Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Maliyet Teklifi Verme

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Maliyet Teklifi Verme

Reklam Fiyat Teklifi

Maliyet Teklifi Verme

O halde, seçtiğiniz anahtar kelimeler için ne kadar teklif vermelisiniz? Cevap basit: Ödeyebileceğiniz kadar. Belirtildiği gibi, çoğu PPC reklamı için tıklama başına maliyet, bir teklif verme süreci tarafından belirlenir. Bir reklamveren olarak kaydolduğunuzda, istediğiniz anahtar kelimeleri seçersiniz ve reklam ağına her bir reklam yerleşimi için ödemek istediğiniz maksimum tutarı söylersiniz.

Bir arama sonuçları sayfasında veya bağlı kuruluş web sitesinde bir reklam sunma zamanı geldiğinde, reklam ağı hangi reklamın yerleştirileceğini belirlemek için otomatik bir açık artırma süreci yürütür. Açıkçası, en yüksek fiyatı ödemeye razı olan reklamverenin, reklamının gösterilme şansı, daha düşük teklif veren bir reklamverenden daha yüksektir.

Bu otomatik açık artırma, bir kullanıcı reklamverenlerin teklif verdiği bir anahtar kelimeyi aradığında gerçekleşir. Reklam ağı, elbette sadece teklif fiyatının ötesinde çeşitli faktörleri hesaba katar; bazı durumlarda, reklamverenin konumu, günün tarihi ve saati ile reklamverenin bağlantı verdiği gerçek içerik de denklemde yer alır.

Ve çoğu arama sonucunun bu “sponsorlu bağlantılardan” birkaçı için yuvaları olduğundan, her anahtar kelime araması için birden fazla kazanan olabilir. Bu durumda, en yüksek teklifi verenin reklamı genellikle listede ilk sırada görünür.

Aynı türden bir otomatik açık artırma, bir satış ortağı web sitesinde bir reklam göründüğünde gerçekleşir. Bu sitede bir sayfa her ziyaret edildiğinde, reklam ağı o sayfada bulunan reklam alanları için bir açık artırma gerçekleştirir. Arama motoru sonuçlarındaki reklamlarda olduğu gibi, en yüksek teklife sahip reklamların yanı sıra en yüksek kaliteli içeriğin görüntülenme olasılığı daha yüksektir. Sitede birden çok reklam yerleşimi olduğunda, en yüksek teklifi verenin reklamı genellikle sayfada en yüksekte görünür.

PPC reklamları için teklif verme, bir eBay açık artırmasında teklif vermeyle hemen hemen aynı şekilde çalışır. Ödeyeceğiniz maksimum tutarı siz belirlersiniz ve kirli işi reklam ağının otomatik teklif verme yazılımına bırakırsınız. Yani, reklam ağı sizin için mevcut tekliflerden yalnızca biraz daha yüksek bir teklif verir. Rekabet teklif vermeyi daha yükseğe zorlarsa, reklam ağı teklifinizi buna göre, belirttiğiniz maksimum miktara kadar, ancak onu aşmayacak şekilde yükseltir.

Sonuç olarak, reklamverenlerin maksimum tekliflerinin tam tutarı kadar ücretlendirilmeleri gerekmez. Teklif artışları otomatik ve artımlı olduğundan, Google ve diğer reklam ağları, kazanan teklif sahibinden bir sonraki en yüksek tekliften yalnızca bir kuruş kadar daha fazla ücret alır. Dolayısıyla, maksimum 5,00 ABD doları teklif verirseniz ve bir sonraki en yüksek teklif 4,00 ABD dolarıysa, 5,00 ABD dolarının tamamını ödemezsiniz; bunun yerine, kazanan teklifiniz için sizden 4,01 ABD Doları tahsil edilecektir.


Kırılımlı fiyat teklifi nedir
Fiyat teklifi verme mail Örneği
Fiyat teklifi örneği Excel
Fiyat teklifi Nasıl Hazırlanır örnek
Kırılımlı fiyat nedir
Fiyat teklifi yazısı
Yazılı teklif örnekleri
Yaklaşık maliyetin yüzde 20 üzerindeki teklifler


Google AdSense ile Sitenize PPC Reklamları Koyma

Web siteniz için gelir elde etmekle ilgileniyorsanız, bir PPC reklam ağına bağlı olarak kaydolmanız gerekir. Bu türden en büyük reklam ağı Google AdSense’tir ve web sayfalarınıza metin reklamlar yerleştirir; Bir ziyaretçi bu reklamlardan birini her tıkladığında size ödeme yapılır.

AdSense, PPC reklamlarını geleneksel web sayfalarına, mobil web sayfalarına, bloglara ve blog yayınlarına ve hatta YouTube videolarına yerleştirir. AdSense’e kaydolduğunuzda, Google’a web sitenizin içeriğine erişim izni vermeyi kabul etmiş olursunuz. Buna karşılık Google, sayfanızın temel koduna eklemeniz için size kısa bir HTML kodu sağlar; bu kod, PPC reklamlarını gerçek zamanlı olarak ekler.

Birisi sayfanızı her ziyaret ettiğinde, bu kod Google’a rapor verir. Google daha sonra sayfa içeriğiniz hakkında bilgi almak için veritabanına başvurur ve ardından bu içerikle eşleşen bir veya daha fazla PPC reklamı sunar. Her şey gerçek zamanlı olarak gerçekleşir ve reklam, ziyaretçinin sayfayı açmasıyla neredeyse aynı anda görünür.

Her ayın sonunda Google, sitenizde görünen bu reklamlara kaç kullanıcının tıkladığını hesaplar. Her bir reklamverenin ödediği miktara göre dahili muhasebeyi yapar ve ardından gelirlerden payınızı belirler. Bu para daha sonra banka hesabınıza elektronik olarak yatırılır veya size bir çek gönderilmesini belirtebilirsiniz.

Yapmanız gereken iş miktarı minimumdur, tabii ki birkaç form doldurmanızı ve banka hesabı bilgilerinizi vermenizi gerektiren (böylece ödeme alabilirsiniz) kayıt işlemi de dahildir. Ardından, AdSense kodunu sitenizdeki her sayfaya eklemeniz gerekir; bu, işin büyük bölümünü oluşturur, ancak bu bir defaya mahsus bir şeydir. Bunun ötesinde, arkanıza yaslanın ve sürecin işlemesine izin verin ve her ayın sonunda paranızı toplayın.

Google’ın blog oluşturma hizmeti olan Blogger tarafından barındırılan bir blogunuz varsa süreç daha da kolaylaşır. Google, uygun AdSense kodunu blog sayfalarınıza otomatik olarak ekleyecektir, böylece bunu yapmanıza bile gerek kalmaz. Yine Google’a ait olan YouTube’da videolarınız varsa, bu hemen hemen aynıdır. YouTube sayfalarınızda reklam barındırmak istediğinizi belirtirsiniz ve gerisini YouTube halleder. Kodlama gerekmez.

Google’ın AdSense ağının bir üyesi olarak ne kadar para kazanmayı bekleyebilirsiniz? Bunu söylemek imkansız. Her şey, web sitenizin ne kadar trafik oluşturduğuna, sitenizdeki içeriğin kalitesine ve bu içeriğin reklamverenler arasında ne kadar popüler olduğuna bağlıdır.

Bazı web sitesi sahipleri ayda yüzlerce ve binlerce dolar reklam geliri elde ediyor; diğerleri sadece birkaç dolar üretir. Açıkçası, siteniz ne kadar büyük ve popülerse, o kadar yüksek gelir potansiyeli vardır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın