Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Sunucu Kullanımı

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Sunucu Kullanımı

Mobil Reklam Oluşturma

Sunucu Kullanımı

Sessizce, şikayet etmeden, Web siteniz bir altın madeni ziyaretçi verisi saklıyor ve sabırla değerini anlamanızı bekliyor. Web siteniz herhangi bir süredir ziyaretçi kabul ediyorsa ve henüz sunucu günlüğünüzü incelemediyseniz, bir ziyafet içindesiniz. Diğer pek çok yararlı verinin yanı sıra, sunucu günlüğünüz, ziyaretçilerin sitenize ulaşmak için tam olarak hangi arama terimlerini yazdıklarını size söyleyecektir.

Bu bölümde bahsettiğim tüm araçlar fikir üreteçleri olarak kullanışlıdır, ancak sunucu günlüğünüz size tam olarak hangi anahtar kelimelerin insanları zaten sitenize çektiğini söyler. (AdWords trafiğini artırmaya başladığınızda, ziyaretçileriniz tarafından girilen arama ifadelerini tam olarak bulmak için arama sorgusu raporları çalıştırabilirsiniz.)

Web sunucuları önemli ölçüde farklılık gösterdiğinden maalesef size kendi sunucu günlüklerinizi nasıl bulacağınızı ve okuyacağınızı tam olarak söyleyemem. Web siteniz hakkında teknik olarak bilgiliyseniz, sunucu günlüğünü nerede bulacağınızı zaten biliyorsunuzdur. Sunucu günlüklerinizi nasıl görüntüleyeceğinizden emin değilseniz, barındırma sağlayıcınızla iletişime geçin.

Sunucu günlüklerinizde aramak istediğiniz şey, insanların sitenizi ziyaret etmeden hemen önce bir arama motoruna yazdıkları anahtar sözcükler ve anahtar sözcüklerdir. Mantıklı bir raporlama dönemi seçmek istiyorsunuz (geçen ay, geçen yıl vb.).

Ziyaretçileri bir yıl boyunca siteme yönlendiren anahtar ifadeler ve anahtar kelimeler için sunucu günlüklerini gösterir. Bu şekilde bulduğunuz anahtar kelimelerin çoğu, “uzun kuyruklu” çok nadiren aranan varyasyonlardır. Nadiren, yüksek trafikli bir anahtar kelimeyi bu şekilde keşfedebilirsiniz. Çoğunlukla, bu bilgiyi, arama yapan kişiyi potansiyel müşteri olarak diskalifiye eden negatif anahtar kelimeler eklemek ve böylece kârsız tıklamalardan kaçınarak paradan tasarruf etmek için kullanırım.

Uzun kuyruklu anahtar kelimeler, nadiren yazılan ve bu nedenle size çok az ziyaretçi getirecek, ancak toplu olarak çok sayıda satış oluşturabilecek ifadeleri ifade eder.

Uzun kuyruk kavramı (ifadenin kendisi, olayların istatistiksel dağılımının grafiğinin şekline atıfta bulunur), üretimin olmadığı dijital bir dünyada olduğunu savunan Chris Anderson tarafından The Long Tail adlı çalışmada popüler hale getirildi. nakliye maliyetleri, uzun kuyruklu ürünlerin ürettiği birleşik karlar, gişe rekorları kıran çok satanlardan elde edilen karlardan daha fazla olabilir.

Amazon. Örneğin, Amazon’un satışlarının o kadar büyük bir kısmı, fiziksel mağazaların raf alanı sınırları nedeniyle stoklayamayacağı, belirsiz kitaplardan geldiği için, gerçek mekanda faaliyet gösteren kitapçılardan daha karlı olabilir.

2009’dan önce, AdWords oyununu kazanmanın bir yolu, olabildiğince çok uzun kuyruklu anahtar kelime eklemekti. Uzun kuyruklu anahtar kelimeler genellikle daha az rekabetle daha ucuzdu. Ancak Google, düşük arama hacmine sahip anahtar kelimeleri diskalifiye ederek oyunu değiştirdi. Şimdi, bir kullanıcı harika lorikeet fotoğrafları çeken red canon kamera aradığında reklamınızın görünmesini istiyorsanız, sıralı eşlemede “red canon camera” için teklif vermeniz yeterli ve gerisini Google’ın halletmesini umarsınız.


sunucu nedir, ne işe yarar
sunucu nedir, nasıl kurulur
Server çeşitleri
Sunucu Ne demek
Sunucu Server Nedir
Server Ne iş yapar
Telefonda sunucu Nedir
Server Fiyatları


Varyasyonlar Bulma

Şimdiye kadar, benzer ancak biraz farklı anlamlara sahip anlamsal varyasyon anahtar kelimelere bakıyordunuz. Artık cansız ve cansız kampanyalar arasındaki fark anlamına gelebilecek küçük anahtar kelime ayarlamalarının geniş dünyasını keşfedebilirsiniz.

Anahtar kelimeleri çeşitlendirmenin bazı hızlı yolları

Açıcılar için, burada birkaç basit anahtar kelime varyasyonu, coğrafi konum ve insan yazım hatası kaynağı var:

✓ Coğrafya: Kullanılan Toyota kamyonları örneğinde gördüğünüz gibi, anahtar kelimeler bazen coğrafi terimler içerir. Ev jimnastiği ekipmanlarını ABD’nin herhangi bir yerine gönderirseniz ev jimnastiği Alaska’dan ev jimnastiği Vermont’a kadar yapılan aramaları yakalamak istersiniz. Hatta eyalet seviyesinden daha ayrıntılı olmak isteyebilirsiniz: ev jimnastiği Chicago ve Chicago ev jimnastiği.
✓ Yazım hataları: Kabul edelim — heceleme yarışmasını herkes kazanamadı
ilkokulda. Ve insanlar genellikle o kadar hızlı yazıyorlar ki, arama yaparken sözcükleri ve deyimleri (oops) karıştırıyorlar. sözümü alma
o – Google’ın izniyle, yanlış yazılanları listeleyen bu komik sayfaya göz atın.

Rakiplerinizin görmezden geldiği yazım yanlışlarına teklif verirseniz, iki yönlü bir avantajınız olur:

✓ Önemli ölçüde azalan rekabet: Google’da düşük kolesterollü tarifler aradığımda sekiz sponsorlu liste buluyorum. Düşük kolesterol tariflerine girdiğimde sadece bir tane görüyorum. Ağır sıklet Lipitor.com (kolesterol ilaçları hakkında bir Pfizer Web sitesi) dahil olmak üzere on reklamveren, yaygın bir yazım hatası nedeniyle reklamlarını göstermeyi düşünmedi. Yalnızca bir veya iki başka yarışmacıya karşı bir güzellik yarışmasındaysanız, bir tıklamayı zorlama şansınız çok daha yüksektir.
✓ Daha Düşük TBM: Daha az rekabetle, gıpta ile bakılan ilk sayfada görünmek için çok fazla teklif vermeniz gerekmez. Düşük kolesterollü tarifler örneğinde, yanlış yazılmış anahtar kelimenin maliyeti, doğru yazılmış terimin yaklaşık yarısı kadardır.

Yazım hataları büyük arama trafiği oluşturmaz. Britney Spears örneği, doğru yazımın neredeyse yarım milyon arama aldığını ve en popüler yazım yanlışının (britanny) bunun yüzde 10’unu aldığını gösteriyor. Yanlış yazılmış anahtar kelimelerin çoğu (yanlış yazılmış kelimenin nasıl doğru görünmediğini hiç fark ettiniz mi?) dört kez veya daha az gerçekleşti.

Yazım hatalarını kullanmanın amacı trafiğinizi ikiye katlamak değildir. Bunun yerine, ortalama müşteri edinme maliyetinizi düşürmektir. Pek çok işletmede olduğu gibi AdWords oyununun amacı, ucuz hammaddeleri (bu durumda tıklamalar) değerli ürünlere (bu durumda, çalışan kredi kartlarına sahip aç müşteriler) dönüştürmektir.

Yazım hatalarını, ortalama TBM’nizi biraz düşürmek ve trafiğinizi biraz artırmak için kullanabilirsiniz; bu da size reklama harcayabileceğiniz biraz daha fazla para ve bölünmüş test makinenizden biraz daha fazla trafik geçirerek ziyaretçileri müşteriye çevirme konusunda biraz daha iyi olmanızı sağlar. Tüm bu küçük avantajların kümülatif etkisi, pazar hakimiyetine çığ gibi girmek için yeterlidir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın