıcılar öneriler, çözümler veya ürünler sunan kişilerin güvenilirliğini veya uzmanlığını belirlemek için bazı göstergelere ihtiyaç duyabilir.

Bazı yaygın senaryolar, bir ürünün satın alınacağı bir satıcının seçilmesi (örn. eBay, Amazon Marketplace, NexTag), satın alınacak bir kitabın seçilmesi (örn. Amazon), kiralanacak bir filmin seçilmesi (örn. Netflix), bir ziyaret etmek için bir restorana (örn. Yelp), bir kişinin sunduğu bir öneriye veya cevaba güvenmek (örn. Yahoo! Cevapları) vb. içerir.

Kullanıcıların yüksek itibara sahip olanları belirlemesine yardımcı olmak için bir tür itibar sistemi etkinleştirin. İtibar sistemi, yalnızca kullanıcı itibarlarını tanımlamayı ve karşılaştırmayı kolaylaştırmakla kalmamalı, aynı zamanda itibar oluşturmak için tutarlı ve güvenilir bir yola da sahip olmalıdır.

Çevrimiçi etkileşimler ve işlemler (parasal veya başka türlü) iki tür kullanıcı içerir: hizmet, ürün ve bilgi sağlayıcıları (veya satıcıları) ve alıcıları (veya tüketicileri). Yüz yüze bir etkileşimin yokluğunda, sağlayıcılar, alıcılar arasında güven veya olumlu bir itibar oluşturmanın bir yoluna ihtiyaç duyar.


Güzel kullanıcı Adları
Havalı kullanıcı Adları
Kullanıcı adı önerileri
Cool kullanıcı İsimleri Türkçe
Kendi isminle kullanıcı adları
Instagram kullanıcı adları
İngilizce kullanıcı adları
Instagram kullanıcı adı önerileri


Bir itibar sistemi tasarlamak, topluluk içinde sağlayıcıların ve alıcıların güvenilirliğini belirlemek için kriterler oluşturmanın bir yoludur. Bu nedenle, yerinde bir itibar sistemine sahip olmak, kullanıcıların diğer topluluk kullanıcılarıyla etkileşimde bulunurken veya işlem yaparken sonuç olasılığını daha iyi tahmin etmelerine yardımcı olur.

Ayrıca, tüm topluluk kullanıcıları eşit değildir, bazıları diğerlerinden daha deneyimli, güvenilir ve güvenilirdir. Onları ayırt etmek, görüşlerine ve tavsiyelerine ne kadar ağırlık verileceğini belirlemeye yardımcı olur. Son olarak, bir itibar sistemi kullanmak sadece güven oluşturmanın bir yolu değil, aynı zamanda kullanıcıların kendi itibarlarını inşa etmelerinin bir yoludur ve kullanıcıların topluluk tabanlı uygulamalara katılmaları için önemli bir motivasyondur.

Kullanıcıların itibarı genellikle iki kritere dayalıdır:

1. Bir kullanıcının topluluk içindeki bağlantıları, eylemleri ve geçmişi. Bu genellikle bir kullanıcının ne kadar süredir aktif bir topluluk üyesi olduğunu, toplam bağlantı (veya arkadaş) sayısını, takipçi (veya hayran) sayısını, tavsiye sayısını, inceleme sayısını vb. içerir.
2. Diğer topluluk üyelerinden gelen geri bildirimler. Başka bir deyişle, bir kullanıcının itibarıyla görünürde hiçbir ilgisi olmayan diğerlerinin onun hakkında söyledikleriyle ilgilidir.

Bu nedenle, bir itibar sistemi, ürünler, hizmetler ve bilgiler hakkında yapılan iddiaların kalitesini, güncelliğini ve doğruluğunu yargılamak için bir geri bildirim mekanizması içermelidir. Ek olarak, bir itibar sistemi, kullanıcıları tarafından suistimal ve manipülasyonu önleyecek kadar sağlam olmalıdır.

Bir itibar elde etmenin birden çok yoluna sahip olmak önemlidir çünkü bu, kullanıcıların davranışlarına ve kişiliklerine uygun şekillerde itibar kazanmalarına olanak tanır. Bağlayıcılar ve ustalar gibi, bazıları geniş bir ağa sahip olarak ve diğerleri yararlı ve kapsamlı incelemeler yazarak itibar kazanabilir.

KULLANICILARA BİR İNCELEMENİN KULLANILABİLİRLİĞİNİ DEĞERLENDİRMEK İÇİN HIZLI BİR YOL SUNUN.

Kullanıcıların incelemeler göndermesine izin veren web uygulamaları, bu incelemelerin okuyucularının yararlılıklarını yargılamalarına da izin verir. Herkesin gönderilen incelemelerin faydasını görmesine izin vermek, önyargı ve kötüye kullanma olasılığını azaltır ve inceleyenleri ayrıntılı ve ilgili bilgiler sunmaya teşvik eder. Ek olarak, yararlılık derecelendirmeleri diğer kullanıcılar tarafından gözden geçirenin itibarını yargılamak için kullanılabilir.

Kullanışlılığı derecelendirmeyi kolaylaştırmak için, kullanıcılardan bir incelemenin yararlı veya yararlı olup olmadığını, eşlik eden yorumlar veya derecelendirmeler olmadan basitçe belirtmelerini isteyin.

TOPLULUK ÜYELERİNİN BAŞARILARINI TANIMAK

Liyakat rozetleri gibi, topluluklarda başarının tanınması, üyeler arasında performans, etkinlik ve uzmanlık düzeylerinin ayırt edilmesine yardımcı olur. Bu, yüzde 98 olumlu geri bildirim puanını koruyarak ve alıcılara yüksek düzeyde hizmet sunarak eBay’de Yetkili Satıcı rozeti elde etmek kadar basit olabilir.

Yetkili Satıcı rozetini kazanmak, alıcıların deneyimli bir eBay satıcısıyla çalıştıklarını bilmelerine yardımcı olur. Ayrıca, daha fazla alıcı kendileriyle işlem yaparken kendilerini rahat hissettikçe daha fazla (ve daha yüksek) teklif alabileceklerinden satıcılara da yardımcı olur.

Alternatif olarak, başarı, topluluk üyelerinin doğru ve yardımcı cevaplar vererek puan kazandığı Amazon Web Services forumunda olduğu gibi dereceli seviyeler şeklinde olabilir. Puan biriktirerek, üyeler farklı puan seviyelerine ulaşır ve ilgili başarı simgeleri alırlar.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın