Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Arama Ağında Bir Kampanya Başlatma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Arama Ağında Bir Kampanya Başlatma

Web Domainleri

Arama Ağında Bir Kampanya Başlatma

 AdWords’ün temellerini ele alacağız ve bir reklam kampanyasının nasıl oluşturulacağını açıklayacağız.  “Planla – Önlem Al – Gözden Geçir – Optimize Et” metodolojimizi yansıtan iki temel bölümden oluşmaktadır:

• İlk bölüm bir planlama ve hazırlık aşamasına ayrılacaktır: Başlamadan önce cevaplamamız gereken sorular nelerdir? Web sitesi, bir AdWords kampanyasının parçası olarak İnternet kullanıcılarını karşılamaya hazır mı? AdWords kampanyalarımızı en iyi nasıl yapılandırabiliriz?
• İkinci bölüm, düşüncelerimizden kaynaklanan eylemlerin uygulanmasıyla ilgilidir: kampanyalarımızın hedef sayfaları olarak sitemizde hangi sayfaları seçmeliyiz? Bize verilen alana etkili reklamları nasıl yazarız? Mümkün olan tüm bu anahtar kelimeler arasından hangi anahtar kelimeleri seçmeli? Maks. TBM’nizi nasıl belirlersiniz? Ve son olarak, etkin reklam dağıtımına başlamak için hesabınızı nasıl etkinleştirirsiniz?

Bu derinlemesine düşünme ve uygulama aşamalarında size rehberlik etmek için, entegre etmeniz gereken en iyi uygulamaları ve her işlemde işinize yarayacak AdWords arayüzü öğelerini sunacağız. Tüm bu unsurlar, hayali şirketimiz BoChoGo kullanılarak her sayfada pratik bir şekilde gösterilecektir.

Kesinlikle zaten AdWords hesabınızın olanaklarını keşfetmek, aracın arayüzünü incelemek ve ilk kampanyalarınızı başlatmak istiyorsunuz. Yine de, kampanyanızda başarılı olma şansınızı optimize etmek için gerekli olan bu ön düşünme ve planlama aşamasıyla coşkunuzu bir şekilde hafifletmeliyiz.

Düşünce, üç sayfa ayırdığımız üç tema etrafında düzenlenmelidir:

• Sayfa 1: ilk olarak, şirket pazarlama hedeflerini tanımlamalıdır: bu kampanya nihai olarak ne için tasarlanmıştır? Bu sorunun cevabı, sürecin geri kalanındaki birçok unsuru koşullandıracaktır. Bu hedefler de zaman içinde sabitlenmemiştir ve bu nedenle, düşünmeye devam etmek için bu sayfaya daha sonra geri dönmek akıllıca olacaktır.

• Sayfa 2: mevcut web sitesini incelemek veya yeni bir sitenin inşası üzerinde çalışmak, ardından bütünü optimize etmek de üstlenilmesi gereken önemli eylemlerdir. Gerçekten de, AdWords kalite düzeyi, sitenizle ilgili bazı unsurları dikkate alır: sayfaların alaka düzeyi, yükleme hızı vb. Ek olarak, sitenize danışacak olan İnternet kullanıcıları için sitenizin kullanımı kolay olmalıdır: ziyaretçileri kalmaya teşvik etmek için arayüzü, gezinme öğeleri açık ve kullanıcı dostu olmalıdır!

• Sayfa 3: Pazarlama hedeflerinize ve sitenizin yapısına bağlı olarak, artık AdWords hesabınız ve kampanyalarınız için bir yapı hayal etmeye başlayabilirsiniz. Sayfa 1 ve 2’deki yansımaları aynı anda gerçekleştirebilir veya sırayla yaklaşabilirsiniz, ancak Sayfa 3’e geçmeden önce bunlarla ilgilenmenizi öneririz.


Google Ads kampanya oluşturma
Arama Reklamları
Google Ads kampanya türleri
AdSense
Markaların yaptığı kampanyalar
Yaratıcı kampanya fikirleri
Google reklamları
Reklam Uzantıları


Pazarlama Hedeflerini Tanımlama

Reklam kampanyasını başlatmadan önce, mecra ne olursa olsun, hedefini belirlemek gerekir: Belirleyeceğimiz hedef, sürecin geri kalanını etkileyecektir. AdWords bağlamında, özellikle reklamların yazılmasına, teklif verilecek anahtar kelimelerin seçimine ve hatta reklamlarla ilişkilendirilecek hedef sayfalara müdahale edecektir.

Çevrimiçi ve çevrimdışı iletişimi uyumlu hale getirin. İnterneti daha geleneksel iletişim kampanyalarınıza ek olarak kullandığınızda, farklı kanallardaki reklam mesajlarınızın içeriğini uyumlu hale getirdiğinizden emin olun.

Potansiyel müşteriler, çevrimdışı kampanyalarınızdan daha fazla bilgi için İnternette arama yaparsa, farklı reklam mesajlarının tutarlılığı, müşterilerinizin gözündeki imajınızı güçlendirecek ve markanız ile kullanıcı arasındaki aşinalığı artıracaktır.

Hedef zaman içinde değişebilir ve gerçekten de değişmelidir. Bu, özellikle bu kitapta önerdiğimiz “Planla – Önlem Al – Gözden Geçir – Optimize Et” yaklaşımını benimsiyorsanız doğrudur: İlk döngüde tanımlanan hedef, döngünün sonunda revizyonlara ve optimizasyonlara tabi olacaktır. Birbirini dışlamaları gerekmeyen birkaç ana hedef türü tanımlanabilir.

Her şeyden önce, bir ana hedefe odaklanmalısınız:

• bir markanın veya şirketin İnternetteki görünürlüğünü artırmak (çevrimdışı bir pazarlama stratejisine ek olarak);
• yeni ürünleri tanıtın;
• bir web sitesine gelen trafiği artırmak;
• satışları artırmak (sitede veya mağazada);
• bir müşteri/olasılık dosyası geliştirin.

Bu ana hedefe ulaşılırsa, yeni hedefler belirlemek ve ilgili kampanyaları oluşturmak için her zaman bu sayfaya geri dönmeyi düşünebilirsiniz.

Mümkün olduğunca, bu hedefler sayısallaştırılmalı ve mevcut değerlerle karşılaştırılmalıdır. Sayısal değerler, gösterilecek çabayı (finans, zaman, lojistik vb.) değerlendirmeyi ve sonuçları incelemeyi mümkün kılar. Bir web sitesine gelen ziyaretçi sayısını 2 veya 10 ile çarpmak aynı kısıtlamaları getirmez.

Bu tür bir maliyetlendirme aynı zamanda “ne istediğinize dikkat edin” türünün bir yansımasına neden olur: on kat daha fazla ziyaretçiye veya on kat daha fazla siparişe sahip olmak, muhtemelen altyapı (BT ve lojistik) açısından değişikliklere neden olur, böylece bu yeni ziyaretçiler veya müşteriler hizmetlerinizden memnun.

Genel olarak, hedefleri belirlemek, reklamlar, anahtar kelimeler ve ana sayfalar açısından uygulanacak stratejiyi düşünmeye başlamanıza olanak tanır: pazarlama operasyonunun tasarımında önemli bir adımdır. Yukarıda sunulan hedeflere daha yakından bakalım ve hemen şimdi gelecek kampanyayı nasıl etkileyebileceklerini görelim.

Marka Görünürlüğünü Artırma

Amaç, marka adını olabildiğince sık göstermektir, bu nedenle kampanya reklamları bu adı içermeli ve yüksek gösterime sahip olmalıdır. İlişkili anahtar kelimeler listesi, bu gösterimi sağlamak için yeterince büyük olmalıdır, ancak aynı zamanda markanın güvenilirliğini de oluşturan alaka düzeyi kriterlerine saygı gösterilmesine özen gösterilmelidir.

Sayfa 5 (reklam yazmak) ve 6 (anahtar kelime seçimi) bu bağlamda özellikle ilgi çekici olacaktır. Sektör rekabetçiyse yüksek bir TBM belirlemek, doğru yerde maksimum teşhiri de sağlayacaktır.

Yeni Ürünleri Tanıtın

Yeni ürünler nadiren doğrudan araştırılır çünkü potansiyel müşteriler henüz onlar hakkında bilgi sahibi değildir. Bunları tanıtmak için, burada benzer ürünleri sunan veya benzer kavramlarla ilgili fikirleri çağrıştıran anahtar kelimelere odaklanabiliriz. Reklam akılda kalıcı olmalı ve İnternet kullanıcısını siteye başvurmaya ve ürünü keşfetmeye teşvik edecek merak uyandırmalıdır.

Bir Web Sitesine Trafiği Artırın

Burada tüm farkı yaratan, reklamın kesin hedeflemesidir. Artık sadece reklam göstermekle ilgili değil, ziyaretçilerin reklamları tıklamasını sağlamakla ilgili. İyi hedeflenmiş anahtar kelimeler, reklamın kullanıcının aramasıyla alaka düzeyini artırır ve reklamı gerçekten tıklama olasılığını artırır. Reklam metninin kalitesi de çok önemlidir.

Açılış sayfaları burada çok önemlidir. Reklamınıza tıklayan ziyaretçi, doğrudan aradığını sunan ve onu net bir şekilde satın almasına izin veren bir sayfaya gelmelidir. Reklam metni ve anahtar kelime seçimi üzerindeki klasik çalışmaya ek olarak, alakalı ve etkili açılış sayfalarını seçmek için özellikle önemli olacaktır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın