Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

WEB UYGULAMALARININ AVANTAJLARI – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

WEB UYGULAMALARININ AVANTAJLARI – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Video Kampanyası Oluşturma

WEB UYGULAMALARININ AVANTAJLARI

Aşağıdaki bölümlerde açıklandığı gibi, bu uygulamaların sunduğu faydalar göz önüne alındığında, web uygulamalarının lehine olan eğilim anlaşılabilir.

Erişim Kolaylığı

Tipik olarak, kullanıcıların web uygulamalarına erişmesi ve kullanması gereken tek yazılım, Internet Explorer, Firefox, Safari ve Opera gibi bir tarayıcıdır. Yardımcı uygulamaları indirmeleri gereken durumlar olsa da, kullanıcıların farklı web uygulamalarını kullanmak için ayrı yazılım indirip yüklemeleri gerekmez.

SaaS, bir yazılım satıcısının Web tabanlı bir yazılım uygulaması geliştirdiği ve bunu (bağımsız olarak veya bir üçüncü taraf aracılığıyla) İnternet üzerinden müşteriler tarafından kullanılmak üzere barındırdığı ve işlettiği bir yazılım uygulama teslim modelidir. Müşteriler yazılıma sahip olmak için ödeme yapmaz; abone olurlar ve kullanmak için düzenli bir abonelik ücreti öderler.

2Web uygulamaları, bir tür “bulut bilgi işlem” olarak kabul edilir çünkü uygulamalar ve dosyalar, hepsi birbirine bağlı ve İnternet üzerinden erişilebilir hale getirilen binlerce bilgisayar ve sunucudan oluşan İnternet “bulutunda” barındırılır.

Ayrıca, hem uygulama hem de bilgiler, kullanıcıların bilgisayarlarında değil, uygulama sağlayıcılarının sunucularında saklandığından, kullanıcılar kullandıkları bilgisayarda bir web tarayıcısı ve İnternet bağlantısı olduğu sürece web uygulamalarına neredeyse her yerden erişebilirler.

Bu uzak veri depolama, kullanıcılar arasında paylaşımı ve işbirliğini de kolaylaştırır; örneğin, kullanıcılar yer imlerini gibi uygulamalarla paylaşabilir ve Google Docs gibi üretkenlik uygulamalarını kullanarak aynı belgeler üzerinde uzaktan işbirliği yapabilir.

Dağıtım Kolaylığı

Web uygulamaları, kullanıcıların bunları yüklemesine (veya yeniden yüklemesine) gerek kalmadan uzaktan geliştirilebildikleri, güncellenebildikleri ve bakımları yapılabildikleri için işletmeler ve yazılım geliştiriciler arasında da popülerdir.

Web uygulamalarının ilgili bir avantajı, kullanıcıların bilgisayarlarındaki işletim sisteminden bağımsız olarak belirtilen şekilde çalışabilmeleridir. Microsoft Windows, Macintosh OS X, GNU/Linux ve diğer işletim sistemleri için ayrı uygulama sürümleri oluşturmak yerine, bir kez oluşturulabilir ve hemen hemen her kullanıcıya dağıtılabilirler.


Web uygulamaları örnekleri
Web uygulaması nasıl yapılır
Web uygulamaları Nedir


Eğitimli Kullanıcı Tabanı

Web’in büyümesi ve yaygın olarak benimsenmesi (Internet World Stats’e göre Aralık 1995’te 16 milyon kullanıcıdan Haziran 2008’de yaklaşık 1.5 milyar kullanıcıya), Web etkileşim stilini çok sayıda kullanıcı için tanıdık hale getirdi.

Çoğu İnternet kullanıcısının artık ev, geri, ileri, yer işaretleri, köprü metni bağlantıları, gönder düğmeleri vb. gibi web tarayıcısı terminolojisine aşina olması beklenebilir.

Bu bilgiyle ve web uygulamalarını kullanmanın ayrıntılı kurulumlar gerektirmemesi gerçeğiyle, kullanımlarının önündeki engeller (veya en azından onları denemek için) çok daha düşüktür. Ayrıca, birçok popüler web uygulamasının artık ücretsiz olarak sunulmasına veya ücretsiz deneme süresine sahip olmasına yardımcı olur.

Ağ bağlantısı ve web teknolojilerinin olgunluğu ve güvenilirliği

Daha önceki web uygulamaları için önemli bir engel, güvenilmez ağ bağlantısı ve web tarayıcılarında HTML, CSS ve JavaScript gibi önemli ölçüde tutarsız web standartları desteğiydi. Artık durum böyle değil. Web standartlarına uyum artıyor ve web geliştiricileri için hayal kırıklığına neden olan tarayıcı tutarsızlıkları azalıyor.

Buna ek olarak, ağ bağlantısı ve geniş bant erişimi daha güvenilir, daha yaygın ve kullanımı daha ucuz hale geliyor. Web Sitesi Optimizasyonuna göre, Mart 2008’de ABD’deki evlerde geniş bant İnternet erişimi kullanımı yüzde 57’ye yükseldi ve aktif İnternet kullanıcıları arasında yüzde 90’dı.

Bu kararlı platform, web uygulaması geliştirmeyi kolaylaştırmak için görsel geliştirme araçlarının ve çerçevelerinin kullanılabilirliğini de ortaya çıkardı.

Web uygulamaları için arayüz tasarlamanın zorlukları

Bu faydalara ve artan kullanıma rağmen, web uygulamaları için arayüz tasarlamak zor olmaya devam ediyor.

Kullanılabilir etkileşimler oluşturmadaki zorluklar temel olarak altta yatan “gevşek bağlı” web mimarisi, web tarayıcılarında doğal olarak desteklenen sınırlı sayıda etkileşimli kontrol ve kullanıcı etkileşimlerinin nasıl uygulanması gerektiğine ilişkin tasarım kılavuzunun olmamasıyla ilgilidir.

Web uygulaması tasarımcılarının karşılaştığı önemli bir zorluk, Web’in “gevşek bağlı” veya “durumsuz” doğasından kaynaklanmaktadır. Web’in etkileşim paradigması çok basittir: Kullanıcılar, web tarayıcıları ile web sayfaları talep eder ve sunucular, istenen sayfaları tarayıcılara göndererek veya bu sayfaların alınmasında sorun varsa kullanıcıları bilgilendirerek yanıt verir.

Ancak, bir kullanıcının isteği web sunucusu tarafından karşılandığında, web sayfası tarayıcıya gönderilerek, web sunucusu ile web tarayıcı arasındaki bağlantı kopar. Bir kullanıcı daha sonra bir talepte bulunduğunda, yeni web sayfası kullanıcının tarayıcısına “yeniden yüklenene” kadar sunucuyla bağlantı yeniden kurulur.

Her sayfa yeniden yüklemesi veya sayfa yenileme, bağlantı kurma ihtiyacı, sunucunun isteğe yanıt vermesi, ağın sayfayı alması ve tarayıcının sayfayı yeniden yüklemesi ihtiyacından kaynaklanan algılanabilir gecikmelerle işaretlenir. Bu, web uygulaması kullanıcıları için ürkek ve süreksiz bir deneyim yaratır.

Örneğin, öğelerin hiyerarşik bir ağaç yapısına göz atan bir kullanıcının, her tıklamadan sonra sayfanın yeniden yüklenmesi ve genişletilmiş veya daraltılmış görünümü görmesi için bir veri düğümünü genişletmek veya daraltmak üzere beklemesi gerekebilir. Bu sorun, JavaScript ve Zengin İnternet Uygulamaları gibi komut dosyası oluşturma teknolojilerinin kullanımıyla büyük ölçüde giderilse de, çoğu web uygulamasının karşılaştığı önemli bir kullanıcı deneyimi sorunudur.

Uygulama tasarımını desteklemek için sınırlı sayıda kontrol veya pencere öğesi

Geçerli HTML sürümünde denetimler için yerel destek, metin kutuları, radyo düğmeleri, onay kutuları, açılır listeler ve komut veya eylem düğmeleriyle sınırlıdır.

Döndürme denetimleri, takvimler, sihirbazlar, sekmeler, araç çubukları, sürükle ve bırak, kayan paletler, iletişim kutuları, bağlama duyarlı menüler vb. gibi masaüstü uygulamalarında yaygın olarak kullanılan karmaşık etkileşimler için destek sunmaz. hatta temel masaüstü uygulamaları.

Bu tür kontroller, JavaScript ve Basamaklı Stil Sayfaları (CSS) kullanılarak geliştirilebilse de, bunlar için doğal destek eksikliği, tutarsız sunumlar ve etkileşimlerle çeşitli uygulamalara yol açmıştır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın