Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Tarayıcı Çerçevesi – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Tarayıcı Çerçevesi – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Kampanya Yönetimi Arayüzünün Yapısı

Tarayıcı Çerçevesi

Bu bölümde, tarayıcının kendisi ve bileşenleri dahil olmak üzere web uygulamaları için genel çerçeve açıklanmaktadır. Web sayfalarının iç yapısı, web tarayıcısı mimarisi hakkında biraz bilgi ve içeriğinizi tutan pencerenin ortasındaki parçanın içerik alanının yapısı dahildir.

Ayrıca, uygulamalarınızı sunmak için bir tarayıcı penceresini nasıl kullandığınızı etkileyebilecek web tasarımının bazı yaygın tuzaklarını da açıklar. Ama önce bir genel bakış yapmak gerekir.

Web tarayıcısını standart iki katlı bir ofis binası olarak düşünün—dört dış duvar, bazı kapılar ve pencereler, zeminler, tavanlar. Sonra içini düşün. İçeride, kapıları olan düzinelerce ofisiniz olabilir veya küçük bir çiftliğiniz veya açık bir ambar alanınız veya raflarda kitap yığınlarınız olabilir. Yani yapının içi her şey olabilir.

Web tasarımına aynı şekilde bakabilirsiniz: Tarayıcı, yapının genel çerçevesini, Geri ve İleri düğmelerini, URL adres çubuğunu ve menüleri sağlar, ancak içerik alanını, gezinme çerçevelerini, verileri doldurursunuz. -giriş çerçeveleri, komut düğmeleri, alanlar vb.

İçerik alanında çerçeveler, düğmeler, alanlar vb. bulunmaz. Bu yapılar, birisi oraya gitmeleri gerektiğine karar verdiği için ortaya çıkıyor. Ama hepsi geniş açık alan değil. Artık web sayfası mimarisinin bazı yönleri için fiili standartlar var; örneğin, dikey bir gezinme çerçevesi varsa, bu genellikle sayfanın sağ tarafında değil, solunda görünür.

Tarayıcı Penceresinin Parçaları

Tüm tarayıcılarda (Internet Explorer, Netscape, Mozilla, Lynx, Opera ve Safari)1 yerleşik menüler, araç çubukları, adres alanları, durum çubukları, açılır menüler ve içerik alanları bulunur.

Bilgilendirme ve e-ticaret uygulamaları için, insanlar geri ve ileri gidebilmeyi, belirli sayfalara e-posta gönderebilmeyi ve grafikleri ve metin dosyalarını onların sabit diskleri vardır. İş uygulamaları için, standart işlevlere erişimi denetleme konusunda dikkatli düşünün.

Örneğin:

• Veri girişi uygulamaları için tasarımcıların, kullanıcı girişi kaybını önlemek için geri ve ileri eylemleri kısıtlaması veya yakalaması gerekebilir.
• Oturum açılmasını gerektiren uygulamalar aynı zamanda oturumun kapatılmasını gerektirebilir ve kullanıcıları uygulamanın kendi Kapat seçeneği aracılığıyla çıkmaya zorlayabilir.
• Dahili iş altyapı ağlarının yöneticileri, hassas veya tescilli dosyaları çevrimiçi olarak kullanıma sunarken okuma erişimini veya kopyalama erişimini kısıtlamak isteyebilir. Resim, fotoğraf, müzik veya video satan siteler de kendi sitelerinden yazdırma ve indirme işlemlerini engellemek isteyebilir. Yüksek hacimli siteler güçlü güvenlik sistemlerine sahiptir; daha küçük siteler bazen “Teknik Not: İndirmeleri Önleme” bölümünde açıklananlar gibi hazır çözümlerle yetinebilir.

Ancak, tarayıcının işlevselliğini kesinlikle gerekli olanın ötesinde kısıtlamayın. İnsanlar, tarayıcılarda bulunan araçlara güvenmeye başladılar ve mevcut olmadıklarında hüsrana uğradılar ve sinirlendiler.


Telefonda tarayıcı Nedir
Yazıcı tarayıcı nedir
Google internet tarayıcısı mıdır
Web tarayıcıları listesi
Web tarayıcı Nedir
Bilgisayarda tarayıcı Nedir
Web tarayıcıları Nelerdir
En çok kullanılan web tarayıcıları


İçerik Alanının Bölümleri

Zamanla, insanlar gördükleri pencerelerde belirli türde kontroller veya bilgiler beklemeye başladılar:

  • Daha sonra “Evi Kolay Bulunmasını Sağlayın” bölümünde açıklanan “ev” logo kontrolü Sol gezinme paneli, daha sonra “Yerel Gezinmeyi Sola Koy” bölümünde açıklanan
  • Üst gezinme paneli, daha sonra “Site Genelinde Gezinmeyi En Üste Yerleştir” bölümünde açıklanacaktır.
  • Alt gezinme paneli, daha sonra “Alttaki Bağlantıları Tekrarla” bölümünde açıklanacaktır.
  • Daha sonra “Birden Fazla Noktaya Reklam Afişleri Koymayı Deneyin” bölümünde açıklanan reklam afişleri

Navigasyon Hakkında Bir Not

Masaüstü uygulamalarında, GUI standartları, neredeyse tüm eylemlerin pencerenin üst kısmındaki açılır menülerle sınırlandırılmasını gerektirir. Bu kural yararlıdır, çünkü herkes deneyimlerinden seçenekleri nerede bulacağını bilir; Aslında, insanlar açılır menülerde “Yazdır” ve “Kes” gibi bireysel seçenekleri nerede bulacaklarını bile biliyorlar.

Ancak, açılır menüler aynı zamanda işlevselliği de gizler. Tıklayana kadar menüde ne olduğunu göremeyeceğiniz ve listeleri karşılaştırmak için aynı anda birden fazla menüyü açık tutamayacağınız için, nelerin mevcut olduğunu net bir şekilde göremezsiniz (belgeler bir tüm menülerin açıldığı ve sayfa boyunca sıralandığı menü haritası).

Web sitelerinde, işleri daha iyi hale getirme fırsatınız var. Web paradigması, mümkün olduğunca doğrudan ekranda göstermektir evet, açılır menüler vardır, ancak bunlar genellikle gezinme panelleri, düğmeler ve altı çizili bağlantılarla mutlu bir şekilde bir arada bulunur.

Bölüm 3, Veri Girişi: Kimden, düğmelerin, bağlantıların ve diğer denetimlerin uygun kullanımını ayrıntılı olarak ele alır. Ancak, birçok görünür bağlantıya sahip geniş, yüzeysel bir gezinme yapısının, yalnızca birkaç bağlantı içeren dar ve derin bir yapıya göre genellikle daha kullanışlı olduğunu unutmayın.

Başka bir deyişle, büyük olasılık listelerini taramak (bir şekilde organize edilmeleri koşuluyla), başka bir seçenek grubuna ve başka bir diziye götüren bir seçeneği seçmekten ve aradığınızı bulana kadar devam etmekten daha kolaydır. veya aramayı bırakın.

Logolar kuruluşunuzu tanımlamada önemlidir, ancak web sitelerinde başka bir amaçları daha vardır: Ana sayfaya giden kısayollar olarak kullanılırlar. Yani kullanıcılar logoya tıkladıklarında ana sayfaya gidiyorlar.

Uygulamaların ana sayfaları olduğu görülmese de, giriş noktaları vardır. Kullanıcılara yeniden başlamak için kolay bir yol sağlamak takdir edilebilir.

Bir logoyu ana sayfa kısayoluna dönüştürmek kolaydır: Logoya bir grafik bağlantı eklemeniz yeterlidir. İsterseniz web tasarım araçlarınızı kullanarak veya görüntü kaynağı bilgilerinin içine border = 0 ekleyerek mor seçim kutusunu kaldırın.

Kuruluşların genellikle müşterinin kendi markasıyla extranetler (müşteriler için siteler) tasarladığını unutmayın. Extraneti kullanan çalışanlar, sitenin dahili olmadığını ve aslında dünyanın diğer ucundaki bir konumda yönetilebileceğini asla fark etmeyebilir. Bu durumlarda, “ana sayfa” harici şirketin ana sayfası değil, müşterinin ana sayfası olmalıdır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın