Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Web Sitelerinde Gezinme

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Web Sitelerinde Gezinme

 Alan Adına İçerikle Ekleme

Web Sitelerinde Gezinme

Rakiplerinizin Web siteleri, ne yapılıp ne yapılmaması gerektiğini öğrenmek için harika yerlerdir. Bu bölümün başlarında teklif sürekliliğinden bahsettiğimde, pazarınızdaki en iyi AdWords reklamverenlerinin bir listesini altı hafta boyunca üç kez yazdırmanızı tavsiye etmiştim. Şimdi bu çıktıları alın ve hem sponsorlu hem de organik listelerde yer alan Web sitelerini daire içine alın. Başarılı işletmelerle takılmanın ve neler peşinde olduklarını görmenin zamanı geldi.

Öncelikle, potansiyel bir müşteriymişsiniz gibi rakibinizin Web sitesine bakın. Aradığını bulabilir misin? Site kafanızı mı karıştırıyor yoksa sıkıyor mu? Site sahibiyle iletişime geçmek ve soru sormak kolay mı? Siteye güveniyor musun? Kolayca sipariş verebilir misiniz?

Ana sayfanın, reklamına tıklayarak ulaştığınız açılış sayfası olmayabileceğini unutmayın. Açılış sayfasına göz atın ve sizi nasıl çekip çekmediğini görün. Bu açılış sayfasının sitenin geri kalanına nasıl bağlandığına dikkat edin. Satış yapmaya veya iletişim bilgilerinizi ele geçirmeye mi çalışıyor? Öne çıkan ürünler nelerdir? Nakliye ve iade politikaları nelerdir?

Ayrıca, diğer siteler rakibinizin Web sitesine bağlantı veriyor mu? Google, çok sayıda gelen bağlantıya sahip siteleri sever. Bir Web sitesine kimin bağlandığını, önce link: sonra da www.yahoo.com adresindeki URL’yi yazarak öğrenebilirsiniz (bir nedenden ötürü Yahoo, linkleri Google’dan daha iyi rapor eder).

Bağlantı: arama sizi Yahoo’nun çok kullanışlı Site Gezgini’ne götürür. Örneğin, 1392 bağlantı sayfası döndürür Yüksek sayıda gelen bağlantı, kalite puanını artırarak organik Google trafiğini artırmanın yanı sıra PPC teklif fiyatlarını düşürmeye yardımcı olur.

Ama bekleyin, dahası var! Ödeyebiliyorsanız, rakiplerinizin sitelerinde öylece dolaşmayın, onların müşterisi olun. Satış hunilerine girin. Müşterilerine nasıl davrandıklarını ve ilişkiyi büyütmeye çalışıp çalışmadıklarını (ve nasıl) araştırdıklarını keşfedin. İlk satışlarının bir kayıp lideri olduğunu keşfedebilirsiniz, yani arka uçta ek ürünler satmak için etkili bir sisteme sahip oldukları için ön uçta para kaybederler.

Ek ürünler için e-posta teklifleri gönderiyorlar mı? Dolar indirimi için kupon kodu veriyorlar mı? Geri bildirim istiyorlar mı? Anında gönderiyorlar mı? 

Peki rakipleriniz her şeyi doğru yaparsa ne yaparsınız? İşte küçük bir çevrimiçi pazarlama sırrı: Rakipleriniz aynı zamanda en iyi potansiyel iş ortaklarınızdır.

Müşterileri nasıl paylaşacağınızı anlayabilirseniz, farklı pazar segmentlerine farklı teklifler sunarak herkes kârını artırabilir. Rakiplerle ancak kendinizi onlardan farklı kılmanın yollarını anladığınızda iyi oynayabilirsiniz.

Konumlandırmadan Yararlanmak

Potansiyel pazarınızın ne kadar büyük olduğunu biliyorsunuz. Ne kadar aç olduklarını biliyorsun. Neye önem verdiklerini ve mevcut durum ve seçenekler konusunda onları neyin hayal kırıklığına uğrattığını keşfettiniz. Kârlı olmak için ne tür bir fiyatlandırma yapısına ve piyasa tepkisine ihtiyacınız olduğunu anladınız. Ve hangi ihtiyaçların henüz karşılanmadığını görmek için rekabeti incelediniz.

Bu bilgilerle donanmış olarak, artık işinizin hayatındaki en önemli cümleyi oluşturmaya hazırsınız: konumlandırma ifadeniz.

Reklam metniniz, Web siteniz, e-postalarınız, telefona cevap verme şekliniz, tüm bu pazarlama unsurları konumlandırmanızdan kaynaklanmalıdır. Üst sıralarda yer almanın en kolay yolu, başka hiç kimsenin sahip çıkmadığı bir pazar segmenti oluşturmaktır. Örneğin, fitness alanında rekabet halinde olan birçok satıcı vardır.

Bu niş, sınırlı kaynaklarla saldırmak için çok büyük. Peki ya ev jimnastiği ekipmanları? Ayrıca büyük ve köklü rakiplerle dolu. Küçük çocukları olan ebeveynler için evde jimnastik ekipmanı ne olacak? Hem ebeveynlerin hem de yeni yürümeye başlayan çocukların güvenle eğlenebileceği ve ebeveynlerin çocuklarını izlerken gerçek bir egzersiz için kullanabilecekleri ev jimnastiği büyüklüğünde kapalı oyun alanları olabilir mi?


Google engelleme
Host dosyasından site engelleme
İstenmeyen siteleri engellemek
URL blocklist
Virüslü siteleri nasıl engellerim
Engellemeyi kaldırma site
Bloklanmış siteleri açma
Chrome URL


Adını duyduğum hiçbir şirket bu hikayeyi daha önce anlatmamıştı. Araştırmanız size küçük çocukları olan ebeveynlerin egzersiz seçenekleri konusunda hüsrana uğradığını söylüyorsa, fitness endüstrisindeki konumunuzu bu pazara hitap etmeye bağlayabilirsiniz.

Evlerinde o kadar büyük bir spor salonu için yeterli yer olmadığını veya bunun çocuklar için güvenli olduğundan şüphe duyduklarını, ilk fikrinizin işe yaramadığını görebilirsiniz. Ancak piyasayı izledikçe onların arayıp satın alacakları şeyler keşfedeceksiniz. Ve bu keşiflere dayalı konumlandırmanız, Google reklamınızı gördüklerinde sizi bariz seçim haline getirecektir.

Ken McCarthy, çevrimiçi pazar araştırmasını işlek bir yolun kenarında oturup arabaların geçişini izlemeye benzetiyor. Önce insanların ne isteyip ne alamadıklarını görerek çukurları bulursunuz. Sonra bu çukurları doldurmak için ürünler ve pazarlama mesajları yaratırsınız.

Doğru Anahtar Kelimeleri Seçmek

Çevrimiçi pazarlamanızın çoğu bölümünün kontrolü sizdedir. Reklamlarınızı yazarsınız. Web sitenizi tasarlar ve yaratırsınız. Reklam için çek yazarsınız. Fiyatlarınızı, çalışma saatlerinizi ve politikalarınızı siz belirlersiniz. Ancak çevrimiçi stratejinizin en önemli unsurlarından biri sizin tarafınızdan değil, potansiyel müşterileriniz tarafından oluşturulur.

İşiniz anahtar sözcükler icat etmek değil, zaten yazmakta oldukları anahtar sözcükleri belirlemektir. Bu anahtar kelimeleri bulamazsanız, AdWords oyunu başlamadan biter. Anahtar kelime yok, gösterim yok, tıklama yok, müşteri adayı yok, satış yok demektir.

Ancak, bu anahtar kelimeleri keşfettikten sonra işiniz bitmedi. Şimdi “kelimenin ardındaki isteği” bulmanız gerekiyor. Her anahtar kelime, farklı bir zihniyeti, bir ihtiyacın nasıl karşılanacağına dair farklı varsayımları ve farklı bir satın alma hazır olma durumunu temsil eder.

Örneğin, tekil ve çoğul anahtar kelimeler çok büyük farklılıkları ifade edebilir. Kullanılmış araba arayan bir kişi muhtemelen satın almaya ikinci el araba yazan birine göre daha yakındır. Çoğul arama yapanlar tipik olarak arayışlarının erken aşamalarındadır, oysa tekil arama yapanlar, bulduklarında satın alacakları bir öğenin zihinlerinde bir resmine sahiptir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın