Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Girdi Kaybetme – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Girdi Kaybetme – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

İçeriklerle Aramayı İyileştirme

“Bul” Düğmesi Ekleme

Doğal dilde bul ve ara eşanlamlıdır. Ancak yazılımda, iki farklı işlem olarak görülmeye başlandı. Bul, “yalnızca bu sayfada bak” anlamına gelir ve Arama, “temel tabloya, veritabanına veya dosya sistemine veya web’in tamamına bak” anlamına gelir. Başka bir deyişle, Bul yereldir ve Arama küreseldir.

Daha iyi bir şeyle değiştirmediğiniz sürece tarayıcının kendi Bul işlemini kaldırmayın ve yerine geçen kişi yine de küresel değil, yerel aramalar yapmalıdır. Klavye kısayolu olarak her zaman Ctrl+F’yi kullanın.

Yerel’i Adobe Acrobat’ın yaptığı gibi farklı tanımlarsanız, özel bir Bul işlemi ekleyebilirsiniz. Acrobat’ta “Bul” yalnızca geçerli sayfayı değil tüm belgeyi arar. (Acrobat’ta, kullanıcıların özel olarak indekslenmiş PDF belgeleri koleksiyonlarında arama yapmasına olanak tanıyan ayrı bir Arama işlemi de vardır.)

Girdi Kaybetmek Tehlikeli Olduğunda Tarayıcı Kontrollerini Çıkarın

Web uygulamaları için (web sitelerine karşı) değiştirilmemiş bir tarayıcı penceresi kullanmanın bir sorunu, kullanıcıların Geri’yi tıklatabilmesi veya pencereyi kapatabilmesi ve o ana kadarki tüm girdilerini kaybedebilmesidir. Veya daha da kötüsü, veri bütünlüğü açısından bakıldığında, bir kaydı kısmen güncellenmiş ve altta yatan veritabanını belirsiz bir durumda bırakabilirler.

Bu mümkünse, olabildiğince çok gezinme düğmesini, kısayol menüsü seçeneklerini ve tuş vuruşu kısayollarını (örneğin, Geri için Geri tuşu) kaldırın. Yalnızca web uygulamasının içerik alanını gösterin ve gerektiğinde kendi navigasyonunuzu sağlayın.

Kullanıcıların oturum açması ve oturumu kapatması gerekiyorsa, araç çubuğunun Kapat düğmesini de yakalayın. Örneğin, uygulamayı kapatmadan tarayıcıyı kapatmaya çalışırsanız Citibank’ın çevrimiçi bankacılık sistemi kesintiye uğrar.

Ayrıca, çoğu e-ticaret sitesinin yaptığı gibi, uygulamanız bilgilendiriciden işlemsele geçerse, işlemsel sayfalardaki tüm dikkat dağıtıcı unsurları, örneğin reklamları, güzel ama gereksiz bilgilere bağlantılar, hatta standart gezinme sekmeleri ve açılır menüleri çıkarmayı unutmayın. . Deneyimsiz kullanıcılar, özellikle kafaları karıştığında veya sinirlendiklerinde bu diğer bağlantıları tıklayacak ve asla orijinal işleme geri dönemeyeceklerdir.

Ancak, aşırı kısıtlamayın. Örneğin, kullanıcılar bir en iyi uygulamalar belgesini açarsa, o sayfanın tarayıcı kontrollerini olduğu gibi bırakın. Ve kullanıcıların tarayıcıyı kapatarak bir satış formunu terk etmelerine izin verin, onları sitenize hapsetmeyin.

Ancak, “Siparişi Gönder”e basarlar ve ardından sipariş onayını almadan hemen önce Kapat’ı tıklarlarsa, bir kurumsal politika tanımlamanız gerekir. Örneğin “Siparişinizi iptal etmek mi istediniz?” gibi bir soru ile kullanıcıları o noktada durdurmaya karar verebilirsiniz.

Farklı Tasarruf Seviyeleri Sunmayı Düşünün

Giriş formundaki ana işlem, girişi kaydetmektir. Görevin ne kadar karmaşık veya zaman alıcı olduğuna ve kötü verilerin neden olabileceği hasarın derecesine bağlı olarak iki düzeyde Kaydetme sunmak isteyebilirsiniz.

Bu tür durumlarda iki kurtarış yapın. İlki, bitmemiş kaydı yerel olarak veya sunucunun karalama defteri bölümünde kaydeder (anahtarlı ve kullanıcı kimliğiyle korunur). Kaydın yanlış veya eksik olduğu neredeyse garanti edildiğinden, çok az hata kontrolü yapın. İkinci kayıt, kayıtta hata olup olmadığını kontrol eder ve uygunsa resmi veri tabanına kaydeder.


Olası veri kaybı uyarısı
Aşağıdakilerden hangisi veri kaybının olası nedenlerinden
İşlenmiş veri nedir
Veri, Enformasyon, bilgi
MEB veri Toplama giremiyorum
veri. meb hizmetiçi


Giriş Ne Zaman Doğrulanacak?

Bir uygulamanın bir sunucuya bilgi göndermesi gerektiğinde, bu zaman ve bant genişliği gerektirir. Bu nedenle çoğu sistem yöneticisi, uygulamaların sunucu veritabanlarıyla etkileşimi en aza indirmesini, hata denetiminin çoğunu istemcide (kullanıcının bilgisayarı) yapmasını ve sunucuya yalnızca temiz kayıt grupları göndermesini tercih eder.

  • Burada, yeni veya değiştirilmiş kayıtların halihazırda veritabanında bulunan kayıtlarla karşılaştırıldığı son bir doğrulama turundan geçebilirler.
  • Sistem yöneticileri isteklerinin tamamını elde edemezler, ancak anlayışlı tasarımcılar mümkün olduğunda bunları yerine getirmeye çalışırlar.

Tasarımcılar, daha fazla açılır liste kullanarak, istemci bilgisayarlarda arka planda doğrulama uygulamaları çalıştırarak ve takvimler, hesap makineleri ve posta kodu aramaları gibi daha fazla açılır araç kullanarak web uygulamalarını daha sistem dostu ve kullanıcı dostu hale getirebilir.

Mozaik Sayfalar: Sendikasyon ve Bağlantılar

Masaüstü uygulamaları genellikle çeşitli yazılım paketlerinin birleşimidir. Örneğin, ticari bir rapor yazarı, popüler bir veri tabanı yönetim sistemi ve bir haritalama modülünden bir satış takip paketi derlenebilir.

Web uygulamaları da mozaik olabilir, ancak mozaiğin bazı bölümlerinin bağlantı olabilmesi farkıyla. Bazı bağlantılar görünmez; diğerleri belli. Sorun, bunları kullanıcılara doğru bir şekilde nasıl sunacağımızdır. Aşağıda, çeşitli bağlantı türlerini ele almak için bazı yönergeler verilmiştir.

Ya Başvurunuzun Bir Kısmı Başka Birinin Başvurusuysa?

Bazen bir uygulama, başka bir uygulamanın, muhtemelen başka bir şirkete ait olan (sendikasyon olarak adlandırılır) bölümlerini kullanır. Örneğin, şirketiniz bir dergiye abonelik sunuyor ancak bunu başka bir şirket karşılıyor. Ya da şirketiniz yatırım planları sunuyor ama planları başka bir şirket yönetiyor ve çalışanlarınızdan bilgi topluyor.

Peki “dış” uygulamayı nasıl gösterirsiniz? Diğer uygulamanın dahili uygulama ile aynı görünmesini sağlamalı mısınız? Veya bir bağlantı sağlayıp “Diğer uygulama için buraya tıklayın” demelisiniz. Bunu yaptığınızda uygulamamızdan ayrılacaksınız”?

Cevap, duruma bağlı.” Diğer uygulamanın kendine ait güçlü bir kimliği varsa, yeni bir tarayıcı penceresi açacak kadar ileri giderek, diğer şirketi kullanımınız hakkında açık olmak isteyebilirsiniz.

Öte yandan, örneğin, çalışanların 401K bilgilerini dışarıdan bir şirkete vermekten rahatsız olabileceklerini düşünüyorsanız, muhtemelen bağlantının olabildiğince sorunsuz görünmesini istersiniz.

Bu durumda, yeni uygulamayı aynı pencerede kendi kurumsal görsel stilinizi kullanarak açarsınız ve diğer şirketin logosu bir köşede dikkat çekmeden görünür.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın