Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Web Sıralaması – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Web Sıralaması – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Teklif Simülasyon Aracı

Web Sıralaması

Arama sonuçlarının kullanıcılara sunulma sırası, onların tercihleri veya beklentileri ile eşleşmeyebilir. Örneğin, arama sonuçları genellikle kullanıcıların arama kriterlerine göre alaka düzeyine göre sıralanır. Ancak, kullanıcılar bunları popülerlik, tarihler, fiyat vb. diğer kriterlere göre sipariş etmek isteyebilir.

Kullanıcıların arama sonuçlarını alaka düzeyi dışındaki kriterlere göre sıralamasına izin verin. Örneğin, karşılaştırmalı alışveriş siteleri, kullanıcıların popülerliğe, ürün derecelendirmesine ve fiyata göre sıralama yapmasına izin vermek isteyebilir.

Anahtar kelime aramalarında, arama sonuçlarını sıralamak için en yaygın kural alaka düzeyine göredir. Sonuçları görüntülerken kullanıcılar, öğelerin sunulma sırasını değiştirmenin, en ucuz öğe veya en yüksek kullanıcı puanına sahip öğeler gibi istenen öğelere daha hızlı ulaşılacağını düşünebilir. Kullanıcılara arama sonuçlarını diğer kriterlere göre yeniden sıralama olanağı sunmak, arama sonuçlarını tercih ettikleri sırayla görüntülemelerini kolaylaştırır.

Kullanıcılara arama sonuçlarının yanında çeşitli sıralama seçeneklerini bağlantılar, radyo düğmeleri veya açılır listeler şeklinde gösterin. Bağlantılar ve radyo düğmeleri, kullanıcıların mevcut tüm sıralama seçeneklerini görmesini kolaylaştırdıklarından, seçenekleri göstermek için genellikle daha iyidir.

Öte yandan, birkaç sıralama seçeneği olduğunda ve hepsini göstermek önemli ölçüde ekran alanı gerektirdiğinde açılır listeler kullanışlıdır. Ancak, bir “Git” veya benzeri bir “eylem” düğmesi ekleyerek açılır listelerle sıralamaya erişilebildiğinden emin olun ve bir seçenek seçilir seçilmez listeyi sıralamaktan kaçının.

GELİŞMİŞ ARAMA sunan web uygulamaları için, sıralama seçeneklerinin ARAMA SONUÇLARI sayfasında sunulan bilgilerle eşleştiğinden emin olun. Bu, kullanıcıların sonuçları arama sonuçlarında sunulan içerikle eşleştirebilecekleri için sonuçları hızlı bir şekilde anlamalarını sağlayacaktır. Arama sonuçları tablo listeleri olarak sunuluyorsa, kullanıcıların sütun başlıklarına göre sıralama yapmasına izin verin.

Sayfalandırma

Kullanıcılara sunulan arama sonuçlarının sayısı, bir sayfada görüntülenemeyecek kadar fazladır. Tüm sonuçları tek bir sayfada görüntülemek mümkün olsa bile, yanıt süresi birkaç saniye veya dakika olabilir ve bu da yetersiz bir kullanıcı deneyimine neden olabilir.

Arama sonuçlarını, her sayfada sabit sayıda öğe (genellikle sayfa başına 10-20 öğe) gösterecek şekilde bölün ve kullanıcıların “önceki”, “sonraki”, “ilk” gibi kontrolleri kullanarak arama sonuçları sayfaları arasında gezinmesine izin verin. ,” ve son olarak.” Sayfalandırma denetimleri, kullanıcıların arama sonuçlarında doğrudan tek tek sayfalara gitmesine izin vermek için numaralı sayfa bağlantılarını kullanabilir.

Büyük bir arama sonucu kümesini daha küçük ve yönetilebilir gruplara bölmek, aynı anda tek bir sonuç grubuna (yani bir sayfaya) odaklanabileceklerinden, kullanıcıların daha etkili bir şekilde gezinmesine olanak tanır. Ek olarak, büyük bir listeyi yönetilebilir parçalara bölmek, sayfa indirme işlemlerini hızlandırır ve kullanıcıların sonuçları nispeten hızlı bir şekilde görüntülemesini sağlar.

Arama sonuçlarını bir dizi sayfaya bölün ve kullanıcıların en azından “sonraki” ve “önceki” bağlantıları kullanarak sayfalar arasında gezinmesine izin verin.

Kaydırmanın yanı sıra sayfalandırmayı da en aza indirin!

Bir arama sonuçları sayfasında gösterilecek öğe sayısına karar vermek, kaydırma ve sayfalama arasında bir değiş tokuştur. Tipik olarak, her öğe için minimum açıklama içeren tüm metin sonuçları için, bir arama sonuçları sayfası bir seferde yaklaşık 20 öğe gösterirken, resim içeren sonuçlar için kullanıcılara genellikle 10 ila 15 öğe gösterilir.

Ancak, kullanıcıların arama sonuçlarını keşfetmelerini birkaç sayfa ile sınırladıkları ve kaydırmayı önemsemedikleri düşünülürse, bir sayfada daha fazla arama sonucu gösterilmesi durumu söz konusu olabilir.

Sayfa başına 50 arama sonucunun gösterilmesi, Bernard ve diğerlerinin bildirdiği gibi optimal görünüyor. 10 veya 100 arama sonucuyla karşılaştırıldığında en hızlı arama sürelerini ve bir seferde 50 arama sonucunu tercih edenleri buldu.


Alexa site sıralaması
Alexa site sıralama sorgulama
Sitem kaçıncı sırada
Türkiye internet sitesi sıralaması
Site sıralaması sorgulama
Dünyanın en iyi web sitesi
Alexa sıralamasında en popüler 100 site
En iyi internet siteleri


Sayfalandırma kontrollerini kolayca tıklanabilir hale getirin.

Kullanıcıların doğrudan belirli bir arama sonuçları sayfasına atlamasına izin vermek için sayfalandırma kontrollerine numaralandırılmış bağlantılar dahil edildiğinde, bunlar genellikle kullanıcıların tıklaması için çok küçük bir hedef sunar.

Sayfalandırma kontrollerinin kolayca tıklanabilir olmasını sağlamak için daha büyük bir hedef boyutu kullanın ve aralarında yeterli boşluk bırakın. Bunu yapmak aynı zamanda bir sayfalandırma bağlantısını diğerinden ayırmaya yardımcı olur ve yanlışlıkla yanlış sayfaya gitmeyi en aza indirir.

Arama sonuçlarının sayısının aşırı olduğu ve sayfalandırma kontrolleri olarak numaralandırılamadığı durumlarda, “daha fazla” bağlantısını veya üç nokta gibi diğer göstergeleri kullanarak ek sonuçların varlığını belirtin.

Sayfalandırma kontrolleri hem gezinme hem de yönlendirme mekanizması işlevi gördüğünden, kullanıcılara görüntüledikleri sayfayı, daha önce görüntüledikleri veya atladıkları sayfaları ve henüz görüntülemedikleri sayfaları açıkça göstermelidirler. Kullanıcıların bulundukları sayfa diğer sayfalardan net bir şekilde ayırt edilmeli ve kullanıcıların nerede olduklarını takip edebilmeleri için tıklanabilir olmamalıdır.

Gerçekten büyük veri kümeleri için (10-15 sayfadan fazla), genellikle en alakalı sonuçları içerdiğinden, kullanıcıların ilk sayfaya atlamasına izin verin. Tipik olarak, kullanıcılara ayrıca arama sonuçlarında son sayfaya giden bir bağlantı da gösterilir. Ancak, son zamanlarda, çok sayıda arama sonucu gösterildiğinde, “son” sayfaya giden bağlantı kayboluyor. Bu iki nedenden dolayı haklıdır.

İlk olarak, son sayfa en az alakalı sonuçları içerir ve kullanıcıların son sayfadaki sonuçlara atlaması pek olası değildir. İkincisi, kullanıcılar ihtiyaç duydukları öğeleri bulmak için genellikle ilk birkaç sayfanın ötesine geçmezler. “Kullanıcılar neredeyse hiçbir zaman arama sonuçlarının ikinci sayfasının ötesine bakmazlar.”

Ancak, son sayfa bağlantısının hem uygun hem de gerekli olduğu durumlar vardır. Ortaya çıkan veri kümesi birden fazla şekilde sıralanabilirse (örneğin, alfabetik, kronolojik, fiyata göre vb.), son sayfa bağlantısı, kullanıcıların öğelerin son sayfasını hızlı bir şekilde görmelerine izin verdiği için ilgili hale gelir. tahmin edilebilir arama sonuçları kümesi, örneğin Z ile başlayan öğeler, en pahalı veya en ucuz öğe vb.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın