Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Google Eşleşmesi

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Google Eşleşmesi

AdSense Reklamlarını Kullanma

Google Eşleşmesi

Google izini takip etmek bir başlangıçtır. Bir sonraki adım, kendinizi potansiyel müşterinizin yerine koymak, onun mokasenleriyle bir mil yürümek, onun gözlerinden görmek ve böbreklerinden (ya da her neyse) hepsini ve her birini hissetmektir.

Neden o anda bu belirli arama terimlerini yazdılar? Aramadan önceki yedi saniye boyunca akıllarından geçen nedir? Tetikleyiciler nelerdi? Bu problem hakkında ne zamandır düşünüyorlar? Bu aramayı yapmak için hangi görevleri yarıda kestiler? Şu anda dikkatlerini dağıtmak için hangi çevresel dikkat dağıtıcı şeyler yarışıyor?

Onlar kim? Ne umurlarında? Umutları, korkuları, hayalleri neler? En derin, en gizli arzuları neler? Aşk-roman arka kapağı teaser soruları yazmayı bırakabilir miyim?

Pazar empatisi uygulaması, başarmanız gereken en zor pazarlama görevlerinden biridir. Başka biri gibi davranmadan önce, kendin değilmiş gibi davranmalısın. Ne de olsa siz çok küçük ama çok gürültülü bir pazar örneğisiniz ve kendinizi ne kadar çok dinlerseniz, beyninizde başkalarını düşünmek için o kadar az yer kalır.

Potansiyel müşterinizin sizinle aynı olduğunu düşündüğünüzde, “Kendinize Pazar Sendromu” izler: Endüstri jargonuyla konuşursunuz, herkesin ürününüzün amacını, geçmişini ve önemini bildiğini varsayarsınız ve herkesin dramatik farklılıkları görebileceğine inanırsınız. Ürününüz ve rekabet arasında olmalıdır. Kendi kendine konuştuğun çok açık olduğu için, potansiyel müşterilerin seni kibarca görmezden geliyor.

Anahtar kelime öbeğinde ne kadar çok kelime varsa, potansiyel müşteriniz hakkında o kadar çok bilgiye sahip olursunuz. Her biri gut tedavisi kelimelerini içeren aşağıdaki dört kelimelik anahtar kelimelere bakın. Üç farklı araştırmacının zihninde ne gibi farklılıklar olabilir?

Doğal ve alternatif arasındaki fark ilgimi çekiyor, iki terim çok fazla örtüşüyor. Alternatif arayıcının doğal arayıcıdan daha çaresiz olduğunu hissediyorum. Doğal, yüksek standartları ifade ederken, alternatif bana geleneksel tedavilerin işe yaramadığını söylüyor. Semptom, temel nedenleri ele almak yerine acil yardım isteyen bir araştırmacı, hızlı bir düzeltme olabilir.

Bu bilgiyle ne yapabilirsiniz? Geçim kaynağım bu üç kişiye elimden geldiğince çok şey satmaya bağlı olsaydı, reklam sunumlarımı buna göre yapabilirdim.

Üç Pozitif Anahtar Kelime Biçiminde Uzmanlaşma

Potansiyel müşterilerinizin sizi bulmaya çalışırken yazacakları anahtar kelimelerin tüm varyasyonlarını muhtemelen tahmin edemezsiniz. Neyse ki, Google size izin vermesine rağmen sizi spesifik olmaya zorlamaz. AdWords, pozitif anahtar kelimeleri (yani, reklamınızın gösterilmesini engelleyen negatif anahtar kelimelerin aksine, reklamınızı tetikleyen anahtar kelimeler) üç farklı şekilde girmenize olanak tanır:

Şöyle görünüyorlar:

✓ Geniş eşleme
✓ Sıralı eşleştirme
✓ Tam eşleşme

Geniş eşleme

Geniş eşlemeli anahtar kelimeler, gerçek anahtar kelime sizinkine benzer olduğunda reklamınızı gösterir. Buda heykeli, aşağıdaki gerçek aramalar için gösterilir (yazım ve büyük harf kullanımındaki farklılıklara dikkat edin).

Geniş eşlemeli anahtar kelimeler, insanların ne aradığını bilmediğinizde ve alakalı tüm aramaları yakaladığınızdan emin olmak istediğinizde kullanışlıdır. Geniş eşlemenin dezavantajları, reklam metnini anahtar kelimeyle eşleştirememenin yanı sıra daha düşük TO (tıklama oranları) ve daha yüksek teklif fiyatlarıdır.


Google cihazları yönet
Bağlı cihazlar
Google hesabım kaç cihazda açık
Google Cihazımı kur
Cihazları yönet
Google hesabım hangi cihazlarda açık
başkasının google hesabı’na girmek
Cihazlarım


Sıralı eşleme

Geniş eşlemeyi çift tırnak içine almak, onu sıralı eşlemeye dönüştürür; bu, tırnak işaretleri arasındaki karakterlerin tam olarak gerçek aramada bir yerde oldukları gibi görünmesi gerektiği anlamına gelir.

Sıralı eşlemeler, eşanlamlıları ve zaman, sayı ve düzendeki değişiklikleri ortadan kaldırdıkları için, geniş eşlemelere göre genellikle daha yüksek TO’ya ve daha düşük TBM’ye (tıklama başına maliyet) sahiptir. En doğru eşleştirme, üçüncü sözdizimiyle gerçekleşir: tam eşleştirme.

Tam eşleşme

Tam bir eşleşmeyi, genellikle klavyenizdeki P tuşunun sağında bulunan köşeli parantezlerle belirtirsiniz. Tam eşlemeli anahtar kelimeler en kesin olanlardır. Bir tam eşleşme gösterimi kaydettiğinizde, arama yapanın tam olarak ne yazdığını bilirsiniz.

Aynı anahtar kelimenin geniş, sıralı ve tam eşlemelerini reklam grubunuza dahil ederseniz, sıralı eşlemeler geniş, tam eşlemelerin her ikisinden de üstün gelir. Başka bir deyişle, anahtar kelime listeniz gerçek boyutlu Buda heykelini içeriyorsa ve birisi gerçek boyutlu Buda heykelini ararsa, bu arama yapan kişi sıralı eşlemeyi (tırnak içinde) tetikler, ancak geniş veya tam eşlemeyi tetiklemez. Ve Buda heykeli tam eşleşmeyi tetikliyor.

Belirsizden Özele

Tam eşleme, çekmek istemediğiniz aramaları hariç tutmanın güçlü bir yoludur. Ancak bu, iki ucu keskin bir kılıçtır ve tam eşleşme, istediğiniz ancak henüz düşünmediğiniz aramaları da ortadan kaldırabilir. Mükemmel bir AdWorld’de, trafiğinizin büyük çoğunluğu kesin eşleşmelerden gelir (çünkü potansiyel müşterilerinizin ne düşündüğünü ve yazdığını bilirsiniz) ve diğer ilgili aramaları yakalamaya devam edersiniz.

AdWords’te reklam vermeye başladığınızda, tam eşlemeleriniz için yeterli trafiğiniz olmayabilir, bu nedenle bir süre geniş ve sıralı eşlemeli anahtar kelimeler kullanmanız gerekecektir. İnsanların Web sitenize ulaşmak için kullandıkları gerçek arama terimlerini takip ederseniz (sonraki “Daha akıllı olmak için sunucu günlüğünüzü kullanma” bölümüne bakın), geniş eşlemeli anahtar kelimeleri tam olarak sizi tetikleyen anahtar kelimelerle değiştirebilirsiniz.

Zamanla, anahtar kelime tahminini kesin bilgiyle değiştirirsiniz. Örneğin, veterinerlik uygulamaları için logolar sunar. Kampanyayı başlattığında ana anahtar kelimeleri veteriner logoları ve veteriner logolarıydı. Kısa süre sonra, Web sunucusundaki günlükler aracılığıyla, Google’ın reklamlarını benzer amaçlarla ancak farklı bir dille arama yapan kişilere gösterdiğini keşfetti.

Bu aramaları sunucu günlüğünüzde veya Arama Sorgusu Raporunuzda görmeye başladıktan sonra, bunları geniş eşlemeli ve tam eşlemeli anahtar kelimeler olarak eklersiniz. Bu anahtar kelimeler boşluğu doldurduğundan, veteriner logolarının gösterim sayısı azalır. Sonunda, geniş eşlemeli anahtar kelimelerinizi tamamen kullanımdan kaldırabilirsiniz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın