Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Web Projeleri Geliştirme – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Web Projeleri Geliştirme – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Eşleştirme Yapmak

Web Projeleri Geliştirme

Projeler, olgusal bilgilerin düzenlenmesini ve anlamı anlama becerisini mümkün kılar. Bir wiki, bilgi paylaşmak ve bir bilgi tabanı oluşturmak için mükemmel bir araçtır. Herhangi bir konudaki bilgileri izlemek, düzenlemek, açıklama eklemek, detaylandırmak ve düzenlemek için bir wiki projesi çerçevelenebilir.

Vikiler, hızla değişen ve büyüyen konuları veya bilgi kümelerini belgelemek için çok uygundur. Bilgi oluşturma vikileri, Sık Sorulan Sorular gibi çok basit belgelerden, daha karmaşık bilgi yapılarına kadar değişebilir.

Bu kategorideki tipik projeleri şunları içerir:

• Sıkça Sorulan Sorular
• Sözlükler
• Özetler
• Sınıf ansiklopedileri

Eleştirel Düşünme Projeleri

Bu kategorideki Wiki projeleri, eleştirel değerlendirme, muhakeme ve araştırmaya ve gerekçeli argümana dayalı seçimler yapmayı teşvik eder. Öğrenme ekipleri, beyin fırtınası yapmak, araştırma toplamak, sorunları analiz etmek ve çözmek ve eylem planları oluşturmak için wiki çerçevesini kullanabilir.

Wiki, kullanıcıları katkıları parçalama ve organize etme, akran değerlendirmeleri yapma, belge stilleri ve standartları oluşturma ve nihai sonuçları düzenleme gereksinimlerinde destekler. Bu kategorideki tipik wiki projeleri şunları içerir:

• Durum çalışmaları
• Tartışmalar
• Ortak araştırma makaleleri
• Çevrimiçi eleştiriler

Bağlamsal Uygulama Projeleri

Bu kategorideki Wiki projeleri, öğrencilerin bilgileri, kavramları ve teorileri bir araya getirmelerini ve bunları yeni durumlara veya sorunlara uygulamalarını gerektirir. Bu projeler, grup işbirliğine çok daha fazla bağlıdır ve genellikle doğası gereği yapıcıdır.

Wiki, projenin oluşumundan grup hedeflerinin gerçekleştirilmesine kadar grup sürecinin her yönü için bir destek yapısı olarak kullanılır. Wiki’ler, ekip tabanlı tasarım, komut dosyası oluşturma ve storyboard oluşturma gibi grup projelerini etkili bir şekilde desteklemiştir.

Bu kategorideki Wiki projeleri şunları içerir:

• Süreç haritaları
• Ekip zorlukları
• Sanal bilim laboratuvarları
• Hizmet öğrenimi projeleri

Projenin İstenen Sonuçlarını Tanımlayın

Amaç ve öğrenme alanı netleştiğinde eğitimci, wiki projesinin belirli hedeflerini veya istenen sonuçlarını listelemeye başlayabilir. Ortaya çıkan sonuç listesi, öğrenci beklentilerini netleştirmeye, değerlendirme ölçütlerinin seçimini yönlendirmeye ve öğrenci katkıları için bir sıçrama tahtası sağlamaya yardımcı olacaktır. İstenen sonuçların listesini oluştururken, hem projenin doğrudan öğrenme çıktılarını hem de dolaylı veya tesadüfi sonuçları göz önünde bulundurun.

Hedef Öğrenme Çıktıları (Doğrudan)

Bu çıktılar, “Öğrenciler bu projenin sonucunda ne bilecek veya ne yapabilecekler?” sorusunu yanıtlar. Nesnel öğrenme çıktıları, öğrencilerin öğrenme deneyiminden kazanacakları istenen bilgi ve becerilere odaklanır.

Nesnel öğrenme çıktıları, tanımlama, yaratma, değerlendirme, hesaplama veya karşılaştırma gibi gözlemlenebilir ve ölçülebilir bir eylem fiiliyle başlar. Örneğin, kolonyal tarih projesinin nesnel bir öğrenme çıktısı, öğrencilerin Amerika Birleşik Devletleri’nin kolonizasyonu sırasında aktif olan tarihi figürleri listeleyebilmeleri olabilir.


Web sitesi proje taslağı
Sıfırdan İleri Düzey Web Geliştirme HTML, CSS, Javascript
HTML hazır projeler
HTML Versiyonları
110+ Saat Komple Uygulamalı Web geliştirme Eğitimi indir
Web sitesi geliştirme aşamaları
Web sitesi proje Sunumu
JavaScript web geliştirme


Üstbilişsel Çıktılar (Dolaylı)

Üstbilişsel çıktılar, “Proje sonucunda öğrenciler hangi kişisel tutum ve becerileri geliştirebilir?” sorularına cevap verir. veya “Bu proje gelecekteki öğrenme becerilerini ve davranışlarını nasıl geliştirecek?” Örneğin, kolonyal tarih projesinin üstbilişsel bir sonucu, öğrencilerin çevrimiçi arama becerilerini ve bir kaynağın otoritesini yargılama becerilerini geliştirmeleri olabilir.

İşbirliği Sonuçları (Dolaylı)

İşbirliği sonuçları, “Öğrenciler bu proje sonucunda hangi işbirliği becerileri ve yeteneklerini geliştirebilir?” sorusunu yanıtlar. Örneğin, kolonyal tarih projesinin bir işbirliği sonucu, her grubun proje zorluklarını ve sorunlarını bir grup olarak çözmesi ve çözüm sorumluluğunu kabul etmesi olabilir.

Amaç, alan ve sonuçlar açıkça tanımlandıktan sonra artık wiki çerçevesini oluşturmaya başlamanın zamanı geldi. Aşama olarak da adlandırılan çerçeveleme, vikinin genel yapısını oluşturur. Çerçeveleme, öğrencilerin proje için bir başlangıç noktası olarak kullanabilecekleri gevşek bir kabuk veya taslak sağlar.

Çerçeve aynı zamanda öğrencilere projenin istenen çıktıları ve organizasyonu ile ilgili ipuçları sağlar. Çerçeveleme, “boş sayfa” sendromunu ortadan kaldırmaya yardımcı olur ve vikiye daha erken ve daha sık katılımı teşvik ettiği gösterilmiştir.

Bazı wiki çerçeveleri tek bir wiki sayfasında oluşturulur. Ancak çoğu, içeriği bir dizi köprü bağlantılı wiki sayfasına böldü. Tipik bir wiki çerçevesi, bir ana sayfa, içerik sayfaları ve ekip süreç sayfaları içerir. Öğrencilerin seviyelerine ve ihtiyaçlarına bağlı olarak yapı iskelesi veya önceden doldurma içeriği de uygun olabilir.

Ana Sayfa En azından wiki çerçevesi, wiki projesinin amacına ve hedeflerine bir giriş içeren bir ana sayfa içermelidir. Ayrıca, içerik sayfalarına bağlantılar, ekip profillerine bağlantılar veya katkıda bulunanlar için yönergeler içeren bir menü veya içindekiler tablosu içerebilir. Kolonyal tarih dersi projesinin ana sayfası için örnek bir çerçeve sağlar.

İçerik Sayfaları Çoğu vikide, boş içerik sayfaları oluşturma veya ana sayfada sayfa taslakları (geliştirilecek sayfalar için göstergeler) kullanma seçeneğiniz vardır. Sayfa taslaklarının avantajı, öğrencilerin belirli sayfalar üzerinde çalışmaya başlamadan önce taslakları silip ekleyebilmeleridir.

Viki çerçevesinin bir parçası olarak oluşturulmuş en az bir örnek içerik sayfasına sahip olmak genellikle yararlıdır. Örnek sayfa, içeriği düzenlemek için bir başlık ve örnek yapı sağlayabilir. Vikideki tüm sayfaların benzer bir düzen ve biçime sahip olmasını istiyorsanız, yazı tipi boyutu ve rengi ile resimlerin ve tabloların tutarlı yerleşimi için örnekler ve yönergeler de ekleyebilirsiniz.

Viki işbirlikçi ekipler tarafından oluşturulacaksa, wiki çerçevesi ayrıca ekiplerin plan yapabileceği, beyin fırtınası yapabileceği, iletişim kurabileceği ve pratik yapabileceği bir alan sağlamalıdır. Ekip süreci sayfaları, buz kırıcıları, grup planlama sayfalarını ve profilleri içerebilir. Bu sayfaları yönetmek için özel ipuçları bu bölümde daha sonra ele alınacaktır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın