Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Kullanıcı Sıralamaları  – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Kullanıcı Sıralamaları  – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Anahtar Kelime Fikirleri Bulma

Kullanıcı Sıralamaları

Rekabetçi sitelerde, kullanıcıların sıralamalarını göstermelisiniz. Kullanıcıların birbirleriyle rekabet ettiği web uygulamalarında (ör. Oyun), diğer kullanıcılara göre nerede sıralandıklarını anlamalarına yardımcı olmak için göreceli performanslarını gösterin. Bu, kullanıcıların önde gelen kullanıcıların (ör. en iyi oyuncular) kim olduğunu görmelerine olanak tanıyan bir lider tablosu biçiminde olabilir.

Hile algısına yol açabilecekse, lider tablolarını dikkatli kullanın. Örneğin Digg, En Çok Katkıda Bulunanlar sayfasını terk etti çünkü bu, en çok okunan haberlerin manipüle edildiği algısına yol açtı. Ve Amazon’da, eleştirmen Harriet Klausner’a karşı bir tepki var, çünkü diğer eleştirmenler onun günde yedi kitap okuyup en iyi eleştirmen olmak için incelemeler yayınlayamayacağını düşünüyorlar.

Kullanıcıların bir sonraki seviyeye nasıl ulaşabileceklerini açıkça belirtin. İtibar seviyelerini kullanırken, kullanıcıların bir sonraki seviyeye nasıl ulaşabileceklerini belirlemelerini kolaylaştırın. Bu onların ilgisini çeker ve katılmaya motive olur.

Şimdiye kadar tartışılan itibar sistemlerinde kullanıcılar, işlemlerin hızına, teslim edilen ürünlerin kalitesine, tavsiyenin yararlılığına vb. dayalı olarak dolaylı olarak itibar kazanırlar.

Öte yandan birçok sosyal ağ uygulaması, kullanıcıların aldıkları referanslar veya tavsiyeler yoluyla itibar kazanmalarına olanak tanır. Örneğin LinkedIn, kullanıcıların başkaları için tavsiyeler yazmasına izin verir. Tavsiye alan kullanıcılar, profillerinde bir başparmak yukarı simgesi ve kaç kişinin onları tavsiye ettiğini gösterir.

Akran tavsiyelerinin geçmiş etkileşimlere, işlemlere veya sağlanan hizmetlere dayandığı ve benzer başka itibar sistemleri olduğu iddia edilebilse de, önemli bir fark, tavsiye eyleminin sunulan hizmetlerden ziyade doğrudan kişiye yönelik ifade edilmesidir. veya onun tarafından satılan ürünler, yani “bu kişi tarafından sunulan hizmetleri tavsiye etmek” yerine “bu kişiyi tavsiye etmek” gerekir.

Hem DEĞERLENDİRME hem de İNCELEME kalıpları, İTİBAR’a eşlik edebilir çünkü itibar kazanmak, kullanıcıların dahil oldukları işlemleri veya faaliyetleri derecelendirmelerini ve gözden geçirmelerini gerektirir.

Network Üyelerini Keşfedin

Bir sosyal uygulamada yeni olan kullanıcılar, benzer ilgi alanlarına sahip veya bağlantılarını kaybettikleri diğer kişilerle nasıl bağlantı kuracaklarını bilemeyebilirler. Ayrıca, diğer topluluk tabanlı uygulamaların bir parçası olan kullanıcılar, mevcut “arkadaşlar” listelerindeki herhangi birinin halihazırda katıldıkları topluluğun bir üyesi olup olmadığını öğrenmek isteyebilir.

Kullanıcıların ortak ilgi alanlarına, geçmiş iş yerlerine, diğer çevrimiçi topluluklara ve kişilere (örn. e-posta adres defterleri) dayalı olarak ağ üyelerini keşfetmesini kolaylaştırın. Ayrıca, kullanıcıların yeni “arkadaşlar” bulmasını kolaylaştırmak için kullanıcıların profillerine ve belirtilen ilgi alanlarına göre arkadaş önerin.

Sosyal ağ oluşturma veya topluluk tabanlı uygulamalar, kullanıcıları mevcut, geçmiş ve potansiyel olarak gelecekteki arkadaşlar ve iş arkadaşlarıyla buluşturmak etrafında döner. Onlarla bağlantı kurmanın kolay bir yolu olmadığında, uygulamanın topluluk yönü ortadan kalkar.

Sosyal ağ uygulamaları, kullanıcıların arkadaşlarını sayısız yolla keşfetmelerine yardımcı olabilir: e-posta adres defterleri, anlık mesajlaşma (IM) arkadaş listeleri, kullanıcıların mevcut ağları, tavsiyeler ve aramalar yoluyla. Kullanıcılar profillerini tam olarak doldurmamış olabileceğinden ve e-posta adreslerini adres defterlerinden farklı olarak kullanabileceklerinden, bağlantıları keşfetmenin birden fazla yolunun olması önemlidir. Kullanıcıların Outlook, Gmail, Yahoo! gibi popüler e-posta uygulamalarından mevcut adres defterlerini almalarını sağlayın. 


En iyi internet siteleri
Dünyanın en iyi web sitesi
Dünyada en çok tıklanan siteler
En eğlenceli web siteleri
türkiye’de en çok tıklanan siteler
Site sıralaması sorgulama
Resmi internet siteleri
Türkiye internet sitesi sıralaması


Kullanıcılar kaydolduktan sonra bunu bir seçenek olarak sunun; şu şekillerde yardımcı olur:

1. Hızlı kaydolmayı kolaylaştırmak için, kullanıcılar genellikle kendileri hakkında çok az bilgi verirler (veya vermeleri istenir). Bu, toplulukta zaten tanıdıkları insanlarla bağlantı kurmalarını zorlaştırır. Kullanıcılar, kaydolduktan sonra topluluk duygusuna kapılmayarak, uygulamanın kullanışlılığını sorgulayabilir ve geri dönmeyebilir.
2. Kullanıcıların e-posta adres defterlerine erişmek, oturum açma kimlik bilgilerini sağladıktan sonra nispeten kolaydır, bu da uygulamanın, zaten kişi listelerinde bulunanları bulmalarına ve onlarla bağlantı kurmalarına yardımcı olmasını kolaylaştırır.

Kullanıcı Profillerine Dayalı Olarak Arkadaşların Keşfine İzin Verin.

Başka bir seçenek de, kullanıcıların profillerine göre arkadaşlarını keşfetmelerine izin vermektir. Kullanıcılar, profillerinin en azından bir kısmını işyerleri veya eğitim kurumları hakkında bilgilerle doldurduktan sonra, bilgileriyle eşleşen kullanıcılar hakkında onları bilgilendirin.

Mevcut Bağlantılara Dayalı Arkadaşların Keşfine İzin Verin.

Kullanıcıların, topluluğun bir parçası olduğunu bilmedikleri ortak arkadaşları keşfetmelerini mümkün kılmak için arkadaşlarının profillerini keşfetmelerine ve arkadaşlarının arkadaşlarını görüntülemelerine izin verin. Ayrıca, kullanıcıların ortak arkadaşları keşfetmeleri için aktif olarak arkadaşlarının profillerine göz atmasını sağlamak yerine, uygulama periyodik olarak kullanıcıların bağlantılarından tanıyor olabilecekleri arkadaşlar önerebilir.

Kullanıcıların diğer CommUnity üyelerini aramasına izin verin. Kullanıcıların profillerine, adres defterlerine ve arkadaş listelerine göre üyeleri keşfetmelerine izin vermenin yanı sıra kişileri aramalarına izin verin.

Kullanıcıların bağlantı kurmak isteyebilecekleri ağ üyeleri (yani bir “arkadaş”) bulmak kolay olsa da, bu otomatik bir süreç olmamalıdır. Biriyle “arkadaş olma” isteklerinin, onu arkadaş listelerine eklemeden önce kabul edilmesi ve onaylanması önemlidir.

Ek olarak, bir arkadaş olma isteğini kabul ederken, onlardan ilişkilerinin doğasını belirtmelerini istemek yardımcı olur. Bu bilgiler, profilleri güncellemek (ve daha eksiksiz hale getirmek) ve kullanıcıların bağlantı kurabileceği ağ üyelerini daha fazla keşfetmek için kullanılabilir.

Kullanıcılar tanımadıkları kullanıcılarla “arkadaşlık” kurmak isteyebilirler. Kullanıcıların kendilerini ağlarına eklemeleri için doğrudan istek göndermelerine izin verilmesi gerekse de, her iki kullanıcının da tanıdığı ortak bir arkadaş varsa tanıştırılmalarına izin verin. Bu, her iki kullanıcının da arkadaş olma konusundaki tereddütlerini azaltmaya yardımcı olabilir.

Kullanıcıların diğer kullanıcıların profil sayfalarını ziyaret edebilecekleri ve etkinliklerini (veya Twitter örneğinde “durumlarını”) “takip etmeyi” seçebilecekleri “takip etme” adı verilen son zamanlarda popüler olan başka bir “arkadaşlık” yaklaşımı sunun.

Kullanıcıların ağlarına arkadaş eklemesi ve arkadaşlarıyla ilişkisini belirtmesi, uygulamanın KULLANICI PROFİLLERİNİ güncellemesi için güzel bir fırsat sunuyor. Ek olarak, kullanıcılara ağlarını büyütmeleri için mekanizmalar sunmak önemlidir, çünkü ağın boyutu onların İTİBARINA katkıda bulunan önemli bir faktördür.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın