Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Web Uygulaması ile Web Sayfası – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Web Uygulaması ile Web Sayfası – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

 Alan Adına İçerikle Ekleme

Web Uygulaması ile Web Sayfası

İşte “Web uygulaması ile web sayfası arasındaki fark nedir?” sorusunun yanıtı burada. Bazı programlar web uygulamaları ve bazıları web sayfaları değildir.  Kullanıcı beklentileri ve uygulama amacı, tasarım probleminin anahtarıdır.

Beklentiler uygulamanın asıl nedeni ile örtüşmediğinde hem kullanılabilirlik hem de teknik sorunlar ortaya çıkar. Örneğin, pencerelerinizi Fisher-Price renkleri ve dönen küreler ile tasarlarsanız, kullanıcılar bir web sayfası stili Geri ve İleri düğmesi ve basit aramalar bekleyecektir.

Ancak uygulama reasürans taleplerini girmek için kullanılıyorsa, Geri ve İleri düğmelerine sahip olabilirsiniz, ancak örneğin herhangi biri Geri veya İlet’e basarsa kullanıcı girişlerini otomatik olarak kaydederek veri bütünlüğü gereksinimlerini karşılamanın bir yolunu bulsanız iyi olur. Bu durumda, bu eylemleri yakalamaya ve yeniden yönlendirmeye çalışmak yerine bir web uygulaması stili kullanmak ve adres çubuğunu ve Geri ve İleri düğmelerini kaldırmak daha mantıklı olabilir.

Aynı olan şudur ki, platform değil, aktivite. Ağır hizmet veri girişi uygulaması, platform ne olursa olsun ağır hizmet veri girişi uygulamasıdır ve üretim düzeyinde veri girişi kurallarına uymalıdır. Ara sıra kullanılan bir araç, ara sıra kullanılan araçlara ilişkin kurallara uymalıdır. Oyun uygulamaları oyun kurallarına uygun olmalıdır.

Aktivitenin türünü öğrendikten sonra, o tür için bak ve hisset yönergelerini takip edebilirsiniz. Örneğin, yeni web uygulaması bir Windows tahvil fiyatlandırması veri giriş aracının bağlantı noktasıysa, mümkün olduğunca Windows stil kılavuzunu izleyin. Tahvil fiyatlandırma algoritmalarını öğretmek için eğlenceli bir oyunsa, oyun kurallarına uyun.

Program Nereye Uyar?

Aşağıda, uygulamalarınızın ne kadar “web” olduğunu belirlemenize yardımcı olabilecek bir aralık tablosu bulunmaktadır. Münferit aralıklar veya boyutlar hakkındaki bilgiler genel bakışı takip eder.

Buradaki ve Ek A’daki aralıklara göre kendi uygulamalarınızı çizebilir, ardından durumunuza en uygun stil yönergelerini seçebilirsiniz. Web uygulamaları çok çeşitli etkileşim ve görsel stilleri kapsadığından, standart bir web stili olamaz. Bunun yerine, mevcut web ve masaüstü standartlarını ihtiyaç duydukça ve duruma uydukça yeniden kullanabilirsiniz.

Tablo, uygulamanızın amacını uygun görünüm ve hisle eşleştirmenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bazen bu görünüm ve his, bunlar gibi web sayfası standartlarını takip eder.

Bazen Microsoft ve Sun Microsystems gibi masaüstü standartlarını takip ederler. Bazen görünüm ve his, GUI veya web yönergeleri ile reklam ve pazarlama yönergelerinin bir kombinasyonu olabilir. Sistemin web sayfası ile web uygulaması arasındaki spektrumda nereye düştüğüne bağlıdır.

Bu yaklaşımın platform GUI standartlarının ötesine geçtiğini unutmayın. Ancak kurallar zor ve hızlı değildir ve yazılım tasarımındaki birçok şey gibi, en iyi yanıtlar yineleme, deneyim ve deney yoluyla zaman içinde ortaya çıkacaktır.

İlk boyut, uygulamanın kullanıcısı ile olan ilişkisidir. Başka bir deyişle, bu aktivite kullanıcının yapmayı seçtiği bir şey mi yoksa işin bir parçası olduğu için yapması gereken bir şey mi?


Web uygulamaları örnekleri
Web uygulaması ile web sitesi farkı
Web uygulaması nasıl yapılır
Java web uygulaması geliştirme
Web Teknolojileri Ders Notları pdf
Web Uygulamaları Dersi
Web uygulaması İndir
Web uygulamaları Nedir


İşte ilişkinin doğası hakkında karar vermenize yardımcı olabilecek bazı sorular:

1. Uygulamayı kullanıcılar mı seçiyor yoksa uygulama mı kullanıcıları seçiyor? Kullanıcılar bu programı kullanmak zorunda mı? Eğer yaparlarsa, o zaman spektrumun uygulama tarafındadır.
2. Kullanıcılar kendilerini tanıtmalı mı? Herhangi bir şey yapabilmek için giriş yapmak zorundalar mı? Evet ise, o zaman bu bir uygulamadır. Yoksa oturum açmak, anonim kalmaları durumunda alacaklarından daha fazla bilgiye erişmelerini mi sağlıyor? Kullanıcılara kaydolmaları halinde kapsamlı çevrimiçi kaynaklar sunan bir web sayfası örneği için. Bu bir uygulama değildir, ancak doğrulama ve güvenlik burada kurumsal bir veri tabanına erişim kadar önemlidir.
3. Uygulama, kullanıcıların kim olduğunu bilmiyor veya önemsemiyor mu? Daha sonra
yelpazenin sonundaki web sayfasındadır. Kullanıcıların kredi kartı bilgilerini ve yaptıkları alışverişleri hatırlıyor mu? Sonra ortada. Önceki oturumlardaki çalışmaları hatırlıyor mu? O zaman muhtemelen
bir uygulama.
4. Uygulama ne kadar güvenilir olmalı? Bazen müsait olmaması önemli mi? Bazı web siteleri çökebilir ve kimse fark etmez, uygulama hataları ise genellikle hemen fark edilir.

Bir sonraki boyut, gayri resmi, tarafsız veya resmi (bazı durumlarda zorlayıcı) konuşma tarzıdır. İşte konuşmanın türüne karar vermek için sorabileceğiniz bazı sorular:

1. Uygulama sahibi ile kullanıcılar arasında algılanan ilişki nedir? Uygulama sahibi kullanıcıları kontrol ediyor mu (örneğin onları istihdam ederek)? Evet ise, ton zorunlu olabilir:  Değilse, ton daha dostça olacaktır: “Şimdi atlamak ister misiniz?”
2. Ne tür bir dil (gayri resmi, resmi) ve terminoloji (standart İngilizce, endüstri jargonu) kullanılıyor? Jargon, kullanıcılar anlamıyorsa bir sorundur; genellikle halka açık bir site için uygun değildir. Ancak teknik kullanıcılar için jargon gerekli bir kestirme yol olabilir.

Etkileşimin Doğası Nedir?

Etkileşimin doğası veya sonucu, web sayfalarını web uygulamalarından ayırmanın anahtarıdır.

1. Kullanıcılar uygulamayla nasıl etkileşim kurar? Sadece bilgi mi arıyorlar yoksa formlara veri mi giriyorlar? Veri giriyorlarsa, büyük miktarda veri mi giriyorlar? Karmaşık görevler mi yapıyorlar? Evet ise, site bir uygulamadır.

2. Verileri kalıcı olarak değiştirmeyi düşünüyorlar mı? Uygulamalar, kullanıcıların verileri oluşturmasına, değiştirmesine ve kalıcı olarak depolamasına olanak tanır; web sayfaları yok.

3. Görevin ortasında (“Arabanızı seçtiniz—ödeme işlemine devam edin?”) ve net bir bitiş noktası (örneğin, “Siparişiniz verildi” veya “Müşteri şikayeti iletildi” gibi) arasında kilometre taşları bulmayı mı bekliyorlar? dosyaya eklendi”). Kontrol noktaları ve bitiş noktaları varsa, site bir e-ticaret veya işlem uygulamasıdır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın