Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Webde Teknik Gereksinimler  – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Webde Teknik Gereksinimler  – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Reklam ve Arama Motoru Pazarlaması

Webde Teknik Gereksinimler 

Teknik gereksinimlere karar vermek için bu soruları sorun.

1. Kullanıcıların tarayıcılarının eski sürümleri olabilir mi? Cevabınız evet ise, tasarımı eski tarayıcılarda bulunan kontrollerle kısıtlamanız gerekebilir.
2. Kullanıcıların eski donanımları ve küçük ekranları olabilir mi? Evet ise, ekran boyutları konusunda dikkatli olun.
3. Sayfalarınız Bölüm 508 erişilebilirlik standartlarını karşılamalı mı? Evet ise, HTML, SVG (ölçeklenebilir vektör grafikleri) ve CSS (basamaklı stil sayfaları) gibi W3C araçlarını kullanın.
4. Kuruluşunuz, tüm kullanıcıların belirli donanım ve yazılımlara sahip olmasını zorunlu kılabilir mi? Öyleyse, erişilebilirlik sorunlarını göz önünde bulundurarak istediğiniz kadar şık olabilirsiniz.

Ne Sıklıkta Kullanılır?

Etkileşimin yoğunluğu başka bir boyuttur. “Sadece bakmak” yelpazenin web sayfası tarafındadır; “yapmak” uygulama tarafındadır.

İşte görev için harcanan zaman hakkında sorabileceğiniz sorular:

1. Bu uygulama ne sıklıkla kullanılıyor? Sadece ara sıra, o zaman web sayfası tarafındadır. Günlük olarak kullanılıyorsa, muhtemelen bir uygulamadır.
2. Seans başına ne kadar süre kullanılır? Bir seferde yalnızca birkaç dakika kullanılırsa, bir web sayfası olabilir. Bir oturum dört ila sekiz saat sürerse, bu muhtemelen bir uygulamadır.
3. Hangi durum kullanımını tetikler? Yalnızca bir şey hakkında bilgi edinmek için kullanılıyorsa, muhtemelen bir web sayfasıdır. Acil bir durumu çözmeye yardımcı olmak için kullanılıyorsa, muhtemelen bir uygulamadır.

Beklenen Tepki Süresi (veya Algılanan Mesafe) Nedir?

Beklenen yanıt süresi, insanların uygulama hakkındaki fikirleri hakkında size bir şeyler söyleyebilir. İşte algılanan mesafeler hakkında sorabileceğiniz sorular:

1. Kullanıcılar bu uygulamanın nerede “yaşadığını” düşünüyor? Bunun ülkenin herhangi bir yerindeki veya hatta denizaşırı ülkelerdeki bir sunucudan geldiğini düşünüyorlar mı? Bilmiyorlar mı, fikirleri yok mu, umurlarında değil mi? Yoksa çalıştıkları binadaki bir sunucudan mı geldiğini düşünüyorlar? Web sayfalarına genellikle eterdeymiş gibi bakılır; kimse nereden geldiklerini bilmiyor. Uygulamalar genellikle yerel olsun ya da olmasın, yerel olarak görülür.
2. Verileri kimin kontrol ettiğini düşünüyorlar – bir yerlerdeki bir organizasyon mu? bir çevrimiçi mağazanın sahipleri? veya şirketlerindeki veri yöneticileri? Cevap “veri yöneticilerimiz” ise site bir uygulamadır.

Bu Etkileşimler Gerçek Zamanlı Mı?

Bir programın bir uygulamadan çok bir web sayfası olup olmadığına karar vermek için etkileşim hızına bakabilirsiniz. Örneğin:

1. Bilgi kritik mi? Gecikme hayati tehlike oluşturur mu? Evet ise, o zaman bu bir uygulamadır.
2. Etkileşimler arasında can sıkıntısına veya dikkatsizliğe yol açabilecek uzun süreler var mı? Bu da bir uygulamaya işaret edebilir. İnsanlar sıkıcı web sayfalarından uzaklaşır, ancak uygulamalarda kalır.

Kullanıcıların Ne Kadar Yardıma İhtiyacı Olacak?

Bir web sitesi için ihtiyaç duyulan yardım miktarı, sitenin spektrumun neresinde olduğunu gösterir.

1. Her ziyaret tek seferlik bir oturum mu, örneğin bir müze kiosku mu? Evet ise, bu bir web sayfasıdır. Siteyi, yardıma ihtiyaç duyulmayacak şekilde dikkatli bir şekilde tasarlayın; bu mümkün değilse, herkesin ihtiyaç duyabileceği tüm yardımın ekranda olduğundan emin olun.
2. Uygulama, kullanıcıların minimum miktarda deneyime veya bilgiye ihtiyaç duyduğu bir şey mi? Evet ise, bu uygulama muhtemelen yelpazenin ortasındadır. Kontroller, formların doğru doldurulması vb. konularda yardım doğrudan ekrana konulabilir ve hata mesajlarında görüntülenebilir.
3. Kullanıcıların uzman olabilmesi için uzun eğitim programlarından ve çıraklık eğitimlerinden geçmesi gerekir mi? Evet ise, bu site kesinlikle bir uygulamadır. Yardım dosyaları iş veya etki alanı uzmanlığını desteklemelidir; formlar ve kontrollerle ilgili yardım da uygundur, ancak o kadar önemli değildir.


Opera sistem gereksinimleri
Windows 11 sistem gereksinimleri Testi
C Sistem Gereksinimleri
Windows 10 sistem gereksinimleri


Bu Site Nasıl Bir Duygu Olmalı?

Örneğin:

1. Navigasyon ne kadar esnek? Kullanıcılar, Geri düğmesiyle eylemleri kolayca geri alabilir mi? Veya Geri düğmesi ekrandan kaldırıldı mı? Uygulama tasarımcıları, kullanıcıların girişleri yanlışlıkla kaybetmemesi için genellikle araç çubuklarını ve URL adres alanını siler.
2. Kontroller ne kadar karmaşık? İyi tasarlanmış web sayfaları yalnızca düz kontroller kullanır: bağlantıları takip etmek için tek tıklama, basit gezinme stratejileri, nesne seçimi yok, sürükle ve bırak yok. Öte yandan web uygulamaları, GUI kontrollerinin neredeyse tamamını taklit edebilir – tablolar, düğmeler, sihirbazlar, sürükle ve bırak, çift tıklama seçimi vb.
3. Kullanıcı siteden nasıl çıkar? Bir web sayfasından çıkmak için, kullanıcıların pencereyi kapatması veya farklı bir URL yazması yeterlidir. Ancak bir web uygulamasından çıkmak için oturumu kapatmaları gerekebilir. Aslında uygulama, gösterildiği gibi tarayıcının kapatma seçeneklerini kesintiye uğratabilir ve yakalayabilir.

Nasıl Görünmeli?

Bir sitenin görünümü, spektrumdaki konumundan çok, tasarlandığı sektörle ve kuruluşun kendi görsel markasıyla ilgili olacaktır.

Ancak, bu soruların yanıtları bir sitenin nereye uygun olduğuna karar vermenize yardımcı olmasa da yine de sorulacak iyi sorulardır.

1. Önceki veya rakip kullanıcı arayüzlerinin (varsa) grafik stili nedir?
2. Kontroller ne kadar açık ve anlaşılır? Web sayfalarının uygulama sayfalarından daha açık olması gerekir, çünkü insanlar web sayfalarında fazla zaman harcamazlar. Bir uygulamayı her gün kullanan birinin göreceği incelikleri ve ayrıntıları fark etmezler.
3. İçeriğe uygun renkler ve tasarımlar nelerdir? 

Herhangi Bir Standarda Uyuyor Mu?

Web sayfaları World Wide Web Konsorsiyumu, erişilebilirlik ve web uyumlu renk standartlarını karşılayabilir, ancak başka pek bir şey sağlayamaz. Ancak kullanıcılar, web uygulamalarının Windows, Apple, Java veya diğer GUI standartlarıyla da eşleşmesini bekleyebilir.

1. Bu uygulama bir masaüstü uygulamasının yerini mi alıyor yoksa onu tamamlıyor mu? O zaman GUI standartlarına ne kadar yakınsa o kadar iyidir.
2. Beklentileri belirleyen diğer uygulamalarla birlikte kullanılıyor mu? Değilse, muhtemelen bir web sayfasıdır. Eğer öyleyse, o zaman bu bir uygulamadır ve diğer uygulamaların tarzına uymaya çalışmalısınız.

Bu Etkileşim Ne Kadar Yoğun?

Programınızın bir web sayfası mı yoksa web uygulaması mı olduğuna karar vermenin bir başka yolu da ilişkilere ve etkileşimin yoğunluğuna bakmaktır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın