Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Anahtar Kelimeleri Araştırmak

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Anahtar Kelimeleri Araştırmak

İçeriklerle Aramayı İyileştirme

Anahtar Kelimeleri Araştırmak

Mükemmel AdWords kampanyasında, her tıklama bir satışa yol açar ve satışa yol açabilecek hiçbir tıklamayı kaçırmazsınız. Gerçek hayatta böylesine mükemmel bir kampanya elbette mümkün değil. Ama yaptığınız her şeyin amacı budur.

Anahtar kelime seçiminiz, aşırı agresif ve aşırı muhafazakar arasında dengeleyici bir eylemi temsil eder:

✓ Aşırı agresif: Evrendeki her anahtar kelimeyi seçerseniz kimseyi kaçırmazsınız, ancak TO’nuz mikroskobik ve teklif fiyatlarınız astronomik olacaktır.
✓ Aşırı muhafazakar: Yalnızca çok bariz anahtar kelimeler için teklif verirseniz, arama sürecine sizden farklı yaklaşan potansiyel müşterilerin satışlarını kaçırırsınız.

İdeal denge noktası, her ne olursa olsun iş hedeflerinizi maksimize eden noktadır. Kâr amaçlı bir işletmenin reklamını yapıyorsanız, hedefiniz mümkün olan en yüksek kârı elde etmek olabilir. Yaşam kalitesi için bazı kazançları feda edebilir ve en yüksek yatırım getirisini elde edebilirsiniz. Satmak için bir şirket kuruyorsanız, önceden kar elde etmek için büyük bir abone tabanı oluşturmayı tercih edebilirsiniz.

Hedef ne olursa olsun, aynı üç parçalı strateji geçerlidir:

1. Açık anahtar kelimelerle başlayın. Müşteriniz olsaydınız arayacağınız anahtar kelimelerin bir listesini yapın.
2. Oradan, yanal olarak eş anlamlılara ve ilgili aramalara gidin.
4. Bölüm’de açıklanan araştırmayı yürütün, Google Anahtar Kelime Aracı’nı ve bu bölümde biraz sonra açıklanan araçlardan bir veya daha fazlasını kullanın.
3. Düşük performans gösteren anahtar kelimeleri değiştirin veya ateşleyin ve yenilerini aramaya devam edin.

Bölüm III, sonuçlarınızı sürekli iyileştirmek için AdWords kampanyalarınızı nasıl yöneteceğinizi gösterir. Sonunda, uygun reklamlara işaret eden ve ziyaretçileri etkili Web sitelerine yönlendiren, güvenilir ve karlı bir anahtar kelimeye sahip olacaksınız.

Google Anahtar Kelime Aracı

Google Anahtar Kelime Aracı’nı (çevrimiçi pazarınızın boyutu ve sağlığı ile ilgili bölümde bahsettiğim) kullanabilirsiniz. Kutuya ana anahtar sözcüğü yazın (bu kez Eşanlamlıları Kullan seçeneğini seçili tutarak) ve ilgili terimlerin bir listesini almak için Anahtar Sözcük Fikirleri Al düğmesini tıklayın.

Örneğin, kullanılmış arabalar için yapılan bir arama, kullanılmış suv’ler ve ikinci el arabalar gibi düzinelerce başka eşanlamlı kelime üretti. Manzara anahtar kelimesini keşfedebilir ve anahtar kelimeleri Microsoft Excel veya Google Spreadsheets gibi bir elektronik tablo programında açabileceğiniz bir dosyada bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Google Anahtar Kelime Aracının başka bir kullanımı, Web sitelerinde anahtar kelime fikirleri aramaktır. En üstte, Web Sitesi İçeriği radyo düğmesini seçin ve anahtar kelimenizle alakalı bir sitenin URL’sini girin.

Örneğin, edmunds.com şu anahtar kelime ailelerini döndürdü: kullanılmış araba (31 varyasyon), yeni araba (23), araba fiyatı(7), fatura fiyatı(9),araba satıcısı(6),satılık(6),araba (51), satıcı (14) ve otomatik (17).

Google’ın size Web sitenizden anahtar kelime fikirleri vermek için özel olarak tasarlanmış bir Arama Tabanlı Anahtar Kelime Aracı vardır (hesabınızdaki tüm ücretsiz Google araçları hakkında bilgi için detaylara bakın), ancak henüz çok iyi çalışmıyor. Benden farklı bir şey duyana kadar ana Anahtar Kelime Aracına bağlı kalın.


Anahtar kelime Bulucu
SEO anahtar kelime
Anahtar kelime örnekleri
Anahtar kelime bulucu Google
Anahtar kelime üretici
Google anahtar kelime
SEO anahtar kelime analizi
SEO anahtar kelime bulma


Eş Anlamlılar Sözlüğü Araçları

Çılgın liseli deneme yazarının en iyi arkadaşı Roget’s Thesaurus’u hatırlıyor musunuz? Size başarmak için 12 yol ve istiyorum demek için 19 yol vererek oldukça kaba kağıtların üstesinden gelmenizi sağladı. (Her ne kadar tarih öğretmenim hasret kelimesini çok gündelik buluyor ve fazla tembelliği tercih ediyor.) Eski eşanlamlılar sözlüğü artık çevrimiçi, iki ücretsiz enkarnasyonda ve sizi başka türlü kaçıracağınız anahtar kelimelere yönlendirebilir.

Çevrimiçi Eş Anlamlılar Sözlüğü

Anahtar kelimenizi (genellikle tek kelime) sayfanın üst kısmındaki metin kutusuna yazın ve Ara düğmesini tıklayın. Örneğin, eşanlamlılardan biri olan sigorta anahtar kelimesini yazdığınızda, sigorta, çok büyük bir yeni anahtar kelime kümesi açabilir. Sigortayı kullanabileceğiniz hemen her yerde, artık teminattan yararlanabilirsiniz.

Çevrimiçi eşanlamlılar sözlüğündeki her eşanlamlı, eşanlamlılarının bir listesine hiper bağlantılıdır. Kapsama tıklamak sizi telafi için başka bir sonuç grubuna götürür.

Sizin amaçlarınız için, eş anlamlılar sözlüğü sonuçlarının çoğu alakasız. Beyninizi “Ah, bu da iyi bir anahtar kelime” diye düşündüren kelimeler arayın.

Google’ın Wonder Wheel, size bir pazardaki ana temaları bir bakışta gösteren ilgili aramaların görsel bir temsilidir. Normal bir Google araması gerçekleştirerek ve ardından arama kutusunun hemen altındaki Seçenekleri Göster bağlantısını tıklayarak Wonder Wheel’e erişin. Sol navigasyondan Wonder Wheel’i seçin.

mcat prep ile ilgili arama temalarını solda bir merkezde ve konuşmacı modelinde, sağda orta terime karşılık gelen arama sonuçlarını gösterir.

Pazarınızın alt kategorilerini daha fazla keşfetmek için altı çizili anahtar kelimelerden herhangi birine tıklayın. Yine, eklemek ve hariç tutmak için anahtar kelimeler keşfedeceksiniz.

Google’ın İlgili Aramaları

Arama seçeneklerini gösterirken, Google’ın İlgili Aramalar özelliğini keşfetmek için birkaç dakikanızı ayırın. Sayfanın üst kısmında, Google size anahtar kelimenizle ilgili aramaların bir listesini gösterir. Birçoğu anahtar kelimenizi kendi içinde içerir, ancak diğerleri anlamsal olarak ilişkilidir (yani, kelimelerle değil, anlamla bağlantılıdırlar).

AdWords’ü kullanma konusunda ciddiyseniz, Keywords şiddetle tavsiye ettiğim birkaç ücretli araçtan biridir. Arama kutusuna bir anahtar sözcük yazın ve Ara düğmesini tıklayın. Sonuçların Ücretli Anahtar Sözcükler sekmesinde, gösterildiği gibi o anahtar sözcük için teklif veren Web sitelerinin bir listesi gösterilir. Diğer anahtar sözcüklerinin uzun bir listesini görmek için Web sitesi bağlantılarından herhangi birine tıklayın.

Başka bir deyişle, rakibiniz anahtar kelimeleri araştırmak konusunda iyi bir iş çıkarmışsa, onun saatlerce süren yoğun çalışmasından yararlanmak için bu sinsi aracı kullanabilirsiniz. Bir AdWords pazarında yerleşmiş rakiplere karşı rekabet etmeniz gerekiyorsa, bu araç hiç düşünmeden kullanılabilir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın