Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Web Sitesi İncelemesi

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Web Sitesi İncelemesi

AdWords Detayları

Web Sitesi İncelemesi ve Optimizesi

AdWords reklamlarınız, pazarlama kampanyanızın çok önemli bir unsurudur: İnternet kullanıcılarının dikkatini çekmek, onları sitenize başvurmaya teşvik etmek, kısacası, olumlu bir ilk izlenim bırakmak onların elindedir.

Ama o tıklamadan sonra işler durmuyor, tam tersine: sizinle müşteriniz arasındaki ilişki daha yeni başlıyor. Web siteniz müşteri ile ara yüzünüzdür: Aradığını kolay ve hızlı bir şekilde bulamazsa, onu çok çabuk kaybedersiniz. Aradığınız dönüşüm ne olursa olsun (satış, siteye kaydolma, iletişim bilgileri gönderme vb.), siteniz bunu sunabilmelidir.

Bu nedenle, sitenizi tasarlamalı ve her şeyden önce müşterileriniz veya potansiyel müşterileriniz için oluşturmalısınız. Bir pazarlama ekibiniz varsa, onu bu seviyeye dahil etmek önemlidir. Bu sayfa, size bu düşünceye yaklaşmanız için unsurlar vermeyi amaçlamaktadır, ancak bu, tüm bir kitabı ayırabileceğimiz bir konudur.

Sitenizi planlama aşamalarından itibaren dikkate almanızı teşvik etmek kitabın çok başında yer alır, ancak bu yalnızca bu aşamada geldiği anlamına gelmez, tam tersine: daha özel olan sonraki bölümleri ele alırken. revizyon ve optimizasyon aşamalarına geçerek tekrar kazançlı bir şekilde kullanabilecek ve bu sayede sitenizi sürekli iyileştirme sürecine entegre edebileceksiniz.

Mevcut bir siteden başlıyorsanız, aşağıdaki unsurların uygulanması daha zor olacaktır: mevcut siteyi bu önerilere yönelmek için optimize etmeye çalışın. Sitenizin yeniden tasarlanması gerektiğini düşünüyorsanız, ana sayfanıza kısa bir mesaj göndererek mevcut müşterilerinizi bilgilendirin ve onları daha sonra tekrar gelmeleri için teşvik edin.

Bir alan adı seçin

Alan adı, İnternet kullanıcısı karşısında önemli bir rol oynayacaktır. Markanızın ismini kullanıyorsa önemli bir görünürlük unsurudur. Daha genel bir adsa, sattığınız ürünlerin türünü dahil etmeye değer.

Ne kadar kısa olursa, hatırlaması o kadar kolay olacaktır. Uzun olmasını engelleyemiyorsanız, daha okunaklı hale getirmek için kısa çizgiler eklemekten çekinmeyin (bonbons-chocolats-et-gourmandises.fr, candieschocolatsetgourmandises.fr’den hemen daha okunabilir) ve talihsiz mektupları ilişkilendirmek (msexchange.org sitesi, adanmış bir Microsoft ürününe, mSEXchange.org’u okuyunca maalesef güldürebiliyor…).

Bilgileri yapılandırın

Sitenizi iyi bir şekilde düzenlemek, kullanıcının aradığını kolayca bulmasını sağlayacaktır. Bu ön çalışma, açılış sayfalarınızı seçerken, kampanya yapınızı oluştururken veya anahtar kelimelerinizi seçerken de çok yardımcı olabilir.

Tersine, anahtar kelimeler üzerinde çalışmak sitenizin mimarisini tasarlamanıza da yardımcı olabilir: bu nedenle soruyu şimdi incelemek akıllıca olacaktır.

Sitenizin kategorileri tüm ürünlerinizi kapsamalıdır. Ürün alt kategorileriniz varsa, hiyerarşik seviyeleri kullanıcının aramasını zorlaştıracak şekilde çoğaltmamaya dikkat edin: bu mutlak bir kural olmasa bile, aradığı makalelere siteden yaklaşık üç tıklamayla ulaşabilmelidir.


Web sitesi trafik sorgulama
Google site analiz
Web sitesi trafik analizi
Web sitesi Analizi ve raporlama
Web sitesi Analizi Nasıl Yapılır
Web sitesi İnceleme ödevi
Similarweb
Google site trafiği


Ayrıca kendi bakış açınızdan ziyade müşterinin bakış açısını benimsemeyi unutmayın: işinizle ilgili bilginiz sizi kesinlikle meslekten olmayanlara hitap etmeyen kategorileri benimsemeye itecektir.

Dolgulu çikolatalar için, dolgu türü (ganaj, marzipan vb.) muhtemelen çikolata türünden (bitter, sütlü, beyaz) ve dolgunun aromasından (çikolata, karamel, meyve vb.) daha az alakalı olacaktır. 

Modern içerik yönetim sistemlerinin avantajı, kısmen veya tamamen örtüşen kategoriler oluşturmanıza izin vermesidir: böylece bir ürünü onunla ilgili tüm kategorilerde sınıflandırabilir ve müşterinizin yolu ne olursa olsun onu bulmasını garanti edebilirsiniz. sitenizde Bununla birlikte, netlik adına, kategorileri gereksiz yere çoğaltmamaya çalışın ve gerçek bir ihtiyacı karşılayabileceklerinden emin olun (örneğin, alerjisi olan kişiler için laktoz, fındık içermeyen ürünler).

Ayrıca, sitenin herhangi bir sayfasından erişilmesi gereken genel bilgi sayfalarını da unutmayın: iletişim bilgileri, iletişim formu, yasal bildirimler genellikle sayfanın alt kısmındaki bağlantılar şeklinde yerleştirilir.

İçerik yazın ve sunun

Kategorilerinizin ve ürünlerinizin sunum metinleri özel bir ilgiyi hak ediyor: İnternette müşteriyi ikna edecek bir satıcı, görecek, dokunacak, koklayacak veya tadacak bir ürün yoktur.

Bu sayfalar sizin tek satış konuşmanızdır! Ayrıca, sitenizin tüm sayfaları, AdWords kampanyanızın bir parçası olarak bir anda açılış sayfası haline gelebilir: bu nedenle bunlar değerlendirilecek ve Kalite Puanınızın hesaplanmasına dahil edilecektir.

Ürün sayfalarınız olabildiğince bilgilendirici olmalı ve AdWords’te kullandığınız anahtar kelimeleri içermelidir. Boyutlar, ağırlıklar, içerikler, malzemeler, mevcut renkler veya boyutlar, teslim süreleri, raf ömrü gibi tüm ayrıntıları sağlayın.

Ürünlerinizin kalitesi özel ayrımlarla fark ediliyorsa, bunları öne çıkarmaktan çekinmeyin. Aksi takdirde, alıcıların aldanmayacağı “en iyi” veya “en etkili” gibi “boş” terimler kullanmanın bir anlamı yoktur. Fiyatlar açık bir şekilde gösterilmeli ve 3 Aralık 1987 tarihli fiyatlara ilişkin tüketici bilgilerine ilişkin kararnameye istinaden, özel müşteriler için tüm vergiler dahil (TTK) gösterilmelidir.

Sayfalarınızı yapılandırmak için emrinizdeki HTML etiketlerini (<h1>, <h2> vb.) kullanın ve Web standartlarından yararlanın. AdWords’te kullanılan anahtar kelimeleri mümkün olduğunca tekrarlayarak kısa ama bilgilendirici başlıklar hedefleyin. Web standartlarını kullanmak, sayfanızın arama motoru robotları ve AdWords robotları tarafından doğru ve verimli bir şekilde analiz edilmesini garanti eder.

Ürünlerinizin tanıtım sayfalarının fotoğraf içermesi gerekiyorsa (ki bu genellikle önerilir), sayfaya büyük fotoğraflar yerine büyütülebilecek küçük resimler ekleyin: bunlar hem görsel olarak hem de indirme süresi açısından sayfayı aşırı yükleme riski taşır (bunu yapmayın) Bu kriterin kalite seviyesini de etkilediğini unutmayın).

Bu amaca uygun sıkıştırılmış bir format seçin (örn. az metin içeren ürün fotoğrafları için JPEG). Bir ürünün görünümü önemli olduğunda (örneğin, giysi veya mobilya için), farklı açılardan görünümler ve kaliteli büyütmeler (hatta mümkünse bir yakınlaştırma) sağlamayı düşünün.

Her resmin bir açıklamasını sağlayın (HTML kodunuzda veya web sitenizin resim yönetim aracında, uygunsa): bu, görselin alt özelliğini doldurmak için kullanılacaktır; bu, SEO için sitenizi tarayan ve görme engelli insanlara yardım eden robotları bilgilendirir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın