Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Listesi Oluşturmak – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Listesi Oluşturmak – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Listesi Oluşturmak – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Listesi Oluşturmak

Kullanıcıların aynı çekirdek insan grubuyla (arkadaşlar, meslektaşlar, aile ve tanıdıklar) iletişim kurması muhtemeldir. Birisiyle her temas kurmak istediklerinde bilgilerini hatırlamalarını istemek, etkileşimi verimsiz hale getirir.

Kullanıcıların bir arkadaş listesi oluşturmasına ve sürdürmesine izin verin; arkadaş listesi aynı zamanda “arkadaş listesi” olarak da adlandırılır. Ek olarak, kullanıcıların arkadaşlarını bulmalarını ve grup olarak iletişim kurmalarını kolaylaştırmak için gruplandırmalarına izin verin.

Arkadaş listesi, adres defterine benzer ve kullanıcıların arkadaşlarını ve profil bilgilerini hızlı bir şekilde bulmasını sağlar. Ayrıca, adres defterleri gibi, sosyal ağ uygulamalarının birçok kullanıcısının da onlarca, yüzlerce arkadaşı vardır. Basit bir liste veya sayfalara ayrılmış bir liste olarak sunulursa, arkadaş bulmak zorlaşabilir.

Bu nedenle, kullanıcıların arkadaşlarını ilişkilerine, ne sıklıkta etkileşime geçtiklerine, nasıl tanıştırıldıklarına vb. göre gruplandırabilmeleri önemlidir. Özünde bu, kullanıcıların, isterlerse, arkadaş listelerinin doğru bir “sosyal grafiğini” korumalarına yardımcı olur. Ayrıca bu özellik, gizlilik kontrollerini özelleştirmelerine ve onlara bireysel yerine grup olarak mesaj göndermelerine de olanak tanır.

Bir arkadaş olma isteğini kabul ettiklerinde veya birisiyle “arkadaş olma” istekleri kabul edildiğinde, kullanıcıların arkadaş listelerini güncelleyin.

Kullanıcıların Arkadaşlarını Gruplandırmasına İzin Verin.

Kullanıcılar, arkadaşlarını bulmayı kolaylaştırmak için gruplandırmak isteyebilir; örneğin, ilişkilerinin doğasına veya onlarla etkileşim sıklıklarına göre gruplandırmak isteyebilirler. Arkadaşlarını nasıl organize etmek istedikleri konusunda maksimum esnekliği sağlamak için kendi gruplarını oluşturmalarına izin verin. Kullanıcılar grup oluşturduysa, bir gruba arkadaş atamayı kabul (veya “ekleme isteği”) sürecinin bir parçası yapın.

Arkadaş Listesini Kolay Erişilebilir Hale Getirin.

Kullanıcıların sosyal uygulamaları ziyaret etmelerinin yaygın nedenleri arasında arkadaşlarıyla etkileşimde bulunmak veya durumlarını ve geçmişlerini görmek yer alır. Bu tür bilgilere hızlı erişim sağlamak için arkadaş listelerine erişmelerini kolaylaştırın. Çoğu sosyal uygulama, kullanıcıların ana sayfalarında bir arkadaş listesi görmelerine izin verir.

Kullanıcıların, Arkadaşlarının çevrimiçi durumlarını görüntülemesine izin verim Bir arkadaş listesi tutmanın önemli bir nedeni, arkadaşlar arasında (hem eşzamanlı hem de eşzamansız olarak) mesajlaşmayı etkinleştirmektir. Eşzamanlı mesajlaşmayı (yani sohbetleri) başlatmak için bir arkadaşın çevrimiçi olup olmadığını bilmek önemlidir.

Arkadaşlarla iletişimi desteklemek için, hem MESAJLAMA hem de BULUNMA GÖSTERGESİ kalıpları genellikle ARKADAŞ LİSTESİNE eşlik eder. Ek olarak, insanları bulmayı kolaylaştırmak için, bir arkadaş listesi genellikle bir GÖRÜNTÜ KILAVUZU olarak gösterilir.


Liste hazırlama Excel
Yapılacaklar listesi hazırlama programı
Yapılacaklar listesi hazırlama sitesi
Yapılacaklar listesi oluşturma
Liste yapma Programı
İsim listesi oluşturma
Liste yapma sitesi
Online liste oluşturma


GRUPLAR VE ÖZEL ÇALIŞAN TOPLULUKLAR

Kullanıcıların, öğrenebilmeleri, bilgilerini ve fikirlerini paylaşabilmeleri, ilişkiler kurabilmeleri, profesyonel olarak gelişebilmeleri, ağlarını büyütebilmeleri için benzer ilgi alanlarına ve deneyimlere sahip kişilerle bağlantı kurmanın bir yoluna ihtiyacı vardır.

Kullanıcıların, forumlar veya çevrimiçi topluluklar olarak da adlandırılan gruplara katılmasına ve oluşturmasına izin verin.

Kullanıcıların topluluk tabanlı uygulamalara katılma nedenlerinden biri, benzer ilgi ve deneyimleri paylaşan kişilerle bağlantı kurmaktır. Bu nedenle, kullanıcıların gruplar oluşturmasına ve başkalarıyla bağlantı kurmasına olanak sağlamak, bir topluluk duygusuna katkıda bulunduğu ve katılımı teşvik ettiği için önemlidir. Şirketler için forumlar ve topluluklar, müşterilerin birbirlerine yardım etmelerine ve bu süreçte destek maliyetlerini düşürmelerine olanak tanıdığı için müşteri desteği açısından da yararlıdır.

Gruplar veya çevrimiçi topluluklar, benzer ilgi alanlarına sahip kullanıcıların birbirleriyle paylaşımda bulunabileceği ve bağlantı kurabileceği sanal yerlerdir. Bu nedenle, bir topluluk bir konu etrafında tartışma grupları şeklinde olabilir (örn. Usenet); bir sosyal ağ uygulamasında oluşturulan gruplar (örn. Facebook); fotoğraflar, müzik, filmler, kitaplar ve benzeri sosyal nesneler (ör. YouTube, Flickr) etrafında tartışmalar; bir blog girişine yanıt olarak yapılan yorumlar (ör. blog yazarı); veya şirketler tarafından müşterilerini desteklemek için oluşturulan topluluklar (ör. Dell Destek Forumları).

Gruplar, paylaşılan etiketler kullanılarak dinamik olarak türetilebilir veya kullanıcılar bunları kendi özel ilgi alanlarına göre açıkça oluşturabilir. Grupları dinamik olarak oluşturmak, ortak ilgi alanlarını paylaşan insanları keşfetmenin iyi bir yoludur.

Bununla birlikte, kullanıcılar bu grubun bir parçası olmayı seçmedikleri için bu tür dolaylı olarak oluşturulmuş gruplar sürdürülebilir olmayabilir. Açıkça oluşturulmuş gruplar ise kullanıcıların onlara katılmasını gerektirir ve hayatta kalma şansları daha yüksek olabilir.

Gruplar, bir etkinliğe katılan veya katılmak isteyenler tarafından belirli etkinlikler etrafında da oluşturulabilir. Etkinlikler, yeri ve tarihleri olan bir tür gruptur. İyi bir örnek, kullanıcıların olaya dayalı gruplar oluşturabildiği SlideShare’dir. Etkinlik tabanlı grupların avantajı, kullanıcıların belirli tarihler ve konumlar için gruplara katılmasına izin verebilmesidir.

 GRUPLARI GENEL VEYA ÖZEL YAPMASINA İZİN VERİN.

Kullanıcılar tarafından oluşturulan gruplar genel veya özel olabilir. Herkese açık gruplar, yemek pişirme, yürüyüş, politika vb. gibi genel ilgi alanlarına yönelik konularda faydalıdır ve muhtemelen birçok kullanıcının katılımını davet eder. Bu genel gruplar, kullanıcılarının ilgi alanları gerektirdiğinde daha uzmanlaşmış alt topluluklar oluşturabilir. Özel gruplar genellikle çok özel hedefleri olan veya doğası gereği hassas konularla ilgilenen kullanıcılar tarafından oluşturulur.

Herkese açık gruplara herkes katılabilir ve grubun yaratıcısının kabulünü gerektirebilir veya gerektirmeyebilir. Özel gruplar ise grubu oluşturan kişi tarafından davet edilenlerle sınırlıdır. Herkese açık gruplara katılmak genellikle “Bu gruba katıl”ı tıklayıp amacı onaylamak kadar kolaydır.

KULLANICILARI KATILMAYA VE KATILMAYA TEŞVİK ETMEK

Kullanıcılar genellikle aktif olan gruplara veya topluluklara katılmayı tercih eder. Bu nedenle, kullanıcı sayısı, gönderi sayısı, yanıt sayısı, gönderilerin yeniliği gibi grup etkinliği göstergelerini göstermek önemlidir.

Ayrıca aktif grup kullanıcılarından oluşan bir galeri göstermeye de yardımcı olur. Bu, tartışmanın bir parçası olarak kullanıcıların avatarlarını göstererek ve/veya yeni veya aktif topluluk üyelerinden oluşan bir galeri göstererek yapılabilir.

Kullanıcılar, arkadaşlarıyla bazı ortak noktalar paylaştığından, arkadaşlarının da ait olduğu gruplara katılma olasılıkları daha yüksektir. Bu nedenle, kullanıcıların arkadaşlarının katıldığı grupları görmeleri önemlidir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın