Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Web Sitenizden Nasıl Para Kazanılır?

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Web Sitenizden Nasıl Para Kazanılır?

 Alan Adına İçerikle Ekleme

Google AdWords ile Reklamları Satın Alma

Web sitenizin veya işletmenizin reklamını yapmak istiyorsanız, bir PPC reklam ağına katılmanız gerekir. Bugün bu türdeki en büyük ağ Google AdWords’tür.

Google, tüm site ağındaki (Gmail, Google Haritalar, YouTube vb.) ve katılımcı bağlı sitelerdeki kendi arama sonuçları sayfalarına reklam yerleştirir. Google, AdWords programının tüm İnternet kullanıcılarının yüzde 80’inden fazlasına ulaştığını iddia ediyor; çoğu reklamveren, AdWords’ün sitelerine gelen PPC trafiğinin ezici çoğunluğunu oluşturduğunu onaylamaktadır.

Google AdWords ile reklam vermek, geleneksel bir reklam satın alma işlemi gibi değildir, çünkü başa çıkılması gereken sözleşmeler, son tarihler ve benzeri şeyler yoktur. Bir kereye mahsus 5 ABD doları etkinleştirme ücreti ödersiniz ve ardından tıklama başına maliyet (TBM) veya bin gösterim başı maliyet (BGBM) temelinde ücretlendirilirsiniz. (Ödeme yöntemlerinden herhangi birini seçebilirsiniz.) Maliyetlerinizi, ne kadar ödemek istediğinizi (tıklama başına veya gösterim başına) belirterek ve günlük harcama bütçesi belirleyerek kontrol edebilirsiniz. Google, belirttiğiniz maliyetleri asla aşamaz.

AdWords’ün maliyeti nedir? Bu senin seçimin. Tıklama başına maliyet yöntemini seçerseniz, 0,01 ABD Doları ile 100 ABD Doları arasında bir maksimum TBM fiyatı seçebilirsiniz. BGBM yöntemini seçerseniz, 1.000 gösterim başına minimum 0,25 ABD doları maliyet vardır. Günlük bütçeniz, ödemeye hazır olduğunuz miktara kadar bir kuruş kadar düşük olabilir.

AdWords’e kaydolduğunuzda hızlı bir şekilde işe başlarsınız. İlk kampanyanız için bir bütçe belirlemeniz, bir reklam oluşturmanız, anahtar kelimelerinizi seçmeniz ve ardından bu anahtar kelimeler için fiyat belirlemeniz istenir. Ardından reklamınız yayınlanır.

Bu noktada AdWords, bütçeniz bitene kadar anahtar kelime teklif miktarınıza göre reklamınızı alakalı sayfalara yerleştirir. Bu noktada, reklamınız bir sonraki bütçe dönemi başlayana kadar veya siz bütçenizi artırana kadar dolaşımdan çekilir. Bu, özellikle düşük bir bütçeniz varsa ve popüler ve yüksek fiyatlı anahtar kelimeler için teklif verdiyseniz, bütçenizi bir günde tüketebileceğiniz anlamına gelir. İşleyiş şekli bu; Sonuçlar için ödeme yapmanız gerekir ve büyük bir bütçeniz yoksa fazla görünürlük elde edemezsiniz.

Belirli bir reklamı süresiz olarak devam ettirmeyi veya bir reklamı yalnızca sınırlı bir süre için yayınlamayı seçebilirsiniz. Aynı anda birden fazla reklam yayınlayabilir veya tek bir reklamla devam edebilirsiniz. Farklı anahtar kelimeler için ayrı reklamlar bile oluşturabilirsiniz; yaklaşımınız ne kadar sofistike olursa, potansiyel sonuçlarınız o kadar iyi olur.

AdWords, her ayın sonunda, reklamlarınızın aldığı tıklama sayısına göre sizi faturalandırır. Kimse tıklamazsa, hiçbir şey ödemezsiniz – ama yine de, buna başarı diyemezsiniz. Elbette sadece bütçenizin maksimum tutarı kadar faturalandırılırsınız. Bu tıklamaların maliyeti bütçe numaranızın altındaysa, bütçelendirdiğiniz maksimum tutar için değil, yalnızca gerçek tıklamalar için ödeme yaparsınız.

Bir kampanya boyunca, reklamlarınızın performansını izlemek için AdWords’ün çeşitli araçlarını kullanabilirsiniz. Sürekli olarak değiştirebileceğiniz için reklamlarınızı dikkatlice izleyin; Sonuçlarınızı en üst düzeye çıkarmak için bir kampanya boyunca anahtar kelimeleri değiştirmek ve reklam metnini yeniden yazmak alışılmadık bir durum değildir.

Sonuçta amaç, web sitenize maksimum miktarda trafik oluşturmak (ve oradan da tıklamaları satışa dönüştürmek) ve AdWords size en iyi performansı elde etmeniz için ihtiyaç duyduğunuz araçları sağlıyor.

AdSense ile Web Sitenizden Para Kazanmak

Evet, web sitenizden para kazanabilirsiniz ve bunu yapmak kolaydır. Tek yapmanız gereken, web sitenize nispeten göze batmayan metin reklamları ekleyen Google’ın AdSense hizmetine kaydolmak. Bir ziyaretçi bu reklamlardan birini her tıkladığında, Google’a ödeme yapılır ve bu ücretin bir kısmı size, yani barındırma sitesine aktarılır.

Büyük veya küçük herhangi bir site, Google AdSense’e kaydolabilir ve hemen gelir elde etmeye başlayabilir. Ancak AdSense nasıl çalışır? Bu bölümde öğreneceğiniz gibi, gerçekten çok basit.


Web site tıklama başına para
Tıklama başına para kazanma
Sermayesiz nasıl para kazanılır
YATIRIMSIZ para kazanma
1 Saatte para kazanma
Bayanlar için kolay para kazanma yolları
İnternetten para kazanma
Blog yazarak para kazanma


Web Sitenizden Nasıl Para Kazanılır?

İnternette, çoğu büyük sitenin ödeme şekli reklam satmaktır. Ancak web reklamcılığı büyük çocuklarla sınırlı değildir; ne kadar küçük olursa olsun herhangi bir site, tıklama başına ödemeli reklamcılık kullanarak önemli reklam gelirleri sağlayabilir.

Önceki bölümde öğrendiğiniz gibi, tıklama başına ödeme reklamcılığı, web sitenizin sayfalarına küçük metin reklamlar yerleştirmeyi içerir. Bir ziyaretçi, reklamı tıklayarak reklamverenin web sitesine gittiğinde, küçük bir ücret alırsınız.

Bu senaryodaki sorun, elbette, reklamcılık işinde olmamanızdır; sitenizde reklam satacak bir satış gücünüz olmadığı gibi, reklamları yerleştirmek, tıklamaları izlemek ve ardından reklamverenlerden alacakları parayı tahsil etmek için gerekli teknolojiye de sahip değilsiniz. Elbette, reklamları yerleştirip yönetebilseydiniz, bir miktar gelir elde edebilirsiniz.

İşte burada Google AdSense devreye giriyor. AdSense programı, sitenize içerik hedefli reklamlar yerleştirir, bu reklamları uygun reklamcılara satar, ziyaretçi tıklamalarını izler, size ne kadar borcunuz olduğunu takip eder ve sonra size ödediğiniz tutarı öder. kazandım.

Bunlar genellikle küçük metin reklamlardır ve her bir reklamın boyutu ve yerleşiminin yanı sıra her sayfada kaç reklam görüneceği üzerinde tam kontrole sahipsiniz. Site ziyaretçilerinin dikkatini daha iyi çekmek için reklamları istediğiniz kadar göze çarpmayan veya öne çıkaran hale getirebilirsiniz.

Tüm ağır işi Google’ın üstlendiği düşünülürse, AdSense programını beğenmemek elde değil. Evet, sitenizdeki reklamların potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için çalışabilirsiniz ve çalışmalısınız, ancak kimin neyi ne zaman tıkladığını takip etmekle uğraşmanıza gerek yok. Google, sitenize mümkün olan en iyi reklamları yerleştirerek ve her reklamın performansını izleyerek arka planda işini yapar. Yalnızca reklamlar için görüntüleme alanı sağladığınız için ödeme alırsınız.

Elbette, tipik bir kişisel web sitesi, reklamlarında milyonlarca tıklama oluşturmayacaktır; Ne de olsa milyonlarca ziyaretçiniz yok. Ancak haftada birkaç tıklama bile, başka türlü sahip olamayacağınız bir miktar yedek nakit üretecektir. Tek yapmanız gereken programa kaydolmak, web sayfalarınızın altında yatan HTML koduna birkaç satır kod eklemek ve ardından arkanıza yaslanın ve işin geri kalanını Google’a bırakın.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın