Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Web Sonuçlarını Değerlendirme

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Web Sonuçlarını Değerlendirme

Reklam ve Arama Motoru Pazarlaması

Web Sonuçlarını Değerlendirme

Yukarıda bahsedildiği gibi, değerlendirme sürecine başlamanın bir yolu, URL’de bulunan ipuçlarına daha yakından bakmaktır. Bildiri URL İpuçları, web sitesinin güvenilirliğini analiz etmek için URL’nin bölümlerini ayırmak için bir format sağlar ve rehberli uygulama için çeşitli örnekler sağlar. Bir iş ortağı etkinliği olarak, URL’lerle ilgili sorular, URL’lere daha da derinlemesine bakmak için tasarlanmıştır.

Arama motoru sonuçlarına ilişkin bir çalışma olan Hit List Evaluation, arama motoru sonuçlarında bulunan bağlantıların yakından analiz edilmesinde pratik sağlar. Bu çalışma kağıdı önce öğrenciler tarafından bütün bir grup olarak ve ardından biraz pratik yaptıktan sonra ortaklarla veya bireysel olarak kullanılabilir.

Arama motoru sonuçlarına yakından ve dikkatli bir şekilde bakmak, İnternet okuma sürecini kelimenin tam anlamıyla ağır çekime sokar ve öğrencileri listedeki her bağlantıda sağlanan bilgileri eleştirel bir şekilde analiz etmeye zorlar. Bu, öğrencilerden basılı metni okurken yavaşlamalarını istemeye benzer, böylece kavrayışları hakkında daha üstbilişsel olabilirler.

Web Sitelerini Değerlendirme

İnternette web sitelerini değerlendirmek için çok sayıda kaynak bulmak kolaydır. Öğretmenler, küçük bir araştırmayla değerlendirme hakkında arka plan bilgileri, değerlendirme becerilerini geliştirmek için öğrenci etkinlikleri, çok sayıda değerlendirme kontrol listesi ve değerlendirme becerilerini geliştirmede pratik yapmak için “sahte” web siteleri bulacaktır. Bu bölümde, en faydalı bulduğumuz web sitelerini ve etkinlikleri paylaşıyoruz, ancak sizi kendi araştırmanızı yapmaya da davet ediyoruz.

Favori arama motorunuzla başlayın, <web sitesi + değerlendirme> anahtar sözcüklerini yazın ve kavrayabileceğinizden daha fazla web sitesinin bir listesini oluşturacaksınız. Google kullanarak yaptığımız arama sonucunda 53 milyondan fazla site ortaya çıktı! İlk on siteyi çok yararlı bulduk ve aşağıda öğretmenler için uygun olan favorilerimizden dördü var.

1. Öğretmenler Rehberi.Bu site, 7-12 yaşındaki öğretmenlere İnterneti kullanarak bilgi bulmaya yönelik öğretim etkinliklerinin yanı sıra bir web sitesinin kalitesini değerlendirmek için ipuçları sağlamaya odaklanır. Bir web sitesinin değerlendirilmesi dört maddeye odaklanır: erişilebilirlik, doğruluk, uygunluk ve çekicilik.

2. İnternette Bilgi Bulma: Bir Öğretici. Yetişkinler için tasarlanan bu web sitesi, Berkeley’deki California Üniversitesi tarafından barındırılmaktadır ve temel sözcüklerden “html”, “bağlantı” ve “sunucu.” Kendi kendine rehberli bir eğitim, yaygın İnternet arama sorularına yanıtlar sağlar.

3. Arama Becerilerinizi Kullanın: Bir WebQuest. Hem öğrenciler hem de öğretmenler, görüntülenen bilgileri değerlendirme ve kullanma yollarına odaklanarak, farklı arama motorlarını kullanarak öğrenciye rehberlik eden bu WebQuest aktivitesinden benzer şekilde yararlanacaktır.

WebQuest etkinliğinin açıklaması, vurgulanan ve bir sözlükle bağlantılı olan temel sözcükleri içerir. Ek olarak, etkinlikte kullanılan arama motorlarının her biri için kısa bir açıklama sağlanır.

4. Eğitimciler İçin Kılavuz—Eleştirel Değerlendirme Bilgileri (school. discovery.com/schrockguide/eval.html). Bu site, öğrencilere web sayfalarını bilginin kullanışlılığı ve özgünlüğü, yazarlık ve yanlılığı göz önünde bulundurarak değerlendirmeyi öğreten araçlara odaklanır.

Öğretmenlerin kullanımına sunulan araçlar arasında ilkokul, ortaokul ve lise düzeyleri için eleştirel değerlendirme anketleri ve “Web Sitesi Değerlendirmesinin ABC’si” gibi web sitesi değerlendirmesiyle ilgili çeşitli makaleler yer alır.


Google önbellek site görüntüleme
Google Cache arama
Performans Raporu örneği
Web sayfasının önbelleğe alınmış kopyası
Google web Cache
bu meydan okuma sayfası yanlışlıkla bir aracı tarafından önbelleğe alındı ve artık kullanılamıyor.
Search Console verileri hangi aralıkta güncellenir
Web sitesinin eski tarihli görüntüsü


Değerlendirme Kontrol Listeleri

Yukarıda açıklanan web sitelerinin her biri, bir web sitesinde bulunan bilgileri değerlendirmek için kaynaklar sağlar. Tipik olarak, öğrencinin web sitesinde sunulan çeşitli bilgileri bulması ve dikkate alması için Okuyucu Dostu Kontrol Listemiz gibi bir tür kontrol listesi kullanılır.

Hızlı Web Sitesi Değerlendirmesi İlköğretim Web Sitesi Değerlendirmesi ve Ortaokul Web Sitesi Değerlendirmesi bildirileri, öğrencilere çevrimiçi bilgilerin kalitesini belirlemeye çalışırken göz önünde bulundurmaları gereken çeşitli web sitesi öğelerinin bir listesini sağlar.

Bu kontrol listelerini seviyoruz çünkü fikirler açık, bilgiler kolayca kaydedilebilir ve ifadeler ve uzunluk öğrencilerin gelişimsel ihtiyaçlarına iyi uyuyor. Web sitesinin herkesin görmesi için bir projektörle görüntülendiği tüm sınıf etkinliği sırasında yaşa uygun kontrol listesini kullanarak başlayın.

Dersten önce, güçlü ve zayıf web sitelerinin örneklerini belirleyin ve işaretleyin. Bu siteleri görüntüleyin ve yüksek sesle düşünmek ve çeşitli web sitesi öğelerini tartışmak için durarak bir sınıf olarak yapılacaklar listesini tamamlayın. Bu aktivitenin bir çeşidi, öğrencilere önceden seçilmiş beş web sitesinin bir listesini sağlamaktır.

Öğrenciler siteleri ziyaret eder ve onları en güçlüden en zayıfa doğru sıralamak için bir değerlendirme kontrol listesi kullanır ve ardından bu sıralamaları tartışır. Anlaşma gerekli değildir, ancak sıralamalar hakkında zengin bir tartışma ilginç ve eğitici olacaktır.

Kaynağı Sorgulamak

Öğrencilerimize değerlendirme konusunda öğretmemiz gereken bir şey varsa o da kaynağı sorgulamak olmalıdır. Şüpheci olmak, bilginin doğru olup olmadığını sorgulamak, bu tür soruları kendimize sormak veya uzmanlara sormaktır. Gerçekler birden fazla yerde bulunduğunda, bilginin güvenilirliği önemli ölçüde artar.

Bir web sayfası hakkında eleştirel düşünmek, öğrencinin bilgileri, yazarın inançlarını ve web sitesinin amacını sorgulamasını da gerektirir. El Notu E-8, Önyargı mı, Değil mi?, öğrencileri bir web sitesi yazarının öğrenciyi bir şeye inanmaya veya bir şey yapmaya ikna etmeye çalışabileceği çeşitli yolları düşünmeye ve sorgulamaya teşvik eder.

Web sitesi bilgilerinin sorgulanmasını teşvik etmenin bir başka yolu da sahte veya sahte web sitelerinin öğretici kullanımıdır. Bu gerçekçi, ancak doğru olmayan web siteleri, öğrencilerin bilgilerin doğruluğunu belirleme alıştırması yapmaları için eğlenceli yollardır.

Sahte web sitelerinin bir listesini ekledik, ancak favori arama motorunuz aracılığıyla <hoax + web sitesi> terimlerini yazarak erişebileceğiniz tonlarca başka site var. Dikkatlice okuyun, aksi takdirde resmi görünen bazı bilgilere aldanabilirsiniz.

Öğretmen Kılavuzu, öğrencilerle, televizyon karakteri Barney hakkında iki web sitesinin karşılaştırılmasıyla doğruluğu belirlemeye yönelik etkinlikler sağlar.

Bir web sitesi, Barney hakkında güvenilir görünen bilgiler sağlıyor. Bilgi gerçek gibi görünür, bu nedenle öğreniciler, bilginin doğruluğunu belirlemek için eleştirel okuma becerilerine güvenmek zorundadır. Bu web sitesi, oyuncak satın almak için çeşitli sitelere bağlantılar içeren resmi sayfasıyla karşılaştırılabilir.

Ek bir karşılaştırma, web sitesinde yapılabilir. Çeşitli bilgi biçimlerini karşılaştırmak ve karşılaştırmak, öğrencilerin daha üst düzeylerde düşünmelerine ve neyin doğru ve yararlı olduğunu belirlemeye başlamasına neden olur.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın