Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Google’dan Öğrenin

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Google’dan Öğrenin

Google'ın Anahtar Kelime Aracını Kullanma

Google’dan Öğrenin

Google, arama motoru savaşlarını kısmen, insanların yazdıklarına göre ne aradıklarını anlamakta çok başarılı olduğu için kazandı. Ve Google ne kadar çok veri toplarsa o kadar akıllı olur. Google’da her arama yaptığınızda ve bir bağlantıya tıkladığınızda, Google sizi takip eder ve işlemlerinizi veri tabanına ekler. Aramanızın bir parçası olarak hangi siteleri ziyaret ettiğinizi bilir. Ne kadar kaldığınızı ve kaç sayfaya göz attığınızı bilir.

Reklamveren Google Analytics, dönüşüm izleme veya bir Web sitesi optimize edici yüklemişse, Google bir posta listesine kaydolup kaydolmadığınızı veya bir şey satın alıp almadığınızı ve hatta ne kadar harcadığınızı bilir. Birisi bir dahaki sefere o veya benzer bir anahtar kelimeyi aradığında, Google, eylemleriniz aracılığıyla Google’a söylediklerinizi yansıtmak için arama sonuçlarını ince ayarlar.

Google’ın keşfettiği farklılıkları tam olarak anlayabilmek için şu deneyi deneyin: Herhangi bir anahtar kelime için arama yapın ve arama sonuçlarının ilk sayfasını yazdırın. Sonra bir eş anlamlı arayın ve o sayfayı yazdırın. İki sayfayı karşılaştırın, listelerin yüzde kaçı değişti? Örneğin, vermikültür ve ardından eşanlamlısı olan solucan çiftçiliği için arama yapmayı deneyin.

Her sonuç sayfasındaki açılış sayfalarını ziyaret etmek için zaman ayırırsanız, vermikültür ile solucan çiftçiliği arasındaki zihniyet farkı hakkında Google’ın bildiği bazı şeyleri keşfedeceksiniz. Belki bir grup profesyonel, diğeri ise amatörlerden oluşuyor.

Belki de solucan yetiştiricileri, daha fazla eğitim ve daha yüksek kredi limitleri olan solucan çiftçileridir. Vermikültüristler gübrelemeye, solucan yetiştiricileri ise balık yemi satmaya ilgi gösteriyor olabilir. Google’da işletmenizin reklamını yapmaya hazırlanıyorsanız, pazarınızdaki anahtar kelime farklılıklarını araştırmanız başarı şansınızı önemli ölçüde artıracaktır.

Karar Zihniyeti

Pazarınızdaki en iyi anahtar kelimeler için Google aramaları yapın ve sonuçları ipuçları için tarayın. Özellikle, karar verme süreçlerine hangi değerlerin hakim olacağına dair ipuçları arayın. Bir karar vermeden önce hangi verileri dikkate alacaklar ve bu verileri nasıl değerlendirip öncelik sırasına koyacaklar?

Sabırsızlık, kafa karışıklığı veya hüsran duygularını hafifletmek için cevaplanmaları gereken ilk soru nedir? Aşağıdaki alt bölümler, potansiyel müşterilerinizin zihniyetlerini belirlemenize yardımcı olur.

Standart endüstri terimlerine aşina mı yoksa endüstride yeni mi? Örneğin, ne zaman ev tadilatı yapan bir dükkâna gitsem, aradığım aleti veya parçayı bir sürü el hareketi, benzetme ve yüz buruşturmayla anlatmak zorunda kalıyorum çünkü mağazadaki hiçbir şeyin adını bilmiyorum. çekiç, Snickers çubuğu ve klozet flanşı hariç (lütfen bu geri dönüşü işlerken beni bağışlayın).

Örneğin, kendi birasını yapmak isteyen biri, bira yapımı veya ev yapımı bira araması yapabilir. Bazı kişilerin “içeriden öğrenilen” ev yapımı bira terimine aşina olması, onların en azından bir şekilde pazardan haberdar olduklarını gösterir. Beklenti ne kadar bilgili olursa, pazar ve ürün seçenekleri hakkında o kadar bilgili görünmelisiniz. Uzmanlar bile liderlik arıyor.


Tam geçmişi göster
google’dan içerik kaldırma
Tüm geçmişi temizle
google’dan bilgi kaldırma
Geçmişi göster
Google ayarlar
history.google.com tr
Google ayarları aç


İsteğe Bağlı veya İsteğe Bağlı Olmayan Satın Alma

Potansiyel müşteriniz sahip olduğunuz şeyi ne kadar çok istiyor veya buna ihtiyaç duyuyor? O kişiyi satın almaya ikna etmek için ne kadar uğraşmanız gerekiyor? Uzun bir satış mektubu, bir e-posta takip kursu, bir video gösterimi ve bir kutu büyük ataç için bir saatlik sesli referanslar hayal edin.

Ataşlar, ihtiyaç duyulduğunda gerekli olan bir ofis gereksinimidir. Bunu, bazı girişimciler yöneticilerin çalışanları motive etmede berbat olduklarını ve onlar için bir resim çektirmek için para ödeyeceklerini anlayana kadar var olmayan bir ürün olan ofis için motive edici posterlerle karşılaştırın.

Örneğin, daha fazla müşteri elde etmek sorunu (yeterli müşteri olmaması) temsil ederken, CRM yazılımı (CRM, Müşteri İlişkileri Yönetimi anlamına gelir) bu soruna yönelik bir çözümdür. Reklamlarınız sorunlara (empati kurma, kışkırtma) veya çözümlere (tanımlama, kanıtlama, savunma) odaklanabilir. Unutmayın: Potansiyel müşterinizin zihninde halihazırda devam etmekte olan sohbete katılın.

Varsayalım ki her potansiyel müşteri bir çözüm arıyor ve sizin de aynı soruna rakip bir çözümünüz var. Bu durumda, zaten düşündükleri çözüm hakkında konuşarak başlayın.

Kampanya bunu, soğuk çağrı komut dosyaları arayan potansiyel müşterilerle yapar. Bir reklam başlığında “Soğuk aramayı durdurun” yazıyor. Bir diğeri: “Soğuk Arama İşe Yaramıyor.” Çözümle ilgili sorular da sorabilirsiniz: “Soğuk Arama İşe Yarıyor mu?” Veya kendinizi mücadelenin üzerinde bir uzman olarak konumlandırın: “Soğuk arama senaryoları karşılaştırıldı.” gibi başlıklar yer alıyordu.

Çözüm bilincine sahip müşteriler, neye ihtiyaçları olduğunu bildiklerini düşünürler, ancak genellikle yanılıyorlar. Reklamlarınız ve Web siteniz onları istişari bir yaklaşımla eğitebildiği ölçüde, onları düşüncelerini sınırlayan önyargılardan uzaklaştırabilirsiniz. Sorunun bilincinde olan müşteriler genellikle zihinlerini daha geniş bir çözüm yelpazesine açarlar.

Birisi Canon PowerShot SX10 IS 10 MP 20X Zoom için arama yaparsa, fiyat, nakliye bilgisi ve güvenebilecekleri bir mağaza aradığına bahse girebilirsiniz. Bunu 10 MP SLR dijital fotoğraf makinesi aramasıyla karşılaştırın; bu, belirli marka ve özelliklerden çok genel fotoğraf makinesi türlerine (ve muhtemelen fiyat aralıklarına) daha fazla ilgi gösterildiğini gösterir.

Potansiyel müşterilerinizin zaman çerçevesi önemlidir, çünkü onları her zaman bir “şimdi satın alın” sayfasına veya “56 günlük e-posta kursuma kaydolun” sayfasına gönderme seçeneğiniz vardır. Borusu patlamış ve bodrumunu sular altında bırakmış birine sıhhi tesisat acil durumlarından kaçınma konusunda bir kurs vermeyin. Ve açılış sayfasında emekli mülkü arayan birine Tazmanya’da sahil kenarında lüks bir mülk satmaya çalışmayın.

Satış veya Bilgi

Bu daha önce de belirttiğim gibi, tekil ve çoğul anahtar kelimeler genellikle istenen sonuçtaki büyük farklılıklara işaret eder. Örneğin, evcil bir sultan papağanı almaya hazır olan biri, muhtemelen sultan papağanı yerine sultan papağanı ile işe başlar. Sadece uzun ömür, hileler ve sinir bozucu alışkanlıklar üzerine araştırma yapan birinin çoğul ile başlaması daha olasıdır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın