Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

AdSense Nedir?

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

AdSense Nedir?

Google Reklam Programlarına Başvurmak

AdSense Nedir?

Google AdSense aslında bir arada beş programdır:

• İçerik için Google AdSense, web sayfalarınıza hedefli reklamlar yerleştiren programın birincil parçasıdır.
• Arama için Google AdSense, Google aramayı web sitenize eklemenizi ve böylece daha da fazla trafik ve reklam geliri elde etmenizi sağlar
• Yayınlar için Google AdSense, blogunuzun RSS yayınına AdSense reklamları eklemenizi sağlar
• Mobil İçerik için Google AdSense, sitenizi akıllı telefonlardan ve diğer mobil cihazlardan erişim için optimize etmenize ve böylece bu cihazlara sahip kullanıcılara reklam sunmanıza olanak tanır.
• Alanlar için Google AdSense, kullanılmayan veya park edilmiş tüm web alanlarından gelir elde etmenizi sağlar

İçerik için Google AdSense’i Anlamak

AdSense programının ana bölümü, İçerik için Google AdSense olarak adlandırılır. Bu, programın web sayfalarınıza reklam koyan ve ardından ziyaretçiler reklam bağlantılarını her tıkladığında gelir elde eden kısmıdır.

AdSense reklamları yalnızca rastgele reklamlar değildir; Google, bir sayfanın içeriğini belirlemek ve o sayfaya içeriğe uygun bir reklam yerleştirmek için arama dizini için web sayfalarını analiz etmek için kullandığı teknolojinin aynısını kullanır. Örneğin, web sayfanız kitaplarla ilgiliyse, gösterildiği gibi kitap yayınlama hizmetleri için reklamlar yerleştirebilir. Web sayfanız dişlerle ilgiliyse, Google diş hekimleri vb. için bir reklam yerleştirebilir.

Sayfanızın içeriğiyle gerçekten alakalı olan reklamların güzel yanı, sitenizin ziyaretçileri için daha çekici olmalarıdır. Dişlerle ilgili bir sayfanız varsa, ziyaretçilerinizin dişlerle ilgili her şeye ilgi duyduğunu ve bu nedenle dişlerle ilgili ürün ve hizmetleri satan reklamlara olumlu yanıt vereceklerini varsayabiliriz.

En azından, Google’ın yerleştirdiği reklamlar dişinizle, örneğin motor yağı veya Viagra reklamlarından daha alakalı olmalıdır. Reklam ne kadar alakalı olursa, tıklama oranı o kadar yüksek olur ve bu da hem Google hem de sizin için daha fazla kazanç anlamına gelir.

Daha da iyisi, AdSense reklam seçimi otomatiktir; bir şey yapmak zorunda değilsin. Google, içeriğini belirlemek için sayfanızı otomatik olarak tarar ve reklamları uygun şekilde yerleştirir. Katılımınız, AdSense hizmetini etkinleştirmek, uygun HTML kodunu (yalnızca bir kez) girmek ve ardından arkanıza yaslanıp geri kalan her şeyi Google’a bırakmaktır. Sitenizin içeriğini değiştirirseniz Google’a haber vermeniz bile gerekmez; AdSense, sitenizdeki değişiklikleri otomatik olarak izler ve buna göre yeni reklamlar yerleştirir.

Arama için Google AdSense’i Anlamak

Ardından, İçerik için AdSense’e kaydolduğunuzda erişebileceğiniz Arama için AdSense var. Arama bileşeni, web sitenize bir Google arama kutusu eklemenizi sağlar. Bu, kullanıcıları sitenizde daha uzun süre tuttuğu için iyi bir şeydir; web araması yapmak için sitenizden ayrılmaları gerekmez.

Ziyaretçileri sitenizde daha uzun süre tutmak, sitenize yerleştirilen herhangi bir reklamı tıklama şanslarını artırır. Ayrıca, artık bir ziyaretçi sitenizin arama sonuçları sayfasındaki bir reklamı tıkladığında reklam gelirinin küçük bir yüzdesini alırsınız. Tıklama başına yalnızca kuruşlar (veya bir kuruşun kesirleri), ancak hızlı bir şekilde toplanabilir.

Arama kutularını sitenize getirmek, Google’a bazı temel bilgileri vermek, Google’ın uygun HTML kodunu oluşturmasını sağlamak ve ardından bu kodu web sayfanızın koduna yapıştırmaktan ibarettir.

Kod girildikten sonra, Google arama kutusu otomatik olarak görünür ve AdSense reklamları, bu şekilde oluşturulan tüm arama sonuçları sayfalarında otomatik olarak görüntülenir. Bir ziyaretçi arama sonuçları sayfasındaki reklamlardan birini her tıkladığında, reklamverenin Google’a ödediği ücretin bir yüzdesini alırsınız.


adsense nedir, ne işe yarar
AdSense giriş
AdSense
Google AdSense
Youtube adsense giriş
AdSense para kazanma
Google AdSense kaydol
AdSense gelir hesaplama


Yayınlar için Google AdSense’i Anlamak

Tam gelişmiş bir web sitesine PPC reklamları yerleştirmekle sınırlı değilsiniz. Ayrıca, çalıştırdığınız herhangi bir bloga ve blogun RSS akışına reklam yerleştirebilirsiniz. Bir blogunuz varsa, muhtemelen RSS beslemeleri hakkında zaten her şeyi biliyorsunuzdur; bu, düzenli blog okuyucularını yeni blog gönderileri konusunda güncel tutmanın bir yoludur. Bir okuyucu blog akışınıza abone olduğunda, yeni gönderiler yapıldığında otomatik olarak uyarılır.

Blogun kendisine PPC reklamları eklemek için normal İçerik için Google AdSense programını kullanırsınız. Yayınlar için Google AdSense adlı ayrı bir program, blogunuzun RSS yayınlarına hedefli reklamlar yerleştirmenize olanak tanır. Diğer AdSense programlarında olduğu gibi, bu reklamların görünümünü, konumunu ve sıklığını siz kontrol eder ve ardından elde edilen tüm tıklama gelirlerinin bir kısmını alırsınız.

Mobil İçerik için Google AdSense’i Anlamak

Bu günlerde kişisel bir bilgisayar, web’e erişmenin yollarından yalnızca biri. Birçok kullanıcı artık iPhone’larını ve diğer mobil cihazlarını kullanarak web sitelerini ve sayfaları görüntülüyor. Bu mobil ziyaretçilere en iyi şekilde hizmet verebilmek için web sayfalarınızı bu cihazların daha küçük ekranları için optimize etmeniz gerekir; ayrıca bu kitle ve cihazları için özel olarak hazırlanmış reklamlar sunmanız gerekir.

Bu amaçla Google, Mobil İçerik için AdSense programını sunmaktadır. Bu program, PPC reklamlarını hem görünüm hem de içerik açısından mobil web siteleri için optimize eder. Temel olarak, mobil web sayfaları için uyarlanmış İçerik için AdSense programının bir uzantısıdır.

Etki Alanları için Google AdSense’i Anlamak

Şu anda kullanılmayan “park edilmiş” alanlar olan bir veya daha fazla web alan adınız varsa, bu alanlardan para kazanmak için AdSense’i kullanmaya devam edebilirsiniz. Etki Alanları için Google AdSense programı size bağlantılar, arama sonuçları ve evet, park edilmiş alanınızla alakalı PPC reklamları sağlar. Alan adı yayına girene kadar bazı geçici içerikler koymanın harika bir yolu; ziyaretçilerin boş sayfalar veya “sayfa bulunamadı” hataları görmesinden çok daha iyidir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın