Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Reklamları İçeriğe Yerleştirme

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Reklamları İçeriğe Yerleştirme

Birden Fazla Reklam Ekleme

Reklamları İçeriğe Yerleştirme

PPC reklamlarıyla ilgili güzel olan şey, içerik odaklı reklamlar sunmak için gelişmiş arama teknolojisini kullanmalarıdır; bu, ana web sayfasının temel içeriğiyle ilgili bir reklamdır. Bir web sayfasının içeriğiyle bir şekilde ilişkili olan bir reklam, daha geniş odaklı bir banner reklamdan daha hedef kitleye ulaşır ve teorik olarak daha fazla ve daha iyi trafik oluşturur.

Bunun anlamı, eğer golf kulüplerinin reklamını yapıyorsanız, reklamınız yalnızca golfle ilgisi olan web sitelerinde görünecektir; kadın sağlığı, siyaset veya gurme yemek pişirme ile ilgili sitelerde görünmeyecek. Bir kullanıcı golf sopası aradığında, reklamınız Google’ın arama sonuçlarında da görünür. 

Bu bağlam hassasiyeti, reklamları barındıran sitelere de fayda sağlar. Örneğin, ülke müziği hakkında bir web sitesi barındırıyorsanız, sitenizde yalnızca bir şekilde ülke müziği ile ilgili reklamlar görünecektir. Diş malzemeleri veya bebek ayakkabıları veya radar dedektörleri reklamları görmezsiniz; sitenizin ziyaretçileri, yalnızca sitenizin ana içeriğiyle ilgili reklamlar görecektir. Bu, reklamları biraz daha az rahatsız edici hale getirir ve tıklanma olasılığını artırır.

Bir PPC ağı bu alakalı reklamları nasıl sunar? Google söz konusu olduğunda, şirket, reklam programına katılan sitelerin sayfalarının içeriğini belirlemek için arama dizinini oluşturmak için kullandığı gelişmiş algoritmaların aynısını kullanır.

Google, bir sayfanın neyle ilgili olduğunu olabildiğince yakından anlamak için bir web sayfasında görünen anahtar kelimeleri, kelime sıklığını, yazı tipi boyutunu ve genel bağlantı yapısını analiz eder. Ardından, o sayfanın içeriğiyle yakından eşleşen reklamları bulur ve bu reklamları sayfaya besler.

Örneğin, kişisel web sitem tamamen yazdığım kitaplarla ilgili. The Complete Idiot’s Guide to Music Theory kitabımın sayfasında Google, “Music Theory Made Easy Made” ve “Learning Guitar Scales” başlıklı reklamlar sunuyor; Absolute Beginner’s Guide to eBay sayfasında, “Ücretsiz eBay Başlangıç Kılavuzu” ve “eBay Dropshipper İncelemeleri” reklamları var. Hem reklamcılara hem de barındırma sitelerine fayda sağlayan doğru içerik için doğru reklamlar.

Tıklamayla Ödeme

Tıklama başına ödeme reklamcılığı denmesinin nedeni, bir reklamverenin reklam ağına yalnızca müşteriler reklamdaki bağlantıya tıkladığında ödeme yapmasıdır. (Bağlantı genellikle reklamverenin web sitesine veya en yaygın olarak web sitesindeki özel bir açılış sayfasına işaret eder.) Hiç kimse tıklamazsa, reklamveren kimseye herhangi bir ödeme yapmaz. Ne kadar çok tıklama kaydedilirse, reklamveren o kadar fazla ödeme yapar.

Reklam oranları, tıklama başı maliyet (TBM) temelinde hesaplanır. Yani, reklamverenden her tıklama için birkaç kuruştan on dolara kadar belirli bir ücret alınır. Gerçek TBM oranı, satın alınan anahtar kelimenin popülaritesine ve rekabetine ve ayrıca reklamı barındıran siteye giden trafiğin kalitesine ve miktarına göre belirlenir. Tahmin edebileceğiniz gibi, popüler anahtar kelimeler daha yüksek TBM’ye sahipken, daha az popüler anahtar kelimeler daha ucuza elde edilebilir.

Bu, genellikle reklamverenlerin en popüler anahtar kelimeler için teklif vermesini sağlayarak yapılır. Yani, belirli bir anahtar kelime için 5 dolara kadar ödeyeceğinizi söyleyebilirsiniz. Birkaç reklamveren arasında en yüksek teklifi veren sizseniz, reklamlarınız o anahtar kelimeyi içeren sayfalarda daha sık görünür. Yüksek teklif veren siz değilseniz, reklamınız göründüğü kadar fazla görünürlük elde edemezsiniz.


Kişiselleştirilmiş reklam nedir
Kişiselleştirilmiş reklam ayarları


Reklam Gelirlerini Paylaşma

İşte PPC reklamcılığıyla ilgili ilginç bir şey daha: PPC reklamlarından elde edilen gelirler, reklam ağı ile barındırma web sitesi arasında paylaşılır. Bu doğru – reklamın göründüğü herhangi bir web sitesi, reklamveren tarafından ödenen reklam gelirlerinden bir pay alır, bu nedenle siteler, web sayfalarına PPC reklamları koymayı kabul eder.

Bir reklamverenseniz, düzenlemenin bu kısmı şeffaftır; reklam ağına ödeme yaparsınız ve parayı nasıl yaparlarsa yapsınlar. Bununla birlikte, PPC reklamlarını barındıran bir site işletiyorsanız, sitenizin reklamverenleri tarafından ödenen tüm fonların bir yüzdesini alırsınız. Reklam ağı, reklamverenlerden gelirleri toplar ve ardından payınızı size aktarır.

Kısaca süreç şu şekildedir:

1. Bir reklamveren bir reklam oluşturur ve bu reklamı İnternet’e yerleştirmek için bir PPC reklam ağıyla sözleşme yapar.
2. Reklam ağı, söz konusu reklamı bir dizi uygun web sitesine (ve elbette kendi arama sitesindeki arama sonuçları sayfalarına) sunar.
3. İlgilenen bir müşteri, bağlı bir web sitesinde reklamı görür ve daha fazla bilgi almak için reklamdaki bağlantıya tıklar.
4. Reklamveren, reklam ağına TBM reklam oranına göre ödeme yapar.
5. Reklam ağı, ana web sitesine ödenen reklam ücretinin küçük bir yüzdesini öder.

Birisi gerçekten reklama tıklayana kadar hiç kimsenin herhangi bir ödeme yapmadığını unutmayın. Bir reklama kimse tıklamazsa, reklamveren hiçbir ödeme yapmaz ve reklamı barındıran site gelir sağlamaz. Bu nedenle, PPC reklamları bağlama duyarlıdır, ziyaretçileri reklamları tıklamaya ikna etmek için daha iyidir, böylece reklamveren için trafik ve barındırma siteleri için gelir oluşturur.

Reklam Yerleşimlerini En Üst Düzeye Çıkarma

Bir reklamverenseniz, PPC reklamlarınız için doğru anahtar kelimeleri seçmeniz önemlidir. Kimsenin ilgilenmediği anahtar kelimeler seçin, reklamınız hiçbir yerde görünmeyecek; daha popüler anahtar kelimeler seçin, reklamınız daha sık görünür ve ideal olarak sitenize daha fazla trafik getirir.

O halde sorun şu ki, en iyi anahtar kelimeler aynı zamanda en popüler olanlardır. Yani, birçok reklamveren aynı anahtar kelimelerle ilgilenecektir. Reklam ağları, oranlarını reklamverenlerin anahtar kelimelere teklif vermesini sağlayarak belirlediğinden, en popüler anahtar kelimelerin maliyeti, daha az popüler olanlardan daha yüksektir.

Birçok yönden, reklamverenler arasındaki anahtar kelimeler için rekabet, çevrimiçi bir müzayedeyi çevreleyen etkinliğe benzer. Aslında, reklamverenler anahtar kelimeler için teklif verdiğinden, süreç gerçekten bir açık artırmadır. En yüksek teklifi veren reklamverenler, daha fazla ve daha iyi reklam yerleşimleri “kazanır”. Popüler bir anahtar kelime için yeterince yüksek teklif vermezseniz, reklamınız hiç olmadığı kadar sık görünmez.

Daha fazla reklam gösterilmesini sağlamak ve web sitenize daha fazla trafik çekmek için en popüler anahtar kelimelere yüksek teklif vermek caziptir. Ancak ne dilediğinize dikkat edin, çünkü bu yaklaşım çok yüksek reklam faturalarına neden olabilir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın