Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Web Uygulaması Nedir? – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Web Uygulaması Nedir? – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Uygulaması Nedir? – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Uygulaması Nedir?

Bu web sitelerinden herhangi biri “web uygulaması” mı?

İşleri karmaşık hale getirmek için, çoğu web sitesinde gömülü birden çok alt uygulama bulunur. Örneğin, arama uygulamaları, yalnızca bilgi içeren sayfalar, bir sipariş formu, Park SearchSM ile çapraz marka oluşturma ve bir kredi kartı başvuru sayfası içerir.

Bir web sitesinin mutlaka bir web uygulaması olması gerekmeden birçok küçük program içerebileceğini gösteriyor gibi görünüyor. Ancak bu paradoksun “duruş” kavramında bir açıklaması vardır. Bu yardımcı programların farklı duruşları vardır.

Normalde kullanıcıyla etkileşime girmeyen uygulamalar “daemonic” programlardır. İnsan müdahalesine fazla ihtiyaç duymadan arka planda sessizce ve görünmez bir şekilde hizmet verirler. Tipik bir arka plan programı, sunucuyu her 15 dakikada bir yeni alarmlar veya uyarılar için kontrol eden bir süreç olacaktır. Parazitik uygulamalar sürekli olarak mevcuttur ancak yalnızca destekleyici roller üstlenirler.

Örneğin, bir parazit mevcut sistem kaynaklarının miktarını izleyebilir, her programın başlık çubuğuna bir saat koyabilir veya ne kadar boş bellek olduğunu gösterebilir. Fiziksel olarak küçüktürler ve diğer uygulamaların üzerine bindirilirler.

Geçici bir uygulama yalnızca tek bir basit işlev gerçekleştirir. Gerektiğinde gelir, işini yapar, sonra çıkar ve kullanıcının normal faaliyetlerine devam etmesine izin verir. Karşılaştırma tablosu geçici bir uygulama örneğidir. Başka bir geçici, sonraki takvim düğmesidir.

Dördüncü tip duruş “egemen”dir. Cooper, egemen bir uygulamayı ekrandaki tek uygulama olarak tanımlıyor ve kullanıcının dikkatini uzun süre tekelinde tutuyor. Kullanıcılar onları sürekli çalışır durumda tutma eğilimindedir. Egemen bir uygulamaya iyi bir örnek.

Bununla birlikte, genel olarak örnekler, bir web uygulamasının çoğunlukla bir şeyler yapmanıza ve kaydetmenize izin verdiğini, oysa bir web sayfasının çoğunlukla bilgi sağladığını gösteriyor gibi görünmektedir. Ancak uygulamalar ve sayfalar, her ikisinin de grafik olması, logoları ve diğer kurumsal kimlik bilgilerini göstermesi ve her ikisinin de bilgi açısından zengin olması bakımından benzerdir.

Bu nedenle, örnekler web sayfaları ve web uygulamaları arasındaki bazı benzerliklere ve farklılıklara işaret etse de, ikisi arasındaki ayrım hala net değil. Basit bir cevap bulma girişiminde, işte başka bir soru: Web uygulamalarını web sitelerinden geliştirme platformuna göre ayırabilir misiniz?

Platform Ne Fark Yaratır?

Java, JavaScript, ActiveX, Flash ve benzeri geliştirme seçenekleri, geliştiricilerin programları az ya da çok geleneksel yollarla yazmasına izin verir ve fark, uygulamanın kurulum CD’leri veya internet üzerinden değil, yalnızca web aracılığıyla nasıl sunulduğu olabilir. 

Ancak, programlarınızın HTML, DHTML, XML veya diğer W3C standartları kullanılarak yazılması gerekiyorsa, programlama platformunuz standart istemci-sunucu ve masaüstü platformlarından önemli ölçüde farklı olacaktır. İşte en rahatsız edici farklılıklardan bazıları.

HTML kontrolleri yeterince “güçlü” değildir. HTML düğmeleri ve kutuları pul puldur veya Windows, Macintosh vb. muadillerinin esnekliğine sahip değildirler. Esneklerse, belirli tarayıcılarda veya aynı tarayıcının farklı sürümlerinde bozulurlar.

Yeterince önceden oluşturulmuş kontrol ve kod segmenti yok. Bu zamanla gelecek, ancak masaüstü program geliştiricileri uygulamaları DOS’tan Windows’a ilk kez taşırken aynı sorunu yaşadılar.

Pencere tasarımı için bazı kurallar takip edilemez. Pencere uygulamalarındaki tek kesin kural, pencerelerdeki eylemler için menüleri ve iletişim kutularındaki eylemler için düğmeleri kullanmanızdır. Web uygulamalarında bu kural hemen bozulur. Gerçek menüler yoktur, sadece menüleri taklit eden çerçevelerdeki bağlantılar vardır. Kaydet ve İptal eylemleri düğmelerdir, menü öğeleri değildir.

Windows masaüstü uygulamalarındaki başka bir kural, görev çubuğunda yalnızca pencerelerin (iletişim kutuları olmadan) görünmesidir. Web sitelerinde görünen “iletişim kutuları” genellikle tarayıcı pencereleri olduğundan, bu kural da bozulur.


Web uygulamaları örnekleri
Web uygulaması nasıl yapılır
Web uygulamaları
Web uygulaması ile web sitesi farkı
Web Uygulamaları Sağlık Bakanlığı
Web uygulaması İndir
Web teknolojileri ve uygulamaları
Google uygulamaları


Uygulama ve web arasındaki sınırlar bulanıklaşır. Tasarımcılar hangi tarayıcı kontrollerinin kullanılacağı ve hangilerinin uygulama kontrolleriyle değiştirileceği konusunda dikkatli değilse, kullanıcılar bazen uygulama kontrollerine bakmaları gerektiğinde işlevselliği tarayıcı menülerinde ararlar.

Güvenlik daha çok endişe vericidir. Sunucularınızdan birinin dışarıya açık olduğu her an, yetkisiz kişilerin sistemlerinize girme riski oluşturursunuz. Ancak bu, istemci-sunucu sistemleri için de bir sorun olmuştur.

Hasar bir endişe kaynağıdır. Kullanıcılarınız e-posta yoluyla İnternet’e her bağlandıklarında bilgisayarlarınıza virüsler girebilir. Bununla birlikte, çoğu kuruluş için World Wide Web’e ve müşterilere kolay erişim, artan riski dengeler.

Ağ arızası bir risk olabilir. Spam saldırıları, ekipman arızaları, yapılandırma hataları veya diğer sorunlar nedeniyle ağınız devre dışı kalırsa, uygulamayı web üzerinden kullanan herkes durdurulur. Ancak bu, istemci-sunucu sistemleri için de bir sorundur. Aradaki fark, müşterilerin çok daha geniş bir alana dağılması ve bu nedenle zararın da daha geniş bir şekilde dağıtılmasıdır.

Performans yavaş olabilir. Büyük tabloların yüklenmesi çok uzun sürer ve girişin kontrol edilmesi anında büyük performans isabetlerine neden olur. Ayrıca, arka uçtaki programlar ön uçta neler olduğunu bilmediğinden, doğrulama ve hata denetimi zaman alıcı olabilir.

Tarayıcı uyumsuzlukları ve genişletilebilirlik sorunları, yeni denetimler oluşturmayı veya özel hizalamalar kurmayı verimsiz hale getirir. Farklı tarayıcılarda veya aynı tarayıcının farklı sürümlerinde işler aynı şekilde çalışmaz, bu nedenle geliştiriciler bazen en küçük ortak payda için programlama yapmak zorunda kalırlar.

Ev, Geri, İleri ve Sık Kullanılanlar, on yıllardır ortaya çıkan en güçlü fikirlerden bazılarıdır. O kadar iyiler ki, geliştiriciler ve tasarımcılar masaüstü uygulamalarını ve diğer “web” fikirleriyle güçlendiriyor. “Giriş” sayfası veya penceresi kavramı da güçlüdür; herhangi bir uygulama türünde açık bir başlangıç ve bitiş penceresi olması birçok kullanıcı için tatmin edici bir kapanma duygusu sağlar.

İnternet, bilgi işlem tarihinde benzeri görülmemiş bir düzeyde işbirliği ve iletişim sağlar. Artık yazılımımızda e-posta, anlık mesajlaşma, belgelerin ve sunumların ortaklaşa düzenlenmesi, çevrimiçi toplantılar ve hatta sesli iletişimler oluşturabiliyoruz. Çevrimiçi işbirliği, İnternet için orijinal itici güçtü ve şimdi onun yerine getirildiğini görüyoruz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın